Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-08, 21:07   #1
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606

Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne


Nie znalazłam podobnego wątku, więc zapraszam do dyskusji o tym co nas w pracy i naszych współpracownikach lub szefach:

1) bawi
2) wkurza
3) dziwi

i wywołuje szereg emocji każdego dnia!

Zachęcam, żeby pogadać i czasem też się wygadać.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 05:50   #2
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Strasznie dziwi i wkurza mnie, że ludzie uwielbiają siedzieć w dusznych, gorących pomieszczeniach i nawet przy 24 stopniach nie otworzą okna, "bo wieje". Ostatnio w biurze mieliśmy temperaturę 25.2 stopnie i ani klimy, ani otworzyć okna, bo "będzie zimno". Powtarza się to w każdej firmie, w której pracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 07:12   #3
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Strasznie dziwi i wkurza mnie, że ludzie uwielbiają siedzieć w dusznych, gorących pomieszczeniach i nawet przy 24 stopniach nie otworzą okna, "bo wieje". Ostatnio w biurze mieliśmy temperaturę 25.2 stopnie i ani klimy, ani otworzyć okna, bo "będzie zimno". Powtarza się to w każdej firmie, w której pracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A weź mnie nawet. U mnie nie ma klimy, okna od strony słońca, ugotować się można, ale "wieje", więc mamy tak siedzieć.

Zawsze mnie to irytuje, bo łatwiej jest założyć bluzę niż rozebrać się do bikini w pracy. Czemu właściwie zawsze się tych narzekających słucha, nie rozumiem tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 07:33   #4
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Wkurza i dziwi jednocześnie : bałagan w kuchni...
Rozsypie się kawa ? Niech leży
Wyleje kawa ? Niech zaschnie na blacie
Kubek umyc ? Po co jak może w zlewie leżeć

Nie wiem czy ludzie w domach też tak robią, ale przeraża mnie ten syf.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 08:23   #5
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Strasznie dziwi i wkurza mnie, że ludzie uwielbiają siedzieć w dusznych, gorących pomieszczeniach i nawet przy 24 stopniach nie otworzą okna, "bo wieje". Ostatnio w biurze mieliśmy temperaturę 25.2 stopnie i ani klimy, ani otworzyć okna, bo "będzie zimno". Powtarza się to w każdej firmie, w której pracuje.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A weź mnie nawet. U mnie nie ma klimy, okna od strony słońca, ugotować się można, ale "wieje", więc mamy tak siedzieć.

Zawsze mnie to irytuje, bo łatwiej jest założyć bluzę niż rozebrać się do bikini w pracy. Czemu właściwie zawsze się tych narzekających słucha, nie rozumiem tego.
Oj, to byśmy razem w pokoju pracowym nie wytrzymały. Ja niemalże ciągle marznę, aczkolwiek staram się nie być szczególnie kłopotliwa - tj. chodzę w pracy ubrana "na cebulkę", a piecyk, którym się dogrzewam, trzymam pod biurkiem i staram się włączać tylko okresowo.
W kwestii klimatyzacji i otwierania się nie wypowiem, bo w biurze, w którym pracuję, okna są nieotwierane, a klimy brak (budynek jest nowy) - niby są jakieś nawiewy.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wkurza i dziwi jednocześnie:
Kubek umyc ? Po co jak może w zlewie leżeć
Mnie też niebosiężnie rozwalają naczynia wkładane do zlewu. Ja nie wiem, czy ludzie myślą, że te kubki, łyżeczki i talerzyki same wskakują następnie do zmywarki? (Nadmieniam, że u mnie zmywarka jest tuż obok zlewu, a w sumie nawet bliżej drzwi). Inna sprawa, że umyć coś w takim zastawionym kubkami zlewie jest nie lada sztuką, zwłaszcza w drugiej części dnia.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 08:34   #6
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Mnie też niebosiężnie rozwalają naczynia wkładane do zlewu. Ja nie wiem, czy ludzie myślą, że te kubki, łyżeczki i talerzyki same wskakują następnie do zmywarki? (Nadmieniam, że u mnie zmywarka jest tuż obok zlewu, a w sumie nawet bliżej drzwi). Inna sprawa, że umyć coś w takim zastawionym kubkami zlewie jest nie lada sztuką, zwłaszcza w drugiej części dnia.
Mnie to wkurza o tyle, że jak już przyczłapałeś do kuchni z tym kubkiem, to przecież można go umyć, ile to roboty? U nas każdy ma swój, więc przynosi się jeden, nie ma jakiejś sekretarki, która się zajmuje myciem kubków i parzeniem kawy (widziałam takie firmy), więc bez przesady. A potem ja leję płyn do mycia naczyń i idę umyć w łazience swój, bo nie ma nawet jak nim obrócić w zawalonym zlewie.

