Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-22, 08:31   #4201
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Dzięki tym badaniom wykryli mojej kuzynce nowotwór, więc ja nigdy nie będę im przeciwna.
A ja głupi myślałem, ze każdy normalny człowiek choć raz w roku sam wykonuje komplet podstawowych badań by po prostu wiedzieć w jakiej jest kondycji.
Z poczucia odpowiedzialności za siebie i osób za które odpowiada lub z którymi jest związany.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 08:36   #4202
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A ja głupi myślałem, ze każdy normalny człowiek choć raz w roku sam wykonuje komplet podstawowych badań by po prostu wiedzieć w jakiej jest kondycji.
Z poczucia odpowiedzialności za siebie i osób za które odpowiada lub z którymi jest związany.
Tak.

Ale uważam, że badania okresowe u pracodawcy są fajnym rozwiązaniem, jeśli tylko pracodawca znajdzie ośrodek, który traktuje je na poważnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Nie każdego też stać, żeby się przebadać, nie każdy o tym pamięta.

A jednak taniej dla nas, żeby choroby były wykrywane jak najwcześniej to możliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 08:44   #4203
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak.

Ale uważam, że badania okresowe u pracodawcy są fajnym rozwiązaniem, jeśli tylko pracodawca znajdzie ośrodek, który traktuje je na poważnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Nie każdego też stać, żeby się przebadać, nie każdy o tym pamięta.

A jednak taniej dla nas, żeby choroby były wykrywane jak najwcześniej to możliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla nas i dla państwa - co akurat w tym drugim przypadku jest szalenie ważne dla pati
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:01   #4204
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A ja głupi myślałem, ze każdy normalny człowiek choć raz w roku sam wykonuje komplet podstawowych badań by po prostu wiedzieć w jakiej jest kondycji.
Z poczucia odpowiedzialności za siebie i osób za które odpowiada lub z którymi jest związany.
Mam koleżankę ginekolożkę w Polsce i wiem, że w małym miasteczku, w którym ma praktyki, są trzydziestokilkuletnie kobiety, które nigdy w życiu nie były u ginekologa. Bo nie były w ciąży, więc nie widziały powodu. Taką mamy edukację i świadomość. Ale nie one są przecież winne, tylko neoliberałowie, którzy gadają swoje dyrdymały w stylu: każdy niech się zatroszczy o siebie, a jak się nie zatroszczy to niech zdycha.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:12   #4205
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Mam koleżankę ginekolożkę w Polsce i wiem, że w małym miasteczku, w którym ma praktyki, są trzydziestokilkuletnie kobiety, które nigdy w życiu nie były u ginekologa. Bo nie były w ciąży, więc nie widziały powodu. Taką mamy edukację i świadomość. Ale nie one są przecież winne, tylko neoliberałowie, którzy gadają swoje dyrdymały w stylu: każdy niech się zatroszczy o siebie, a jak się nie zatroszczy to niech zdycha.
Poszłam do ginekolog pewnego dnia. Zwykle chodziłam do mamy do pracy, ale zapisałam się w swojej wiosce, bo mi się nie chciało jechać.

A ona mi mówi, że nie przebada mnie, bo jeszcze nie współżyłam i nie ma potrzeby.

I miałam takie... ok. A to trzeba? Zaśmiałam się i sobie poszłam, bo cóż zrobię.

Koleżanka ostatnio mi mówi, że ona nigdy cytologii nie miała (26 lat), bo lekarka jej nie robiła, a chodzi co roku.

Śmichy chichy z doktora Google, ale człowiek normalnie czasem idąc do lekarza musi się merytorycznie przygotować, żeby wiedzieć, jakie badania mu przysługują i na co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:13   #4206
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Mam koleżankę ginekolożkę w Polsce i wiem, że w małym miasteczku, w którym ma praktyki, są trzydziestokilkuletnie kobiety, które nigdy w życiu nie były u ginekologa. Bo nie były w ciąży, więc nie widziały powodu. Taką mamy edukację i świadomość. Ale nie one są przecież winne, tylko neoliberałowie, którzy gadają swoje dyrdymały w stylu: każdy niech się zatroszczy o siebie, a jak się nie zatroszczy to niech zdycha.
Tia, bo najlepiej zmuszać ludzi odgórnymi nakazami i zabraniać ludziom czegoś, co pati uważa ze jest bebe.
Bo sami jej zdaniem myśleć nie umieją.

