Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-13, 21:08   #91
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Barbie kołuderkę (nie wiem jak to sie pisze bo od zawsze nie umiem tego słowa i nie jestem w stanie się nauczyć ) mam ale jest duża i boje się że Kamiś się nią zakryje także do dziś użyta może dwa razy za to polecam duży gruby kocyk, na nim Kamiś śpi a teraz pod nim-zależy od pogody.
o taki: http://allegro.pl/duzy-koc-kocyk-akr...856511027.html
Śpiworka nie kupuj bo noworodki sie nie rozkopują więc spokojnie będzie spać w beciku lub pod kocykiem, czy na brzuszku mamusi

a prześcieradła na przewijak mam dwa i nie wystarczają, żałuje że nie kupiłam trzech.
spiworek jak coś i tak będę kupować w sh więc nie wejdę w koszty. co do kocyka to mam zamiar uszyć coś takiego http://bocianieczekamy.blogspot.com/...-w-sowy-d.html (óglnie polecam ten blog, szczególnie dla starajacych się adpocję), myślę, że się sprawdzi.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:09   #92
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
mnie też się ta lista teraz podoba! przynajmniej coś z niej wiadomo
mi też

mam jeszcze jedno zastrzeżenie, alonka raczej nie jest kibicująca.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:10   #93
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedno zastrzeżenie, alonka raczej nie jest kibicująca.
no raczej nie
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:11   #94
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
mi też

mam jeszcze jedno zastrzeżenie, alonka raczej nie jest kibicująca.
Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
no raczej nie
hihi no raczej....

a i chyba BYou też bym przeniosła do zaginionych....
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:13   #95
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
spiworek jak coś i tak będę kupować w sh więc nie wejdę w koszty. co do kocyka to mam zamiar uszyć coś takiego http://bocianieczekamy.blogspot.com/...-w-sowy-d.html (óglnie polecam ten blog, szczególnie dla starajacych się adpocję), myślę, że się sprawdzi.
śliczny kocyk
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:17   #96
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
śliczny kocyk
tylko nie wiem jaki powinien mieć rozmiar żeby mógł jak coś nadawać się do łóżeczka lub wózeczka? no i muszę choć trochę materiału jakiegoś w wzór dziecięcy zdobyć. niestety nasze skalepy z pasmanterią nie mają w ogóle wyboru, a w ciucholandach to loteria, albo się trafi albo nie.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:22   #97
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
tylko nie wiem jaki powinien mieć rozmiar żeby mógł jak coś nadawać się do łóżeczka lub wózeczka? no i muszę choć trochę materiału jakiegoś w wzór dziecięcy zdobyć. niestety nasze skalepy z pasmanterią nie mają w ogóle wyboru, a w ciucholandach to loteria, albo się trafi albo nie.
jutro zmierzę kocyki J.

coś mi się wydaje, że 75x100, ale pewności nie mam.

Edytowane przez moni_ka.g
Czas edycji: 2014-01-13 o 21:24
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 21:29   #98
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
coś mi się wydaje, że 75x100, ale pewności nie mam.
póki co zapisałam.

ponawiam pytanie o ochraniacze na szczebelki w łóżeczku?
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:34   #99
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
póki co zapisałam.

ponawiam pytanie o ochraniacze na szczebelki w łóżeczku?
ja Ci odpisałam.

nam w szkole rodzenia jeszcze mówili, żeby na początek nie kupować, bo dziecko się nie przemieszcza, więc nie potrzebuje a tylko ograniczymy jemu i nam widoczność. my mamy łóżko przy łóżeczku, jak J. wierci się w nocy podnoszę tylko głowę żeby zobaczyć co robi. ochraniacze ładnie wyglądają, najładniej jak łóżeczko jest na najwyższym poziomie, a wtedy są zupełnie zbędne (wg mnie). mogą się przydać jak dziecko przemieszcza się i obija o szczebelki, ale my obchodzimy się bez i pewnie już tak zostanie.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:34   #100
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

inutilku- dziękuję, będę czekać na luteinę od BERBIE, może przyda się jakiejś kolejnej Mamie

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
jeszcze biore ale już niedługo będę odtsawiać, nie bój się starczy mi spokojnie. wyslę jutro z rana piorytetem.


Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
moze głupie pytanie, ale po co aż tyle ochron na przewijak, przecież on jest raczej śliski i da się wytrzeć
ja nie miałam żadnego ochraniacza i w ogóle mi go nie brakowało, używałam pieluszek tetrowych, a samego przewijaka do 4 miesiąca więc Kasia mało ruchliwa jeszcze wtedy była i nic mi się nie ślizgało
w trakcie kąpieli na przewijaku kładłam ręcznik

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
aha, no i wszystko jasne.
a jeszcze czy ochraniacze na szczebelki się u was sprawdziły?
na początku są zbędnę- dziecko nie przemieszcza się a Ty leżąc w łóżku nie będziesz malucha widzieć przez ochraniacze, później przydają się gdy maluch zaczyna być ruchliwy
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:36   #101
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
Ktoras sie pytala ile tż ma lat w tym roku 40.
Chyba ma chłop kryzys wieku sredniego.
Dobrze ze on tu nie zaglada.

A propo trafionych komplementow to ja kiedys zostalam wzieta za wnuczke mojego taty. Mina mojego ojca bezcenna.
mój ma 43 lata i bardzo chce dziecka i bardzo się stara

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
co do kompelmentów raz jak pojechałam do tż dziadków, on wysiadł pierwszy z samochodu ja szłam za nim to się jego babcia spytała "co to za mały chłopczyk z tobą przyjechał"?
Ja kiedyś poszłam z koleżanką równolatką do ośrodka powołaniowego (ja z warkoczykiem, bladym licem, ona miała trwałą, była po kilku dniach solarium i jeszcze w pełnym makijazu) i zakonnica powiedziała do niej "O jak miło, że mama córkę przyprowadziła, to się raczej nie zdarza". Koleżanka straciła powołanie a ja na cały wieczór koleżankę

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
podczas sesji czy pisania mgr miałam błysk w mieszkaniu
skąd ja to znam
Moja Chrześnica ma to samo tylko 2 razy mocniej dziś tak mi ciśnienie podniosła, że kawy pić nie musiałam Wygrała 2 etapy konkursu, teraz 16 stycznia ma ostatni etap. Przygotowuję ją od kilku miesięcy, ostatnio napisałam dla niej testy z tym, co jeszcze ma słabo opanowane - bagatelka 200 stron! Siedziałam kilka nocy, rozdzieliłam jej to po kilkanaście kartek na dzień, żeby nie wszystko naraz. I dziś rano dzwonię, by dała mamie do pracy to, co zrobiła przez weekend. Zawsze jej to sprawdzam i dopracowujemy wszystko. I co? Nie zrobiła nic. A powód? "została zmuszona przez mamę, by iść na imprezę" Siostra mało nie padła jak to usłyszała. Okazuje się, ze mieli urodziny jakiegoś wujka, więc sobie wymyśliła, ze to obowiązek rodzinny a ponieważ "rodzina jest najważniejsza", co mama powtarza, to jest zwolniona z nauki przez weekend rozumowanie genialne!

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
właśnie objawił się ciążowy kalafior zamiast mózgu, nabalsamowałam ciało mleczkiem do demakijażu
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 21:42   #102
Maga83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 225
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Luna Olek wie jak się ustawić do zdjęcia a tak poważnie to jest już dużo lepiej. Chociaż nadal za wiele nie mogę zrobić jak jestem z nim sama
Berbiefajny pomysł na kocyk. Ja mam gdzieś 70x80 i mi się idealnie sprawdził do wózka i do przykrycia jak spał
__________________


Edytowane przez Maga83
Czas edycji: 2014-01-13 o 21:43
Maga83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:42   #103
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja Ci odpisałam.
nam w szkole rodzenia jeszcze mówili, żeby na początek nie kupować, bo dziecko się nie przemieszcza, więc nie potrzebuje a tylko ograniczymy jemu i nam widoczność. my mamy łóżko przy łóżeczku, jak J. wierci się w nocy podnoszę tylko głowę żeby zobaczyć co robi. ochraniacze ładnie wyglądają, najładniej jak łóżeczko jest na najwyższym poziomie, a wtedy są zupełnie zbędne (wg mnie). mogą się przydać jak dziecko przemieszcza się i obija o szczebelki, ale my obchodzimy się bez i pewnie już tak zostanie.
sorki, nie wiem jak to preoczyłam
w takim razie ochraniacze będą na ostatnim miejscu do uszycia. ale bez większego przekonania co do nich.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:48   #104
eseska
Zakorzenienie
 