Ponieważ mamy biuro w biurowcu, to mamy wspólną łazienkę na piętro z innymi firmami. I najbardziej mnie śmieszy jak jedna z nich (nazwijmy ją X) chowa do szafki mydło i papier toaletowy, żeby przypadkiem ktoś nie użył. Podczas gdy inne firmy po prostu kupują na spółę/zmianę i wszyscy korzystamy.

Oczywiście widywaliśmy jak pracownicy firmy X podbierali nasze, bo ich papier się skończył. Dla mnie to mocno śmieszne zachowanie jak na niby poważną firmę.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 08:53   #7
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

wkurza mnie gdy ludzie zawartość lodówki traktują jako dobro wspólne. mam już opracowane na ile dni wystarcza mi karton mleka. a często zdarza się, że nagle w środku dnia okazuje się że nie mam z czym wypić kawy. i muszę marnować swoją przerwę i biec do sklepu - nie ma mowy o pomyłce. karton podpisuję swoim nazwiskiem.

a śmieszy mnie dziwna "troska" ludzi. przychodzę zawsze najwcześniej, otwieram okno i zawijam się w duży szal bo jak się siedzi przy komputerze to się szybko marznie. czasem przychodzi po coś inna kobieta, starsza już. i leci do okna zamknąć, bo "Pani_Mada siedzisz taka owinięta, weź sobie zamknij to okno jak Ci zimno". a ja na to, że sama to okno otworzyłam. ona zamyka. idzie do siebie. ja okno znowu otwieram. taki mamy rytułał
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-09, 08:57   #8
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wkurza mnie gdy ludzie zawartość lodówki traktują jako dobro wspólne. mam już opracowane na ile dni wystarcza mi karton mleka. a często zdarza się, że nagle w środku dnia okazuje się że nie mam z czym wypić kawy. i muszę marnować swoją przerwę i biec do sklepu - nie ma mowy o pomyłce. karton podpisuję swoim nazwiskiem.

a śmieszy mnie dziwna "troska" ludzi. przychodzę zawsze najwcześniej, otwieram okno i zawijam się w duży szal bo jak się siedzi przy komputerze to się szybko marznie. czasem przychodzi po coś inna kobieta, starsza już. i leci do okna zamknąć, bo "Pani_Mada siedzisz taka owinięta, weź sobie zamknij to okno jak Ci zimno". a ja na to, że sama to okno otworzyłam. ona zamyka. idzie do siebie. ja okno znowu otwieram. taki mamy rytułał
Ja wychodzę ostatnia zawsze.

Ale sobie wtedy okno otwieram na oścież! Nikt o tym nie wie i co wywietrzę, to moje!

<wstaw śmiech szaleńca>

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 12:08   #9
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Mnie wkurza dziewczyna, która siedzi obok mnie. Od początku zawsze robi takie "hmmm..?" i na początku myślałam, że to jest takie pytanie się mnie czy czegoś potrzebuje czy nad czym się zastanawiam i zawsze odpowiadałam nic.
Po jakimś czasie zaczeło mnie to wkurzać bo każde moje skręcenie głowy skutkowało kolejnym "hmmmm??" i zaczełam ją ignorować... Trochę pomogło ale wciąż zdaża jej się tak robić ze 3 razy dziennie.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 12:34   #10
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Nieutrzymywanie porzadku w kuchni (Przewrocilo sie? Niech lezy!), czy toalecie, a juz szczegolnie nieuzywanie po sobie szczotki do ubikacji, niewazne czy to z powodu bycia syfiarzem, czy tez dlatego, ze mamy w biurze serwis sprzatajacy i za 10 minut pani przyleci wyczyscic. Korpo, niektorzy maja sie za klase wyzsza, nos wysoko, a kibla po sobie nie potrafia ogarnac, obrzydliwe.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 13:40   #11
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

