Urodziny dziecka bez słodyczy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 18:40   #1
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833

Urodziny dziecka bez słodyczy.


Drogie Mamy,
Zobowiazalam sie ze pomogę zorganizować urodziny dla pewnej dziewczynki. Bedzie kończyć 4 lata. Byłam na kilku takich imprezach i widzę na stole mnóstwo słodyczy - czekolada, zelki, popcorn, delicje, napoje słodkie.

I rodzice którzy tylko upominaja dzieci zeby tyle nie jedli bo cukier, bo zeby itp...

Ja rozumiem... Dzieci, urodziny... Itp ale czy da sie to zrobic bez takiej ogromnej ilości słodyczy?

Chciałabym zeby i dzieciom smakowalo i było zdrowe i rodzice spokojni

Chodzi mi po głowie ciasto marchewkowe, sałatki owocowe, ciasteczka maslane z jakimś dzemem, moze jakas galaretka. Wszystko własnej roboty.

Macie jakies pomysły? Pomożecie?
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:13   #2
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

moja córka ma taką wersję urodzin chrupki ryzowe, kukurydziane plus fontanna z gorzką czekoladą i owoce do moczenia
galaretka z owocami kolorowa suszone owoce, sezamki
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:19   #3
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

O wlasnie, zapomniałam ze mozna tez pomyśleć o suszonych owocach.

Dziekuje
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:31   #4
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Pomysł na zdrowe urodziny fajny ale szczerze mówiąc ja bym się bała trochę dawać dzieciom same zdrowe przekąski. Urodziny ma się nie za często i dziecko chcę w ten dzień pokazać się z jak najlepszej strony przed kolegami z klasy i jakbym ja jako dziecko miała częstować koleżanki suszonymi bananami zamiast czipsami to byłoby mi głupio większość dzieci niestety woli czekolady i ciastka zamiast suszonych owoców i wafli ryżowych. Chyba że powariujesz trochę z formą/wyglądem. Jakieś kolorowe babeczki owsiane z otrębami. Dzięki barwnikom spożywczym można dużo zdziałać. Nie musi być tego dużo ale np. jedna miseczka z ciasteczkami niebieskimi, jedna z zielonymi a jedna z czerwonymi. Albo właśnie galaretka z owocami.
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:37   #5
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Nie zgodzę się ze urodziny bez chipsow i czekolady bedą wyglądać "głupio" w oczach innych dzieci. Moim zdaniem to kwestia dekoracji, babeczki marchewkowe mozna ładnie ozdobic, ciastka maslane rownież.

Corka koleżanki, ta ktorej urodziny bede pomagać organizować bardzo lubi suszone owoce, za czekolada nie przepada. Wcześniej nie mogła jej jeść bo miała wysypke, teraz wysypka zniknęła ale jej czekolada nie smakuje

Kolorowe galaretki wg mnie rownież mogą wyglądać kusząco w oczach dziecka.

U mnie w pracy na imprezie integracyjnej mieliśmy super soki owocowe, takie wyciskane, przestrojone ladnymi wycietymi owocami i słomkami. Az sie chciało wiecej

A głównym punktem programu bedzie tort - jedyny tradycyjnie robiony, czyli kremowy, z dekoracja z lukru.

Edytowane przez Mirindo
Czas edycji: 2014-03-03 o 19:39
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:58   #6
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Z tego co zaobserwowałam, to dla dzieciaków jedzenie to sprawa drugorzędna. Ważne są atrakcje.
I uważam, że da się, wystarczy zamienić kupne, na domowe (nawet z cukrem, ale już wiadomo, że go mniej niż w sklepowych produktach).
Na ostatnie urodziny córki koleżanki zrobiłam cake popsy i był szał. Do tego jakieś babeczki (lepiej takie przekąski na raz). Owoce, galaretka, soki. Nie wiele trzeba, bo dzieciaki nie mają czasu jeść
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 21:12   #7
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Takie cos?
http://www.mojewypieki.com/przepis/c...-na-patyczkach

Jeśli tak to super wyglada

Dzieki za podpowiedź
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 21:34   #8
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Coś takiego.
http://www.mojewypieki.com/przepis/k...i-ciasteczkowe tylko robiłam z mleczną czekoladą
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami

Edytowane przez Scio
Czas edycji: 2014-03-03 o 21:36
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 12:21   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Dziecko ma 4 lata więc zapewniam cie, że zje co pbęda jadły inne dzieci, ważne jest samo wydarzenie, mozliwość spotkania z dzieciakami.
Jedzenie ? a gdzie tam czas na jedzenia kiedy dookoła tyle atrakcji, dzieci, itd.

