Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011 - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 09:25   #2551
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość

Moonik pisałas, że będzie sama kaszki z owocami potem robić. tzn na bazie kleików lub kaszy manny? ja też myślałam, żeby samej budyń lub kisiel robić.
A jak sie samemu robi budyn albo kisiel? Chetnie bym sie nauczyla.

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Jedna pobudka to ja mogłabym i o 4 juz wstawać
U mnie tez standardowo 3 pobudki nadal, ale dzisiaj w nocy po raz pierwszy przespala jednym ciagiem 5h Zeby nie bylo mamie za dobrze, to potem byly pobudki co 2h

A ja bylam tak zmeczona, ze jak sie przebudzalam po tych 5h to oczywiscie z mysla czemu me dziecie juz sie budzi, przeciez dopiero ze 2h minely a potem nie moglam uwierzyc jak na zegarek zerknelam

W poniedzialek idziemy na szczepienie. Brrrr
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:28   #2552
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Bry



tak mi poleciła ta pielęgiarka. Sama będę robić - dla 2 łyżeczek soku nie opyla się kupować jak się ma swoją wiejską marchewę i jabłka



A z tą wit. d3 mi lekarz kazał dawać 1 kroplę Devikapu. I mówiła, żeby uważać, żeby np. nie dawać więcej niż wskazał lekarz. Ja podaję prosto do buźki i nie raz spadnie więcej niż kropla. Kazała zwrócić na to uwagę żeby dobrze odmierzać, bo potem dziecko jest marudne, płaczliwe itp. Ale wit. dawać trzeba
o to mala dostanie to co najlepsze

a mozna dawac sama wit D ??
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:28   #2553
Caltea
Zadomowienie
 
Avatar Caltea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 253
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
dziewczyny co stosowałyście na pierdzioszki i ból brzuszka?bo Bartusiowi ewidentnie coś dolega, przy piciu się pręzy i piszcy co chwilę wypluwa butle, a między karmieniami to różnie, raz wesołe dziecko gugające a za chwilę wielki płacz i prężenie
Ja Esputicon. Buziaczki dla Bartusia, oby szybko przeszlo


Ale domroziło, -16 st

Stokrotko
Caltea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:30   #2554
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Jedna pobudka to ja mogłabym i o 4 juz wstawać


A zapomniałam sie pożalić trochę gardło mnie boli

A mego dziecia nie kumm- jak śpi w dzień wiecej to w nocy tez wczo po spacerze to poszłam go wrecz obudzic bo juz praiwe 3h spal

Zje mniej to tez wiecej spi- wczo zjadł 75ml mm i spał ponad 3h, przed wczo wytrąbił 150ml i spał raptem 1,5h. O co cho???
A może on za dużo zjada i ma problemy brzuszkowe? Mi tak w szpitalu mówili, że za dużo nakarmiłam i spać nie chce długo pod lampami Ja to im tam nie wiem czy wierzyć bo co jedna to inna teoria, ale tak właśnie gadały jedna to mnie nawet okrzyczała o!
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:33   #2555
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość

U mnie tez standardowo 3 pobudki nadal, ale dzisiaj w nocy po raz pierwszy przespala jednym ciagiem 5h Zeby nie bylo mamie za dobrze, to potem byly pobudki co 2h

A ja bylam tak zmeczona, ze jak sie przebudzalam po tych 5h to oczywiscie z mysla czemu me dziecie juz sie budzi, przeciez dopiero ze 2h minely a potem nie moglam uwierzyc jak na zegarek zerknelam

W poniedzialek idziemy na szczepienie. Brrrr
Oj nier dobra Nadzia- tyle dać mamie spać??????????
Oby tak juz zostało lub szło w lepsza stronę
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
A może on za dużo zjada i ma problemy brzuszkowe? Mi tak w szpitalu mówili, że za dużo nakarmiłam i spać nie chce długo pod lampami Ja to im tam nie wiem czy wierzyć bo co jedna to inna teoria, ale tak właśnie gadały jedna to mnie nawet okrzyczała o!
Wiesz- chyba nie - bo juz go brzuszek aż tak nie męczy.
No i to nie reguła ;0 Czasem jak zje dużo to tez pośpi dużo, no ale jak zje mało i spi duzo to mnie to zadziwia!
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:52   #2556
Caltea
Zadomowienie
 
Avatar Caltea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 253
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Moje dziecko mnie bije
Je cyca i klepie go i tak już chyba 3 dzień, wszystko bije/klepie a najchętniej to cycuchy Tak mnie sklepał, że mam dość
uwazaj zeby Ci masła nie ubił

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
A wiecie, że ja na solarium nie byłam nigdy w życiu
ja bylam raz, przed slubem i przyplacilam uczuleniem. dlugi czas mialam za sciana, bo wynajmuje lokal, ale nie skorzystalam. teraz mam biuro podrozy i pewnie tez nie skorzystam, choc tu dla odmiany bym chciala
Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Mój dziecek wstał dziś o 5 i szaleje w najlepsze. A ja muszę zrobić sobie chyba mocną kawę, bo położyłam się po 1 tak mnie film wciągnął
Ma któraś z Was ten trójprzepływowy smoczek aventu? Dobre to?
o powazne decyzje beda zapadac. a o jakim mleku myslisz>?
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Czy ja się chwaliłam, że Franek wkłada stopy do buzi?
jednak co nestor, to nestor

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
O tak. To trzymanie łapek na kolankach jest słodkie. Albo na główce rączki podczas karmienia.