wkurza : to że oddziałowa często chodzi i nas sprawdza. I wiecznie szuka zaczepki. Wkurzające jest też to że jak układa grafik, to nie daje nam kilku dni wolnego w kupie, bo twierdzi że za dużo wolnego mieć nie można.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-09, 15:40   #12
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Mnie dziwi, że jak się nie napisze ludziom na kartce i nie powiesi w widocznym miejscu, to nie wiedzą jak się mają zachować we wspólnej przestrzeni. Moje biuro się przeniosło do nowego super wypaśnego wieżowca, wszystko nówka, pachnie i błyszczy i tylko systematycznie przybywa kartek:

- na drzwiach toalety: że prosimy nie wrzucać środków higienicznych do klozetu, że do czego służy szczotka.
- w kuchni: prosimy nie zostawiać brudnych naczyń w zlewie, prosimy opróżniać talerze przed włożeniem ich do zmywarki, prosimy o mycie swoich prywatnych pojemników we własnym zakresie, prosimy o regularne opróżnianie lodówki.
- na open space: pamiętaj, żeby pokrętło klimatyzacji było zawsze ustawione po środku, nie każdy odczuwa temperaturę tak jak ty.

itd., itd.

Dziki jeżu, z każdą kartką mnie ogarnia co raz większe zwątpienie.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2018-05-09 o 15:41
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 15:47   #13
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Mnie dziwi, że jak się nie napisze ludziom na kartce i nie powiesi w widocznym miejscu, to nie wiedzą jak się mają zachować we wspólnej przestrzeni. Moje biuro się przeniosło do nowego super wypaśnego wieżowca, wszystko nówka, pachnie i błyszczy i tylko systematycznie przybywa kartek:

- na drzwiach toalety: że prosimy nie wrzucać środków higienicznych do klozetu, że do czego służy szczotka.
- w kuchni: prosimy nie zostawiać brudnych naczyń w zlewie, prosimy opróżniać talerze przed włożeniem ich do zmywarki, prosimy o mycie swoich prywatnych pojemników we własnym zakresie, prosimy o regularne opróżnianie lodówki.
- na open space: pamiętaj, żeby pokrętło klimatyzacji było zawsze ustawione po środku, nie każdy odczuwa temperaturę tak jak ty.

itd., itd.

Dziki jeżu, z każdą kartką mnie ogarnia co raz większe zwątpienie.
No w mojej byłej firmie było nawet opisane, że naczynia po podgrzaniu w mikrofali są gorące i żeby uważać (wydawało mi się to zawsze dość oczywiste ale najwidoczniej byłam w błędzie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 16:53   #14
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Ja nie narzekam, moi bliscy wspołpracownicy sa super.Przelozony jest w deche.Dalsi wspólpracownicy bywaja lepsi i gorsi.Mam kilku oszolomow tez to fakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 21:55   #15
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

W temacie klimatyzacji. Na open space nie ma osoby władającej pilotem tylko odpowiednio panele przy filarach do nawiewów. Ktoś mądry kiedyś wymyślił, że tylko przełożony może majstrować w ustawieniach.

Zamiast ustawić jedną temperaturę, żeby to w miarę cały dzień zdawało egzamin to do południa pomieszczenie się nagrzewa, a potem jest włączana klimatyzacja na fulla na niską temperaturę. W tym kontekście, jeżeli ktoś siedzi pod takim nawiewem to go w pełni rozumiem, że może mu się nie podobać nagłe wsadzenie z plaży do lodówki i wizja L4

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
No w mojej byłej firmie było nawet opisane, że naczynia po podgrzaniu w mikrofali są gorące i żeby uważać (wydawało mi się to zawsze dość oczywiste ale najwidoczniej byłam w błędzie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie po to, żeby potem ktoś nie zgłaszał wypadku w pracy....

