Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011 - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 13:10   #2581
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość

Ja mam, ale jak dla mnie idealnie sprawdza się tylko do gęstszych płynów bo inaczej Szymek się krztusi.
O. To super. Bo potrzebuje do kleików i kaszek. Dzięki za odp
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:08   #2582
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Może którąś mamusię, która kp zainteresuje

"Dzieci karmione naturalnie, czyli mlekiem mamy, mogą do 6 miesiąca życia byc tylko na tzw. cycu. W niektórych przypadkach, jak np: słabe przybieranie na wadze, można wcześniej wprowadzić nowości do diety. Nie dziwi mnie większa częstotliwość karmień, których córa sie domaga. Wchodzi w fazę intensywnego rozwoju i poznawania świata, mniej śpi, więcej kontempluje rzeczywistość Potrzebuje więcej pokarmu niż wtedy, gdy była noworodkiem. Dzieci karmione piersią same doskonale potrafią zadbać o swoje potrzeby żywieniowe i w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na składniki pokarmowe częściej domagają sie cyca i trzeba im to jak najbardziej umożliwić. Nocne mleko ma więcej potrzebnych do rozwoju mózgu tłuszczy i często właśnie w okolicach 4-5 miesiąca życia maluchy zwiększają ilość nocnych karmień, co zbiega sie z intensywnym rozwojem układu nerwowego w tym okresie. Jeśli już wprowadziła Pani kaszkę, może Pani kontynuować podawanie jej np: na kolację, ale nie spodziewałabym się drastycznego zmniejszenia się liczby nocnych karmień, a to z tego względu, ze mamy cycuś, to nie tylko pokarm, ale też sposób na zaśnięcie po nocnej pobódce i duża porcja bezpieczeństwa i czułości Marchewkę i ziemniaka radziłabym wprowadzać osobno, potem robić z nich połączoną zupkę. Proponuję wprowadzanie zacząć po skończeniu 6 miesięcy."

"Sposobów ekspozycji na gluten jest wiele. Można wybrać gotowy deserek z odpowiednią ilością glutenu, np: Gerber Jabłuszka z kaszką manną lub też dodawać 1-2 łyżeczki kaszki glutenowej, np: Nestle mleczna manna lub którejś z kaszek Nestle z serii Zdrowy brzuszek do innego posiłku. Jeśłi wybieramy sposób z użyciem kaszki, wtedy dodajemy ją albo do mleka modyfikowanego (jeśli maluszek jest karmiony mlekiem modyfikowanym), albo do innego posiłku, np: do zupki."

Specjalista ds. żywienia Nestlé Anna Rzeszotek
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.

Edytowane przez agnieszka 0605
Czas edycji: 2012-01-27 o 14:11
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:21   #2583
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Ale marudek
Bawi się bawi i nagle ech ech i płacz
Drzemki max 40min., więc co poczytam to siębudzi i nie mam czasu odpisać...Ale mam sposób i odpisuję po przeczytaniu jednej strony

A...dziś na obiad zupka marchew z ryżem i smakowało oj tak. Popił to herbatką tą gratisową jablko z melisą. Nie sądziłam, że mu tak posamkuje. Wypił najpierw 40ml, a po treningach na macie dokończył 60ml. Co się dziwic dosyć słodkie to to.

...już kwili

Cytat:
Napisane przez o_lena Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Opuściałam się w odpisywaniu bo jestem na odpoczynku u mamusi.
Tymek się przeziębił ma katar i kaszel ale już jest ok. Byłam u lekarza i waży 9,200 A jutro imprezka bo kończy 4 miesiące. Jak nadrobię to się odezwę.

aa2 priv
słuszna waga.

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
a ja przez swoja glupote wlasnie po tabsach dostalam przebarwien..... na twarzy
No ja naszczęście na brzuchu...

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
byłam wczoraj z mężulem normalnie na randce na kręgle poszliśmy ze znajomymi, fajnie było ale boli mnie teraz ręka strasznie. Młoda spędziła wieczór u teściów, chyba grzeczna była bo nie chcieli jej oddac

Archi i Małgosia juz pisałam Martusi, ze u nas wszystkie pierdzenia i prężenia przeszły od zmiany mleka...może faktycznie niektóre dzieciaki kiepsko trawią laktozę. Zresztą mój mąż np wogóle nie może mleka pić bo też ma wzdęcia - może Gunia to odziedziczyła po nim...
E no no gratulacje randki
U nas to raczej nie to, bo raz jest okej, a raz nie...Myślę sobie, że teraz to przez nowe pokarmy. Brzuszek się musi dostosować. Bo co innego wysypka, a co innego strawienie tego...Innej koncepcji nie mam.