Dżizas wasze maluchy teraz też się drapią? Mój ma tylko lekko odrośnięte pazurki ( obcinane 2 dni temu) a dzisiaj się budzimy a ten ma rankę na nosku. A wcześniej na czole Jakiś masochosta, czy co?
moj z drapania wyrosl

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A wlansie- matki po cc- boli Was jeszcze czasem rana?? Wlasnie np. od kopniaczków???
Mąż chcial mnie podniesc jak przytulił i tez pociągnęło na maksa tam

Ja mam trójprzepływowy ale innej firmy- póki co jestesmy na przepływie nr 1 bo na 2 mały się krztusi
Mnie cały czas tam ciągnie, a jak mąż chce mnie pogłaskać po brzuchu, to ciągle blizna jest bardzo tkliwa.

Dz Archi za info nt mlek. Łamię się, łamię. Chyba będę musiała troszkę odciążyć cyce, bo nie wyrabiam, może to od tego mrozu??? Jak już nie dam rady, to spróbuję nakarmić Leonka z butli.

Cytat:
Napisane przez o_lena Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Opuściałam się w odpisywaniu bo jestem na odpoczynku u mamusi.
Tymek się przeziębił ma katar i kaszel ale już jest ok. Byłam u lekarza i waży 9,200 A jutro imprezka bo kończy 4 miesiące. Jak nadrobię to się odezwę.

aa2 priv
Wow. No to chyba miano Pudziana wędruje do Was?

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Jedna pobudka to ja mogłabym i o 4 juz wstawać


A zapomniałam sie pożalić trochę gardło mnie boli

A mego dziecia nie kumm- jak śpi w dzień wiecej to w nocy tez wczo po spacerze to poszłam go wrecz obudzic bo juz praiwe 3h spal

Zje mniej to tez wiecej spi- wczo zjadł 75ml mm i spał ponad 3h, przed wczo wytrąbił 150ml i spał raptem 1,5h. O co cho???
U nas tak samo. Nie wiem skąd to się bierze. Jak jadł tak króciutko, to potrafił spać nawet do 2, a teraz zje oba cyce i max o 24 pobudka.
Jak ciężki dzień, to i noc nie lepsza.

Tantum Verde można i jeszcze płukanki z szałwi, soli, rozcieńczonej wody utlenionej. No i nie daj się chorobie

[QUOTE=danika;31878807]witam i o zdrowie pytam

Weź se nie żartuj, dobra

byłam wczoraj z mężulem normalnie na randce na kręgle poszliśmy ze znajomymi, fajnie było ale boli mnie teraz ręka strasznie. Młoda spędziła wieczór u teściów, chyba grzeczna była bo nie chcieli jej oddac

QUOTE]
Zazdraszczam
Caltea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:59   #2557
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
wow i
no zaoferowali sie tescie ze chcą młodą - to daliśmy - i myk na 3 godz tu widzę duże plusy karmienia mm


Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
My po kolejnej mega ciężkiej nocy. Nie dość, że Leone budzi się podwójnie (tzn normalnie co 3 godz. ale po każdym karmieniu po upływie jakichś 30 min. znowu chce jeść. Potem śpi i po 2 godz (bo od początku pierwszego karmienia minęła godz.) i znowu pobudka. Ale to jeszcze nic. Masia mi się pochorowała w nocy. Biegunka + wymioty. Gonił do niej mąż, ale ja też nie spałam. Teraz bidulka przysypia. Nie dość, że to takie nędznie chude, góra 20 kg, to jeszcze ją dopadło

A jeszcze teraz na dodatek przyszła listonoszka, pies zaczął szczekać i obudzili mi Leona i Masię. Leży w wózku obok mnie, trze oczka, pluje się, ale o śnie na razie nie ma mowy. A mnie z tego wszystkiego boli głowa. Ale se ponarzekałam
ojoj kochana współczuje bardzo ucałuj Leośka - nieśpiocha i przytul biedną Masię od ciotki wizażowej. Oby sie wam udało jednak troszkę odespać


Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość

Dz Archi za info nt mlek. Łamię się, łamię. Chyba będę musiała troszkę odciążyć cyce, bo nie wyrabiam, może to od tego mrozu??? Jak już nie dam rady, to spróbuję nakarmić Leonka z butli.
ja bardzo polecam Hippa do dokarmiania - normalnie zero różnicy w koopskach między pocyckowuym a pohippowym

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
witam i o zdrowie pytam

Weź se nie żartuj, dobra

byłam wczoraj z mężulem normalnie na randce na kręgle poszliśmy ze znajomymi, fajnie było ale boli mnie teraz ręka strasznie. Młoda spędziła wieczór u teściów, chyba grzeczna była bo nie chcieli jej oddac
Zazdraszczam
już doczytałam, ze u was kiepsko... Przytulam mocno

Edytowane przez danika
Czas edycji: 2012-01-27 o 10:01 Powód: coś mi sie porobiło z cytowaniem...ale i tak nie wiem jak poprawić :>
danika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 10:04   #2558
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011



niewyspanym mogę oddać trochę snu- moja dziś spała do 9.30 z jedną pobudką na smoka ok. 5rano
a teraz leży i piszczy koło mnie


Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Dżizas wasze maluchy teraz też się drapią? Mój ma tylko lekko odrośnięte pazurki ( obcinane 2 dni temu) a dzisiaj się budzimy a ten ma rankę na nosku. A wcześniej na czole Jakiś masochosta, czy co?
drapią to mało powiedziane nogi to ma masakrycznie zdrapane, takie ma pręgi, aż ranki miejscami i na buzi co rusz to nowe ślady - normalnie przemoc w rodzinie


Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Srobane lyzeczka wyszla mi papka, ale z jakby "niteczkami" jakblka, a starte na "gwiazdkach" to zupelna papka.
Wole starte, bo przy skrobaniu nie wiem czy te niteczki jej gdzies nie stana w gardle.
muszę sprawdzić to skrobanie jabłka bo w sumie nie wiem czy robiłam kiedyś i tylko sobie wyobrażałam jakby to mogło wyglądać

Ancia nie chwaliłaś suuuuuuuuuuuuuuper


Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
A Kwilon nie ulewa
wyłamuje się z ogólnowątkowego trendu



Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
hmm- no jakoś tak było, albo do -10 nei mam tu mojego zeszytu z SR
tak, do -10st można spacerować ael to też zależy od tego co towarzyszy mrozowi- bo jak wiatr to będzie odczucie, że większy mróz jest i wtedy ja bym nie wychodziła. A jak jest jak dziś, ładnie słonecznie to czemu nie


Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
Moonik pisałas, że będzie sama kaszki z owocami potem robić. tzn na bazie kleików lub kaszy manny? ja też myślałam, żeby samej budyń lub kisiel robić.

tak chcę, pewnie manna, jaglana na początek plus owoce. Poki zima to się będę wspierać pewnie słoiczkami ale potem skorzystamy ze świeżych
na razie to się muszę wgłębić w temat



u nas tydzień po odstawieniu devikapu czółko prawie gładkie.
kurna to może mojej to czoło się też tak ślimaczy od wit D
bo jak zauważyłam ten f18 działa doraźnie, jak tylko nie posmaruje to od razu wychodzi dziadostwo

Cytat:
Napisane przez o_lena Pokaż wiadomość
Opuściałam się w odpisywaniu bo jestem na odpoczynku u mamusi.
Tymek się przeziębił ma katar i kaszel ale już jest ok. Byłam u lekarza i waży 9,200 A jutro imprezka bo kończy 4 miesiące. Jak nadrobię to się odezwę.
woooooow, waga imponująca


Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
byłam wczoraj z mężulem normalnie na randce na kręgle poszliśmy ze znajomymi, fajnie było ale boli mnie teraz ręka strasznie. Młoda spędziła wieczór u teściów, chyba grzeczna była bo nie chcieli jej oddac
randka, kręgle no no


Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
My po kolejnej mega ciężkiej nocy. Nie dość, że Leone budzi się podwójnie (tzn normalnie co 3 godz. ale po każdym karmieniu po upływie jakichś 30 min. znowu chce jeść. Potem śpi i po 2 godz (bo od początku pierwszego karmienia minęła godz.) i znowu pobudka. Ale to jeszcze nic. Masia mi się pochorowała w nocy. Biegunka + wymioty. Gonił do niej mąż, ale ja też nie spałam. Teraz bidulka przysypia. Nie dość, że to takie nędznie chude, góra 20 kg, to jeszcze ją dopadło
ale nocka
zdrówka dla Marysi
i specjalny przytulasek dla Ciebie

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Monik, a czemu musisz iść w trakcie


Tak, mam kabelek, bo kazałam Masi zrobić porządek w biurku. I się znalazł. Obiecuję Bzika.
A czytałaś mojego posta w którym JA wyznawałam Ci miłość?
bo poprzednia mi się skończyła niewiele ponad tydzień temu i jak zadzwoniłam do gina to mi kazał przyjść a na moje zmieszane zdziwienie, że to będzie jeszcze w trakcie @ odpowiedział, ale rodzić się pani nie wstydziła
więc idę heh
widziałam- mnie i moim tulipanom ja Ciebie też kocham
i na zdjęcia czekam


Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
uwazaj zeby Ci masła nie ubił
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka


Edytowane przez mooonik
Czas edycji: 2012-01-27 o 10:06
mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:15   #2559
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
A w ogóle - dziś rozmawiałam z księdzem proboszczem o porwaniu tej dziewczynki i mówię, że boję się spacerować. A on do mnie, że Ci porywacze to prędzej na mnie mieli by ochotę niż na córkę No padłam

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Acelinka jak chcesz to też Ci mogę wysłać, bo ja też nie używam
czołowa zbieraczka kuponów
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość


aaa byłam dziś na solarium -całe 7 minut ciepełka sasasa trzeba troche te blado ciało podkolorowac bo normalnie wyglądam jakbym chora była
takie ciepełko, faaaaajnie przy dzisiejszym -12 na dworze przydałoby sie
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy was nadrobię, bo tkwię w książkach do nocy. Zamelduję tylko, że Franek dzisiaj mniej ulewał, w sumie raz. Dałam mniej słoiczka - tylko raz dziennie i tylko pół. Może tu tkwiła przyczyna.
Ale jest tak marudny, że .... można oszaleć, nawet na rączkach źle. Trochę pomógł calgel, zobaczymy co jutro powie pediatra.
.

ksiązi, ksiązki już patrzec na nie nie umiem ale damy rade ile Ci jeszcze egzaminów zostało kochana?
Kurcze Natalka też często ulewa, tzn. że mam sie martwić?
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Dzisiaj znowu ryk przy butli i musiałam dać cyca Co to będzie...
a Wy na butelke przechodzicie? wooow, a ja taka nie w temacie!
I ząbek macie?
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Dżizas wasze maluchy teraz też się drapią? Mój ma tylko lekko odrośnięte pazurki ( obcinane 2 dni temu) a dzisiaj się budzimy a ten ma rankę na nosku. A wcześniej na czole Jakiś masochosta, czy co?
drapia się drapią i siebie i rodziców
Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Acelinko myślałam o Tobie. Ucałuj Taleczkę
ucałowana
dla Was tez buziaki
miło, że ktoś o mnie pamięta i myśli
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:16   #2560
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
U nas tak samo. Nie wiem skąd to się bierze. Jak jadł tak króciutko, to potrafił spać nawet do 2, a teraz zje oba cyce i max o 24 pobudka.
Jak ciężki dzień, to i noc nie lepsza.

