Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 22:56   #2281
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje R do oceny

Sniadanie-owsianka 3 lyzki platkow owsianych,1 siemienia+kilka zurawinek,slonecznik i dynia,homo 200 g.
40 min cwiczen z Ewa Ch.
2 sniadanie-kromka razowca z serkiem grani+warzywka
Obiad-zupa pomidorowa+3lychy ryzu naturalnego+warzywa gotowane(brokul,marchewa)
Kostka czeko gorzkiej i kawa
Kolacja-salatka-salata,papryka,feta,pomid or,ogory kiszone,dwa suszome pomidory
Na maly glod godzinke przed snem-2 malutkie marchewki
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 23:02   #2282
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

A wiecie, że do jaj zielononóżek nie przenikają żadne metale ciężkie, dioksyny, pestycydy, wwa ani nic w ten deseń?
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 07:09   #2283
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Słyszałem już o różnych fascynujących badaniach naukowych dotyczących naturalnej żywności. Mleko nie zdrowe, grejpfruty rakotwórcze, za czasów młodości moich rodziców podobno złą sławę miały pomidory. Problem w tym, że te badania zlecają i wykonują często koncerny farmaceutyczne, a czemu może to służyć każdy rozsądny człowiek wie.
Nie jedz owoców, warzyw, jajek - wszędzie pełno chemii, metali ciężkich, nawozów... Lepiej weź tabletkę, one takie naturalne, zdrowe i bez skutków ubocznych
No przecież napisałam, że nie można dać się zwariować! Jajca pozostaną zdrowe i wartościowe - nieważne z jakiego chowu by pochodziły. Jeśli jednak chcieć wzbogacać swoją wiedzę na temat żywienia (tak dla czystej świadomości), to w jaki inny sposób, niż poprzez badania naukowe? Musimy jeść, nie przeskoczymy zanieczyszczenia środowiska i innych mankamentów związanych z globalną produkcją żywności.
Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
A wiecie, że do jaj zielononóżek nie przenikają żadne metale ciężkie, dioksyny, pestycydy, wwa ani nic w ten deseń?
Czy skorupa jaj zielononóżek jest pokryta jakąś specjalną pancerną powłoką?
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 08:16   #2284
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez hevanka Pokaż wiadomość
witajcie
mogłybyście ocenić moje U?
będę bardzo wdzięczna

I: owsianka z jabłkiem- duży kubek mleka 2% (ok. 300ml.), wielkie jabłko, 3 łyżki płatków owsianych.
małe espresso z 1 śmietanką (Łaciata 10%)

II: 2 kromki razowca (własny wypiek), masło (cienko na każdej kromce), pół opakowania serka wiejskiego, szczypiorek, 3 ogórki kwaszone.

III: pierś z porem i marchewką: ok. 150g. piersi z kurczaka, dużo pora, spora marchewka, makaron pełnoziarnisty (pół szklanki), 3 łyżki jogurtu naturalnego; sałatka z pomidora i sałaty + 1 łyżka jogurtu nat.
duża kawa z mlekiem 2%

IV: grejpfrut, 2 wafle ryżowe z dynią

V: sałatka z sałaty, orzechów włoskich (ok. 1 łyżka), do tego kromka razowca polana łyżką oliwy z oliwek.

co myślicie?
bardzo proszę o ocenę
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 09:21   #2285
gdusiaczek
Raczkowanie
 
Avatar gdusiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Przede wszystkim i to chyba najwazniejsze i mowi samo za siebie... jajka kury wiejskiej maja smak, sa wyraziste i mozna je jesc non stop. Jajka marketowe, od kur klatkowych oczywiscie smaku nie maja zadnego i jem je dlatego ze wyjscia nie mam ale zaufania nie mam..
__________________
Utrzymac wage..


gdusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 09:25   #2286
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez hevanka Pokaż wiadomość
bardzo proszę o ocenę
Piękna Redukcja.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 09:29   #2287
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

OMG Ludzie, jajo to jajo... "wiejskie", nie "wiejskie", od kury, która słońce i trawkę oglądała czy nie... Niech każdy wcina takie do jakich ma dostęp, nie demonizujmy ;p Ważne, że zdrowe, smaczne, pożywne, że można z nich zrobić fajne potrawy i nie jeść monotonnie ciągle tak samo przyrządzone ;p
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 09:47   #2288
kwiatuszek160
Zakorzenienie
 
