nagle tycie, zatrzymanie wagi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-12, 22:13   #1
Akane96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 23

nagle tycie, zatrzymanie wagi


jakiś czas temu moja waga zatrzymała się praktycznie całkowicie... przez rok zrzuciłam 1.5kg pomimo różnych diet i sporej dawki ruchu. Poradzono mi, żebym stopniowo podniosła ilość spożywanych kcal (do normalnej) a później, gdy organizm przyzwyczai się do nowej dawki znów obniżyła... wszystko fajnie, ale od kilku dni (ponad tydzień) praktycznie z dnia na dzień urósł mi brzuch jest sporo większy, wystaje straszliwie ☠ a ja mam wrażenie jakby spuchł/był wzdęty☠ ?? jem dosłownie minimalnie więcej i nadal zdrowo, ruszam się też dużo... co z tym fantem zrobić? co jest przyczyną? dążyłam do dokładnie przeciwnego efektu a mam co mam i nie wiem co zrobić...
Akane96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-16, 09:01   #2
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: nagle tycie, zatrzymanie wagi

Robiłaś może badania np. tarczycy?
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-16, 19:13   #3
Akane96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 23
Dot.: nagle tycie, zatrzymanie wagi

wszystkie wyniki są ok
Akane96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 19:03   #4
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: nagle tycie, zatrzymanie wagi

Pytanie, ile ważysz. Bo może waga jest już tak niska, że więcej się nie da schudnąć. Poza tym, mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, a Ty ćwiczysz dużo....
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 21:42   #5
Akane96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 23
Dot.: nagle tycie, zatrzymanie wagi

Cytat:
Napisane przez kocica27 Pokaż wiadomość
Pytanie, ile ważysz. Bo może waga jest już tak niska, że więcej się nie da schudnąć. Poza tym, mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, a Ty ćwiczysz dużo....
60.5kg z początkowej 105kg
Akane96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 11:08   #6
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: nagle tycie, zatrzymanie wagi

Cytat:
Napisane przez Akane96 Pokaż wiadomość
60.5kg z początkowej 105kg
Waga wygląda bardzo ok. No i schudłaś 44,5kg: oklaski:

Chcesz chudnąć jeszcze - rozumiem, że pewnie nie jesteś najwyższa i w stosunku do twojego wzrostu, dążąc do ideału, chcesz zjechać niżej. OK.

Tylko teraz na pewno będzie trudniej, bo już bardzo dużo schudłaś, ostatnie kg trzymają się najbardziej.
Nie wystarczy już standardowa zdrowa dieta i standardowa ilość ruchu.
Teraz dieta musi być perfekcyjna, a ćwiczenia dobrze ułożone.

Napisz, jak wygląda twoja dieta - podejrzewam, że nie chodzi o kaloryczność, tylko raczej o to, skąd te kalorie pochodzą. No i daj info o tym, co, jak intensywnie i jak często ćwiczysz.
Podejrzewam, że może trzeba będzie uciąć węgle na rzecz białka i wydłużyć cardio, ale to tak bez spojrzenia na szczegóły.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 23:27   #7
Akane96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 23
Dot.: nagle tycie, zatrzymanie wagi

Cytat:
Napisane przez kocica27 Pokaż wiadomość
Waga wygląda bardzo ok. No i schudłaś 44,5kg: oklaski:

Chcesz chudnąć jeszcze - rozumiem, że pewnie nie jesteś najwyższa i w stosunku do twojego wzrostu, dążąc do ideału, chcesz zjechać niżej. OK.

Tylko teraz na pewno będzie trudniej, bo już bardzo dużo schudłaś, ostatnie kg trzymają się najbardziej.
Nie wystarczy już standardowa zdrowa dieta i standardowa ilość ruchu.
Teraz dieta musi być perfekcyjna, a ćwiczenia dobrze ułożone.