Tantum Verde można i jeszcze płukanki z szałwi, soli, rozcieńczonej wody utlenionej. No i nie daj się chorobie
No patrz- to nasze maluchy znów się ugadują przeciwko matkom Chyba zacznę komórę chować

Sól nie na da rada- bo mnie bierze na
Tantum Verde za mocne
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:19   #2561
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

ancia - nie spytałam tej pielęgniarki o ulewanie
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 10:22   #2562
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
A jak sie samemu robi budyn albo kisiel? Chetnie bym sie nauczyla.
kisiel można np. tak https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=2691

ale budyniu sama nie robiłam, podejrzewam, że podobnie. Tylko budyń to chyba sie dużo później będzie robić, no bo to na mleku? Nie wiem. Trzeba poczytać



Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Jedna pobudka to ja mogłabym i o 4 juz wstawać


A zapomniałam sie pożalić trochę gardło mnie boli

A mego dziecia nie kumm- jak śpi w dzień wiecej to w nocy tez wczo po spacerze to poszłam go wrecz obudzic bo juz praiwe 3h spal

Zje mniej to tez wiecej spi- wczo zjadł 75ml mm i spał ponad 3h, przed wczo wytrąbił 150ml i spał raptem 1,5h. O co cho???
mnie też rano gardło drapało. Zdrówka
z jedzeniem u mojej jest tak samo- czasem po 80ml śpi do rana, a czasem po 150ml się obudzi za 3h głodna


Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
drapia się drapią i siebie i rodziców
moja mnie jeszcze szczypie albo jak bada mi buzię to złapie za wargę, nosa i wbija te swoje żyleteczki ajjććććć albo do oka włoży palec- sama przyjemność
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:25   #2563
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość

mnie też rano gardło drapało. Zdrówka
z jedzeniem u mojej jest tak samo- czasem po 80ml śpi do rana, a czasem po 150ml się obudzi za 3h głodna
równiez zdrówka

Ty to masz porównanie- u mnie 3h to juz ten luksus
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:45   #2564
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
a mozna dawac sama wit D ??
yyy nie bardzo wiem o co chodzi Pytasz czy można dawać wit. D zamiast d3? Bo jeśli tak to chyba nie bardzo, bo to dwie różne witaminy chyba
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:46   #2565
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
A jak sie samemu robi budyn albo kisiel? Chetnie bym sie nauczyla.
ja też

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Wiesz- chyba nie - bo juz go brzuszek aż tak nie męczy.
No i to nie reguła ;0 Czasem jak zje dużo to tez pośpi dużo, no ale jak zje mało i spi duzo to mnie to zadziwia!
trochę czytałam na temat dopychania dziecka na noc co by lepiej spało i...
jest teoria że nie można dawać jako ostatni posiłek przed snem czegoś bardzo sycącego bo dla brzuszka może być ciężkostrawne i dziecko zamiast pospać spokojnie zacznie się męczyć by to strawić i stąd to wybudzanie, pierdzioszki i marudzenie na mój mały rozumek coś w tym jest...sama jak się nawtykam na wieczór to ciężko mi usnąć mimo że padam na twarz, no ale na głodnego też spać nie lubię chodzić
co o tym myślicie?

[QUOTE=Caltea;31879389]uwazaj zeby Ci masła nie ubił

Dz Archi za info nt mlek. Łamię się, łamię. Chyba będę musiała troszkę odciążyć cyce, bo nie wyrabiam, może to od tego mrozu??? Jak już nie dam rady, to spróbuję nakarmić Leonka z butli.


Caltea
powodzenia, mi się nie udaje dokarmić butlą
co do masła


Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
moja nie jeszcze szczypie albo jak bada mi buzię to złapie za wargę, nosa i wbija te swoje żyleteczki ajjććććć albo do oka włoży palec- sama przyjemność
niom niewątpliwa przyjemność, mi mój diabołek patrzy prosto w oczy z niewinną uśmiechniętą minką a łapką wbija się w ramie i skubie tak że aż strupki mi się robią, od jednego szczypnięcia nawet krwiaczek mi się zrobił ale kocham to moje złośliwe stworzenie bardziej niż myślałam i wybaczam że matkę maltretuje ...póki sobie tłumaczę że nie robi tego świadomie
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:48   #2566
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

piękne dzień dobry u nas piękne słońce i -4 stopnie, więc nakarmimy synusia i spadamy na spacerek
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Moonik jak skrobane to też papka, nie ma kawałków.