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
My po kolejnej mega ciężkiej nocy. Nie dość, że Leone budzi się podwójnie (tzn normalnie co 3 godz. ale po każdym karmieniu po upływie jakichś 30 min. znowu chce jeść. Potem śpi i po 2 godz (bo od początku pierwszego karmienia minęła godz.) i znowu pobudka. Ale to jeszcze nic. Masia mi się pochorowała w nocy. Biegunka + wymioty. Gonił do niej mąż, ale ja też nie spałam. Teraz bidulka przysypia. Nie dość, że to takie nędznie chude, góra 20 kg, to jeszcze ją dopadło

A jeszcze teraz na dodatek przyszła listonoszka, pies zaczął szczekać i obudzili mi Leona i Masię. Leży w wózku obok mnie, trze oczka, pluje się, ale o śnie na razie nie ma mowy. A mnie z tego wszystkiego boli głowa. Ale se ponarzekałam
oj że też złego licho nie weźmie...sprawiedliwość.. .

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
W poniedzialek idziemy na szczepienie. Brrrr


Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
uwazaj zeby Ci masła nie ubił


Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
trochę czytałam na temat dopychania dziecka na noc co by lepiej spało i...
jest teoria że nie można dawać jako ostatni posiłek przed snem czegoś bardzo sycącego bo dla brzuszka może być ciężkostrawne i dziecko zamiast pospać spokojnie zacznie się męczyć by to strawić i stąd to wybudzanie, pierdzioszki i marudzenie na mój mały rozumek coś w tym jest...sama jak się nawtykam na wieczór to ciężko mi usnąć mimo że padam na twarz, no ale na głodnego też spać nie lubię chodzić
co o tym myślicie?
Tez słyszałam i u nas coś w tym jest bo odstawilam kleik i kaszkę na noc i jest lepiej.. Podanie więcej pokarmu doprowadzi do tego że dziecko szybciej odpłynie ale brzuszek będzie się mczył z trawieniem bo metabolizm na noc zwalnia. To też dlatego powinno isię jeść kolację2-3h przed snem. Chociaż u Natki się nie sprawdzilo.

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
coś mi się w głowę porobiło i jak teściowa mi się do dziecka zbliża to mnie trafia. niby nic źle nie robi ale to moje dziecko i nie mam ochoty by się Małą zajmowała. bo zaraz słyszę ja ją tak ponoszę, może by już coś zjadła, ojojoj dziecko chiała jeszcze pobyc z nami, a mam KAŻE spac. albo ( co mnei do szłau doprowadza ) jak mała zaczyna płakać to teciowa stoi nade mną i 100 razy głośniej od małej "ojojojoj co się dzieje, co ta mama ci robi". mam coraz wiecej obaw co do jej zajmowaniem sie małą od wrzesnia mam wrażenie, ze nie bedzie po mojej mysli i wg naszych zasad....
Ja z teściową nie mam kontaktu, ale dziadkowie mają chyba to do siebie jak dziecko płacze to te tekst : "no co oni Ci robią? no męczą tak? , ty głodny a oni nie dadzą..oj oj " Moim rodzicom zwróciłam uwagę to usłyszałam, że przecież tak tylko zagadują...


Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

to zupełnie jak u mnie
a miałam się uczyć
Hehehhe

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
oj mrozik dzisiaj solidny ale i słoneczko grzeje, poczekam jeszcze na 2 stopnie do góry i na chwilę się wystawimy na spacerniak dzieciakowi ewidentnie służy chłodne powietrze bo senna się robi hehe tylko moje mleczarenki cierpią ostatnio po dworku niestety

[/COLOR]Małgosia1983 no właśnie teina a ja napisałam kofeina
to z niewyspania chyba w każdym razie mnie już nie pobudza bo się przyzwyczaił organizm, w ciąży też piłam praktycznie tylko herbatę mimo ze nie zaleca się ale cóż miałam robić....no to mam żywczyka na własnej piersi uhodowanego
Chciałabym mieć spacerniak albo przynajmniej balkon
Tymi "renocma i cycoma ja wyhodowalaś"
Unormuje się
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:22   #2584
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

aguś, dzięki
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:34   #2585
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
aguś, dzięki
Ktoś miał obiad robić i się uczyć Nie wiesz która to pisała?

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Kto chce linka elektronicznego wydania lutowego Twojego Dziecka proszę pisać na priv
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:36   #2586
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Ktoś miał obiad robić i się uczyć Nie wiesz która to pisała?

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Kto chce linka elektronicznego wydania lutowego Twojego Dziecka proszę pisać na priv
oj no nie wiem, nie wiem
u mnie obiad się gotuje - ale nauki ani widu ani słychu
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:48   #2587
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

U mnie sięnic nie robi. Znaczy pranie się robi. O.

