Wizażanka buduje dom - krok po kroku - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 11:00   #451
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

cześć. Może się przyłączę

Zaczęłam budowę domu w najesień tzn wylaliśmy fundamenty a prawdziwą budowę zaczynamy na jak tylko zrobi się ciepło. Chcę być na bieżąco z budową. Daje mi to dużo radości jak i zmartwień ale chce wiedzieć co z czego, dlaczego i ile kosztuje. A poza tym dzięki temu odwracam swoją uwagę od innych problemów.

Elfir- świetny jest Twój klocek- bardzo mi się podoba i zazdroszę, że już masz wybudowany swój domek.

Co do projektu - my akurat mamy indywidualny. Pokazaliśmy projektantowi dom, który nam się podoba i on go troche zmienił gabarytowo. Mieliśmy za to zapłacić 2 400 zł, ale mieliśmy potem po drodze trochę perypetii i w końcu zapłaciliśmy 3000 zł. Może kiedyś opowiem jeśli którąś z Was to zainteresuje.
Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy gdybym jeszcze raz wybierała projekt to nie zdecydowałabym się na gotowca a zmieniłabym ewentualnie w środku. Każda zmiana w bryle budynku jest widoczna a niekoniecznie zmienia go na lepsze. jest tyle rzeczy to przemyślenia a i tak nie ma siły moim zdaniem żeby wszystko przewidzieć. Może jak ktoś ma doświadczenie, ale dla takiego laika jak ja to było naprawde dużo nerwów. A i tak już teraz widzę wady projektu. No trudno, taki idealny jednak nie będzie. Mam nadzieję, że jednak efekt końcowy będzie zadowalający.
Czy my na tym forum szczerze rozmawiamy również o finansach?
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 10:30   #452
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witam
Mamy dzialke 25mx170m, stoi na niej dom w którym obecnie mieszkamy na wiosne chcemy zacząc budowe nowego domu i teraz pytanie jak od strony formalnej wygląda podłączenie prądu i wody (wode mamy ze studni głębionej) ??? Mamy projekt czekamy aż z urlopu wróci znajoma ktora załatwi nam wszystkie formalności w gminie, zrobi apaptacje projektu i naniesie "nasze" zmiany. Chodzi mi o to czy podłączamy sobie wode ze studni i gotowe czy musimy starać się o jakies pozwolenia? i jak z tym pradem skoro mamy go na dzialce to jakie formalności nas czekają?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 10:59   #453
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Witam
Mamy dzialke 25mx170m, stoi na niej dom w którym obecnie mieszkamy na wiosne chcemy zacząc budowe nowego domu i teraz pytanie jak od strony formalnej wygląda podłączenie prądu i wody (wode mamy ze studni głębionej) ??? Mamy projekt czekamy aż z urlopu wróci znajoma ktora załatwi nam wszystkie formalności w gminie, zrobi apaptacje projektu i naniesie "nasze" zmiany. Chodzi mi o to czy podłączamy sobie wode ze studni i gotowe czy musimy starać się o jakies pozwolenia? i jak z tym pradem skoro mamy go na dzialce to jakie formalności nas czekają?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Nie wiem niestety jak jest ze studnią, natomiast jeżeli chodzi o prąd to normalnie musicie wystąpić do lokalnego gestora o warunki przyłączenia do sieci dla waszej inwestycji i przyłączyć się do sieci zgodnie z nimi. Nawet jeżeli jest juz prąd na działce, to konieczne będzie postawienie drugiej skrzynki z licznikami i przeciagnięcie do niej kabla (nawet jak to jest kilkadziesiąt centymetrów), a to jest już przyłącze.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 11:56   #454
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Nie wiem niestety jak jest ze studnią, natomiast jeżeli chodzi o prąd to normalnie musicie wystąpić do lokalnego gestora o warunki przyłączenia do sieci dla waszej inwestycji i przyłączyć się do sieci zgodnie z nimi. Nawet jeżeli jest juz prąd na działce, to konieczne będzie postawienie drugiej skrzynki z licznikami i przeciagnięcie do niej kabla (nawet jak to jest kilkadziesiąt centymetrów), a to jest już przyłącze.
Czyli taka jakby podmiana za ten dom nie wchodzi w gre bo ten będziemy wyburzac? A nie orientujesz się może jakie to sa koszty tak mniej więcej?