Avatar eseska
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 086
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

HEJ!
I ja się witam w nowym wątku!!!!!!!!!!!! Oby tu same radosne wiadomości się pojawiały!
INUTIL! lista jest super czytelna! dziekuje
MAGA! sto lat dla Olusia! niech chowa się zdrowa i daje pospać mamie Przystojniaczek kochany!
MEASIA! ale miałas przejścia. Zdrówka dla Marysia i sił dla Ciebie!!!!
WADERA, INUTIL! ta nasz słuzba zdrowia- porazka.
I nie pocytowało mi wszystkiego...
BERBIE! więc tak ja na przewijak nie miałam pokrowca tylko kądłam pieluszke flanelowa (do tej pory tak robie choć teraz Mała już szaleje i zwykle jest pozwijana ta pielucha0. Dodatkowo w lecie używałam ich jako przykrycia a i po kapieli - najpierw flanelka potem ręcznik. Więc ja chyba koło 8 miałam. Nie używałam podkładów do przewijania. na wyjścia miałam podkłady poprodowe hihihihhi. Spiworek kupiłam w SH nie wiem chyba nawet 6-12. My na początku kładliśmy w rozku bo Zosia lepiej usypiała jak była trochę "skrępowana" ponad miesiąc na pewno tak spała. My ochraniacz mamy- bo moja panna lubi miecgłowe przy szczebelkach. Kocyk fajny a jaki rodzaj materiału potrzebujesz? będę miała na uwadze np. w sh. a w ogóle to cudnie czyta się Twoje posty- tak pozytywna energia z nich płynie i zdróweczka!


Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!! Gdybym mogla sie schylac to ucalowalabym ziemię mam lezec z tylkiem do gory do końca ciazy, czyli mam nadzieję ze do 20 kwietnia.
jANA! super!!!!!!!!!!


Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
nie dostałam się do gina, będę jeszcze jutro próbować dostać się na NFZ, w jednej przychodni dowiedziałam się, ze terminy na maj...
ZEBERKO! to trzymam kciuki by się udało.

Cytat:
Napisane przez ewel28 Pokaż wiadomość
Kupki mała zazwyczaj robi na nocnik więc i tak już jest oszczędność
o ja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! w szoku jestem!!!!!!!!!!!!! az na suwaczek patrzyłam jak duza twoja panna. my jeszcze nie kupiismy nawet a kupy tez raczej wiem kiedy zrobiła.

Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
U nas rozejm. Czekam na rozmowe. Mam nadzieje ze sie doczekam.
Ktoras sie pytala ile tż ma lat w tym roku 40.
Chyba ma chłop kryzys wieku sredniego.
Dobrze ze on tu nie zaglada.
CIOCIAM! ja pytałam ! No widzisz to mój Tz (albo Measi) są dalej najstarzymi woec niech Twój nie wymyśla. Fajnie ze jest rozejm
Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
ja tylko tak na szybko....u mnie w miarę ok, czekamy nadal a tych testów nie mam brać pod uwagę bo skoro plamiłam to one są nie ważne bo podczas @ i plamienia lh jest wysokie i tak miało wyjść! czekamy nadal, w piątek wizyta....
AGATKO!to ja ciągle trzymam kciuki!
Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
właśnie objawił się ciążowy kalafior zamiast mózgu, nabalsamowałam ciało mleczkiem do demakijażu
: hahaha:
__________________
] Kubuś 16.09.2011 (8 tc)
Tyś dał....Tyś wziął.....
a serce płacze....

