Uczulacze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-15, 09:15   #1
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504

Uczulacze


Chcę uzywać dobrych, sprawdzonych kosmetyków, ale... boje sie wejsć do apteki. Wiekszosć kosmetyków aptecznych mnie uczula- twarz po nałozeniu zaczyna mnie dramtycznei piec i jest cała zaczerwieniona.
Jaki składnik albo jakie typy składników mogą być za to odpowiedzialne? Czego mam unikać?
Dodam, że żadne (!) zwykłe kremy czy toniki po kilkanascie złotych nie wywołuja u mnie szczypania i zaczerwienienia, mam 23 lata i cerę mieszana ale bardzo cieńką.

-Turnaround Concentrate, Visible Skin Renewer
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13593

-Vichy Thermal S2
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16
Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Cyclopentasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, PEG-100 Stearate, PCA, Rosa Canina, Glycogen, Glycine Soja, Ceteareth-20, Dimethiconol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Threonine, Triethanolamine, Ribes Nigrum, Methylparaben, Helianthus Annuus, Arginine, Serine, Arginine PCA, Lysine Hydrochloride, Mannitol, Phenoxyethanol, Alanine, Chlorphenesin, Tocopherol, Disodium EDTA, Citrulline, Sucrose, Histidine Hydrochloride, Glutamid Acid, Octyl Methyoxycinnamate, Acrylates Copolymer, Parfum


-Dermedic Hydrain 2
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3691
Skład: /pierwotna wersja/ aqua, butyrospermium parkii, glycerin, pentylene glycol, paraffinum liquidum, cyclopentasiloxane (and) dimethicone, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, urea, tocopheryl acetate, stearic acid, parfum, polysorbate 60, cetyl alcohol, carbomer, EDTA, triethanolamine, glyceryl linolate (and) glyceryl oleate (and) glyceryl linolenate, xanthan gum
nowa wersja : aqua, paraffinum liquidum, butyrospermum parkii, glycerin, methylpropanediol, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, PEG-100 stearate glyceryl stearate, urea, cetyl alcohol, stearic acid, tocopheryl acetate, linoleic acid (and) linolenic acid, xanthan gum, carbomer, triethanolamine, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, EDTA, parfum



-Physiogel
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4148
Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3


Powmóżcie znaleźć "winnego"
Moze znacie preperaty, które mnie nie uczulą?
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 09:57   #2
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Uczulacze

To może gliceryna. Ja jej nie toleruję. Ale też mogą być i inne skladniki..... Nie wiem dlaczego upierasz się przy aptecznych. Takie same jak i inne tyle, że droższe. Zniszczylam sobie cerę chcąc odpowiednio dbać o cerę !!! Pamiętaj, im bardziej prosty sklad kremu tym lepiej.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 10:27   #3
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Uczulacze

niestety, ale zwykłe kremy mnie niezbyt dobrze nawilżają, chciałam czegoś mocniejszego, a tu taka klapa!
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 10:53   #4
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Uczulacze

Najlepszym nawilżaczem jest wg mnie lanolina. Nią właśnie wyprowadzilam moją przesuszoną cerę z problemów. I nie słuchaj że lanolina jest tłusta. Nic podobnego. Jest lepka i mało komfortowa w użyciu ale za to skuteczna.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 17:09   #5
faustissima
Raczkowanie
 
Avatar faustissima
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Uczulacze

No tak, ale lanolina, jako produkt pochodzenia zwierzęcego, może również uczulić. No i jej nawilżanie polega na robieniu filtru okluzyjnego, więc hamuje wyparowywanie. Ale nie jest w stanie dostarczyć wody do skóry. Poza tym śmierdzi owieczkami .
__________________
'Mam kota, na gorącym dachu mojej głowy...'
M. Peszek 'Mam kota'
faustissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 06:09   #6
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Uczulacze

Owszem, może uczulać. Ale wszystko może uczulać. Mam bardzo wrażliwą cerę. Ostatnio narobilam sobie kłopotu stosując różne preparaty roślinne. Naprawdę rozchwiałam swoją cerę i nie mogę nadal z nią dojść ładu. Natomiast lanolina nie uczuliła mnie nigdy. Toteż toleruję jej zapach bo przynosi dużo dobrego mojej cerze, szczególnie w okresach kiedy skóra jest podrazniona.
Z tego co wiem to lanolina ma duże powinowactwo do skóry i wnika do niej. Ja z niej robię krem z olejem i wodą (moze być i napar). A co do samego nawilżenia to wystarczy dostarczać wodę od wewnątrz a od zewnątrz skórę zabezpieczyć lanoliną. Zresztą, nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia jak dziala bo jest bardzo dobra. Mojej bardzo suchej cerze nie pomagały żadne kosmetyki, nic jej skutecznie nie nawilżało a lanolina sobie pięknie poradziła
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 08:58   #7
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Uczulacze

