Płyny micelarne: tańsze vs droższe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-22, 19:18   #1
eve_el
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2

Płyny micelarne: tańsze vs droższe


Witam!

Jestem tu nowa i z góry przepraszam jeśli podobny wątek już istnieje, ale przysięgam, że próbowałam go wyszukać - bez rezultatów

Zastanawiałam się czy płyny micelarne z wyższej półki (Bioderma, La roche posay itd) są faktycznie lepsze od tańszych płynów (Garnier, Loreal). Z własnego doświadczenia uważam, że właściwości oczyszczające Biodermy i Garniera są podobne, oba dobrze zmywają makijaż. Jestem ciekawa jednak czy droższe płyny są w jakiś sposób lepsze dla skóry, delikatniejsze, zawierają mniej chemii itd, gdyż zmagam się już od jakiegoś czasu z alergią, pojawiającą się tylko na twarzy i do tej pory żaden dermatolog ani alergolog nie potrafił znaleźć przyczyny, ale większość zaleciła mi używanie produktów z wyższej półki. W związku z tym zaprzestałam całkowicie używanie jakichkolwiek produktów do twarzy ze zwykłych drogerii i o ile w przypadku kremów widzę, że faktycznie trochę poprawiają ogólny stan mojej cery (choć nadal zmagam się z alergią), to w przypadku płynów miceralnych raczej nie zauważyłam różnicy i zastanawiam się czy warto zaoszczędzić i wrócić do tańszych marek czy jednak, w związku z nawracającym alergicznym stanem mojej cery, lepiej pozostać przy droższych produktach (jeśli faktycznie są lepsze pod jakimkolwiek względem).
Tutaj przedstawiam dla porównania składy Bioderma, Sebium H2O i Garnier, Skin Naturals, Płyn micelarny 3 w 1 do skóry wrażliwej

BIODERMA: Aqua, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Citrate, Zinc Gluconate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Parfum


GARNIER:
Aqua, Hexylene Glycol, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium EDTA, Poloxamer 184, Polyaminopropyl Biguanide


Niestety składy kosmetyków to dla mnie czarna magia, więc byłabym wdzięczna jeśli mogłybyście podzielić się swoją wiedzą/opiniami


Pozdrawiam,


Eve_el
eve_el jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 20:42   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Płyny micelarne: tańsze vs droższe

Dla mnie jest różnica pomiędzy drogimi a tanimi micelami na korzyść tych pierwszych. Tańsze często pozostawiają wyczuwalna warstwę, pieką w oczy, nie są po prostu tak neutralne jak Bioderma. Chociaż droższy nie oznacza automatycznie dobry, bo np micel Avene w ogóle mi nie pasuje.

Najważniejsze jest, na co Twoja skóra reaguje alergicznie. Różne składniki mogą podrażniać, dla jednych będą to glikole (Propylene Glycol, Hexylene Glycol obecne w obu wymienionych przez Ciebie produktach). Innych mogą podrażniać wyciągi (naturalne), konkretne konserwanty, środki zapachowe. Bez znajomości tego, co Ciebie podrażnia nie da się stwierdzić który skład jest dobry, a który zły.

Poza tym przy wrażliwej skórze raczej sięgnęłabym po Biodermę Sensibio, a nie Sebium. Ta druga w moim odczuciu lekko ściąga skórę, nie jest aż tak neutralna.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 18:32   #3
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Płyny micelarne: tańsze vs droższe

A ja polecę inny- Sylveco, lipowy płyn micelarny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...micelarny.html . Używam już drugą buteleczkę, fajny, nie podrażnia, nic nie szczypie (mam bardzo kapryśną cerę-trądzikową, ale strasznie wrażliwą), jednak zawsze i tak później zmywam twarz wodą i żelem Babydream ( nie czuję dyskomfortu, po prostu muszę użyć wody dla spokoju psychicznego ;-) ).

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2015-08-23 o 18:33
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 17:47   #4
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Płyny micelarne: tańsze vs droższe

Też polecam płyn Sylveco! To najlepszy płyn micelarny jakiego używałam Bardzo dobrze oczyszcza, nie zostawia klejącej warstwy i odświeża, a skóra po jego użyciu jest baaardzo gładka
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 17:33   #5
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Płyny micelarne: tańsze vs droższe

Ja używam BeBeauty z Biedronki. Generalnie jestem zadowolona, nie uczula, nie wysusza, dobrze zmywa makijaż. Jest jedno ale: kiedy nakładam po nim HA z olejem lub jakieś wodne serum, to mam wrażenie, że została mi na skórze jakaś warstwa która emulguje z tym co nakładam (serum robi się białe, mleczne). Przetarcie tonikiem czy hydrolatem średnio pomaga. Taki sam objaw miałam też po samorobionym micelu z P4C.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 17:53   #6
Just321
Zadomowienie
 
Avatar Just321
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 640
Dot.: Płyny micelarne: tańsze vs droższe

Sylveco płyn lipowy rzeczywiście jest super, mam i polecam Ale płyn micelarny z Biedronki też jest super polecam (różowy mnie szczypie w oczy, ale niebieski jest ok) - producentem tych biedronkowych jest Tołpa więc można przypuszczać, że ich jakość jest ok
Nie polacam z Kolastyny - nie zmywa i z Bielendy tez jakiś miałam też nie polecam ...
Z tych droższych kilka lat w zasadzie używałam z SVR żyjąc w przeświadczeniu, że inne są be ... nic bardziej mylnego ... BeBeauty niebieski jest ok, a Sylveco to ideał
Just321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:42   #7
eve_el
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Płyny micelarne: tańsze vs droższe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Najważniejsze jest, na co Twoja skóra reaguje alergicznie. Różne składniki mogą podrażniać, dla jednych będą to glikole (Propylene Glycol, Hexylene Glycol obecne w obu wymienionych przez Ciebie produktach). Innych mogą podrażniać wyciągi (naturalne), konkretne konserwanty, środki zapachowe. Bez znajomości tego, co Ciebie podrażnia nie da się stwierdzić który skład jest dobry, a który zły.
Dzięki bardzo za odpowiedź, nigdy nie miałam jakoś specjalnie wrażliwej skóry, dopiero teraz prawie od roku zmagam się z tą 'alergią' (tak to nazywam, choć nie wiem co to dokładnie jest) i niestety żaden dermatolog nie potrafił do tej pory znaleźć przyczyny, sama też nie mogę do tego dojść, więc nawet nie wiem czego unikać

Pamiętam, że kiedyś też używałam BeBeauty i nie narzekałam, a ten płyn Sylveco, który wspominacie na pewno sprawdzę!

Dzięki dziewczyny!
eve_el jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 08:54   #8
KaskaPacka70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 109
Dot.: Płyny micelarne: tańsze vs droższe

ja mialam i te tansze z rossmana i np dermike i jednak dermika wygrala bo mam wrażliwą skórę a po użyciu płynu nie widziałam żądnych podrażnien
KaskaPacka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-31 09:54:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.