Nie ma co przeginać w zadną strone, jak dziecko zje kawałek tortu czy czekolady nic mu nie będzie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 12:31   #10
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Cytat:
Napisane przez Mirindo Pokaż wiadomość
Takie cos?
http://www.mojewypieki.com/przepis/c...-na-patyczkach

Jeśli tak to super wyglada

Dzieki za podpowiedź
200 g czekolady na 20 sztuk ?
- jedna czekolada na 10 szt.
- pół czekolady na 5 lizaków

5 kostek na lizaka ??

plus nutella, plus posypki

i to są urodziny bez słodyczy ??

--------------------------------------
fajna jest chatka puchatka http://durszlak.pl/przepisy-kulinarn...hatka-puchatka
herbatniki z serem, ja robię wieżyczki z 3, 4 ciastek bez czekolady

szarlotka na owsiance: zmielone płatki z odrobiną cukru, tłuszczu jako spód plus jabłka na wierzch

zwykła beza z otrębami i kawałkami jabłek w mufinkowych foremkach

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2014-03-04 o 12:54
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 12:48   #11
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;45431712]200 g czekolady na 20 sztuk ?
- jedna czekolada na 10 szt.
- pół czekolady na 5 lizaków

5 kostek na lizaka ??

plus nutella, plus posypki

i to są urodziny bez słodyczy ??[/QUOTE]

Co innego zelki i sklepowe ciastka a co innego robione własnej roboty to raz.
Dwa nutelle mozna odpuścić.
Posypke zrobic np z orzechów, wiorek kokosowych.

Sam pomysł fajny

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dziecko ma 4 lata więc zapewniam cie, że zje co pbęda jadły inne dzieci, ważne jest samo wydarzenie, mozliwość spotkania z dzieciakami.
Jedzenie ? a gdzie tam czas na jedzenia kiedy dookoła tyle atrakcji, dzieci, itd.

Nie ma co przeginać w zadną strone, jak dziecko zje kawałek tortu czy czekolady nic mu nie będzie.
Byłam w przyjaciółka na dwóch takich imprezach urodzinowych i widziałam ze dzieci sie rzuciły na słodkości.
Sama dzieci nie mam, jedynie obserwuje.

Tort bedzie
Wiem ze odrobina czekolady nie zaszkodzi ale chciałam zeby było max zdrowo, w ramach możliwości oczywiście,
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 13:39   #12
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Czipsy można samemu zrobić z różnych warzyw w piekarniku. Co prawda nie wiem jak smakują bo nigdy nie robiłam, ale na pewno zdrowsze od sklepowych.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 14:55   #13
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Ollencja fakt strasznie dużo czekolady w tym przepisie
Ja dawałam kakao i olej kokosowy do zlepienia.

Ja proponuje ze słodyczy domowe lody
Żelki można zrobić z soku owocowego.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 17:30   #14
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Tort, galaretka, czekolada, ciasto i ciastka i to są urodziny bez słodyczy hahah

Straszne jak dziecko na imprezie może zjeść coś kupionego w sklepie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 18:45   #15
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Cytat:
Napisane przez Mirindo Pokaż wiadomość
Drogie Mamy,
Zobowiazalam sie ze pomogę zorganizować urodziny dla pewnej dziewczynki. Bedzie kończyć 4 lata. Byłam na kilku takich imprezach i widzę na stole mnóstwo słodyczy - czekolada, zelki, popcorn, delicje, napoje słodkie.

I rodzice którzy tylko upominaja dzieci zeby tyle nie jedli bo cukier, bo zeby itp...

Ja rozumiem... Dzieci, urodziny... Itp ale czy da sie to zrobic bez takiej ogromnej ilości słodyczy?

Chciałabym zeby i dzieciom smakowalo i było zdrowe i rodzice spokojni

Chodzi mi po głowie ciasto marchewkowe, sałatki owocowe, ciasteczka maslane z jakimś dzemem, moze jakas galaretka. Wszystko własnej roboty.

Macie jakies pomysły? Pomożecie?
Z takich smacznych, łatwych do wykonania, a też zdrowych rzeczy mogę polecić ten przepis: http://pinkcake.blox.pl/2012/12/Cias...-i-jablek.html . No i inne z tego bloga, na pewno coś dla siebie znajdziesz, jednak niektóre z nich wymagają posiadania trudno dostępnych składników, ale nie wszystkie, bądź są ciężkie do wykonania. I w tym przepisie ja bym zaleciła jeszcze namoczenie tej kaszy jaglanej we wrzątku (na jakieś 15-20 minut) i użycie takiej, a nie całkiem surowej, bo jednak mi bez tego nie wyszło, może jabłka były za mało soczyste, no cóż...