ZOSIA
eseska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:54   #105
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez eseska Pokaż wiadomość
BERBIE! więc tak ja na przewijak nie miałam pokrowca tylko kądłam pieluszke flanelowa (do tej pory tak robie choć teraz Mała już szaleje i zwykle jest pozwijana ta pielucha0. Dodatkowo w lecie używałam ich jako przykrycia a i po kapieli - najpierw flanelka potem ręcznik. Więc ja chyba koło 8 miałam. Nie używałam podkładów do przewijania. na wyjścia miałam podkłady poprodowe hihihihhi. Spiworek kupiłam w SH nie wiem chyba nawet 6-12. My na początku kładliśmy w rozku bo Zosia lepiej usypiała jak była trochę "skrępowana" ponad miesiąc na pewno tak spała. My ochraniacz mamy- bo moja panna lubi miecgłowe przy szczebelkach. Kocyk fajny a jaki rodzaj materiału potrzebujesz? będę miała na uwadze np. w sh. a w ogóle to cudnie czyta się Twoje posty- tak pozytywna energia z nich płynie i zdróweczka!
materiał chciałabym jakiś w żywych kolorach ale nie w kategorii różówy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca. podobają mi się te sówki, kolorowe kropki, jakieś paski kolorowe, coś takiego dla obydwu płci. mam już czerwony, biało czarny mazanym, jakieś kwiatowe, biały w małe brązowe kropeczki. brakuje mi jakiegoś typowo dzieciecego.
staram sie myśleć pozytywnie. brzuch rośnie. szkoda tylko, że nie czuję juz kłuć. ale kuło to sie zastanawiałam czy dobry znak, a teraz myśle czemu nie kuje
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam

Edytowane przez BERBIE
Czas edycji: 2014-01-13 o 21:57
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:02   #106
kunegunda.bis
Wtajemniczenie
 
Avatar kunegunda.bis
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 440
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

1. Zeberka ja mam 8 tabl luteiny, i 1 listek eutyroxu - moge wyslac - moze jeszcze Ktoras potrzebuje??
2. Berbie - ja mam ten komplet http://allegro.pl/poldaun-wypelnieni...823392698.html narazie uzywamy bez poduszki i sie sprawdza, choc do lozeczka 120x60 jest za duza, ale zawijam na samym koncu i jest ok - przytulna bardzo...
ochraniacze uzylam dopiero jak opuszczalam poziom lozeczka, bardzo sie przydal i przydaje, Tosia ruchliwa wiec wiele razy juz przylozyla w szczebelki, szkoda ze nie ma ochraniacza na cale lozeczka - u mnie dziecko wedruje po calym, dzis wlasnie weszlam do pokoju i odrazu polecialam do Tz ze Tosi nie moge znalezc a Tosia co na gorze lozeczka w poziomie w pozycji na zolwika i jeszcze przykryta koldra od stop do glow (Boze jak ja dobrze ze mam monitor oddechu - najlepszy zakup pod sloncem dla mojeo dziecka)
w beiku nigdy nie spala-poprostu nie kupowalam, przykrywalam ja kocykami, no ale ona w zimie sie urodzila, kolderka bodajze od wrzesnia albo od pazdziernika...(czyli jak miala ponad 9 miesiecy)
super pomysl na kocyk - a moze sa materialy na all - hmmm poddalas mi pomysl
Ewel - ze co ??? Twoja cora juz w nocnik robi????? szok...ja nawet nie zakupilam jeszcze ....a ma juz rok
__________________
02.11.2011r.[*] 7/8 tydz. Kubuś

Tosielka
ok. 120cm
ok. 20,5kg

...cel osiągnięty 64,5kg
kunegunda.bis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:02   #107
eseska
Zakorzenienie
 
Avatar eseska
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 086
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
materiał chciałabym jakiś w żywych kolorach ale nie w kategorii różówy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca. podobają mi się te sówki, kolorowe kropki, jakieś paski kolorowe, coś takiego dla obydwu płci. mam już czerwony, biało czarny mazanym, jakieś kwiatowe, biały w małe brązowe kropeczki. brakuje mi jakiegoś typowo dzieciecego.
patrz co na alle znalazłam http://allegro.pl/tkanina-sowy-na-po...838724869.html
chyba drogo ale sówki
o i domki fajne http://allegro.pl/riley-blake-baweln...854581886.html i ptaszki http://allegro.pl/riley-blake-baweln...854581886.html i te fajne -tez sówki http://allegro.pl/s-minky-flanela-ba...803125079.html
szkoda ze ja szyc nie umie bo się wkeciłam strasnzie ;-P ale na szmatach jak będę to będę mieć na uwadze!
__________________
] Kubuś 16.09.2011 (8 tc)
Tyś dał....Tyś wziął.....
a serce płacze....