Czy ja się chwaliłam, że Franek wkłada stopy do buzi?
pięknie
Cytat:
Napisane przez o_lena Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Opuściałam się w odpisywaniu bo jestem na odpoczynku u mamusi.
Tymek się przeziębił ma katar i kaszel ale już jest ok. Byłam u lekarza i waży 9,200 A jutro imprezka bo kończy 4 miesiące. Jak nadrobię to się odezwę.

aa2 priv
no no gratulacje wagi
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Jedna pobudka to ja mogłabym i o 4 juz wstawać


A zapomniałam sie pożalić trochę gardło mnie boli

A mego dziecia nie kumm- jak śpi w dzień wiecej to w nocy tez wczo po spacerze to poszłam go wrecz obudzic bo juz praiwe 3h spal

Zje mniej to tez wiecej spi- wczo zjadł 75ml mm i spał ponad 3h, przed wczo wytrąbił 150ml i spał raptem 1,5h. O co cho???
zdrówka kochana
Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Łączę się w bólu moje gardło też szwankujePoszłam kupić tabletki do ssania, i okazuje się że większości nie mogą brać kobiety karmiące piersią Ale na szczęście pani w aptece coś dla mnie znalazła, bo już miałam taką "gulę" w gardle i naprawdę było niefanie.
również zdrówka;*
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
byłam wczoraj z mężulem normalnie na randce na kręgle poszliśmy ze znajomymi, fajnie było ale boli mnie teraz ręka strasznie. Młoda spędziła wieczór u teściów, chyba grzeczna była bo nie chcieli jej oddac

o jak super zazdroszcze może też namówię męża na kręgle i teściową na opieke nad małym

u nas pomogła dopiero zmiana mleka na bezlaktozowe, wczesniej ani rózne espumisany, ani debridat, ani probiotyk



Archi i Małgosia juz pisałam Martusi, ze u nas wszystkie pierdzenia i prężenia przeszły od zmiany mleka...może faktycznie niektóre dzieciaki kiepsko trawią laktozę. Zresztą mój mąż np wogóle nie może mleka pić bo też ma wzdęcia - może Gunia to odziedziczyła po nim...
dzieki zobaczymy czy to jednorazowo a jak nie to bedziemy próboawac innych rzeczy
Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
My po kolejnej mega ciężkiej nocy. Nie dość, że Leone budzi się podwójnie (tzn normalnie co 3 godz. ale po każdym karmieniu po upływie jakichś 30 min. znowu chce jeść. Potem śpi i po 2 godz (bo od początku pierwszego karmienia minęła godz.) i znowu pobudka. Ale to jeszcze nic. Masia mi się pochorowała w nocy. Biegunka + wymioty. Gonił do niej mąż, ale ja też nie spałam. Teraz bidulka przysypia. Nie dość, że to takie nędznie chude, góra 20 kg, to jeszcze ją dopadło

A jeszcze teraz na dodatek przyszła listonoszka, pies zaczął szczekać i obudzili mi Leona i Masię. Leży w wózku obok mnie, trze oczka, pluje się, ale o śnie na razie nie ma mowy. A mnie z tego wszystkiego boli głowa. Ale se ponarzekałam
biedna zdrówka dla Masi
Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Ja Esputicon. Buziaczki dla Bartusia, oby szybko przeszlo
dziekujemy od Bartusia
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:54   #2567
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

a co do spania i nie spania
od dwóch dni ograniczam herbatę czarną i zieloną kawki też nie piłam i jakby to moje dziecko w dzień ciut dłuższą drzemkę sobie robi i spokojniejsza...może przez to taka pobudzona jest
no ale żeby w herbacie tyle kofeiny było żeby miała wpływ to chyba nie bardzo co? kawa rozpuszczalna to też moja teoryjka chyba ni jak ma się do rzeczywistości
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:02   #2568
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Mój dzidziuś na spacerze, a ja wizaż.
Tzn. leży na kanapie przy otwartym oknie okryty po uszy kołdrami i kocami.
U mnie wieje od pól,a tak mroźno i bezpiecznie. Tylko mi trochę zimno

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Rabarbarku w herbacie jest teina i ma również pobudzające działanie.
A wit. D to szeroka nazwa dla grup witamin D1,D2,D3 tylko chyba D3 jest wytwarzana przez ludzi pod wpływem promieni a d1 chyba jest w tranie, a D2 nie wiem
Także chyba raczej nie podawać D, tylko samą D3
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:03   #2569
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
witam i o zdrowie pytam

byłam wczoraj z mężulem normalnie na randce na kręgle poszliśmy ze znajomymi, fajnie było ale boli mnie teraz ręka strasznie. Młoda spędziła wieczór u teściów, chyba grzeczna była bo nie chcieli jej oddac

jakoś nie mialam wczoraj weny do czytania i pisania, odsypiałam nocke no a potem wypad



u nas pomogła dopiero zmiana mleka na bezlaktozowe, wczesniej ani rózne espumisany, ani debridat, ani probiotyk





cycoman mały




ja tez nie - dwa dziwaki z nas



Olga sie strasznie drapie, wogóle takie ostre ma pazurki nawet po obcięciu, ze masakra

Asia podziwiam ze sie wybieracie na spacer na to zimno, my nie wychylamy noska, bedziemy sie werandować w pokoju przy otwartym oknie

Archi współczuje pobudek o 6.30 ale z tego Piotrula antyśpioch

Acelinko brawo za zaliczenia

Anciu dla ciebie


Archi i Małgosia juz pisałam Martusi, ze u nas wszystkie pierdzenia i prężenia przeszły od zmiany mleka...może faktycznie niektóre dzieciaki kiepsko trawią laktozę. Zresztą mój mąż np wogóle nie może mleka pić bo też ma wzdęcia - może Gunia to odziedziczyła po nim...
o wow, randka ...... kurcze ja karmie MM, dlaczego mi się nie chce iść nigdzie z mężem już wiem, bo bym małą musiała zostawiać z nie z tym, z kim bym chciała no......