A od siebie polecam coś co robiłam na tłusty czwartek, ciastka owsiane. Dowolne suszone owoce (u mnie żurawina i rodzynki, daktyle, te większe rozdrobnione) namoczyć w letniej wodzie przez jakieś pół godziny, stracą trochę na cukrze i konserwantach, jeśli je mają.
Do płatki owsianych górskich (jedna paczka - około 400 g) dodać około dwie łyżki naturalnego kakao (choć to nie jest konieczne), dwie łyżki miodu (można więcej, albo wcale, ale przy kakao bym szczególnie polecała, bo będą gorzkie), suszone owoce (w dowolnych ilościach, ja nie żałowałam i dałam ich dość sporo, przez co później czasem ciężko było zlepić ciastka, więc lepiej nie przesadzać), zalać to ponad szklanką dość gorącej wody, odczekać aż płatki owsiane trochę wchłoną tą wilgoć i wymieszać, najlepiej ręcznie i dość dokładnie. A później można uformować dowolne kształty, u mnie to były po części kulki, a część włożyłam do silikonowych foremek na muffinki. Włożyć do lodówki na kilka godzin i można jeść (bo zrobią się bardziej stałe) Ja jeszcze na wierzch każdego dałam rozpuszczoną gorzką czekoladę.
Można je też zrobić w wersji z piekarnikiem, jednak wtedy już się daje proszek do pieczenia, olej (tutaj też można dać to może by się tak nie lepiły do rąk), no i nie pamiętam co jeszcze...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:04   #16
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Tort, galaretka, czekolada, ciasto i ciastka i to są urodziny bez słodyczy hahah

Straszne jak dziecko na imprezie może zjeść coś kupionego w sklepie
Też mi się to rzuciło w oczy.
Jak dla mnie totalnie bez sensu.

Urodziny są od tego, żeby jeść słodycze, a jak ktoś chce bez słodyczy, to nie galaretki, torty i ciastka tylko zrobić dzieciom koreczki warzywne, kilka sałatek warzywnych i dania wege. Tylko nie wiem co na to dzieci

Ja na urodziny dzieci szykuję zawsze tort, który robię sama, kosz owoców, jakieś delikatne przegryzki na słodko (1 rodzaj np. herbatniczki), do picia soki, herbata, jedno ciepłe danie jednogarnkowe (ostatnio był barszczyk i paszteciki na ciepło) oraz 1 sałatkę i dodatki do niej (jakieś wędliny, paszteciki, sery itp.). I to jest wersja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Każdy w tym znajdzie coś dla siebie. Nie ma przesady w żadną ze stron. Jak bym robiła wyłącznie kinderparty to podarowałabym sobie sałatkę i wędliny, u nas imprezy są rodzinne więc inaczej jest.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:36   #17
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Mtko, urodziny sa raz w roku wiec tragedii nie ma chyba jak zjedza troche slodyczy.Takie chronienie dzieci przed slodyczami spowoduje to, ze jak tylko beda mogly to beda je same zdobywac i jesc jak nie widzicie.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 08:14   #18
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

imprezy urodzinowe mojego syna i dzieci w rodzinie są imprezami bez słodyczy (wyjątek stanowi tort) dzieci jest sporo i prawie wszystkie mają albo alergię pokarmową albo refluks, słodycze im szkodzą, niektóre owoce również więc na stole dzieci znajdują małe kolorowe kanapeczki, koreczki warzywne, mini pizze, ciastka owsiane, owoce, kompot
u mnie podobnie jak u Klarissy impreza dla dzieci połączona jest z goszczeniem dorosłych więc są dania na ciepło, wędliny, sałatki

Dzieci same słodyczy nie zdobywają, nie szukają i nie jedzą po kryjomu, wiedzą że im szkodzą
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 10:05   #19
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Dla mnie urodziny bez slodyczy maja sens jesli dziecko jest do tego przyzwyczajone. Jak dziecko dostaje slodycze a pptem na urodziny, w jego swieto wymyslimy mu zdrowe przekaski to nie wiem czy byloby zadowolone.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 19:31   #20
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Ja robię swojej za 2 tyg. urodziny i będzie tylko tort i trochę słodyczy typu różne ciasteczka.