ZOSIA

Edytowane przez eseska
Czas edycji: 2014-01-13 o 22:10
eseska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:13   #108
kunegunda.bis
Wtajemniczenie
 
Avatar kunegunda.bis
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 440
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Esia super te materialy - az nabaralam ochoty zeby uszyc Tosi posciel na zmiane
__________________
02.11.2011r.[*] 7/8 tydz. Kubuś

Tosielka
ok. 120cm
ok. 20,5kg

...cel osiągnięty 64,5kg
kunegunda.bis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:15   #109
eseska
Zakorzenienie
 
Avatar eseska
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 086
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez kunegunda.bis Pokaż wiadomość
Esia super te materialy - az nabaralam ochoty zeby uszyc Tosi posciel na zmiane
właśnie tez sie zakochałam i wyłaczylam już allegro ale gdzies mi się na oczy rzuciły te sówki co były na tym blogu co Berbie wklejała.
__________________
] Kubuś 16.09.2011 (8 tc)
Tyś dał....Tyś wziął.....
a serce płacze....

ZOSIA
eseska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 22:15   #110
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
jakieś wskazówki odnośnie wyboru rożka?
miałam pożyczone. a pożyczonym sie w rożki nie zagląda
dwa miały z tyłu otwór na usztywnienie (mobilne). i te wolałam - jak przestał być potrzebny usztywniacz została "kołderka".
taki usztywniony na stałe mi nie pasował.

Cytat:
Napisane przez kooocur Pokaż wiadomość
Ja jak zwykle wbić się nie umiem, a może tak ma być..
ja Cię kiedyś... proszę o Marcello-raporcik

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
nabalsamowałam ciało mleczkiem do demakijażu


Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja Ci odpisałam.
ja też odpisałam

sprawdziłam foty T. pierwszy raz z głową na szczebelkach zastałam go 8 kwietnia. i pewnie wtedy założyłam ochraniacz. nasz jest max. długi (wystarcza po obwodzie na całe łóżeczko). najpierw składałam na pół i okalałam tam gdzie potrzebowałam zostawiając dziurę (praktycznie cały bok od mojego łóżka) na podglądanie.


Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
rozumowanie genialne!
ja ją rozumiem
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:17   #111
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Hej Dziewczynki..
Tak czytam informacje od Was nt poscieli, przewijakow itp i wlasciwie zastanawiam sie po co ja mam to wszystko kupowac..
Ostatnie 2 dni spedzilam przetrząsając allegro w poszukiwaniu jak najtanszej opcji kompletu do spania dla Dziewczynek no i znalazlam zestaw 7 elementowy (poszewka na poduszke, poszewka na kołdre, poduszka, kołdra, ochraniacz na szczebelki, przescieradlo i organizer do powieszenia na lozeczko) plus do tego usztywniany rozek.
Koszt takiego kompletu (najtaniej) wychodzi ok 150zł , czyli jak dla mnie wydatek 3 stówki ..
No i teraz tak sobie mysle, ze jednak moglabym tego uniknąc..

Mamuśki, poradźcie, co na pewno musze miec ???
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:24   #112
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

kunia- dziękuję- czekam na luteinę od BERBIE- trzymaj- na pewno sie komuś przyda

Kasia pięknie wołała sisisisi jak miała roczek ale szybko zorientowała się, że to fajny sposób ma wydostanie się z łóżeczka i co chwilę wołała sssiiiiiiiiiii więc przestaliśmy reagować, teraz nie woła, jak się ją w porę usadowi to owszem wie po co ten nocnik jest ale sama wołać nie chce
(nie liczę zużytych pampersów- w zeszłym miesiącu próbowałam i wyszła mi średni 10 na dobę...znajoma, której dziecko ma roczek mówiła o 4-5 sztukach)

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki..
Tak czytam informacje od Was nt poscieli, przewijakow itp i wlasciwie zastanawiam sie po co ja mam to wszystko kupowac..
Ostatnie 2 dni spedzilam przetrząsając allegro w poszukiwaniu jak najtanszej opcji kompletu do spania dla Dziewczynek no i znalazlam zestaw 7 elementowy (poszewka na poduszke, poszewka na kołdre, poduszka, kołdra, ochraniacz na szczebelki, przescieradlo i organizer do powieszenia na lozeczko) plus do tego usztywniany rozek.
Koszt takiego kompletu (najtaniej) wychodzi ok 150zł , czyli jak dla mnie wydatek 3 stówki ..
No i teraz tak sobie mysle, ze jednak moglabym tego uniknąc..