Jeśli ktoś się badać nie chce, to niech się nie bada. Jego/jej problem. I jej najbliższych skoro to tolerują (lub nie).

Dorosła osoba winna być za siebie w pełni odpowiedzialna i ponosić w pełni konsekwencje z tym związane. To jest wolność. A nie kuratela państwa.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:20   #4207
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Tia, bo najlepiej zmuszać ludzi odgórnymi nakazami i zabraniać ludziom czegoś, co pati uważa ze jest bebe.
Bo sami jej zdaniem myśleć nie umieją.

Jeśli ktoś się badać nie chce, to niech się nie bada. Jego/jej problem. I jej najbliższych skoro to tolerują (lub nie).

Dorosła osoba winna być za siebie w pełni odpowiedzialna i ponosić w pełni konsekwencje z tym związane. To jest wolność. A nie kuratela państwa.
Skazywanie niedostatecznie wyedukowanych ludzi na śmierć z powodu niewykrycia chorób to nie jest wolność, to jest prosta kontynuacja cynicznej pogardy dla pani Lusi.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 09:21   #4208
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Poszłam do ginekolog pewnego dnia. Zwykle chodziłam do mamy do pracy, ale zapisałam się w swojej wiosce, bo mi się nie chciało jechać.

A ona mi mówi, że nie przebada mnie, bo jeszcze nie współżyłam i nie ma potrzeby.

I miałam takie... ok. A to trzeba? Zaśmiałam się i sobie poszłam, bo cóż zrobię.

Koleżanka ostatnio mi mówi, że ona nigdy cytologii nie miała (26 lat), bo lekarka jej nie robiła, a chodzi co roku.

Śmichy chichy z doktora Google, ale człowiek normalnie czasem idąc do lekarza musi się merytorycznie przygotować, żeby wiedzieć, jakie badania mu przysługują i na co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Trochę dziwne.
Bo dziewczynki niewspółżyjace i nie zgłaszające problemów typu upławy czy inne , mają teraz robione USG zewnętrzne po prostu.


Przynajmniej ja mam takie doswiadczenia na lini : młodociane dziewczynki a ginekolodzy. I to wcale nie jakies ginekologiczne gwiazdy okolicy.




Tak samo ogarniam o czym w ostatnich latach mówi się dzieciom i młodzieży w szkołach, bo takowe dzieci właśnie na bieżąco mam.
No mówi się o konieczności badań, dużo o ekologii, recyklingu, higienie zdrowia (dieta, sport- to tłuczone jest od przedszkoli).


A moje dzieci nie chodzą do szkół prywatnych tylko normalnie, do publicznych.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Skazywanie niedostatecznie wyedukowanych ludzi na śmierć z powodu niewykrycia chorób to nie jest wolność, to jest prosta kontynuacja cynicznej pogardy dla pani Lusi.



Jaką masz na to radę?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:25   #4209
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Poszłam do ginekolog pewnego dnia. Zwykle chodziłam do mamy do pracy, ale zapisałam się w swojej wiosce, bo mi się nie chciało jechać.

A ona mi mówi, że nie przebada mnie, bo jeszcze nie współżyłam i nie ma potrzeby.

I miałam takie... ok. A to trzeba? Zaśmiałam się i sobie poszłam, bo cóż zrobię.

Koleżanka ostatnio mi mówi, że ona nigdy cytologii nie miała (26 lat), bo lekarka jej nie robiła, a chodzi co roku.

Śmichy chichy z doktora Google, ale człowiek normalnie czasem idąc do lekarza musi się merytorycznie przygotować, żeby wiedzieć, jakie badania mu przysługują i na co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wszędzie - są lepsi lekarze i gorsi. Tez co i jeden powynosil dziwne historie, którymi się potem dzieli ze swoimi pacjentami.

Sam tez się często muszę przygotować przed jakaś wizyta aby wiedzieć by lekarz nie władował mnie na jakaś minę. Często sam muszę naprowadzać specjalistę na właściwa ścieżkę, jak np w wypadku neurologa, aby zapisał mi właściwa terapie.