Wogóle mam przemyślenia nt. hipp. Wszystko fajnie. Cała otoczka zdrowego żywienia i ekologii robi wrażnie, ale wkurza mnie, że nie można kupić mm w kartonie tylko trzeba w tych puszkach. Jak patrzę ile się tego wyrzuca, to to z ekologią nie ma za wiele wspólnego...No i może mleko było by tańsze jakby było w kartonie.

No. to tyle. Tak chciałam się podzielić moim spostrzeżeniem
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 14:51   #2588
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Może którąś mamusię, która kp zainteresuje

"Dzieci karmione naturalnie, czyli mlekiem mamy, mogą do 6 miesiąca życia byc tylko na tzw. cycu.
bardzo podoba mi się to pierwsze zdanie, na tzw. cycu padłam

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Ale marudek
Bawi się bawi i nagle ech ech i płacz
Drzemki max 40min., więc co poczytam to siębudzi i nie mam czasu odpisać...Ale mam sposób i odpisuję po przeczytaniu jednej strony

A...dziś na obiad zupka marchew z ryżem i smakowało oj tak. Popił to herbatką tą gratisową jablko z melisą. Nie sądziłam, że mu tak posamkuje. Wypił najpierw 40ml, a po treningach na macie dokończył 60ml. Co się dziwic dosyć słodkie to to.

eeeee no, eeee no ja dopiero wytestuję herbatkę

ontaktu, ale dziadkowie mają chyba to do siebie jak dziecko płacze to te tekst : "no co oni Ci robią? no męczą tak? , ty głodny a oni nie dadzą..oj oj " Moim rodzicom zwróciłam uwagę to usłyszałam, że przecież tak tylko zagadują...


taaaaaaaaaaaaaa nie ma to jak dobra zaczepka słowna - dziecko nie czai, a matka wkurzona..... wiesz tacie mojemu powiedziałam, że coś tam nie lubię... ale dla reszty na wredną wyjdę. ale sobie postanowiła, że mam to w jak mi coś się nie podoba to powiem to. bo ile można się wkurzać
ja poproszę te gazetkę

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
U mnie sięnic nie robi. Znaczy pranie się robi. O.

Wogóle mam przemyślenia nt. hipp. Wszystko fajnie. Cała otoczka zdrowego żywienia i ekologii robi wrażnie, ale wkurza mnie, że nie można kupić mm w kartonie tylko trzeba w tych puszkach. Jak patrzę ile się tego wyrzuca, to to z ekologią nie ma za wiele wspólnego...No i może mleko było by tańsze jakby było w kartonie.

No. to tyle. Tak chciałam się podzielić moim spostrzeżeniem

faktycznie..... masz rację. ale wielu mlek nie ma w kartonach ech z nas nie eko-mamy, liga Reni Jusis nas zlinczuje
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:14   #2589
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
ja poproszę te gazetkę

faktycznie..... masz rację. ale wielu mlek nie ma w kartonach ech z nas nie eko-mamy, liga Reni Jusis nas zlinczuje
Bite.
A ja tak na forum o tym

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Zaraz mnie ochrzanicie, że ja porównuję te potrawy, ale patrzcie.
W 'Niemcach' żerą wołowinę po 4mcu.
TU
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:21   #2590
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Bite.
A ja tak na forum o tym

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Zaraz mnie ochrzanicie, że ja porównuję te potrawy, ale patrzcie.
W 'Niemcach' żerą wołowinę po 4mcu.
TU
Kochana bój się

one całe mięso po 4 żerą padlinozercy
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:24   #2591
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
Kochana bój się

one całe mięso po 4 żerą padlinozercy
A potem im glupoty przychodzą do głowy. Jak w trzydziestym dziewiątym
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 15:29   #2592
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Dziewczyny wpadnę wieczorkiem i nadrobię, teraz tylko zdam relację z wizyty u pediatry.

Franek waży 8500 . Aż sama lekarka była zdziwiona, bo przecież to głównie cyc rządzi. Ulewanie jest podobno od mojego mleka , bo jest za rzadkie, on jako że wielki ma duże potrzeby żywieniowe i dlatego tak (??). Dostał Nutrition, który mam podawać z moim mlekiem przed kp.
Na ząbkowanie nie kazała dawać żeli, tylko jakieś kropelki czy coś o nazwie Camilia.
Rozszerzać dietę dalej normalnie, bo skoro ma taki apetyt, to mu nie żałować. A jak się tak w nocy budzi bez kaszki, to głodny. Stąd pewnie więcej pobudek było.

I tyle . Wieczorkiem wpadnę.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:33   #2593
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dziewczyny wpadnę wieczorkiem i nadrobię, teraz tylko zdam relację z wizyty u pediatry.