A i jeszcze jedno pytanie musimy to załatwić zanim zaczniemy budowe czy jak dom już będzie stał (stan surowy)?

Edytowane przez 23Paula23
Czas edycji: 2013-12-03 o 12:02
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:08   #455
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Czyli taka jakby podmiana za ten dom nie wchodzi w gre bo ten będziemy wyburzac? A nie orientujesz się może jakie to sa koszty tak mniej więcej?

A i jeszcze jedno pytanie musimy to załatwić zanim zaczniemy budowe czy jak dom już będzie stał (stan surowy)?
Podmiana być może, takiego przypadku nie znam, ale na wybuerzenie jest potrzebne pozwolenie, a do tego pozwolenia też opinia od gestora mediów, przynajmniej tak kojarzę. Zapytaj najlepiej na miejscu u gestora co w takim przypadku.

Od warunków zazwyczaj się zaczyna budowę, pomijając kwestię prądu na budowie, który już masz z pierwszego domu, to warto wiedzieć skąd i za ile się będziecie przyłączac i czy nie napotka się jakiegos problemu np. oporu sąsiadów. Zakładam, że w twoim przypadku taka sytuacja nie zachodzi.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:15   #456
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Podmiana być może, takiego przypadku nie znam, ale na wybuerzenie jest potrzebne pozwolenie, a do tego pozwolenia też opinia od gestora mediów, przynajmniej tak kojarzę. Zapytaj najlepiej na miejscu u gestora co w takim przypadku.

Od warunków zazwyczaj się zaczyna budowę, pomijając kwestię prądu na budowie, który już masz z pierwszego domu, to warto wiedzieć skąd i za ile się będziecie przyłączac i czy nie napotka się jakiegos problemu np. oporu sąsiadów. Zakładam, że w twoim przypadku taka sytuacja nie zachodzi.
Dziekuje za odpowiedzi

Byłabym jeszcze wdzięczna za podpowiedź w sprawie studni (jeśli znajdzie się ktoś orientujący się w temacie)

Oraz ile czasu i pieniędzy zajmie załatwienie przyłącza w energetyce tak orientacyjnie
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:26   #457
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Załatwienie przyłącza to w sumie jedna wizyta u energetyka. Koszt będzie spory, licz się z tym, że powyżej tysiąca to na pewno.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 19:21   #458
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

ja ostatnio widziałam takie pompy ciepła *** i czytałam że u nas w Krakowie maja być jakies dotacje na to. prawda to ?
__________________
70,6-->69-->68-->67,5-->67-->66-->65-->64-->63-->62-->61-->60...-->59


Byłam Będę .