coś mi się w głowę porobiło i jak teściowa mi się do dziecka zbliża to mnie trafia. niby nic źle nie robi ale to moje dziecko i nie mam ochoty by się Małą zajmowała. bo zaraz słyszę ja ją tak ponoszę, może by już coś zjadła, ojojoj dziecko chiała jeszcze pobyc z nami, a mam KAŻE spac. albo ( co mnei do szłau doprowadza ) jak mała zaczyna płakać to teciowa stoi nade mną i 100 razy głośniej od małej "ojojojoj co się dzieje, co ta mama ci robi". mam coraz wiecej obaw co do jej zajmowaniem sie małą od wrzesnia mam wrażenie, ze nie bedzie po mojej mysli i wg naszych zasad....

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość

A z tą wit. d3 mi lekarz kazał dawać 1 kroplę Devikapu. I mówiła, żeby uważać, żeby np. nie dawać więcej niż wskazał lekarz. Ja podaję prosto do buźki i nie raz spadnie więcej niż kropla. Kazała zwrócić na to uwagę żeby dobrze odmierzać, bo potem dziecko jest marudne, płaczliwe itp. Ale wit. dawać trzeba
Agus jak szukałam w necie info o tym, czy devikap uczula to wiele osób pisało, że im ten zakraplacz wyskoczył z butelki i dziecku za dużo wit. do buzi poleciało

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
A jak sie samemu robi budyn albo kisiel? Chetnie bym sie nauczyla.

budyn voila
http://www.osesek.pl/ksiazka-kuchars...-miesiacu.html

U mnie tez standardowo 3 pobudki nadal, ale dzisiaj w nocy po raz pierwszy przespala jednym ciagiem 5h Zeby nie bylo mamie za dobrze, to potem byly pobudki co 2h

A ja bylam tak zmeczona, ze jak sie przebudzalam po tych 5h to oczywiscie z mysla czemu me dziecie juz sie budzi, przeciez dopiero ze 2h minely a potem nie moglam uwierzyc jak na zegarek zerknelam

W poniedzialek idziemy na szczepienie. Brrrr
Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość


niewyspanym mogę oddać trochę snu- moja dziś spała do 9.30 z jedną pobudką na smoka ok. 5rano
a teraz leży i piszczy koło mnie




drapią to mało powiedziane nogi to ma masakrycznie zdrapane, takie ma pręgi, aż ranki miejscami i na buzi co rusz to nowe ślady - normalnie przemoc w rodzinie




muszę sprawdzić to skrobanie jabłka bo w sumie nie wiem czy robiłam kiedyś i tylko sobie wyobrażałam jakby to mogło wyglądać

Ancia nie chwaliłaś suuuuuuuuuuuuuuper




wyłamuje się z ogólnowątkowego trendu





tak, do -10st można spacerować ael to też zależy od tego co towarzyszy mrozowi- bo jak wiatr to będzie odczucie, że większy mróz jest i wtedy ja bym nie wychodziła. A jak jest jak dziś, ładnie słonecznie to czemu nie




kurna to może mojej to czoło się też tak ślimaczy od wit D
bo jak zauważyłam ten f18 działa doraźnie, jak tylko nie posmaruje to od razu wychodzi dziadostwo


no spróbuj odstawić na parę dni


__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 11:05   #2570
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
kisiel można np. tak https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=2691

ale budyniu sama nie robiłam, podejrzewam, że podobnie. Tylko budyń to chyba sie dużo później będzie robić, no bo to na mleku? Nie wiem. Trzeba poczytać


moja mnie jeszcze szczypie albo jak bada mi buzię to złapie za wargę, nosa i wbija te swoje żyleteczki ajjććććć albo do oka włoży palec- sama przyjemność
o, trzeba spróbować ten kisielek zrobić

no aułaaa i jeszcze tak słodko sie przy tym smieje
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Mój dzidziuś na spacerze, a ja wizaż.
Tzn. leży na kanapie przy otwartym oknie okryty po uszy kołdrami i kocami.
U mnie wieje od pól,a tak mroźno i bezpiecznie. Tylko mi trochę zimno
to zupełnie jak u mnie
a miałam się uczyć
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:13   #2571
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Ancia na pewno dasz radę z egzaminami
i poprosimy jak się uda zdjęcie Franka jak obgryza sobie pazurki u stópki ciooo prossssiiimyyyy ładnie

oj mrozik dzisiaj solidny ale i słoneczko grzeje, poczekam jeszcze na 2 stopnie do góry i na chwilę się wystawimy na spacerniak dzieciakowi ewidentnie służy chłodne powietrze bo senna się robi hehe tylko moje mleczarenki cierpią ostatnio po dworku niestety

e ja też nie byłam nigdy na solarium
moje naczynka chyba by się rozpadły po takiej wizycie no i mam klaustrofobię więc za nic nie dała bym się zamknąć w tym łóżku nawet na minutę, no i lubię się opalać w ruchu a nie jak naleśnik na patelni (już wiem po kim córka ma adhd)

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Małgosia1983 no właśnie teina a ja napisałam kofeina
to z niewyspania chyba w każdym razie mnie już nie pobudza bo się przyzwyczaił organizm, w ciąży też piłam praktycznie tylko herbatę mimo ze nie zaleca się ale cóż miałam robić....no to mam żywczyka na własnej piersi uhodowanego
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:15   #2572
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Moonik, Indygo - dzieki za przepisy

