Klamry na paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-30, 07:13   #1
julia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13

Klamry na paznokcie


Hej, mam problem z wrastającym paznokciem u palca w nodze? miałyście kiedykolwiek zakładane klamry? Bo ja się mocno zastanawiam.. Jakie są lepsze plastikowe czy metalowe? Macie moze do polecenia jakąś kosmetyczkę która robi to w Krakowie?
julia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 22:35   #2
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Klamry na paznokcie

może spróbuj dobry pedicure?

Edytowane przez FireWire
Czas edycji: 2013-03-30 o 22:36
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 12:53   #3
stylowi21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 46
Dot.: Klamry na paznokcie

Moim zdaniem powinnaś obcinać paznokcie na równo, a nie okrągło.
stylowi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 08:52   #4
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Klamry na paznokcie

Z tego co mi wiadomo to wrastające paznokcie usuwane są przez podologa a nie u kosmetyczki. Na takie rzeczy trzeba mieć specjalne szkolenia i odpowiednią wiedzę - prawie medyczną. Wystarczy sięgnąć do internetu i wpisać gabinet podologiczny. Jest ich sporo do wyboru.
Nie powinnaś sama usuwać wrastających paznokci bo możesz tylko pogorszyć sprawę.
Klamry metalowe są na pewno skuteczniejsze ale żaden śmiertelnik ich nie dostanie do ręki. Mogą je stosować tylko osoby po specjalistycznych szkoleniach.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 19:44   #5
kosmetikwelt
Przyczajenie
 
Avatar kosmetikwelt
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Paderborn
Wiadomości: 29
Dot.: Klamry na paznokcie

Zakladam takie klamry i na wrastajacy paznokciec jest to najlepsze ,usowanie paznokcia malo kiedy przynosi pozadany skutek jak tez usowanie czesciowo macierzy ,wyglada potem niestetycznie .
sa w zasadzie trzey sposoby 1:przy niezapalonym wrastaniu zaklada sie najczescie tak zwana plastikowa klamre ,2:przy bardzo duzym wroscie zakladamy raczej metalowa aby podniesc wiksza czesc ,3:przy obu sposobach mozna zaradzic temu technika ariadny -w specjalne male urzadzonko jest wkladany duzy paluch tam zaczepami unoszone sa brzegi do gory a nastepnie pazur jest modelowany akrylem i po wyschnieciu uzadzonko zostaje zdjete i pazur juz nieboli.
__________________
Mit einer Nagelfeile fing alles an...
kosmetikwelt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 12:21   #6
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Klamry na paznokcie

Cytat:
Napisane przez kosmetikwelt Pokaż wiadomość
Zakladam takie klamry i na wrastajacy paznokciec jest to najlepsze ,usowanie paznokcia malo kiedy przynosi pozadany skutek jak tez usowanie czesciowo macierzy ,wyglada potem niestetycznie .
sa w zasadzie trzey sposoby 1:przy niezapalonym wrastaniu zaklada sie najczescie tak zwana plastikowa klamre ,2:przy bardzo duzym wroscie zakladamy raczej metalowa aby podniesc wiksza czesc ,3:przy obu sposobach mozna zaradzic temu technika ariadny -w specjalne male urzadzonko jest wkladany duzy paluch tam zaczepami unoszone sa brzegi do gory a nastepnie pazur jest modelowany akrylem i po wyschnieciu uzadzonko zostaje zdjete i pazur juz nieboli.
Ciekawi mnie ta technika ariadny bo nie słyszałam jeszcze o tym. Możesz wkleić zdjęcie palca jak jest juz z akrylem ale zaraz po zastosowaniu tego urzadzenia? Pewnie masz takie skoro pracujesz taką techniką.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 07:24   #7
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Klamry na paznokcie

ja obecnie mam klamrę plastikową, podoba mi się. dam znać jak efekty. Wczoraj odbyłam kurs podologiczny i sporządziłam krótką notkę na blogu na temat korekcji wrastających paznokci. jakby ktoś miał ochotę to zapraszam
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 11:48   #8
kosmetikwelt
Przyczajenie
 
Avatar kosmetikwelt
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Paderborn
Wiadomości: 29
Dot.: Klamry na paznokcie

Wpolsce nazywa sie to kostka Arkady,jak wpiszesz w google to pokaze sie sporo wyniukow a wkleic zdjecia jeszcze nieumiem musze poszukac jak sie to tu robi bo widze tylko dodawanie linkow ale zdjec niema :-(
__________________
Mit einer Nagelfeile fing alles an...
kosmetikwelt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 05:17   #9
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Klamry na paznokcie

Cytat:
Napisane przez julia12 Pokaż wiadomość
Hej, mam problem z wrastającym paznokciem u palca w nodze? miałyście kiedykolwiek zakładane klamry? Bo ja się mocno zastanawiam.. Jakie są lepsze plastikowe czy metalowe? Macie moze do polecenia jakąś kosmetyczkę która robi to w Krakowie?
Witaj, nie radzę z tym problemem iść do kosmetyczki. Tym problemem zajmuje się podolog, który zadba o Twoje stopy i paznokcie.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 10:21   #10
duperella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: Klamry na paznokcie

ja miałam duży problem i stan zapalny, ropny, więc poszłam z tym do chirurga. miałam zabieg w znieczuleniu miejscowym, nacięcie, wyjęcie tego dziada wrośniętego głęboko, szycie. było to już 2 lata temu i w sumie jestem zadowolona, paznokieć nie jest jakoś zniekształcony, bo usunięty był tylko fragment z boku.

klamra to dobre rozwiązanie, jeśli problem dopiero się zaczyna i można sobie tak pomóc
duperella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 12:35   #11
martuskawr
Raczkowanie
 
Avatar martuskawr
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 380
Dot.: Klamry na paznokcie

Ja miałam problem z wrastającym paznokciem.
Niestety zrobiłam duży błąd i udałam się do chirurga ... On niestety zepsuł sprawę i zrobiło się tylko gorzej.
Na całe szczęście znalazłam panią Podolog która od razu założyła mi metalową klamrę.
Niestety miałam już taki problem z paznokciem,że podczas zakładania strasznie bolało a przez 2 dni nie mogłam funkcjonować.

Całe szczęście później było już tylko lepiej.
Aktualnie nie mam już klamry ale uratowałam mój palec u stopy,jak macie jakiś problem nie zastanawiajcie się,nie ma na co czekać!
martuskawr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 09:40   #12
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Klamry na paznokcie

To klamry na wrastające paznokcie są najlepsze. One nazywają się ortonysyjne ortonyxyjne czy jakoś tak podobnie. Zakładają je tylko fachowcy z podologii.
Kiedyś zapytałam na forum medycznym czy ktoś zna chirurga który zakłada takie klamry - niestety nie było. Może tutaj ktoś słyszał ?
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 10:09   #13
Patakkawska
Przyczajenie
 
Avatar Patakkawska
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Klamry na paznokcie

Ja miałam zakładane jakieś klamry u podologa i nic mi to nie pomogło ;/ nie wiem może to zależy od tego jak bardzo paznokieć wrasta ale ja musiałam iść na zabieg do Clinica Dermatologica w Gdańsku. Dr Igor uratował mojego palca, ból już był nieznośny a zbliżał się dzień długo wyczekiwanego wyjazdu. To było w zeszłe wakacje i od tego czasu nie miałam jeszcze ani razu problemu z tym palcem
Patakkawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-03 11:09:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.