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-12-14 o 20:03 Powód: usunięcie linku
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 11:05   #459
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez iron_angel_ona Pokaż wiadomość
ja ostatnio widziałam takie pompy ciepła http://www.buildmall.pl/pl/c/Pompy-ciepla/87 i czytałam że u nas w Krakowie maja być jakies dotacje na to. prawda to ?
Jak wymieniasz z pieca węglowego na pompe to próbuj a jak nie, to myślę że od razu możesz założyć że nasze cudowne miasto nie da na to kasy. To tak jak z solarami - dopłaty niby są ale na zasadzie konkursu na ekologiczne rozwiązanie i się podobno sporadycznie łapią, bo antysmogowe akcje mają priorytet.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 13:17   #460
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witajcie!
Mamy w planach budowę domu. Plan wybraliśmy w internecie i bardzo odpowiada naszym gustom. Wiem, że zanim zakupimy projekt musimy mieć plan zagospodarowania przestrzennego..a potem co? Możemy kupić projekt?
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 13:43   #461
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mamy w planach budowę domu. Plan wybraliśmy w internecie i bardzo odpowiada naszym gustom. Wiem, że zanim zakupimy projekt musimy mieć plan zagospodarowania przestrzennego..a potem co? Możemy kupić projekt?
Potem znajdźcie architekta/projektanta, który zrobi wam adaptację i skonsultujcie z nim projekt - no chyba, że sami ze 100% pewnością potraficie stwierdzić, że wasz dom będzie zgodny z planem lub warunkami zabudowy albo, że adaptacja do tych wytycznych będzie możliwa. O takich rzeczach należy pomyśleć przed zakupem gotowca. Rozumiem, że dom wpasowuje się w układ działki, kierunki świata czy umiejscowienie przyłączy? Jeśli nie, to albo szukajcie czegoś innego, albo szukajcie kogoś, kto zaprojektuje wam coś od podstaw.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-01, 14:15   #462
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Potem znajdźcie architekta/projektanta, który zrobi wam adaptację i skonsultujcie z nim projekt - no chyba, że sami ze 100% pewnością potraficie stwierdzić, że wasz dom będzie zgodny z planem lub warunkami zabudowy albo, że adaptacja do tych wytycznych będzie możliwa. O takich rzeczach należy pomyśleć przed zakupem gotowca. Rozumiem, że dom wpasowuje się w układ działki, kierunki świata czy umiejscowienie przyłączy? Jeśli nie, to albo szukajcie czegoś innego, albo szukajcie kogoś, kto zaprojektuje wam coś od podstaw.
Dzięki za odpowiedź. Niestety nie znamy się na tym, więc pozostaje nam skorzystanie z usług kogoś kto będzie służył nam radą i będziemy projektować od zera. Trochę ciężko nam ruszyć z papierologią, żeby potem nie było problemów.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 06:53   #463
AnLipread
Raczkowanie
 
Avatar AnLipread
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 138
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

To może i ja się wypowiem, dla podtrzymania tematu
Latem zeszłego roku byliśmy z TŻ-em na wycieczce rowerowej za miastem. Wjechaliśmy do wsi (bardzo już zurbanizowanej, jest tam szkoła, przychodnia, bank, poczta, czyli wszystko, czego potrzebujemy) i się w niej zakochaliśmy Domu nie budujemy sami, tylko kupujemy od dewelopera Póki co dom jest jeszcze w trakcie budowy, termin realizacji - lipiec 2014. Będzie miał 136 m2, garaż, działkę około 500 m2. Może niewielki, ale dla nas wystarczający
W tym tygodniu idziemy ustalać instalacje (tak się na to mówi?), czyli... chyba wejdziemy do środka Jaram się na myśl o tym, jak małe dziecko Oczami wyobraźni będę ustawiać mebelki
AnLipread jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 02:57   #464
DesmoDiavel
Przyczajenie
 
Avatar DesmoDiavel
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Byłabym jeszcze wdzięczna za podpowiedź w sprawie studni (jeśli znajdzie się ktoś orientujący się w temacie)

Oraz ile czasu i pieniędzy zajmie załatwienie przyłącza w energetyce tak orientacyjnie
wg mnie jeśli to jest Twoja studnia-już wykopana to żadnych pozwoleń nie musisz mieć. podłączasz pompę/hydrofor i masz już wodę.

Zgodnie z prawem jeśli jesteś właścicielem działki, masz prawo do korzystania z wody znadujacej się pod Twoją działką.
Jedynie jeśli byś kopała nową studnię głębinową musiałabys wtedy przejść się do gminy/zakładu komunalnego i spytać czy Twoja studnia nie zaszkodzi gminnemu poborowi wody- żeby nie było tak ze kopiąc swoją studnie pozbawisz wody w studiach okolicznych rolników
DesmoDiavel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:47   #465
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez AnLipread Pokaż wiadomość
To może i ja się wypowiem, dla podtrzymania tematu
Latem zeszłego roku byliśmy z TŻ-em na wycieczce rowerowej za miastem. Wjechaliśmy do wsi (bardzo już zurbanizowanej, jest tam szkoła, przychodnia, bank, poczta, czyli wszystko, czego potrzebujemy) i się w niej zakochaliśmy Domu nie budujemy sami, tylko kupujemy od dewelopera Póki co dom jest jeszcze w trakcie budowy, termin realizacji - lipiec 2014. Będzie miał 136 m2, garaż, działkę około 500 m2. Może niewielki, ale dla nas wystarczający
W tym tygodniu idziemy ustalać instalacje (tak się na to mówi?), czyli... chyba wejdziemy do środka Jaram się na myśl o tym, jak małe dziecko Oczami wyobraźni będę ustawiać mebelki
No i co ...
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:41   #466
AnLipread
Raczkowanie
 
