"krucha" skora jak u starszych ludzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 21:23   #1
seaweed
Przyczajenie
 
Avatar seaweed
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7

"krucha" skora jak u starszych ludzi


w przeciagu 2-3 miesiecy moja skora na calym ciele z jedrnej zamienila sie w "krucha". przy scisnieciu zachowuje sie jak skora starszych ludzi, marszczy sie i jest taka "pergaminowa". najgorzej jest z ramionami, udami i dekoltem. nie zmienialam nic w mojej diecie czy sposobie zycia przez ostatnie 2 lata.wyglada to koszmarnie szczegolnie dekolt, nie moge wlozyc zadnego stanika "sciskajacego" piersi, bo mam strasznie pomarszczona skore. skad to sie moze brac? jak sobie z tym poradzic?
seaweed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 11:21   #2
czastka
Raczkowanie
 
Avatar czastka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 62
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez seaweed Pokaż wiadomość
w przeciagu 2-3 miesiecy moja skora na calym ciele z jedrnej zamienila sie w "krucha". przy scisnieciu zachowuje sie jak skora starszych ludzi, marszczy sie i jest taka "pergaminowa". najgorzej jest z ramionami, udami i dekoltem. nie zmienialam nic w mojej diecie czy sposobie zycia przez ostatnie 2 lata.wyglada to koszmarnie szczegolnie dekolt, nie moge wlozyc zadnego stanika "sciskajacego" piersi, bo mam strasznie pomarszczona skore. skad to sie moze brac? jak sobie z tym poradzic?
miałam podobnie ale to był efekt niedoczynności tarczycy skóra wręcz z dnia na dzień zmieniała swoją konsystencję, teraz mam troszkę lepszy stan , biorę leki i brałam preparat Anti age
http://www.activelife.pl/uroda_AntiAge.php ale czy to on mi pomógł czy leki nie mogę powiedzieć, może powinnaś udać sie do jakiegoś "myślącego" lekarza
czastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 12:52   #3
seaweed
Przyczajenie
 
Avatar seaweed
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

hmm sprawdze ta tarczyce, moze faktycznie to to? jak dlugo bralas leki zanim skora doszla do normalnego stanu?
seaweed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 15:13   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

hormony.

bierzesz tabsy? powinnaś skonsultować się z ginekologiem oraz udać się na badanie tarczycy.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 16:51   #5
seaweed
Przyczajenie
 
Avatar seaweed
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
hormony.

bierzesz tabsy? powinnaś skonsultować się z ginekologiem oraz udać się na badanie tarczycy.
tak, od dobrych kilku lat. nigdy zle na nie nie reagowalam.
seaweed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 16:56   #6
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

nigdy nie mów nigdy
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 17:45   #7
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez seaweed Pokaż wiadomość
w przeciagu 2-3 miesiecy moja skora na calym ciele z jedrnej zamienila sie w "krucha". przy scisnieciu zachowuje sie jak skora starszych ludzi, marszczy sie i jest taka "pergaminowa". najgorzej jest z ramionami, udami i dekoltem. nie zmienialam nic w mojej diecie czy sposobie zycia przez ostatnie 2 lata.wyglada to koszmarnie szczegolnie dekolt, nie moge wlozyc zadnego stanika "sciskajacego" piersi, bo mam strasznie pomarszczona skore. skad to sie moze brac? jak sobie z tym poradzic?
nie opalałaś się czasem intensywnie tego lata? z nadmiernej i długotrwałej ekspozycji na słońcu lub w solarium skóra robi się sucha a gdy nie dba się o jej nawilżenie to wręcz pergaminowa. Przyczyna może być tez oczywiście chorobowa.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 18:41   #8
seaweed
Przyczajenie
 
Avatar seaweed
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
nie opalałaś się czasem intensywnie tego lata? z nadmiernej i długotrwałej ekspozycji na słońcu lub w solarium skóra robi się sucha a gdy nie dba się o jej nawilżenie to wręcz pergaminowa. Przyczyna może być tez oczywiście chorobowa.
nie, nie opalam sie w ogole, staram sie unikac slonca. moze to faktycznie te hormony. dzieki dziewczyny, zrobie badania mam nadzieje, ze szybko sie wyjasni!
seaweed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 06:52   #9
czastka
Raczkowanie
 
Avatar czastka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 62
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez seaweed Pokaż wiadomość
hmm sprawdze ta tarczyce, moze faktycznie to to? jak dlugo bralas leki zanim skora doszla do normalnego stanu?

ok 1-1,5 miesiąca
czastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 11:51   #10
Ula28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 75
Dot.: "krucha" skora jak u starszych ludzi

Ja taka skórę mam od 2 lat z dnia na dzień jest gorzej. Szukam wszędzie przyczyny. Tarczyca ok czasami mam podwyższony testosteron ale obecnie ok. W ciagu 2 lat postarzałam się chyba o 5. Skóra sucha na ciele choć jest lepiej 2 lata temu jak się balsamowałam to po 30 minutach skóra nadal się łuszczyła. teraz jest w miarę ale niestety pozostały mi takie drobne zmarszczki bo chyba za mało natłuszczałam i takie płytkie rozstepy widoczne w słońcu. Ogólnie skóra jest taka rzadka. Najgorzej wygląda moja twarz. Zawsze o kilka lat młodsza bez wyprysków, teraz wielkie rozszerzone pory które sie ze sobą łączą, zaskórniaki, i krosty w liczbie 2 ale cały czas jakieś są i wielkie. Dodatkowo w miejscach gdzie były zaskórniaki tworzą się blizny ale nie kropki po kroście ale podłużne linie takie wgłębienia. Brak regeneracji skóry twarzy i rąk (tam pojawiło się sporo zmarszczek). Biorę od 4 miesiecy bomergon bo niby prolaktyna ok ale jak to wszystko się zaczeło to przed okresem miałam straszne jakby zatrzymanie wody i całe ciało jakby nabrzmiało i pękło w postaci bardzo drobnych i cienkich rozstepów i takich zmarszczek. Prosze może mi coś poradzicie bo nie moge na siebie patrzeć. Odwiedziłam kilku lekarzy i oni nic nie znależli.
__________________
aaa
Ula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.