Avatar kwiatuszek160
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 933
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje dzisiejsze Rrrrr proszę o ocenę :

Śniadanie: Owsianka ( 3 łyżki miksu płatków owsianych z otrębami) na szklance mleka z niedużym jabłkiem, kiwi, pół grejpfruta + duża kawa z mlekiem bez cukru

II Śniadanie: 2 kromki razowca przesmarowane cienko masłem( 1 z szynką i pomidorem, druga z połową opakowania serka wiejskiego) druga połówka grejpfruta + 2 kostki gorzkiej czekolady 90% kakao + herbata

Obiad:
Ryba z pieczarkami smażona na łyżce oliwy z oliwek z połową woreczka kaszy gryczanej + woda

Podwieczorek: to samo co wczoraj, 2 nieduże kawałki ciasta marchewkowego+ garść nerkowców + kawa z mlekiem bez cukru

Kolacja: Omlet z 2 jajek z tuńczykiem( pół puszki) papryką i pieczarkami + herbata miętowa
__________________
NOWA WYMIANKA



Pani mgr fizjoterapii

kwiatuszek160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 09:56   #2289
gdusiaczek
Raczkowanie
 
Avatar gdusiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Pytanko.
Slodzicie?
Slodze herbare i kawe cukrem brazowym, nie wypilabym bez tego, co wiecej wolalabym nie pic nic
__________________
Utrzymac wage..


gdusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 10:14   #2290
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez gdusiaczek Pokaż wiadomość
Wiecie kiedy mialam ogromny cholesterol?
jak nie jadlam 1 miesiac wcale a pozniej tylko drob i ryby. Zaczelam jesc kazde mieso po 2 latach jakos i cholesterol znowu byl idealny.
Cholesterol regulują również kwasy Omega3

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Tak bo przez każdą wieś autostrada przecież biegnie, a kury ganiają wzdłuż niej dla rozrywki.

Ale pierd.olisz za przeproszeniem!
Mam babcię i to nie na wsi, ale w spokojniejszej części miasta, dzielnicy domów jednorodzinnych, która też hoduje sobie zawsze kilka kur i jeszcze nigdy nie widziałem ,żeby kura w kupie dziobała. Poza tym kury to się raczej po ogródku puszcza - raz żeby mogły sobie trawkę, żyto poskubać, dwa zawsze to trochę nawozu, trzy szkoda puszczać w samopas kiedy lisy i kuny grasują. No i z boku las, z tyłu łąki nie wiem czy te pięć aut co przejedzie w ciągu dnia jest w stanie aż tak skazić ziemię metalami ciężkimi, żeby dostały się one do jajek.
Biorąc pod uwagę, że jest to miasto z 40 tys. mieszkańców, wyobrażam sobie że na wsi warunki są jeszcze bardziej ekologiczne...

... to się dowiedziałem! Kury po wsi za kocimi kupami biegają
Ja jem jajka tylko swojskie a kury od których pochodzą nie jedzą żadnych kocich kup, tylko zboże i witaminy, ktore im tato kupuje Tato trzyma ja na podwórzu i tam sobie chodzą

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez gdusiaczek Pokaż wiadomość
Przede wszystkim i to chyba najwazniejsze i mowi samo za siebie... jajka kury wiejskiej maja smak, sa wyraziste i mozna je jesc non stop. Jajka marketowe, od kur klatkowych oczywiscie smaku nie maja zadnego i jem je dlatego ze wyjscia nie mam ale zaufania nie mam..
Mają nie tylko smak, ale i zapach zwłaszcza taka jajecznica
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 10:16   #2291
kwiatuszek160
Zakorzenienie
 
Avatar kwiatuszek160
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 933
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez gdusiaczek Pokaż wiadomość
Pytanko.
Slodzicie?
Slodze herbare i kawe cukrem brazowym, nie wypilabym bez tego, co wiecej wolalabym nie pic nic