Franek waży 8500 . Aż sama lekarka była zdziwiona, bo przecież to głównie cyc rządzi. Ulewanie jest podobno od mojego mleka , bo jest za rzadkie, on jako że wielki ma duże potrzeby żywieniowe i dlatego tak (??). Dostał Nutrition, który mam podawać z moim mlekiem przed kp.
Na ząbkowanie nie kazała dawać żeli, tylko jakieś kropelki czy coś o nazwie Camilia.
Rozszerzać dietę dalej normalnie, bo skoro ma taki apetyt, to mu nie żałować. A jak się tak w nocy budzi bez kaszki, to głodny. Stąd pewnie więcej pobudek było.

I tyle . Wieczorkiem wpadnę.
Anciu za wage Franka.

Ja ci tylko napisze, że u nas po nutritionie pojawił się problem - zagęszczacz jedzenia, rozrzedzała kupony . się nie zdziw. to przez mączkę chleba świętojańskiego więc nie daję niczego innego z tym. nie mówię że tak musi być u Was, ale żebyś sie w razie co nie denerwowała
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:33   #2594
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
A potem im glupoty przychodzą do głowy. Jak w trzydziestym dziewiątym
myślisz, ze to od wołowiny tak ?
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:35   #2595
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Aha i oczywiście powiedziała, że już niedużo tych atrakcji, bo karmienie piersią odejdzie na drugi plan wkrótce i Franek wyrośnie z tego.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość


Anciu za wage Franka.

Ja ci tylko napisze, że u nas po nutritionie pojawił się problem - zagęszczacz jedzenia, rozrzedzała kupony . się nie zdziw. to przez mączkę chleba świętojańskiego więc nie daję niczego innego z tym. nie mówię że tak musi być u Was, ale żebyś sie w razie co nie denerwowała
Tzn? Bo nie zrozumiałam .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:42   #2596
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

z mundtych rzeczy jakie wyczytałam jeszcze:


Kleik kukurydziany podaje się z reguły dzieciom, które mają problemy z wypróżnianiem, a ryżowy tym, które robią częste i rzadkie kupki.

Zamrożone warzywa i owoce (z wyjątkiem bananów) można przechowywać nawet przez pół roku, przeciery z dodatkiem mięsa przez osiem tygodni, zaś z dodatkiem mleka przez miesiąc.


i kaszki glutenowe, bez cukru i mleka ma firma HOLLE (pszenna, orkiszowa i owsiana)
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:48   #2597
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dzięki

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
O. To super. Bo potrzebuje do kleików i kaszek. Dzięki za odp
Nie ma za co

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Może którąś mamusię, która kp zainteresuje

"Dzieci karmione naturalnie, czyli mlekiem mamy, mogą do 6 miesiąca życia byc tylko na tzw. cycu. W niektórych przypadkach, jak np: słabe przybieranie na wadze, można wcześniej wprowadzić nowości do diety. Nie dziwi mnie większa częstotliwość karmień, których córa sie domaga. Wchodzi w fazę intensywnego rozwoju i poznawania świata, mniej śpi, więcej kontempluje rzeczywistość Potrzebuje więcej pokarmu niż wtedy, gdy była noworodkiem. Dzieci karmione piersią same doskonale potrafią zadbać o swoje potrzeby żywieniowe i w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na składniki pokarmowe częściej domagają sie cyca i trzeba im to jak najbardziej umożliwić. Nocne mleko ma więcej potrzebnych do rozwoju mózgu tłuszczy i często właśnie w okolicach 4-5 miesiąca życia maluchy zwiększają ilość nocnych karmień, co zbiega sie z intensywnym rozwojem układu nerwowego w tym okresie. Jeśli już wprowadziła Pani kaszkę, może Pani kontynuować podawanie jej np: na kolację, ale nie spodziewałabym się drastycznego zmniejszenia się liczby nocnych karmień, a to z tego względu, ze mamy cycuś, to nie tylko pokarm, ale też sposób na zaśnięcie po nocnej pobódce i duża porcja bezpieczeństwa i czułości Marchewkę i ziemniaka radziłabym wprowadzać osobno, potem robić z nich połączoną zupkę. Proponuję wprowadzanie zacząć po skończeniu 6 miesięcy."

"Sposobów ekspozycji na gluten jest wiele. Można wybrać gotowy deserek z odpowiednią ilością glutenu, np: Gerber Jabłuszka z kaszką manną lub też dodawać 1-2 łyżeczki kaszki glutenowej, np: Nestle mleczna manna lub którejś z kaszek Nestle z serii Zdrowy brzuszek do innego posiłku. Jeśłi wybieramy sposób z użyciem kaszki, wtedy dodajemy ją albo do mleka modyfikowanego (jeśli maluszek jest karmiony mlekiem modyfikowanym), albo do innego posiłku, np: do zupki."