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość

Rabarbarku w herbacie jest teina i ma również pobudzające działanie.
A wit. D to szeroka nazwa dla grup witamin D1,D2,D3 tylko chyba D3 jest wytwarzana przez ludzi pod wpływem promieni a d1 chyba jest w tranie, a D2 nie wiem
Także chyba raczej nie podawać D, tylko samą D3
Az z ciekawosci poszlam sprawdzic coz za witamine D mam przepisana - i to jest sama D3


Dziecie na spacerze z tatusiem, a mama zamiast spac wizazuje Ale to dlatego ze i tak musze byc online, bo oficjalnie w pracy, mimo ze i tak nie ma nic do zrobienia juz.

Ja chce na zakupy! Mam nadzieje, ze pojedziemy jutro
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:23   #2573
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość

coś mi się w głowę porobiło i jak teściowa mi się do dziecka zbliża to mnie trafia. niby nic źle nie robi ale to moje dziecko i nie mam ochoty by się Małą zajmowała. bo zaraz słyszę ja ją tak ponoszę, może by już coś zjadła, ojojoj dziecko chiała jeszcze pobyc z nami, a mam KAŻE spac. albo ( co mnei do szłau doprowadza ) jak mała zaczyna płakać to teciowa stoi nade mną i 100 razy głośniej od małej "ojojojoj co się dzieje, co ta mama ci robi". mam coraz wiecej obaw co do jej zajmowaniem sie małą od wrzesnia mam wrażenie, ze nie bedzie po mojej mysli i wg naszych zasad....

To ja mam dokładnie te same odczucia... a miałaby zajmowć się dzieckiem od maja- czyli takim malusim, a ona jeszcze ani razu nie zmieniła pieluch z reszta bałabym się by teraz to robiła a jak w świeta BN miała przychodzić sie zajmować naszym kotem to efekt był taki, że kot zasikał posłanie psa bo przez 5 dni kuwety jej nie sprzątała biedna Felicja musiała sie wycierpieć by znaleźć inne miejsce... dobrze,ze nie nam do łózka bo by do wywalania było. A i teściowa nie pierwszy raz do kota przychodziła.
Kiedys tez numer zrobiła- do wystawionych misek zamiast jedzenia ponalewało wodę mimo,ze jej tłumaczyłam, że stoją 3 miski w różnych pomieszczeniach,żeby kocia na raz nie wyżarła z jednej wszystkiego. Ech , szkoda słów..
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:28   #2574
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
o wow, randka ...... kurcze ja karmie MM, dlaczego mi się nie chce iść nigdzie z mężem już wiem, bo bym małą musiała zostawiać z nie z tym, z kim bym chciała no......

coś mi się w głowę porobiło i jak teściowa mi się do dziecka zbliża to mnie trafia. niby nic źle nie robi ale to moje dziecko i nie mam ochoty by się Małą zajmowała. bo zaraz słyszę ja ją tak ponoszę, może by już coś zjadła, ojojoj dziecko chiała jeszcze pobyc z nami, a mam KAŻE spac. albo ( co mnei do szłau doprowadza ) jak mała zaczyna płakać to teciowa stoi nade mną i 100 razy głośniej od małej "ojojojoj co się dzieje, co ta mama ci robi". mam coraz wiecej obaw co do jej zajmowaniem sie małą od wrzesnia mam wrażenie, ze nie bedzie po mojej mysli i wg naszych zasad....
wiesz ja też nie kocham jak teściowa zajmuje się małą, ale ostatnio jakoś wyluzowałam zresztą ona też zaczęła bardziej słuchać co sie do niej mówi, a teściu super się z nią bawi więc się wyrównuje na szczęscie jak pójde do pracy to zostanie z moimi rodzicami wiec bede spokojniejsza
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:32   #2575
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Moonik, Indygo - dzieki za przepisy

Ja chce na zakupy!
ja się dołączam do jednego i do drugiego...chce wsiąść w auto i pojechać gdzieś, gdziekolwiek byle z domu na chwilę sama
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:37   #2576
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość

e ja też nie byłam nigdy na solarium
moje naczynka chyba by się rozpadły po takiej wizycie no i mam klaustrofobię więc za nic nie dała bym się zamknąć w tym łóżku nawet na minutę, no i lubię się opalać w ruchu a nie jak naleśnik na patelni (już wiem po kim córka ma adhd)[COLOR="Silver"]
Ja przed ciążą lubiłam. Sama z siebie mam ciemną skórę, a lubię być jeszcze trochę opalona. Tyle, że nie znoszę się opalać Dla mnie to jakaś katorga leżeć plackiem w jednym miejscu. No chyba że w ruchu, to co innego. Dlatego lubię solarium- 10 min, a efekt taki jakbym cały dzień na słońcu była A do tego, w rozsądnej ilości oczywiście, dermatolog mi zalecał na atopowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
a co do spania i nie spania
od dwóch dni ograniczam herbatę czarną i zieloną kawki też nie piłam i jakby to moje dziecko w dzień ciut dłuższą drzemkę sobie robi i spokojniejsza...może przez to taka pobudzona jest
no ale żeby w herbacie tyle kofeiny było żeby miała wpływ to chyba nie bardzo co? kawa rozpuszczalna to też moja teoryjka chyba ni jak ma się do rzeczywistości
Na początku ciąży uważałam, a to zielone herbatki, a to owocowe i męczyłam się niemiłosiernie. Kocham mocną kawę i herbatę, najbardziej czarną. Powoli je wprowadzałam, teraz pijam 2-3 mocne kawy i co najmniej kilka herbat earl grey. Mam to szczęście że Ignaś przesypia w nocy ciągiem bez pobudek 9-10 h i w ciągu dnia jakieś 4 h w dwu lub trzech drzemkach. Kofeina i teina mu nie straszne