Wspólna kuchnia z innymi działami na piętrze to temat rzeka.
Ciągły syf w zlewie to nie tylko naczynia. Czasem resztki jedzenia, saszetki z herbaty, czy fusy z kawy.

[Uwaga teraz mniej sympatyczna historia dla bardziej wrażliwych, tym bardziej w trakcie spożycia posiłku]

W czasie majówki coś niemiłosiernie zaczęło śmierdzieć w kuchni. Stwierdziliśmy, że może w koszu jest coś wydzielającego fetor zdechłego sera, ale okazało się, że to inny kaliber.

Smród wydobywał się z odpływu zlewu. Poranna, pomajowkowa interwencja kierownika w asyście pani sprzątaczki zakończyła się chwilowym powodzeniem, bo popołudniu znów odpływ "ożył".

Koleżanka uznała, że boi się nawet tam iść, bo aż jej niedobrze od tego smrodu. Zostało nam oznajmić, że w kuchni straszy skoro dziewczyna boi się zrobić kawę

Hitem całego zdarzenia było to, że bez zapowiedzi w ten sam dzień zajrzał przejazdem dyrektor wszystkich dyrektorów. Zamiast godnego powitania chlebem i solą, było powitania kretem i żmijką
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 00:52   #16
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Mnie w toalecie w pracy śmieszyła kartka z toaletowym ,,regulaminem". Nie spuszczać papierowych ręczników w toalecie, podpaski i tampony wyrzucać tylko do kosza, pustą rolkę papieru wymienić na nową, itd. I tak trochę ironicznie napisane, że szczotka do kibla jest tu nie tylko dla ozdoby i nie tylko pani sprzątaczka może jej używać. Dziwiłam się, po co pisać takie bzdety, przecież chyba każdy wie, na jakiej zasadzie działa toaleta. Szkoda papieru. A potem przeszłam na inny dział, tam w toalecie nie było regulaminu. I okazuje się, że ludzie faktycznie nie wiedzą, że szczotki można użyć
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 07:06   #17
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Strasznie dziwi i wkurza mnie, że ludzie uwielbiają siedzieć w dusznych, gorących pomieszczeniach i nawet przy 24 stopniach nie otworzą okna, "bo wieje". Ostatnio w biurze mieliśmy temperaturę 25.2 stopnie i ani klimy, ani otworzyć okna, bo "będzie zimno". Powtarza się to w każdej firmie, w której pracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy takiej niechęci do wietrzenia odgrzewanie smrodliwego żarcia w mikrofali i spożywanie przy biurku jest jeszcze bardziej nie do zniesienia. Ale podobno od smrodu jeszcze nikt nie umarł...
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 12:33   #18
Pia_Gizela
Raczkowanie
 
Avatar Pia_Gizela
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 402
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Przy takiej niechęci do wietrzenia odgrzewanie smrodliwego żarcia w mikrofali i spożywanie przy biurku jest jeszcze bardziej nie do zniesienia. Ale podobno od smrodu jeszcze nikt nie umarł...
Ja u siebie nie pozwalam jeść pracownikom przy biurkach rzeczy obiadowych albo np kanapek z ryba czy z jajkami

Bezzapachowe rzeczy -proszę bardzo. Z innymi trzeba chodzić na stołówkę
Pia_Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 13:38   #19
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pia_Gizela Pokaż wiadomość
Ja u siebie nie pozwalam jeść pracownikom przy biurkach rzeczy obiadowych albo np kanapek z ryba czy z jajkami

Bezzapachowe rzeczy -proszę bardzo. Z innymi trzeba chodzić na stołówkę
jesteś ich kierownikiem czy koleżanką po fachu?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-10, 13:49   #20
Pia_Gizela
Raczkowanie
 
Avatar Pia_Gizela
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 402
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jesteś ich kierownikiem czy koleżanką po fachu?
Kierownikiem
Pia_Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 14:02   #21
magdalena1357
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 128
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wkurza i dziwi jednocześnie : bałagan w kuchni...
Rozsypie się kawa ? Niech leży
Wyleje kawa ? Niech zaschnie na blacie
Kubek umyc ? Po co jak może w zlewie leżeć

Nie wiem czy ludzie w domach też tak robią, ale przeraża mnie ten syf.
A mnie przeraża, że w mojej robocie nigdy nie wiadomo, czy rzeczy w zmywarce są czyste czy brudne. W poprzednich robotach zawsze była wywieszka.