Ja się oduczyłam słodzić, człowiek odzwyczaja się od słodkiego smaku ok 3 dni. Ja stopniowo zmniejszałam ilość cukru o pół łyżeczki co 3-4 dni i się odzwyczaiłam.
Jeżeli już nie umiesz obejść się bez cukru to słodź cukrem trzcinowym ale nierafinowanym lub miodem, ale takim prawdziwym ewentualnie stewią choć ona jest dość droga. Jednak radziłabym stopniowo starać się wyeliminować cukier.
__________________
NOWA WYMIANKA



Pani mgr fizjoterapii

kwiatuszek160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 10:47   #2292
gdusiaczek
Raczkowanie
 
Avatar gdusiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

brazowy to nierafinowany chyba?
Stewii nie wiem gdzie kupic ani innych. Najzdrowszy podobno ksylitol ale tez nie mam gdzie dostac.
__________________
Utrzymac wage..


gdusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 11:06   #2293
kwiatuszek160
Zakorzenienie
 
Avatar kwiatuszek160
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 933
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez gdusiaczek Pokaż wiadomość
brazowy to nierafinowany chyba?
Stewii nie wiem gdzie kupic ani innych. Najzdrowszy podobno ksylitol ale tez nie mam gdzie dostac.

Trzeba dobrze czytać pakowania, bo jest sporo oszukanych "brązowych" cukrów, oszukują dodając barwnik itp.
Stewia jest dostępna w niektórych rossmannach i widziałam w almie, bądź allegro, a ksylitol widziałam w carrefourze, almie, realu, kauflandzie. U mnie w małym miasteczku idzie go kupić w jednym sklepie.
__________________
NOWA WYMIANKA



Pani mgr fizjoterapii

kwiatuszek160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 11:07   #2294
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez gdusiaczek Pokaż wiadomość
Pytanko.
Slodzicie?
Slodze herbare i kawe cukrem brazowym, nie wypilabym bez tego, co wiecej wolalabym nie pic nic
Da się oduczyć. Kiedyś słodziłam 2 łyżeczki, a potem stopniowo redukowałam: najpierw półtora, po tygodniu już jedna, potem pół, a od długiego czasu pijam bez, czasami jak mam szczególną ochotę to dodam szczyptę cukru i w zupełności mi starcza, już mi słodzona po prostu nie smakuje
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 11:09   #2295
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez gdusiaczek Pokaż wiadomość
brazowy to nierafinowany chyba?
chyba nie
do poczytania: http://www.sfd.pl/Tendencyjny_blog_i...44857-s12.html

Cytat:
No bo jakże często słyszymy, że brązowy cukier jest zdrowszą alternatywą dla białego, nieprawdaż? No niestety... Potraktuj ten frazes jako sprytny chwyt marketingowy albo po prostu iluzję

Tak naprawdę brązowy cukier to najczęściej ten najzwyklejszy, ordynarny, biały cukier podbarwiony na brązowo domieszką melasy. Melasa to ciemnobrązowy, gęsty syrop - powstaje jako produkt uboczny podczas produkcji cukru spożywczego. Normalnie melasa jest usuwana w procesie rafinacji cukru i dzięki temu ten się wybiela. Cóż... Można ten proces odwrócić jak widać

No tak… Czasem można spotkać na sklepowej półce paczki brązowego cukru z wielkim napisem „nierafinowany”. Nierafinowany, czyli nieoczyszczony z melasy. Jednak producenci wolą ten pierwszy wspomniany sposób produkcji, czyli wymieszanie białych kryształków z 5% do 10% melasy. Dlaczego? Bo to pozwala im kontrolować... Kolor produktu

No więc...
Te dwa rodzaje cukru są bardzo, bardzo podobne. Biały cukier to 99.9% czystej sacharozy, brązowy to 97% sacharozy, 2% wody i 1% różnych innych substancji. Jeśli spojrzymy w tabele kaloryczne to zobaczymy, że łyżeczka tego pierwszego ma 17kcal, a tego drugiego... Aż 1kcal mniej, czyli 16kcal

No dobrze, jak jeszcze zachwalają nam brązowy cukier producenci? A tak: zawiera ważne minerały. No tak, z racji domieszki melasy zawiera wapń, potas, magnez, a nawet i żelazo... Ale o czym producenci już nie wspominają to fakt, że te minerały obecne są w tak znikomych ilościach, że nie mają zupełnie żadnego wpływu na nasz organizm.
Jaka jest zatem prawdziwa różnica między tymi dwoma, poza kolorem oczywiście?