Avatar AnLipread
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 138
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
No i co ...
Co Ci nie odpowiada?
AnLipread jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 14:34   #467
Milenka154
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

My tez mamy w planach, ale póki co nas nie stać, a nie chcemy się zbytnio zadłużać. Także małymi kroczkami i do celu Póki co kupilismy działeczkę i postawiliśmy sobie domek letni. Mąż zaparty majsterkowicz sam postanowił wszystko zrobić także zaoszczędziliśmy co nieco Lato w tym roku wspaniałe, także szybko się z tym uwinął. W nagrodę zakupiłam mu zestaw narzędzi: wiertarkę, wiertła długie, krótkie, jakieś tam jeszcze ;p nie wiem - szwagier mi poradził. No i zadowolony sobie grzebał

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-08-21 o 20:10 Powód: ukryty link reklamowy
Milenka154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 14:45   #468
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Reklama wierteł na wizażu, tego jeszcze nie było.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 20:21   #469
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;47798813]Reklama wierteł na wizażu, tego jeszcze nie było. [/QUOTE]
I właściwie to już nie ma A że każdy post autorki wpisu to jakiś link reklamowy (i to recydywa po już wygaszonych punktach), to dostała ode mnie dorodną pomarańczę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 17:12   #470
Ameba50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 18
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Wow widzę, że ten temat nigdy się nie skończy :P Jeśli ktoś z Was chciałby zobaczyć jak wyglądają takie domy zaprojektowane przez biura architektoniczne i jakie w ogóle na rynku są propozycje zajrzyjcie tutaj: mgprojekt
jeśli jednak planujecie remont generalny już powstałego domu to sprawa jest trochę trudniejsza, najpierw architekt musi zobaczyć Wasz dom i wszystko sobie pomierzyć
Ameba50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 11:32   #471
diszma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

W końcu udało się Nam kupić działkę budowlaną w bardzo rozsądnej cenie. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi! Teraz czas na wizytę u architekta i indywidualny projekt. Z pewnością z dużymi oknami.
__________________
<ciach_reklama>
diszma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 10:05   #472
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez DesmoDiavel Pokaż wiadomość
wg mnie jeśli to jest Twoja studnia-już wykopana to żadnych pozwoleń nie musisz mieć. podłączasz pompę/hydrofor i masz już wodę.

Zgodnie z prawem jeśli jesteś właścicielem działki, masz prawo do korzystania z wody znadujacej się pod Twoją działką.
Jedynie jeśli byś kopała nową studnię głębinową musiałabys wtedy przejść się do gminy/zakładu komunalnego i spytać czy Twoja studnia nie zaszkodzi gminnemu poborowi wody- żeby nie było tak ze kopiąc swoją studnie pozbawisz wody w studiach okolicznych rolników
Dawno mnie tu nie było ale dzięki za odpowiedz

U nas się trochę posunęło za parę dni zalewamy strop
Koniec końców stanęło na projekcie indywidualnym bo ciężko szło znalezienie czegoś co by nam idealnie odpowiadało. Budowa posuwa się nam powoli bo dużo robimy sami, mąż tylko na kilka dni wziął chłopaków od siebie z roboty żeby podgonić murowanie. Jak chodzi o załatwianie całej papierologi okazało się że nie taki diabeł straszy jak go malują
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 11:58   #473
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Ile kosztowało/kosztuje Was postawienie domu w surowym stanie?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 19:56   #474
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

To zależy jaki metraż, czy parterowy czy piętrowy, czy blacha czy dachówka etc.
A masz coś na oku ? Czy pytasz orientacyjnie?!
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 10:08   #475
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Pytam orientacyjnie, bo sama marzę o domu (konkretnie z bali) piętrowym - użytkowe poddasze. Nie mam głowy do wielkości, jeszcze tak ''poważnie'' nad tym nie myślałam.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 22:11   #476
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

dom z bala to chyba najdroższy wariant budownictwa.