Specjalista ds. żywienia Nestlé Anna Rzeszotek
Dzięki Aguś

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dziewczyny wpadnę wieczorkiem i nadrobię, teraz tylko zdam relację z wizyty u pediatry.

Franek waży 8500 . Aż sama lekarka była zdziwiona, bo przecież to głównie cyc rządzi. Ulewanie jest podobno od mojego mleka , bo jest za rzadkie, on jako że wielki ma duże potrzeby żywieniowe i dlatego tak (??). Dostał Nutrition, który mam podawać z moim mlekiem przed kp.
Na ząbkowanie nie kazała dawać żeli, tylko jakieś kropelki czy coś o nazwie Camilia.
Rozszerzać dietę dalej normalnie, bo skoro ma taki apetyt, to mu nie żałować. A jak się tak w nocy budzi bez kaszki, to głodny. Stąd pewnie więcej pobudek było.

I tyle . Wieczorkiem wpadnę.
Piękna waga
Te nasze dzieci to niezłe głodomorry
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:54   #2598
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Aha i oczywiście powiedziała, że już niedużo tych atrakcji, bo karmienie piersią odejdzie na drugi plan wkrótce i Franek wyrośnie z tego.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------


Tzn? Bo nie zrozumiałam .
ta maczka wchodzi w skład nutritionu, a także np sinlacu. więc nie dajętych produktów
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 16:58   #2599
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Dziewczyny - jak chciałabym wprowadzać gluten np. tą kaszką Holle bezmleczną to wiem, że podaję się łyżeczkę na 100 ml przez ok. 2 mies. Ale to wtedy przecież ta papka jest mało kleista, czy nie? Musiałabym np. dodawać kleik do tego czy jak??

i Pytanie nr 2 - na ile wychodzicie z maluchami przy takim mrozie jak dziś? (u mnie -7)
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 17:02   #2600
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Witam sie popołudniowo
Nocka przespana od 22 do 7 rano....rano na masaż szyjki, jeszcze nam 6 zostało, ale już dobrze jest, potem do lekarza zinterpretować wyniki i krew ok, tylko musimy jeszcze zrobić posiew moczu bo coś tam nie tak wyszło, no i przy okazji spacer zaliczony.
Przebrnęłam przez posty i dla Natkowego Szymka za ząbka, i dla Anci i Oleny za wagę maluszków.
Kaileight ja mam smoczek z Aventu trójprzepływowy i Miśka pije z niego kaszkę przed spaniem, ustawiam jej smoczek między II i III i ładnie pije z niego.
Dołączam do klubu dzieci ulewających..młoda mi też ulewa, a najlepiej jak mama jej ubierze czystą rzecz albo jak gdzieś jesteśmyto się wcale nie krępuje
W temacie solarium - ja nigdy nie byłam i raczej się nei wybiorę, bo jakoś przeraża mnie to zamknięcie się w kapsule...i wogóle...
I nieskromnie sie pochwalę, że moje dziecię skończyło dziś 20 tygodni

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - jak chciałabym wprowadzać gluten np. tą kaszką Holle bezmleczną to wiem, że podaję się łyżeczkę na 100 ml przez ok. 2 mies. Ale to wtedy przecież ta papka jest mało kleista, czy nie? Musiałabym np. dodawać kleik do tego czy jak??

i Pytanie nr 2 - na ile wychodzicie z maluchami przy takim mrozie jak dziś? (u mnie -7)
U nas było dziś coś -8 i w sumie spacerowałam z mała około 1.5h

Edytowane przez agus1978
Czas edycji: 2012-01-27 o 17:03
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 17:43   #2601
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

agus1978 jak napisałaś o tym masażu szyjki to przypomniały mi się czasy przed porodowe
1,5h to długawo. My byliśmy 25 min a mała miała już po 10 min nos czerwony jak Rudolf, choć ubrana była grubo i wysmarowana kremem. Może jutro pójdziemy na ciut dłużej
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.

Edytowane przez agnieszka 0605
Czas edycji: 2012-01-27 o 17:46
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 17:54   #2602
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
agus1978 jak napisałaś o tym masażu szyjki to przypomniały mi się czasy przed porodowe
1,5h to długawo. My byliśmy 25 min a mała miała już po 10 min nos czerwony jak Rudolf, choć ubrana była grubo i wysmarowana kremem. Może jutro pójdziemy na ciut dłużej
Hihi..to sprostuję - chodziło mi o masaż na kręcz szyi..tylko tak fajnie zdrobniłam, bo to maleństwo jeszczeale faktycznie brzmi to dwuznaczniea mnie taki masaz ominął bo mialam cc....Ja w międzyczasie tego spaceru byłam w przychodni z małą i potem w Plazie, więc cały czas nie chodziłyśmy po dworze....ale nie miała na szczęście noska czerwonego noska, ale policzki były zimnawe.