Tylko i wyłącznie... Smak
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 11:14   #2296
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Moje R do oceny

Sniadanie-owsianka 3 lyzki platkow owsianych,1 siemienia+kilka zurawinek,slonecznik i dynia,homo 200 g.
40 min cwiczen z Ewa Ch.
2 sniadanie-kromka razowca z serkiem grani+warzywka
Obiad-zupa pomidorowa+3lychy ryzu naturalnego+warzywa gotowane(brokul,marchewa)
Kostka czeko gorzkiej i kawa
Kolacja-salatka-salata,papryka,feta,pomid or,ogory kiszone,dwa suszome pomidory
Na maly glod godzinke przed snem-2 malutkie marchewki
Podbijam z prośbą o ocenę
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 11:18   #2297
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Podbijam z prośbą o ocenę
Moje R do oceny

Sniadanie-owsianka 3 lyzki platkow owsianych,1 siemienia+kilka zurawinek,slonecznik i dynia,homo 200 g. ok
40 min cwiczen z Ewa Ch.
2 sniadanie-kromka razowca z serkiem grani+warzywka mało. nie wiem co to grani, 2 kromki by się przydały
Obiad-zupa pomidorowa+3lychy ryzu naturalnego+warzywa gotowane(brokul,marchewa) na jakimś tłuszczu ta zupa? brakuje białka? taka zupa to na pierwsze danie dobra
Kostka czeko gorzkiej i kawa
Kolacja-salatka-salata,papryka,feta,pomid or,ogory kiszone,dwa suszome pomidory oliwa?
Na maly glod godzinke przed snem-2 malutkie marchewki
mało, bardzo mało. Brakuje jednego dużego posiłku i pasowałoby zwiększyć 2 śniadanie
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 11:49   #2298
kwiatuszek160
Zakorzenienie
 
Avatar kwiatuszek160
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 933
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek160 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze Rrrrr proszę o ocenę :

Śniadanie: Owsianka ( 3 łyżki miksu płatków owsianych z otrębami) na szklance mleka z niedużym jabłkiem, kiwi, pół grejpfruta + duża kawa z mlekiem bez cukru

II Śniadanie: 2 kromki razowca przesmarowane cienko masłem( 1 z szynką i pomidorem, druga z połową opakowania serka wiejskiego) druga połówka grejpfruta + 2 kostki gorzkiej czekolady 90% kakao + herbata

Obiad:
Ryba z pieczarkami smażona na łyżce oliwy z oliwek z połową woreczka kaszy gryczanej + woda

Podwieczorek: to samo co wczoraj, 2 nieduże kawałki ciasta marchewkowego+ garść nerkowców + kawa z mlekiem bez cukru

Kolacja: Omlet z 2 jajek z tuńczykiem( pół puszki) papryką i pieczarkami + herbata miętowa

I ja moje podbijam do oceny
__________________
NOWA WYMIANKA



Pani mgr fizjoterapii

kwiatuszek160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 11:53   #2299
ciezarna_zakonnica
Raczkowanie
 
Avatar ciezarna_zakonnica
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 304
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez gdusiaczek Pokaż wiadomość
brazowy to nierafinowany chyba?
Stewii nie wiem gdzie kupic ani innych. Najzdrowszy podobno ksylitol ale tez nie mam gdzie dostac.
stewie na pewno widziałam w carefour i w auchan. Za takie duże opakowanie około 20 złotych impreza. Muszę ci jednak powiedzieć, że ja swego czasu i od zawsze BARDZO dużo słodziłam (kubek herbaty 200 ml to zawsze było jakieś 2-3 łyżeczki cukru, kawa to samo. Duży kubek to bywało i 6-7 łyżeczek) i bardzo dużo soliłam (solenie to rodzinne :P) i nie wiem kiedy, ale się odzwyczaiłam. Naprawdę, najpiew stopniowo, zamiast np. 3 łyżeczek sypałam dwie i ciupkę, potem dwie płaskie, potem jedną pełną i ciupkę, potem płaską, potem pół, a teraz nie słodzę niczego - zmniejszanie słodzenia tak mniej wiecej co tydzień o troszkę i nawet tego nie odczułam, wręcz zapomniałam, że kiedykolwiek słodziłam.
ciezarna_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 12:15   #2300
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Piękna Redukcja.
"" to akurat nie było potrzebne.

serio wygląda to na R? a jakościowo chociaż w porządku?
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 13:55   #2301
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez hevanka Pokaż wiadomość
"" to akurat nie było potrzebne.

serio wygląda to na R? a jakościowo chociaż w porządku?
Jakościowo nieźle, ale ilość i stosunek poszczególnych elementów do siebie- redukcyjny.