A skąd masz lanoline? Kupujesz ją jako półprodukt? Z czym to sie miesza?? Będzie odpowiednia do mieszanej cery??
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-16, 11:25   #8
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Uczulacze

Lanolina jest dobra do każdej cery. Zależy tylko jakiego oleju do niej dodasz żeby nie bylo zbyt tlusto wybieraj oleje do cery np tłustej. Krokoszowy jest bardzo dobry, stosunkowo mało się błyszczy, może winogronowy. Ale to też rzecz indywidualna.
Ja zamawiam lanolinę w aptece. Mogą ci sprowadzić: opakowania po 0,5 kg lub po 1 kg. Ale może na początek, żeby sprawdzic czy ci to pasuje kup w aptece np 50 gramów. Ale jest to możliwe tylko w takiej aptece, która przygotowuje maści wg receptury. Musisz popytac bo coraz gorzej teraz z tym.
Taki krem jest raczej średnio komfortowy w użyciu ale za to skuteczny. Dość kiepsko się rozprowadza. Radzę sobie z tym w ten sposób, że rozcieram jego pewną ilość w palcach i wklepuję lub wcieram w skórę. W każdym razie nie nakładam bezpośrednio na twarz.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 13:20   #9
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Uczulacze

Dzieki, jak będzie mi sie nudziło to poeksperymentuje


Ktoś jeszcze ma pomysł, co mnei tak strasznie moze uczulać?? Krem do rak glicerynowy nie powoduje zadnych objawów...
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 14:46   #10
faustissima
Raczkowanie
 
Avatar faustissima
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Uczulacze

Aha, i jeszcze taki mały drogiazg, żeby się nie przestraszyć. Lanolina jest żółta lub w kolorze toffi, jest bardzo gęsta, ciężko się rozprowadza a zapach na skórze utrzymuje się długo. Dodawanie jest do mieszaniny z olejem i wodą to dobry pomysł, bo lanolina to jeden z najlepszych emulgatorów.
__________________
'Mam kota, na gorącym dachu mojej głowy...'
M. Peszek 'Mam kota'
faustissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 09:15   #11
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Uczulacze

Dzieki rzeczywiscie przestraszyłaś Ciekawe czy mają w mojej aptece

Upik, kto sie zna na składach??
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-24, 12:55   #12
faustissima
Raczkowanie
 
Avatar faustissima
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Uczulacze

Cytat:
Napisane przez opolanka Pokaż wiadomość
Upik, kto sie zna na składach??
Najlepiej to L_V (mod) i Justa79. Polecam wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164900
Pozdrawiam
__________________
'Mam kota, na gorącym dachu mojej głowy...'
M. Peszek 'Mam kota'
faustissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 15:01   #13
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Uczulacze

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Lanolina jest dobra do każdej cery. Zależy tylko jakiego oleju do niej dodasz żeby nie bylo zbyt tlusto wybieraj oleje do cery np tłustej. Krokoszowy jest bardzo dobry, stosunkowo mało się błyszczy, może winogronowy. Ale to też rzecz indywidualna.
Ja zamawiam lanolinę w aptece. Mogą ci sprowadzić: opakowania po 0,5 kg lub po 1 kg. Ale może na początek, żeby sprawdzic czy ci to pasuje kup w aptece np 50 gramów. Ale jest to możliwe tylko w takiej aptece, która przygotowuje maści wg receptury. Musisz popytac bo coraz gorzej teraz z tym.
Taki krem jest raczej średnio komfortowy w użyciu ale za to skuteczny. Dość kiepsko się rozprowadza. Radzę sobie z tym w ten sposób, że rozcieram jego pewną ilość w palcach i wklepuję lub wcieram w skórę. W każdym razie nie nakładam bezpośrednio na twarz.
ja połączyłam dziś olejek z pestek malin z żelem hialurynowym (alantoina+witB) mam wrazenie , ze sie wchlania trudniej niz z hydrolatem oczarowym, ale to normalne. w koncu olej
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.