W rezultacie po prostu wstawiam brudne do zlewu, bo nie wiem, co z nimi zrobić. Nie mamy ani obowiązku ani czasu zmywać.

I jeszcze: zostawianie rzeczy prywatnych w kuchni tak mnie leżą rzeczy dostępne dla wszystkich (kawa, herbata, cukier) i dziwienie się jak ktoś weźmie. Stoi tam na przykład sól i raz wzięłam, bo akurat potrzebowałam. Następnym razem koleżanka ostentacyjnie tą sól wzięła ze sobą jak wychodziła. No po prostu... Ukradłam jej 0.00001 centa, niesamowite. Jak mam swoje rzeczy to mam je w swojej szafce, bo to oczywiste, że nikt nie będzie szukał, czy to firmy czy prywatne.

I szef-kretyn.

Edytowane przez magdalena1357
Czas edycji: 2018-05-10 o 14:11
magdalena1357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 15:14   #22
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Pracuję w klubie nocnym, więc wiadomo, że trzeba się przeciskać przez tłumy ludzi ciągle. Pewnej nocy klub był wypchany do granic, roboty zatrzęsienie, a pracuję tylko ja i nowa dziewczyna. Z reguły pracując się mijamy, więc nie wiem ogarniam co się dzieje w nie-moich częściach. W końcu coś zauważyłam, że często widuję dziewczynę na zapleczu i mam coś za dużo roboty Podejrzliwie pytam nową dziewczynę co tam, a ona do mnie, że straszny tłum i ona się nie będzie przeciskać, bo to niekomfortowe. Czyli po prostu nie będzie pracować wcale wtedy kiedy najbardziej jest potrzebna .
I tak sobie siedziała prawie 2 godziny na zapleczu, 5 razy umyła podłogę i plątała się pod nogami. Myślałam, że ją ubiję tym mopem .
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 15:20   #23
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez magdalena1357 Pokaż wiadomość
A mnie przeraża, że w mojej robocie nigdy nie wiadomo, czy rzeczy w zmywarce są czyste czy brudne. W poprzednich robotach zawsze była wywieszka.

W rezultacie po prostu wstawiam brudne do zlewu, bo nie wiem, co z nimi zrobić. Nie mamy ani obowiązku ani czasu zmywać.

I jeszcze: zostawianie rzeczy prywatnych w kuchni tak mnie leżą rzeczy dostępne dla wszystkich (kawa, herbata, cukier) i dziwienie się jak ktoś weźmie. Stoi tam na przykład sól i raz wzięłam, bo akurat potrzebowałam. Następnym razem koleżanka ostentacyjnie tą sól wzięła ze sobą jak wychodziła. No po prostu... Ukradłam jej 0.00001 centa, niesamowite. Jak mam swoje rzeczy to mam je w swojej szafce, bo to oczywiste, że nikt nie będzie szukał, czy to firmy czy prywatne.

I szef-kretyn.
A niby dlaczego nie możesz zmyć sama swoich brudnych naczyń? Poza tym sama możesz wyjść z inicjatywą takiej zawieszki o jakiej wspominasz
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 15:56   #24
Cynomya
Raczkowanie
 
Avatar Cynomya
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 359
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Spotkałam się z taką sytuacją, mianowicie w pracy było nas 6 osób w równym wieku + 3 główne pracownice (coś jakby kierowniczki). Nasza szóstka została podzielona na dwie grupy trzyosobowe i te grupy się zmieniały. Jak jedna grupa była w pracy, to druga miała wolne.