Dziewczyny, czy jak spacerujecie z maluchami to składacie budki? Pytam, bo widziałam wózki ze złozoną budką i w sumie sie dziwiłam, że zimno jest a tu złożone...?

Edytowane przez agus1978
Czas edycji: 2012-01-27 o 17:55
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:21   #2603
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Hihi..to sprostuję - chodziło mi o masaż na kręcz szyi..tylko tak fajnie zdrobniłam, bo to maleństwo jeszczea

Dziewczyny, czy jak spacerujecie z maluchami to składacie budki? Pytam, bo widziałam wózki ze złozoną budką i w sumie sie dziwiłam, że zimno jest a tu złożone...?
wiem, wiem - tylko tak jakoś się przypomniały stare czasy

Ja mam założoną zawsze
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:24   #2604
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
z mundtych rzeczy jakie wyczytałam jeszcze:


Kleik kukurydziany podaje się z reguły dzieciom, które mają problemy z wypróżnianiem, a ryżowy tym, które robią częste i rzadkie kupki.

Zamrożone warzywa i owoce (z wyjątkiem bananów) można przechowywać nawet przez pół roku, przeciery z dodatkiem mięsa przez osiem tygodni, zaś z dodatkiem mleka przez miesiąc.


i kaszki glutenowe, bez cukru i mleka ma firma HOLLE (pszenna, orkiszowa i owsiana)
Kurde i teraz dopiero piszecie a ja kupiłam ryżowy
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:26   #2605
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
U mnie sięnic nie robi. Znaczy pranie się robi. O.

Wogóle mam przemyślenia nt. hipp. Wszystko fajnie. Cała otoczka zdrowego żywienia i ekologii robi wrażnie, ale wkurza mnie, że nie można kupić mm w kartonie tylko trzeba w tych puszkach. Jak patrzę ile się tego wyrzuca, to to z ekologią nie ma za wiele wspólnego...No i może mleko było by tańsze jakby było w kartonie.

No. to tyle. Tak chciałam się podzielić moim spostrzeżeniem
i pranie dobre
ja miałam włączyć ale jakoś mi czasu brakło

to samo sobie pomyslałam o tych puszkach, myslałam żem wariatka
Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość



faktycznie..... masz rację. ale wielu mlek nie ma w kartonach ech z nas nie eko-mamy, liga Reni Jusis nas zlinczuje

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość

Zaraz mnie ochrzanicie, że ja porównuję te potrawy, ale patrzcie.
W 'Niemcach' żerą wołowinę po 4mcu.
TU

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dziewczyny wpadnę wieczorkiem i nadrobię, teraz tylko zdam relację z wizyty u pediatry.

Franek waży 8500 . Aż sama lekarka była zdziwiona, bo przecież to głównie cyc rządzi. Ulewanie jest podobno od mojego mleka , bo jest za rzadkie, on jako że wielki ma duże potrzeby żywieniowe i dlatego tak (??). Dostał Nutrition, który mam podawać z moim mlekiem przed kp.
Na ząbkowanie nie kazała dawać żeli, tylko jakieś kropelki czy coś o nazwie Camilia.
Rozszerzać dietę dalej normalnie, bo skoro ma taki apetyt, to mu nie żałować. A jak się tak w nocy budzi bez kaszki, to głodny. Stąd pewnie więcej pobudek było.

I tyle . Wieczorkiem wpadnę.
duuuży chłopak!
Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - jak chciałabym wprowadzać gluten np. tą kaszką Holle bezmleczną to wiem, że podaję się łyżeczkę na 100 ml przez ok. 2 mies. Ale to wtedy przecież ta papka jest mało kleista, czy nie? Musiałabym np. dodawać kleik do tego czy jak??

i Pytanie nr 2 - na ile wychodzicie z maluchami przy takim mrozie jak dziś? (u mnie -7)
jak chcesz gęstą to chyba kleik byś musiała dodać a jak nie to z butli taką jak wyjdzie

teściówka była dziś godzinke z natalką i wróciła "Bo ma takie nosek czerwony"
Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Hihi..to sprostuję - chodziło mi o masaż na kręcz szyi..tylko tak fajnie zdrobniłam, bo to maleństwo jeszczeale faktycznie brzmi to dwuznaczniea mnie taki masaz ominął bo mialam cc....Ja w międzyczasie tego spaceru byłam w przychodni z małą i potem w Plazie, więc cały czas nie chodziłyśmy po dworze....ale nie miała na szczęście noska czerwonego noska, ale policzki były zimnawe.