Wydaje mi się, że jedzenie będzie dla dzieci najmniej ważne

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Dla mnie urodziny bez slodyczy maja sens jesli dziecko jest do tego przyzwyczajone. Jak dziecko dostaje slodycze a pptem na urodziny, w jego swieto wymyslimy mu zdrowe przekaski to nie wiem czy byloby zadowolone.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aa to kolejna sprawa
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:50   #21
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

polecam przepisy weganskie, oni maja tam mnostwo pomyslow na slodycze bez cukru. sama nie jestem weganka,ale znalazlam kilka fajnych przepisow dla dzieci

nie korzystalam z tych stron,ale moze tutaj znajdziesz jakie pomysly ?

http://puszka.pl/a/cat,81,cukierki_b...czki_czekolada
http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/weganskie-slodkosci

tutaj po ang.
http://ohsheglows.com/2014/02/10/top...serts-of-2013/
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2014-03-07 o 13:08
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:54   #22
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833
Question Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Dla mnie urodziny bez slodyczy maja sens jesli dziecko jest do tego przyzwyczajone. Jak dziecko dostaje slodycze a pptem na urodziny, w jego swieto wymyslimy mu zdrowe przekaski to nie wiem czy byloby zadowolone.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie dostaje słodyczy.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
polecam przepisy weganskie, oni maja tam mnostwo pomyslow na slodycze bez cukru. sama nie jestem weganka,ale znalazlam kilka fajnych przepisow dla dzieci

nie korzystalam z tych stron,ale moze tutaj znajdziesz jakie spomysly ?

http://puszka.pl/a/cat,81,cukierki_b...czki_czekolada
http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/weganskie-slodkosci
Myśle jeszcze o czymś z kaszy manny w Turcji jadlam kilka takich deserow z kaszy manny, o dziwo w ich kuchni, nie były wcale słodkie, tylko takie delikatne, mleczne. Musze spróbować cos sama zrobic, moze cos znajdę ciekawego.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Mtko, urodziny sa raz w roku wiec tragedii nie ma chyba jak zjedza troche slodyczy.Takie chronienie dzieci przed slodyczami spowoduje to, ze jak tylko beda mogly to beda je same zdobywac i jesc jak nie widzicie.
Ja sie wychowałam bez słodyczy i nie szukam ich dzis na sile. W sumie nie przepadam.
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:06   #23
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

http://www.sbs.com.au/food/ingredient/semolina

Moj syn w Turcji nie tknal slodyczy z semoliny. konsystencja mu nie odpowiadala...
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2014-03-07 o 13:08
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 16:37   #24
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Z kaszy manny mozna zrobic ciasto czekoladowe, posypac amarantusem po wierzchu. Jak wlacze komputer wrzuce linka z przepisem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 16:55   #25
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

o tak, z kaszy mannej dobre ciasto wychodzi, stefania albo Stefanka się zwie tylko tam daje się jednak cukier i chyba kostke masla ale przynajmniej zdrowsze niż ciasto z mąki.
Ja robię zawsze z tego przepisu, podana nazwa inna ale to to samo:
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis,1534,bida
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:39   #26
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

z tego przepisu robię http://smakuje.blox.pl/2014/01/Czeko...arantusem.html

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
o tak, z kaszy mannej dobre ciasto wychodzi, stefania albo Stefanka się zwie tylko tam daje się jednak cukier i chyba kostke masla ale przynajmniej zdrowsze niż ciasto z mąki.
Ja robię zawsze z tego przepisu, podana nazwa inna ale to to samo:
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis,1534,bida
wypróbuję ten przepis
ja akurat nie jestem przeciwniczką cukru czy masła, nie ma co przesadzać. grunt, że wiemy co tam jest
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 11:10   #27
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Szczerze to dla mnie dziwactwo-urodziny bez słodyczy,ale każdy robi jak uważa.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 13:12   #28
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Szczerze to dla mnie dziwactwo-urodziny bez słodyczy,ale każdy robi jak uważa.
Chyba zalezy co rozumiemy pod pojeciem bez slodyczy. Ciasto z kaszy manny jest slodkie, jest z kategorii slodycze a jest zdrowsze niz kupione. Jakby to w tych kategoriach rozpatrywac to jak najbardziej ma to sens. Sama planuje upiec torcik na pierwsze urodziny syna zamiast kupowac, ciasto bedzie z kaszy manny i wydaje mi sie to bardzo dobrym pomyslem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 18:54   #29
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Urodziny dziecka bez słodyczy.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Chyba zalezy co rozumiemy pod pojeciem bez slodyczy. Ciasto z kaszy manny jest slodkie, jest z kategorii slodycze a jest zdrowsze niz kupione. Jakby to w tych kategoriach rozpatrywac to jak najbardziej ma to sens. Sama planuje upiec torcik na pierwsze urodziny syna zamiast kupowac, ciasto bedzie z kaszy manny i wydaje mi sie to bardzo dobrym pomyslem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Miałam przed oczami raczej wizję pokrojonych surowych warzyw, może ciut owoców, trochę wafli ryżowych i innych tego typu,bo niektórzy uważają, że jak dziecko nawet raz na jakiś czas zje batona, to umrze
Taki torcik, o jakim piszesz, będzie fajnym rozwiążaniem, bo i zdrowo i słodko,zwłaszcza dla takiego maluszka jak Twój.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-08 19:54:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.