I 3 łyżki płatków w owsiance to malutko, poza tym warto by było dorzucić jakieś białko (może owsianka z jajkiem w środku?), orzechy
II na kanapkach brakuje porządniejszego obkładu- jak serek wiejski, to cały, ale najlepiej oprócz tego jakiś ser, wędlina, jajko- konkrety.
III pół szklanki makaronu to jakaś śmiesznie mała ilość
IV owoc i dmuchany ryż, gdzie konkrety?
V kromka chleba to mało, poza tym gdzie białko? bo ja tu widzę tylko sałatę, czyli zapychanie się

Słowem, zbyt mało białka (jajka, jakaś ryba wędzona/w puszce do kolacji?) i węglowodanów.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 13:58   #2302
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
fajnie komponujesz, ale ilościowo bardzo mało wychodzi. Taki koktajl to zaraz po treningu ok, ale niedługo po tym przydałaby się porządna porcja obiadowa i wtedy na koniec taka sałatka capresee mogłaby być
Emilki to taki serek a la president itp. nic podejrzanego w nim nie ma oprocz obnizonej zawartosci tluszczu. wartosci odzywcze podobne do twarogu chudego
Co do obiadu się poprawię

Śniadanie 8:00
owsianka:
banan mały
pół szklanki mix płatków (płatki owsiane, żytnie, otręby owsiane, pszenne- trzymam to w jednej pudełku w proporcjach płatki 3:1 otręby)
3 łychy serka wiejskiego

II Śniadanie 11:00
sałatka:
3 małe jajka od gospodarza
garść szpinaku
5 pomidorków suszone w oleju + ten olej jako sos
łyżka majonezu
przyprawy

Przekąska 14:00
serek wiejski chałwowy:
pół serka wiejskiego (100g)
dwie łychy jogurtu naturalnego
łyżeczka tahini
łyżka sezamu

Obiad 16:00
filet z indyka 100g
makaron orkiszowy- ok. szklanka po ugotowaniu
1/2 opakowania mrożonego szpinaku

Przekąska 17:30 kawa, dwie kostki gorzkiej czekolady

zumba1h

Kolacja 20:30
sałatka:
pół puszki łososia w wodzie
ryż brązowy- ok 5 kopiastych łyżek po ugotowaniu
papryka czerwona
kukurydza
prażone pestki słonecznika
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 14:14   #2303
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Nikita28 Pokaż wiadomość
podbijam, sprawdźcie. Wiem że nudzę, ale ponudzę jeszcze parę tyg. Ubytek zaledwie kilograma i po 2cm w obwodach po miesiącu jest ciut wkurzający.

R na jutro:
S: owsianka z bananem i jabłkiem, kromka żytniego z oliwą, jajko na miękko + kawa zbożowa
IIS: serek wiejski + 0,5 szklanki warzyw surowych + 2 łyzki nasion słonecznika + herbata zielona
O: makaron razowy z kurczakiem i brokułami w sosie jogurtowo-czosnkowym + herbata zielona
P (przedtreningowy): jabłko z łyżką miodu i garstką migdałów + woda
K (potreningowa):200gr tatara z żółtkiem, ogórkiem kiszonym i cebulką + oliwa + waza 2x + herbata zielona

+ powerade w trakcie treningu i woda ok 0,5 litra

Nikita 2cm to nie jest wcale zaledwie...poza tym zdecydowanie za często te Twoje pomiary ciała. Czy wiesz, że kobieta w różnych dniach cyklu będzie miała inne wymiary? w drugiej połowie cyklu gromadzi sie u nas woda i "puchniemy" nie które z nas to wręcz czują dosłownie inne nie.
Mierzenie raz na tydzień to za często. Po pierwsze ustal sobie je na raz w miesiącu i nie też np. zawsze 1 dnia miesiąca tylko zawsze tego samego dnia cyklu, najlepiej kilka dni po okresie i oczywiście o tej samej porze, wtedy wyniki będą bardziej wiarygodne.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 14:16   #2304
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Jakościowo nieźle, ale ilość i stosunek poszczególnych elementów do siebie- redukcyjny.
dodam dzisiejszy, może ten wczorajszy był rzeczywiście za mały.