Dziewczyny, czy jak spacerujecie z maluchami to składacie budki? Pytam, bo widziałam wózki ze złozoną budką i w sumie sie dziwiłam, że zimno jest a tu złożone...?
ja nie składam nawet jak jest ciepło
nie ma to jak spacer po Plazie często tam bywamy bo do rossmana pylamy (Ale rym )
a korzystałaś może kiedyś z tego pokoiku do karmienia/przewijania? Boziuś jaki tam gorąc panuje, Talka sie tak wścieka po prostu już wole z orkiestrą do domu wracać
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:44   #2606
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Ojojo chyba drugie zębisko idzie bo Szymon od popołudnia marudny, że szok, a ślina to mu prawie strużką już leci z kącika ust Ciekawe czy butlę weźmie bo dzisiaj to niczym go nakarmić się nie da - ani łyżeczką, ani cycem

Aa i próbowałam dzisiaj tą kaszkę z Babydream - jest mniej słodka niż hipp, ale poza tym myślę, że jest ok, Szymek zjadł tylko kilka łyżeczek niestety ale z wielkim smakiem

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - jak chciałabym wprowadzać gluten np. tą kaszką Holle bezmleczną to wiem, że podaję się łyżeczkę na 100 ml przez ok. 2 mies. Ale to wtedy przecież ta papka jest mało kleista, czy nie? Musiałabym np. dodawać kleik do tego czy jak??

A do czego chcesz ją dodać i czym podać? Bo jeśli do mleka do butli to chyba będzie ok, nawet jeśli to będzie rzadkie A jeśli łyżeczką to myślę, żę możesz spokojnie dodać kleik.

i Pytanie nr 2 - na ile wychodzicie z maluchami przy takim mrozie jak dziś? (u mnie -7)
Przyznam się, że w taką pogodę nie wychodzę na spacer

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Witam sie popołudniowo
Nocka przespana od 22 do 7 rano....rano na masaż szyjki, jeszcze nam 6 zostało, ale już dobrze jest, potem do lekarza zinterpretować wyniki i krew ok, tylko musimy jeszcze zrobić posiew moczu bo coś tam nie tak wyszło, no i przy okazji spacer zaliczony.
Przebrnęłam przez posty i dla Natkowego Szymka za ząbka, i dla Anci i Oleny za wagę maluszków.
Kaileight ja mam smoczek z Aventu trójprzepływowy i Miśka pije z niego kaszkę przed spaniem, ustawiam jej smoczek między II i III i ładnie pije z niego.
Dołączam do klubu dzieci ulewających..młoda mi też ulewa, a najlepiej jak mama jej ubierze czystą rzecz albo jak gdzieś jesteśmyto się wcale nie krępuje
W temacie solarium - ja nigdy nie byłam i raczej się nei wybiorę, bo jakoś przeraża mnie to zamknięcie się w kapsule...i wogóle...
I nieskromnie sie pochwalę, że moje dziecię skończyło dziś 20 tygodni

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------


U nas było dziś coś -8 i w sumie spacerowałam z mała około 1.5h
Ale miałaś nockę Dziękuję A dla córy za 20 tygodni.
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:50   #2607
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

natko, mi by się tez nie chciało wyjść w taki mróz ..Ale że teściowa mnie wyręczyła to luuuz

też się przymierzam do jedzonka z babydream żeby wypróbować
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:54   #2608
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
o wow, randka ...... kurcze ja karmie MM, dlaczego mi się nie chce iść nigdzie z mężem już wiem, bo bym małą musiała zostawiać z nie z tym, z kim bym chciała no......

coś mi się w głowę porobiło i jak teściowa mi się do dziecka zbliża to mnie trafia. niby nic źle nie robi ale to moje dziecko i nie mam ochoty by się Małą zajmowała. bo zaraz słyszę ja ją tak ponoszę, może by już coś zjadła, ojojoj dziecko chiała jeszcze pobyc z nami, a mam KAŻE spac. albo ( co mnei do szłau doprowadza ) jak mała zaczyna płakać to teciowa stoi nade mną i 100 razy głośniej od małej "ojojojoj co się dzieje, co ta mama ci robi". mam coraz wiecej obaw co do jej zajmowaniem sie małą od wrzesnia mam wrażenie, ze nie bedzie po mojej mysli i wg naszych zasad....
nie wytrzymałabym z taką kobietą, jeszcze jakby mi takie rzeczy gadała. wcale Cie sie nie dziwię, ze masz opory, nic Ci się w główkę nie porobiło


Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
no aułaaa i jeszcze tak słodko sie przy tym smieje
śmieje i patrzy z takim zachwytem i radością no i jak tu sie gniewać
posłałam kuponik


Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
e ja też nie byłam nigdy na solarium
moje naczynka chyba by się rozpadły po takiej wizycie no i mam klaustrofobię więc za nic nie dała bym się zamknąć w tym łóżku nawet na minutę, no i lubię się opalać w ruchu a nie jak naleśnik na patelni (już wiem po kim córka ma adhd)
o właśnie. ja z tego samego powodu bym się nie dała zamknąć w tym łóżku

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
W 'Niemcach' żerą wołowinę po 4mcu.
TU
bo tylko u nas delikatnie i ostrożnie jabłuszko i marchewka

a swoją droga rozwala mnie zdrobnianie na każdym kroku nazw tylko dlatego, że sa dla dzieci ostatnio się natknęłam na naleśniczki


Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Franek waży 8500 . Aż sama lekarka była zdziwiona, bo przecież to głównie cyc rządzi. Ulewanie jest podobno od mojego mleka , bo jest za rzadkie, on jako że wielki ma duże potrzeby żywieniowe i dlatego tak (??). Dostał Nutrition, który mam podawać z moim mlekiem przed kp.
Na ząbkowanie nie kazała dawać żeli, tylko jakieś kropelki czy coś o nazwie Camilia.
Rozszerzać dietę dalej normalnie, bo skoro ma taki apetyt, to mu nie żałować. A jak się tak w nocy budzi bez kaszki, to głodny. Stąd pewnie więcej pobudek było.
.
no ładna waga
tłumaczenie ulewania ciekawe ale oby ten specyfik Wam pomógł


Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
myślisz, ze to od wołowiny tak ?
od wołowinki

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
z mundtych rzeczy jakie wyczytałam jeszcze:


Kleik kukurydziany podaje się z reguły dzieciom, które mają problemy z wypróżnianiem, a ryżowy tym, które robią częste i rzadkie kupki.

Zamrożone warzywa i owoce (z wyjątkiem bananów) można przechowywać nawet przez pół roku, przeciery z dodatkiem mięsa przez osiem tygodni, zaś z dodatkiem mleka przez miesiąc.


i kaszki glutenowe, bez cukru i mleka ma firma HOLLE (pszenna, orkiszowa i owsiana)
mundre, mundre
o! na te kaszki się też natknęłam i miałam guglować


Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - jak chciałabym wprowadzać gluten np. tą kaszką Holle bezmleczną to wiem, że podaję się łyżeczkę na 100 ml przez ok. 2 mies. Ale to wtedy przecież ta papka jest mało kleista, czy nie? Musiałabym np. dodawać kleik do tego czy jak??

i Pytanie nr 2 - na ile wychodzicie z maluchami przy takim mrozie jak dziś? (u mnie -7)
Aga ja będę robić z manną i sobie myślę,że będę brać (chyba to jest łyżeczka, muszę sprawdzić dokładnie) rozmieszam w małej ilości mleka czy wody i to sobie dodam do jakiegoś "dania" .
a na dworze dziś byłyśmy może z pół godziny, bo mnie tyłek zmarzł


Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Hihi..to sprostuję - chodziło mi o masaż na kręcz szyi..tylko tak fajnie zdrobniłam, bo to maleństwo jeszczeale faktycznie brzmi to dwuznaczniea mnie taki masaz ominął bo mialam cc....Ja w międzyczasie tego spaceru byłam w przychodni z małą i potem w Plazie, więc cały czas nie chodziłyśmy po dworze....ale nie miała na szczęście noska czerwonego noska, ale policzki były zimnawe.

Dziewczyny, czy jak spacerujecie z maluchami to składacie budki? Pytam, bo widziałam wózki ze złozoną budką i w sumie sie dziwiłam, że zimno jest a tu złożone...?
a miałam już kiedyś pytać co za masaż uskuteczniacie z rana A czemu mała ma zalecony?

ja chodzę z odsłonięta budką jak tylko nie pada, nie wieje i nie ma smogu to składam, niech Juliś zażywa kąpieli słonecznej i łapie wit D
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:59   #2609
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
bo tylko u nas delikatnie i ostrożnie jabłuszko i marchewka

a swoją droga rozwala mnie zdrobnianie na każdym kroku nazw tylko dlatego, że sa dla dzieci ostatnio się natknęłam na naleśniczki
no, no - jak jabłuszko to i marcheweczka
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 19:06   #2610
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
no, no - jak jabłuszko to i marcheweczka
hahha no tak cóż za fo pa

Acelinko jak się spisuje ten - no właśnie - skleroza nie boli i nazwy nie pamiętam - taki śmieszny kubeczek co Natalka dostała pod choinkę?? Podoba się jej, można z tego mleko podawać czy raczej do soków i herbatki się nadaje?
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka


Edytowane przez mooonik
Czas edycji: 2012-01-27 o 19:14
mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.