Dom o pow. 150 m2 co najmniej 500 tyś.
O tej samej powierzchni dom murowany ze ścianą dwuwarstwową można zbudować do 300 tyś

obydwie ceny dotyczą stanu deweloperskiego (czyli bez okładzin podłogowych, mebli, malowania, armatury).

Mój dom o pow. 158 m2 pow. całkowitej do stanu surowego zamkniętego kosztował 80 tyś. Do deweloperskiego 280 tyś. Z tym, że mam specyficzne warunki wyjściowe projektu (przyłącza bardzo krótkie, płaski dach, okna nieotwieralne), bez nich wyszłoby 20-50 tyś drożej.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-07-29 o 22:14
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 19:13   #477
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
dom z bala to chyba najdroższy wariant budownictwa.

Dom o pow. 150 m2 co najmniej 500 tyś.
O tej samej powierzchni dom murowany ze ścianą dwuwarstwową można zbudować do 300 tyś

obydwie ceny dotyczą stanu deweloperskiego (czyli bez okładzin podłogowych, mebli, malowania, armatury).

Mój dom o pow. 158 m2 pow. całkowitej do stanu surowego zamkniętego kosztował 80 tyś. Do deweloperskiego 280 tyś. Z tym, że mam specyficzne warunki wyjściowe projektu (przyłącza bardzo krótkie, płaski dach, okna nieotwieralne), bez nich wyszłoby 20-50 tyś drożej.
O Chryste! A ja się tyle nasłuchałam, że dom z drewna tani... Poza tym to moje największe marzenie, stawić taki typowy dla okolic górskich dom...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 20:34   #478
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

drewno jest droższym materiałem niż beton.


nawet zwykły kanadyjczyk (czyli szkielet drewniany) w Polsce jest w cenie zwykłego domu murowanego lub ciut droższy.
Czyli zupełnie inaczej niż na całym świecie

W Pl trudno kupić dobrej jakości drewno - na dom z bala chyba się sprowadza materiał z Rosji i Finlandii.

Na dodatek taki dom i tak wymaga ocieplenia styropianem, bo jest zimny i nie spełnia norm energetycznych.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 10:43   #479
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
drewno jest droższym materiałem niż beton.


nawet zwykły kanadyjczyk (czyli szkielet drewniany) w Polsce jest w cenie zwykłego domu murowanego lub ciut droższy.
Czyli zupełnie inaczej niż na całym świecie

W Pl trudno kupić dobrej jakości drewno - na dom z bala chyba się sprowadza materiał z Rosji i Finlandii.

Na dodatek taki dom i tak wymaga ocieplenia styropianem, bo jest zimny i nie spełnia norm energetycznych.
Tego nie wiedziałam Podczytuję czasem forum budowlane, wątki gdzie ludzie sami budują domy z drewna. Z tą różnicą, że drewno biorą z tartaku, który ma rozsądną cenę, a dom ocieplają wełna mineralną.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 18:19   #480
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

ale czy to były domy z bala?

Czy po prostu o drewnianej konstrukcji szkieletowej?

Czytałam wrażenia osoby, która miała taki dom z bala, ale wybudowany bez ocieplenia dodatkowego (zanim weszły nowe przepisy energetyczne). Po pierwsze - wiało (dom nie był szczelny), po drugie dom pracuje i wymagane jest co jakiś czas dokręcanie specjalnych śrub ściskających bale.

Ze strony producenta sprzedającego te domy:
Teoretycznie obliczony współczynnik przenikania ciepła dla ściany zbudowanej z bali o średnicy 32 cm. i szerokości rowka 12 cm. wynosi K<0,4
Przepisy wymagają K poniżej 0,25
Moja ściana z silikatu 18 cm + 20 cm styropianu czarnego ma współczynnik przenikania 0,18.

A tu szacowanie koszów w 2011 roku na przykładzie konkretnego projektu:
http://czytaj.tooba.pl/Koszty-budowy...-technologiach
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-08-02 o 18:37
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-13 13:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.