I: owsianka: gruszka, łyżka orzechów włoskich, łyżka rodzynek, opakowanie jogurtu naturalnego 2,5%, 3 łyżki płatków owsianych.
espresso ze śmietanką.

II: ok. 250g. brokułów, 2 plastry fety, 3 łyżki jogurtu naturalnego, czosnek, łyżka podprażonego słonecznika.

III: świeży dorsz (ok.150g.), pół woreczka kaszy gryczanej, 4 pieczarki, grupy plaster sera żółtego <- to wszystko zapieczone w piekarniku. do tego surówka z marchewki i jabłka.
duża kawa z mlekiem.

ok. 17.oo będę jadła podwieczorek, prawdopodobnie do końca dnia będzie tak:

IV: garść suszonych moreli, 2 herbatniki, łyżka orzechów laskowych, łyżeczka miodu.

V: 2 kromki razowca z pastą z wędzonego łososia: ok. 50g. wędzonego łososia, cebula, papryka, 1 łyżeczka jogurtu naturalnego.

posiłek V jem ok 20.oo-20.3o. do wyra wskakuję po 22.oo.

ten też wygląda jak R?
jeśli tak to będę musiała podbić trochę kalorii, bo nie chcę chudnąć. jeśli już to 2-3 kg., ale wolę to załatwić aktywnością fizyczną.
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 14:19   #2305
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Po prostu upewniaj się, czy nie są czasami importowane spoza UE. Kurczaki są spoko! I antybiotyków w ich mięsie też nie ma się co bać - na wszystko jest karencja.


... szczególnie te wiejskie od kur, które dziobią kocie kupy w przydrożnym rowie z przesiąkniętymi spalinami trawami pełnymi metali ciężkich


Dzisiejsze U (ruch: ponad godzina marszu, godzina jazdy konnej w terenie, Banish Fat Boost Metabolism Complete Workout z Jillian Michaels o mamo, jaka ona jest seksi!)

Śniadanie: twarogowe pszenne placuszki z otrębami orkiszowymi smażone na oleju rzepakowym, podane z musem z aronii i jabłek
Obiad: pierś z kurczaka smażona bez tłuszczu, kasza kuskus z sosem sojowym, marchew z groszkiem
Kolacja: 3 kromki grahama z szynką, papryką konserwową i ketchupem

Do picia: woda źródlana, czarna kawa, herbaty: owocowy rooibos, 2x zielona, ziołowa.

Z ciekawości aż popatrzyłam na youtube co to za trening, no i Alpina nie zły z Ciebie hardkor. Jedzonko ładne, i pisałaś wiele razy że lubisz 3 posiłki, ale widzę ,że od dłuższego czasu bardzo dużo u Ciebie ruchu, a jesz tak samo jak kiedyś, a ruchu masz więcej.

I również dziękuję za info że kurczaki nie mają hormonów bo byłam pewna że są nimi "szpikowane"
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 14:37   #2306
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Z ciekawości aż popatrzyłam na youtube co to za trening, no i Alpina nie zły z Ciebie hardkor. Jedzonko ładne, i pisałaś wiele razy że lubisz 3 posiłki, ale widzę ,że od dłuższego czasu bardzo dużo u Ciebie ruchu, a jesz tak samo jak kiedyś, a ruchu masz więcej.

I również dziękuję za info że kurczaki nie mają hormonów bo byłam pewna że są nimi "szpikowane"
Hardkor? Kurczę, a ja cały czas mam stracha wziąć się za Killera lub Turbo Ewy, bo mam wrażenie, że będą za ciężkie. Ten wczorajszy trening z Jillian robiłam pierwszy raz i ze spokojem dałam radę, choć skończyłam go zlana potem, ale z wieeelkim uśmiechem na twarzy.