Na szczęście wyniosłem z domu właściwe nawyki co do badań, które zlecala mi zrobić matka średnio co pol roku.
Bardzo bym nie chciał odgórnych badań zarządzanych przez państwo. Bo jak wszystko organizowane przez państwo byłoby bezwartościowe.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:25   #4210
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Tia, bo najlepiej zmuszać ludzi odgórnymi nakazami i zabraniać ludziom czegoś, co pati uważa ze jest bebe.
Bo sami jej zdaniem myśleć nie umieją.

Jeśli ktoś się badać nie chce, to niech się nie bada. Jego/jej problem. I jej najbliższych skoro to tolerują (lub nie).

Dorosła osoba winna być za siebie w pełni odpowiedzialna i ponosić w pełni konsekwencje z tym związane. To jest wolność. A nie kuratela państwa.
Badać powinno się też dzieci i nastolatki, które same się do lekarza nie zaprowadzą. Trudno też oczekiwać od nastolatki, że sama do ginekologa się wybierze i wyrobi w sobie ten nawyk, jeśli już w dzieciństwie słyszy mądrości, że do ginekologa chodzi się tylko w ciąży, której kobiety z rodziny się regularnie nie badają i "kobiece sprawy" są tematem tabu, a w szkole na lekcjach uczą, że ginekolog nie dentysta, chodzić nie trzeba.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:33   #4211
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Trochę dziwne.
Bo dziewczynki niewspółżyjace i nie zgłaszające problemów typu upławy czy inne , mają teraz robione USG zewnętrzne po prostu.
Już ja w wieku 12 lat miałam robione przez brzuch USG normalnie. Bo źle się działo i trzeba było pooglądać. Wzierniki "dziewicze" też przecież są. (Wiadomo, z tymi wziernikami to różnie, bo szerokość nie tylko od dziewictwa zależy, ale tak się na nie mówi.)





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 09:37   #4212
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

U nas wiem, że była kiedyś ginekolog dziecięca.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:41   #4213
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jaką masz na to radę?
Obowiązkowe badania okresowe, ciągłe przypominanie o profilaktyce, edukacja. Wysyłanie listów do wszystkich osób w określonym przedziale wieku z krótką i zrozumiałą informacją o bezpłatnych badaniach (mammografia, cytologia, itd.). Mammobusy, autobusy gdzie można bezpłatnie zbadać krew. Reklamy społeczne w TV, magazynach, na przystankach - np. tak jak to się robi w Australii:
https://www.breastscreen.nsw.gov.au/...t-in-my-family
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Na szczęście wyniosłem z domu właściwe nawyki co do badań, które zlecala mi zrobić matka średnio co pol roku.
Bardzo bym nie chciał odgórnych badań zarządzanych przez państwo. Bo jak wszystko organizowane przez państwo byłoby bezwartościowe.
No jasne. Ja wyniosłem z domu i mam szczęście, a kto nie ma szczęścia niech zdycha. I żadnych badań organizowanych przez państwo, bo MI to się nie podoba.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:45   #4214
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ale u nas to w sumie jest. Ja kiedyś dostałam ten list dot. cytologii, moja mama zaproszenie na mammografię. Są kampanie społeczne, październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, są bezpłatne USG (albo za jakąś symboliczną kwotę).
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:49   #4215
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87268140]Ale u nas to w sumie jest. Ja kiedyś dostałam ten list dot. cytologii, moja mama zaproszenie na mammografię. Są kampanie społeczne, październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, są bezpłatne USG (albo za jakąś symboliczną kwotę).[/QUOTE]No i bardzo dobrze. Pomysły Edana w tym względzie są tak niedorzeczne, że nie są w stanie przebić się do politycznego mainstreamu.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:49   #4216
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:52   #4217
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja nie, bo chodzę do gina prywatnie i częściej niż raz na 3 lata, ale moja mama z tych mammobusów korzysta
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:53   #4218
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Moja mama korzystała z bezpłatnej mammografii, o której dowiedziała się z listu wysłanego przez samorząd.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:01   #4219
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 10:04   #4220
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No jasne. Ja wyniosłem z domu i mam szczęście, a kto nie ma szczęścia niech zdycha. I żadnych badań organizowanych przez państwo, bo MI to się nie podoba.
Ale w czym problem? Jak ktoś ktoś by się chciał zbadać to by się zapisał, zapłacił i poszedł.
Państwo nie jest od tego by narzucać badania które są płatne, które nie, a które częściowo płatne i jeszcze na dodatek przypominać o takowych. Są różnego rodzaju fundacje celowe do tego jeśli ktoś lubi tego typu kuratelę.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:13   #4221
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87268060]Badać powinno się też dzieci i nastolatki, które same się do lekarza nie zaprowadzą. [/QUOTE]