Mamuśki, poradźcie, co na pewno musze miec ???
elizko- czy musisz/chcesz zależy od Ciebie...
moje dziecko 18 miesięczne śpi w pocerowanej pościeli po mnie... i pod starą kołderką po siostrze....
Na roczek dostaliśmy nowy komplet (pościel+ zawleczki)bo pytano nas co kupić Kasi i pomyślałam, że do nowego pokoju będą super ale na razie nie używałam ich, latem nie było sensu a w zimie mieliśmy się przeprowadzać i gdyby nie to, że mamy jeszcze do zrobienia klatkę schodową (i będzie się kurzyć) to pewnie wywiozłabym je tam.
Do roczku miałam maleńką pościel po dzieciach znajomej
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA

Edytowane przez zebrawpaski
Czas edycji: 2014-01-13 o 22:26
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:25   #113
kunegunda.bis
Wtajemniczenie
 
Avatar kunegunda.bis
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 440
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki..
Tak czytam informacje od Was nt poscieli, przewijakow itp i wlasciwie zastanawiam sie po co ja mam to wszystko kupowac..
Ostatnie 2 dni spedzilam przetrząsając allegro w poszukiwaniu jak najtanszej opcji kompletu do spania dla Dziewczynek no i znalazlam zestaw 7 elementowy (poszewka na poduszke, poszewka na kołdre, poduszka, kołdra, ochraniacz na szczebelki, przescieradlo i organizer do powieszenia na lozeczko) plus do tego usztywniany rozek.
Koszt takiego kompletu (najtaniej) wychodzi ok 150zł , czyli jak dla mnie wydatek 3 stówki ..
No i teraz tak sobie mysle, ze jednak moglabym tego uniknąc..

Mamuśki, poradźcie, co na pewno musze miec ???
Ja z tego co napisalas mialam tylko przescieradlo - mowie/pisze o poczatkach, pozniej ochraniacz, a na koncu posciel...mialam na poczatku spiwoer ale sluzyl nam raczej jako walek pod plecy zeby Mala lezala na boczku niz w nim spala (jak juz pislalam od zycia w brzuchu to kreciolek
__________________
02.11.2011r.[*] 7/8 tydz. Kubuś

Tosielka
ok. 120cm
ok. 20,5kg

...cel osiągnięty 64,5kg
kunegunda.bis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:26   #114
eseska
Zakorzenienie
 
Avatar eseska
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 086
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Ostatnie 2 dni spedzilam przetrząsając allegro w poszukiwaniu jak najtanszej opcji kompletu do spania dla Dziewczynek no i znalazlam zestaw 7 elementowy (poszewka na poduszke, poszewka na kołdre, poduszka, kołdra, ochraniacz na szczebelki, przescieradlo i organizer do powieszenia na lozeczko) plus do tego usztywniany rozek.
Koszt takiego kompletu (najtaniej) wychodzi ok 150zł , czyli jak dla mnie wydatek 3 stówki ..
No i teraz tak sobie mysle, ze jednak moglabym tego uniknąc..

Mamuśki, poradźcie, co na pewno musze miec ???
ELIZKA! ja do tej pory uzyłam : prześcieradła, ochraniacza (ale tez później) i rożka (kupiłam używany). Posciel i kołdra i poduszka leża i czekają. Organizer na łozko może się przydac ale da się bez niego zyc. Może pościel, kołdry zamówisz sobie u odwiedzających? naprawde ludzie czasmi nie wiedza co kupic wiec lepiej im podpowiedzieć. kocyk masz, zaleca się by dziecko bez poduszki spało ( w sumie moja dalej śpi bez, nie wiem może już powinna mieć ?) a może nie w komlecie tylko pojedynczo? same przecsieradła i rozki?
__________________
] Kubuś 16.09.2011 (8 tc)
Tyś dał....Tyś wziął.....
a serce płacze....