Nie chcę na siłę wciskać dodatkowych posiłków. Owszem, mam teraz więcej ruchu, ale i więcej luzu. Rzadziej umieszczam tu swoje jadłospisy, bo nieraz po prostu nie ma co pokazywać . Częściej pozwalam sobie na nieplanowane posiłki, większe porcje, jakieś przekąski, wypady na piwo... Są dni, kiedy nie ćwiczę wcale i zjem więcej niż np. wczoraj. Myślę, że w gruncie rzeczy nadrabiam tym bilans kaloryczny . Może nie jest to to samo, co porządnie zbilansowane posiłki okołotreningowe ale... chcę i jeść i ćwiczyć przede wszystkim DLA PRZYJEMNOŚCI.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-02-20 o 14:39
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 15:10   #2307
Nikita28
Raczkowanie
 
Avatar Nikita28
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 302
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Nikita 2cm to nie jest wcale zaledwie...poza tym zdecydowanie za często te Twoje pomiary ciała. Czy wiesz, że kobieta w różnych dniach cyklu będzie miała inne wymiary? w drugiej połowie cyklu gromadzi sie u nas woda i "puchniemy" nie które z nas to wręcz czują dosłownie inne nie.
Mierzenie raz na tydzień to za często. Po pierwsze ustal sobie je na raz w miesiącu i nie też np. zawsze 1 dnia miesiąca tylko zawsze tego samego dnia cyklu, najlepiej kilka dni po okresie i oczywiście o tej samej porze, wtedy wyniki będą bardziej wiarygodne.
Wiem, ze pomiary za często ale ciekawość mnie zżera Postaram się rzadziej. Wiem że kobitki nieco puchną przed okresem, więc teraz trzymam się z dala od wagi i centymetra bo właśnie oczekuję na okres.

A jak w ogóle z ćwiczeniami w trakcie miesiączki ? Walczyć z siłowymi czy sobie odpuścić na parę dni troszkę ? W sensie zmniejszyć trochę wysiłek szczególnie brzucha
__________________
For Your Lashes
Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs - Kraków
http://foryourlashes.blogspot.com/

motocyklistka od 21.06.2012 - Kawasaki ER5
Nikita28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 15:40   #2308
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
nikol a czemu nie ćwiczysz ?

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------


ta, jedzą chipsy, słodycze, nie ruszają się ale to przez jajka mają za wysoki cholesterol ;p
mam bardzo dużo nauki. Pogoda nie za fajna ... W weekendy chodzę na spacery i do szkoły też na pieszo ))

I dzisiejsze :
Śniadanko : owsianka na mleku z cynamonem , kakao , jabłko , kostka czeko. mlecznej, kawa zbożowa z mlekiem
Szkoła: buła z ziarnami z serkiem kanapkowym , polędwicą, ogórkiem kiszonym , duże jabłko
Obiad : ziemniaki , kasza z kapustą , kotlet jajeczny
Chwilę po : marchewa, kubek kakao ( na mleku )
Kolacja : kromka razowca z masłem i białym serem, jogurt nat. z kakao, surówka ( z dużej tartej marchwi i selera )
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 15:42   #2309
gdusiaczek
Raczkowanie
 
Avatar gdusiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Na moim brazowym cukrze napisane jest 'nierafinowany', wiec chyba ok.
Mieszkam w Dublinie, wiec ani almy ani kerfura

Moje dzis:
S:2 kromki chleba fitness z niecalym jajkiem (zoltka odrobine zmiesznaego z awokado,po corce zostalo i bialko), wedlina, ser zolty plaserek, pomidor, szczypiorek

II:2 muffiny z dzemem, szklankeczka jogo nat z lyzeczka masla orzech

O:pieczona piers indyka, kuskus, lodowa z ogorkiem, papryka i olejem

K:wiejski, szczypiorek, 2 kromki chleba fitness, kakao
__________________
Utrzymac wage..


gdusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 16:31   #2310
kwiatuszek160
Zakorzenienie
 
Avatar kwiatuszek160
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 933
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

A tak a'propos co bierzecie do jedzenia na cały dzień na uczelnie? Bo czeka mnie to co weekend zajęcia od 7.30-20.20, czyli tylko śniadanie i kolacje będę jadać w domu. A co z resztą posiłków ( 2 śniadanie, obiad i podwieczorek)?
__________________
NOWA WYMIANKA



Pani mgr fizjoterapii

kwiatuszek160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.