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
o powazne decyzje beda zapadac. a o jakim mleku myslisz>?
I tak raz-dwa razy dziennie podaję mm, zastanawiam się nad całkowitym przejściem na mleko modyfikowane. Teraz Ignaś je Bebilon Pepti, z racji podejrzenia skazy i potwierdzonego atopowego zapalenia skóry.

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
byłam wczoraj z mężulem normalnie na randce na kręgle poszliśmy ze znajomymi, fajnie było ale boli mnie teraz ręka strasznie. Młoda spędziła wieczór u teściów, chyba grzeczna była bo nie chcieli jej oddac
Zazdraszczam
__________________
Maluszek

Edytowane przez kaileight
Czas edycji: 2012-01-27 o 11:39
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:47   #2577
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

yyyy nie pamiętam kto pytał o bliznę po cc...mnie często pobolewa brzuch a blizna tylko jak mała sprzeda kopa na przewijaku albo jak się w nocy rzuca po łóżku i zachaczy
dziewczyny mleczarki, jak tam wasze piersiawki na mrozie się zachowują?kurcze mi co dzień w innym miejscu twardnieje cycek, boli jak przy zatkanym kanaliku, gruda na grudzie, mam problem małą wykąpać czy ponosić przez to, co w jednym miejscu zejdzie to następnego dnia w innym się pojawia i tak od paru dni dzień w dzień może tak być od przewiania czy to raczej od tego jak mała je???
eh nie wiem czy przypadkiem już o to nie pytałam kiedyś
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 12:01   #2578
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Hej No i był piękny efekt nie wypicia kaszki na noc - spanie z cycem na wierzchu, z małym w łóżku W krzyżu mnie łupie, że hej A rano to miałam flaki a nie cycki

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość


Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Ma któraś z Was ten trójprzepływowy smoczek aventu? Dobre to?
Ja mam, ale jak dla mnie idealnie sprawdza się tylko do gęstszych płynów bo inaczej Szymek się krztusi.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Czy ja się chwaliłam, że Franek wkłada stopy do buzi?
Jeszcze nie Szymon też to już potrafi, na golasa same stopki a tak to zdejmuje kapcie i z zamiłowaniem je mamle

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Me dziecko postanowiło przesunac nam godziny wstawania na 6.30 Juz drugi dzien tak.
Teraz to dopiero bede zombie!!

Uhh współczuję

za 2 tyg.
A jaki konkretnie kleik?? Dodajesz go do mm tak?
Ile się go podaje? Napisz mi wszystko w szczegółach

Podawałam kleik ryżowy, dzisiaj będe testować kukurydziany - ponoć lżejszy dla brzuszka. Dodaję do mm albo jak mam to do swojego mleka, wsypuję tak ok 5 małych łyżeczek na 200 ml mleka - to nie jest wg przepisu Głównie chodzi o to, żeby powstała niezbyt gęsta papka możliwa do wypicia przez butlę.

A wlansie- matki po cc- boli Was jeszcze czasem rana?? Wlasnie np. od kopniaczków???
Mąż chcial mnie podniesc jak przytulił i tez pociągnęło na maksa tam
Boli i blizna jest czerwona jeszcze.

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
byłam wczoraj z mężulem normalnie na randce na kręgle poszliśmy ze znajomymi, fajnie było ale boli mnie teraz ręka strasznie. Młoda spędziła wieczór u teściów, chyba grzeczna była bo nie chcieli jej oddac
Ee no ładnie

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
a Wy na butelke przechodzicie? wooow, a ja taka nie w temacie!
I ząbek macie?
Jeszce nie przechodzimy, ale wieczorem Szymek dostaje butlę z kleikiem żeby lepiej spać w nocy no i ostatnio jest bunt
A no mamy zębola

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
trochę czytałam na temat dopychania dziecka na noc co by lepiej spało i...
jest teoria że nie można dawać jako ostatni posiłek przed snem czegoś bardzo sycącego bo dla brzuszka może być ciężkostrawne i dziecko zamiast pospać spokojnie zacznie się męczyć by to strawić i stąd to wybudzanie, pierdzioszki i marudzenie na mój mały rozumek coś w tym jest...sama jak się nawtykam na wieczór to ciężko mi usnąć mimo że padam na twarz, no ale na głodnego też spać nie lubię chodzić
co o tym myślicie?
Ja myślę, że całkiem sensowna teoria ale po dzisiejszej nocce już nic nie wiem
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 12:54   #2579
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Natka jeszcze coś dla Ciebie http://dziecko24.pl/artykul/272/3/Odstawianie-od-piersi
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 13:06   #2580
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

a ja sie miałam jeszce pochwalić że mamy jeździk z biedry nawet dwa bo jeden dla Natalki a drugi dla martynki i teraz nie wiem który dla nati zostawić

bardzo fajny jest, dużo zgrabniejszy niż na fotach


ide pomyśleć co by na obiad zrobic, a potem spowrotem do książek
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.