Młodziez szkolna, nawet już pełnoletnia ma badania okresowe!
+ jest w systemie i dostaje wezwania na szczepienia które sa poprzedzone dodatkowymi badaniami.



Ze szkoły dostają kartę zdrowia + ewentualnie dodatkowe zalecenia jeśli pielęgniarka szkolna ma jakieś wątpliwosci po ogólnym badaniu w szkolnym gabinecie. Z taka kartą trzeba iść do lekarza i u niego wypełnić oraz do zaleconych lekarzy specjalistów.


Na studiach tez są takie badania _konieczne_,

Z papierami wstępnymi trezba dac aktualnie wypełnioną karte zdrowia ze szkoły, a potem

ja pamiętam ze były przychodnie studenckie, i konieczne badania okresowe. Chyba co 2 lata trzeba było robic tez RTG płuc.
Teraz nie wiem, musiałabym córki podpytać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:13   #4222
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dzięki takiemu listowi mój dziadek ( dziś lat 90 ) poszedł i się przebadał. Wykryto mu raka prostaty we wczesnej fazie, dostał jakieś leki i żyje. Minęło już ok 10 lat.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:14   #4223
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ale w czym problem? Jak ktoś ktoś by się chciał zbadać to by się zapisał, zapłacił i poszedł.
Państwo nie jest od tego by narzucać badania które są płatne, które nie, a które częściowo płatne i jeszcze na dodatek przypominać o takowych. Są różnego rodzaju fundacje celowe do tego jeśli ktoś lubi tego typu kuratelę.

Jakie badania zalecone przez lekarza NFZ są płatne?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:15   #4224
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ano, potwierdzam, mój syn dostał niedawno w szkole bilans, najpierw badała ich pielęgniarka szkolna, ja tam mam coś wypisać i iść z nim do pediatry.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:21   #4225
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jakie badania zalecone przez lekarza NFZ są płatne?
Nie mam pojęcia. Nie chodzę do lekarzy na NFZ. Zawsze prywatnie.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:22   #4226
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Na studiach tez są takie badania _konieczne_,

Z papierami wstępnymi trezba dac aktualnie wypełnioną karte zdrowia ze szkoły, a potem

ja pamiętam ze były przychodnie studenckie, i konieczne badania okresowe. Chyba co 2 lata trzeba było robic tez RTG płuc.
Teraz nie wiem, musiałabym córki podpytać.
Pierwsze słyszę. Nie robiłam na studiach żadnych badań.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:28   #4227
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Młodziez szkolna, nawet już pełnoletnia ma badania okresowe!
+ jest w systemie i dostaje wezwania na szczepienia które sa poprzedzone dodatkowymi badaniami.



Ze szkoły dostają kartę zdrowia + ewentualnie dodatkowe zalecenia jeśli pielęgniarka szkolna ma jakieś wątpliwosci po ogólnym badaniu w szkolnym gabinecie. Z taka kartą trzeba iść do lekarza i u niego wypełnić oraz do zaleconych lekarzy specjalistów.


Na studiach tez są takie badania _konieczne_,

Z papierami wstępnymi trezba dac aktualnie wypełnioną karte zdrowia ze szkoły, a potem

ja pamiętam ze były przychodnie studenckie, i konieczne badania okresowe. Chyba co 2 lata trzeba było robic tez RTG płuc.
Teraz nie wiem, musiałabym córki podpytać.
Do ginekologa też dostaje wezwanie?