ZOSIA
eseska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:26   #115
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Mamuśki, poradźcie, co na pewno musze miec ???
jak dla mnie na pewno musisz mieć prześcieradełka.

a potem obserwować dziewczyny i ich ruchliwość i ewentualnie dokupić ochraniacz.

kołdra, poduszka, poszewki na to - to pieśń przyszłości. mój syn śpi na płaskiej podusi, ale to było wyraźne zalecenie lekarzy (ze względu na ulewanie).
do pierwszego roku dziecko powinno spać bez poduszki. na początku bez kołdry - bo ma małe pole manewru i może się przydusić. to samo dotyczy poduszki...
pod główkę można podkładać złożoną flanelę.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:30   #116
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

eliza- do jesieni ani poduszki ani kołderki nie przydadzą Ci się- jedynie prześcieradła, kocyk, flanelowe pieluszki do okrywania dzieci latem
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:34   #117
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez eseska Pokaż wiadomość
zaleca się by dziecko bez poduszki spało ( w sumie moja dalej śpi bez, nie wiem może już powinna mieć ?)
zdrowiej by spała bez. jak najdłużej

mój w zasadzie śpi na poduszce-śwince http://www.lamillou.com/shop/sleepy-...er-czekoladowy. także też bez poszewki
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:50   #118
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Hipster czekoladowy

Eliza ja dopiero teraz dałam Artkowi poduszkę, choć w sumie sama nie wiem po co. Ale śpi, więc nie podbieram :P
Ja akurat mam ochraniacz, nie mam żadnych organizerów.
Rożka nie lubiłam, a usztywnianego wcale, bałam się, że mi z tego dziecko wypadnie. Teraz na rozłożonym śpi.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 01:27   #119
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
zdrowiej by spała bez. jak najdłużej

mój w zasadzie śpi na poduszce-śwince http://www.lamillou.com/shop/sleepy-...er-czekoladowy. także też bez poszewki
Tez mamy świniaka ale na przewijaku, milej mu w glowe i tak nie krzyczy

Z poscielowych akcesoriów to mamy przescieradelka ( upolowalam fajne i niedrogie w tchibo online na przecenie) a pod glowe (zmieniam codziennie) rozłożona (i zawinięta pod boki materaca) flanelke. Spał do niedawna w luźno zawinietym rozku ( jak był nawet lekko scisniety to nie było spania ). Teraz z rozka wyrósł i spi przykryty kocykiem. Kocykiem tak go nakrywam, zeby dłuższy bok był w poprzek lozeczka i boki kocyka rownież podwijam pod materac (nie ma szans by sobie tym buzie przytykać).
Na poczatku nie miałam ochraniacza na szczebelki- musiałam jednak dokupić, bo zaczął pełzać po łóżeczku ochraniacz od środka jest kolorowy, co jest duża atrakcja dla Tymka.






Olek- przystojniaku spóźnione zycżenia prźyjmij!


Cos nam sie godziny wstawania nocnego pomerdaly, wlasnie skończyłam karmic.
Oby spał do rana

---------- Dopisano o 02:27 ---------- Poprzedni post napisano o 02:23 ----------

Perse, Tymon w rozku spał, ale nigdy go tak nie nosilam.
Zreszta uwazam ze nosi sie dziecko a nie rożek/kocyk- dla mnie takie trzymanie dziecka przez kocyk/rożek jest mega niebezpieczne.


:ziewa:

Edytowane przez Kubek29
Czas edycji: 2014-01-14 o 01:24
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 05:36   #120
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!! Gdybym mogla sie schylac to ucalowalabym ziemię mam lezec z tylkiem do gory do końca ciazy, czyli mam nadzieję ze do 20 kwietnia.


---------- Dopisano o 06:36 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
Witam sie I ja w nowym watku.

Tyle piszecie ze nie nadazam.

Sto lat dla OLUSIA jaki przystojniak no no.
Bedzie łamał kobiece serca.

Jana super ze w domku.

Measiu nic mi nie mow o lekarzach tutaj.
Jak pojechalam z brakiem ruchow u malych to godzine czekalam na lekarza.
Dobrze ze tż taki spokojny bo ja chcialam napier......ć polożnej.

U nas rozejm. Czekam na rozmowe. Mam nadzieje ze sie doczekam.
Ktoras sie pytala ile tż ma lat w tym roku 40.
Chyba ma chłop kryzys wieku sredniego.
Dobrze ze on tu nie zaglada.

A propo trafionych komplementow to ja kiedys zostalam wzieta za wnuczke mojego taty. Mina mojego ojca bezcenna.
dobrze, że macie rozejm
moj TZ rok młodszy - mógłby być już dziadkiem a nawet tatusiem nie jest

AGATKO - super, że znana przyczyna wadliwości testów

Edytowane przez 201704210903
Czas edycji: 2014-01-14 o 05:38
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 21:29:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.