Napisz, jak wygląda twoja dieta - podejrzewam, że nie chodzi o kaloryczność, tylko raczej o to, skąd te kalorie pochodzą. No i daj info o tym, co, jak intensywnie i jak często ćwiczysz.
Podejrzewam, że może trzeba będzie uciąć węgle na rzecz białka i wydłużyć cardio, ale to tak bez spojrzenia na szczegóły.

dziennie jem 3 główne posiłki: śniadanie np. kawa, jajko na miękko, warzywa, trochę wędliny (pieczywa nie jem wcale z powodu jego kaloryczności jak i alergicznej reakcji mojego organizmu :/ ) obiad np. pieczony filet drobiowy, sałata i ziemniaki młode z koperkiem. kolacja to np. parówka i warzywa... dodatkowo 1-2 przekąski typu owoce z jogurtem lub gdy baaardzo mam ochotę na coś słodkiego - lody
co do treningu z powodu braku czasu (studia z dojazdami) i kontuzji kolana nie wykonuję typowych ćwiczeń jak siłownia etc. za to codziennie dużo chodzę - żywy marsz - jeżdżę na rowerze... od pewnego czasu uprawiam jeździectwo, nie przejażdżki, lecz treningi skokowo-ujeżdżeniowe (z przewagą skokowych) 3 razy w tygodniu 1.5-2h
Akane96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-20, 09:58   #8
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: nagle tycie, zatrzymanie wagi

Cytat:
Napisane przez Akane96 Pokaż wiadomość
dziennie jem 3 główne posiłki: śniadanie np. kawa, jajko na miękko, warzywa, trochę wędliny (pieczywa nie jem wcale z powodu jego kaloryczności jak i alergicznej reakcji mojego organizmu :/ ) obiad np. pieczony filet drobiowy, sałata i ziemniaki młode z koperkiem. kolacja to np. parówka i warzywa... dodatkowo 1-2 przekąski typu owoce z jogurtem lub gdy baaardzo mam ochotę na coś słodkiego - lody
co do treningu z powodu braku czasu (studia z dojazdami) i kontuzji kolana nie wykonuję typowych ćwiczeń jak siłownia etc. za to codziennie dużo chodzę - żywy marsz - jeżdżę na rowerze... od pewnego czasu uprawiam jeździectwo, nie przejażdżki, lecz treningi skokowo-ujeżdżeniowe (z przewagą skokowych) 3 razy w tygodniu 1.5-2h
Ja bym wyrzuciła kupną wędlinę i parówki. Lepiej samemu upiec mięso. Jak już pieczesz te filety z kurczaka, to może zrób więcej i traktuj jak wędlinę. Chleba nie jesz - bardzo dobrze, nie jedz też żadnych wafelków itp. w zamian, bo to prawie jak słodycze.
Owoce tylko do 15.00 i nie przesadzaj z ilością.
Dieta wg mnie wygląda całkiem dobrze. Ale powinien się wypowiedzieć specjalista.
Ilość treningów też wygląda nieźle.
Naprawdę masz wszystko w normie, jeśli chodzi o tarczycę?
Nie wiem, czy wiesz, ale są wielu lekarzy uważa, że normy powinny być zrewidowane. Np. TSH podaje się 4,2 jako normę, a niektórzy lekarze mówią, że powinno być 1,5-2,0 najlepiej. Ja sama mam Hashimoto. Obecnie TSH poniżej 2,00. Nie czuję żadnej różnicy w ogólnym samopoczuciu, jak mam 2,00 czy 4,00, a nawet powyżej 10,00, choć są osoby, które "umierają" przy 3,00. Każdy ma trochę inny "zestaw" objawów. U Ciebie może być głównie tycie - u mnie też tak było, to był w zasadzie jedyny objaw. Sprawdź jeszcze raz albo chociaż zerknij na całą trójcę tarczycową, jak to wyglądało ostatnio.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-20 10:58:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.