Do sedna, jedna z kierowniczek przeszła na "ty" z jedną grupą, natomiast z "moją" już nie, za wyjątkiem jednej dziewczyny (akurat ona znała inne "kierowniczki")
Wiem, że nie musiała nam też proponować czegoś takiego, ale dziwnie się z tym czułam, zwłaszcza, że owa "kierowniczka" była o 3 lata ode mnie starsza...
Cynomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 16:07   #25
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pia_Gizela Pokaż wiadomość
Ja u siebie nie pozwalam jeść pracownikom przy biurkach rzeczy obiadowych albo np kanapek z ryba czy z jajkami

Bezzapachowe rzeczy -proszę bardzo. Z innymi trzeba chodzić na stołówkę
A jak czesto pracownik ma mozliwosc isc na stolowke i jak daleko do niej ma?
Dla mnie to troche przesada. Normalne danie obiadowe to nie jest zapach, ktory zabija.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 16:07   #26
magdalena1357
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 128
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8348999 1]A niby dlaczego nie możesz zmyć sama swoich brudnych naczyń? [/QUOTE]

Klatkę schodową też mam wyczyścić, śmieci wynieść i pocztę sobie przynieść czy tylko naczynia pozmywać?

Jeśli tobie się za takie rzeczy płaci to ciesz się, bo ruch jest jednak zdrowy. Mojej firmie nie opłaciłoby się jednak zwyczajnie obsadzanie mnie w takich rolach biorąc pod uwagę wysokości mojej pensji.

Mnie w swojej pracy trudno często znaleźć nawet 3 minut na ubikację (skorzystanie, nie sprzątanie), zmywania nikt ode mnie nie oczekuje.


[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8348999 1]Poza tym sama możesz wyjść z inicjatywą takiej zawieszki o jakiej wspominasz [/QUOTE]

Patrz powyżej.

Nie jestem praktykantką, żeby się bawić w majsterkowanie. W swojej robocie rób co chcesz, ale nie doradzaj innym bez ich wyraźnej prośby o to, bo firmy mają różne kultury a pracownicy różne obowiązki.

Edytowane przez magdalena1357
Czas edycji: 2018-05-10 o 16:11
magdalena1357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 16:14   #27
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez magdalena1357 Pokaż wiadomość
Klatkę schodową też mam wyczyścić, śmieci wynieść i pocztę sobie przynieść czy tylko naczynia pozmywać?

Jeśli tobie się za takie rzeczy płaci to ciesz się, bo ruch jest jednak zdrowy. Mojej firmie nie opłaciłoby się jednak zwyczajnie obsadzanie mnie w takich rolach biorąc pod uwagę moją pensję.

Mnie w swojej pracy trudno często znaleźć nawet 3 minut na ubikację (skorzystanie, nie sprzątanie), zmywania nikt ode mnie nie oczekuje.




Patrz powyżej.

Nie jestem praktykantką, żeby się bawić w majsterkowanie. W swojej robocie rób co chcesz, ale nie doradzaj innym bez ich prośby o to, bo firmy mają różne kultury a pracownicy różne obowiązki.
A na uzycie szczotki w toalecie twoja pozycja tez jest za wysoka, czy to jeszcze mozesz zrobic?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 16:36   #28
Cynomya
Raczkowanie
 
Avatar Cynomya
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 359
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez magdalena1357 Pokaż wiadomość
Klatkę schodową też mam wyczyścić, śmieci wynieść i pocztę sobie przynieść czy tylko naczynia pozmywać?

Jeśli tobie się za takie rzeczy płaci to ciesz się, bo ruch jest jednak zdrowy. Mojej firmie nie opłaciłoby się jednak zwyczajnie obsadzanie mnie w takich rolach biorąc pod uwagę wysokości mojej pensji.
Generalnie, to za zmywanie po sobie kubków pensji się nie otrzymuje
Cynomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 16:42   #29
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Niezmywanie po sobie kubków też mnie denerwuje. W poprzedniej pracy (bank) dziewczyny zawsze zostawiały po sobie kubki w zlewie, wypiły kawę to brały następny zamiast umyć ten, w którym piły. Rano przychodziła pani sprzątająca i ona zmywała cały ten burdel, chociaż z tego co kojarzę, nie miała tego w obowiązkach.

Jeszcze gorzej było w jednym z marketów, w którym pracowałam na studiach. Tam cały zlew pełen brudnych naczyń zostawał dla osoby, która była na ostatniej zmianie i ona musiała to wszystko pozmywać.
Najbardziej rozwalało mnie, że nikt się nie buntował.

Nie rozumiem jak można nie umyć po sobie brudnego kubka.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 16:46   #30
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-13 17:17:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.