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę. Nie robiłam na studiach żadnych badań.
To swoją drogą, też nie kazano nam się badać na studiach. A jeszcze wcześniej tylko szczepienia były obowiązkowe, no i wizyty u szkolnego dentysty w podstawówce, w gimnazjum i liceum na pewno nie kazano nam na żadne badania chodzić. Może teraz się to zmieniło, ja jestem ze "starego" rocznika.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:35   #4228
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87268260]
To swoją drogą, też nie kazano nam się badać na studiach. A jeszcze wcześniej tylko szczepienia były obowiązkowe, no i wizyty u szkolnego dentysty w podstawówce, w gimnazjum i liceum na pewno nie kazano nam na żadne badania chodzić. Może teraz się to zmieniło, ja jestem ze "starego" rocznika.[/QUOTE]

Tak samo miałam. Jak ja nienawidziłam tego dentysty w podstawówce. To było jak tortura. Te stare wiertła, takie głośnie i powolne, borowanie trwało w nieskończoność i bolało jak diabli, bo i znieczuleń nie dawali. Nie to co dentysta prywatnie. Wiertła nowe, sprawne i cichutkie, znieczulonko na życzenie. Dlatego nikomu nie życzę szkolnego dentysty, brrr... A tak poza tym to też tylko szczepienia w podstawówce.

Zresztą jakby mnie ktoś próbował wysłać później, to pewnie bym się buntowała i uznała to za jakieś naruszenie nietykalności cielesnej. To ja decyduję kiedy chadzam do lekarzy i do których.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:39   #4229
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Dzięki tym badaniom wykryli mojej kuzynce nowotwór, więc ja nigdy nie będę im przeciwna.

Miała jakieś bardziej zaawansowane? Bo z mojego doświadczenia to jest wypełnienie ankiety, wzrok, ciśnienie i w sumie tyle.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:46   #4230
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87268260]Do ginekologa też dostaje wezwanie?



Bez jaj, ja bym chyba padła jakbym dostała wezwanie do ginekologa.
Był taki beznadziejny projekt, żeby badania ginekologiczne były dołączone do pakietu medycyny pracy i oczwiście pracodawcy pod karą sankcji (!? kuśfa, dlaczego parcodawca ma miec arę ze baba nie chodzi do gina?!) mieli byc odpowiedzialni czy jedna z drugą pójdzie do gina.
Pomysł z doopy.


Swoją droga jest ciekawe, ze własnie piewcy badania się, nie mają pojęcia jakoś, jak wyglada w realu kwestia badań odgórnie narzuconych, tylko torie że za ich czasów (?) nie było, nie ma, nie istnieje, one nie widziały.

Kto się nie interesował, ten nie widział.




Uprzejmie też donosze, ze jak najbardziej sa ginekolodzy dziecięcy a nie ze tylko "kiedyś to byli"





jedynie co mnie się nie podoba, to ze ginekolog dziecięcy obowiązuje do 18tego roku życia.
Uważam ze w wieku 14 max 16 lat , kobieta powinna z automatu trafiać pod opieke zwykłego ginekologa (bo fizycznie jest dorosłą kobietą!) i wszystkich programów dotyczących dorosłych kobiet : badanie piersi, cytologia.
I móc tam iść sama bez dozoru rodzica.





---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------



To swoją drogą, też nie kazano nam się badać na studiach. A jeszcze wcześniej tylko szczepienia były obowiązkowe, no i wizyty u szkolnego dentysty w podstawówce, w gimnazjum i liceum na pewno nie kazano nam na żadne badania chodzić. Może teraz się to zmieniło, ja jestem ze "starego" rocznika.[/QUOTE]




Moje starsze dziecko ma 20 lat.
bardzo wątpię zebyście były na tyle starsze, zeby iść jakims innym programem medycznym. Akurat.

Za moich czasów, tez były badania w szkole i karta zdrowia , która szła za uczniem az na studia.


Zeby zostac zakwalifikowanym w szeregi studentów, trzeba zlożyc pełen komplet dokumentów a nie tlko zdac egzaminy czy ta,m mieć ilosc punktów, w tym ową niby nieistniejąca Karte Zdrowia, którą licea wydają razem ze świadectwem maturalnym.
Wiec nie opowiadajcie głupot.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.