Olej lniany - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 10:10   #31
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Olej lniany

long_braid - pisałaś że chcesz się pozbyć łuszczycy - to znaczy że pijesz olej lniany w powiązaniu z dietą dr Budwig?

Ja daję łyżkę oleju na dwie kromki chleba, tak "w sam raz" mi pasuje ilością, najlepiej smakuje z łosośkiem, twarogiem, fetą. Chociaż jak się da dużo warzyw to z czymkolwiek przejdzie. Można tez polewać kasze przed podaniem. Tyle że ja słyszałam że lepiej go nie łączyć z mięsem ani jajkami, ponoć te dwa to bardziej agresywne białka i "wbudowują się" w ciało w pierwszej kolejności.
__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!


newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 11:00   #32
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Olej lniany

Cytat:
Napisane przez newelka Pokaż wiadomość
long_braid - pisałaś że chcesz się pozbyć łuszczycy - to znaczy że pijesz olej lniany w powiązaniu z dietą dr Budwig?

Ja daję łyżkę oleju na dwie kromki chleba, tak "w sam raz" mi pasuje ilością, najlepiej smakuje z łosośkiem, twarogiem, fetą. Chociaż jak się da dużo warzyw to z czymkolwiek przejdzie. Można tez polewać kasze przed podaniem. Tyle że ja słyszałam że lepiej go nie łączyć z mięsem ani jajkami, ponoć te dwa to bardziej agresywne białka i "wbudowują się" w ciało w pierwszej kolejności.
Z tego co się orientuje to ta dieta dr Budwig opiera się na łączeniu oleju lnianego i chudego sera? Na razie 3 dzień dopiero piję olej lniany i zazwyczaj piję go z jogurtem naturalnym a teraz sączę z Kefirem truskawkowym(bardzo dobrze smakuję w połączeniu z olejem lnianym) czy to można nazwać tą dietą dr Budwig to nie wiem wcześniej juz o tym pisałam i się właśnie zastanawiam czy nie zmniejszam działania oleju lnianego nie jedząc go z tym serem, bo ja jednym w forum znalazłam właśnie taką informacje ze przy spożyciu z serem jest 100%działania a picie samego oleju lnianego 40% słyszałaś może coś o tym ?

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

właśnie znalazłam stronę poświęconą tej diecie i wyczytałam że również pomag/działa na komórki nowotworowe/rakowe i bardzo się z tego cieszę ponieważ u mnie w rodzinie genetycznie widnieje rak więc mam kolejną motywację
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:01   #33
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Olej lniany

Jeszcze mam pytanie dziewczyny bo wyczytałam ze olej lniany powinien/ najlepiej jak jest w ciemnej butelce u mnie w zielarskim pani sprowadziła ten http://allegro.pl/olej-lniany-500ml-i2107735526.html wygląda on tak jak na opakowaniu w przeźroczystej butelce i jest wiele tańszy od innych. Czy jest on dobry i ma takie właściwości jakie powinien mieć olej lniany? Jest dosyć tani bo niecałe 16 zł za 0,5l a inne za 0,5l kosztują ok 30 zł
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:37   #34
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Olej lniany

Dziewczyny, a czy taki olej lniany budwigowy jest bardziej wartosciowy niz lniany z jakiejkolwiek innej firmy?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:20   #35
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Olej lniany

"Budwigowy" to tylko nazwa - znaczy że producent (mogą być różni) deklaruje że olej jest zgodny z wymogami w diecie dr Budwig: zimnotłoczony, nierafinowany, o krótkim terminie ważności, przechowywany w szkle, w lodówce i w ciemnie. Taki najdłużej zachowuje kwasy omega-3.

long_braid - jak był przechowywany w tym kartoniku to bym brała. Ale zaraz po dostawie. Bym go sobie opakowała w folię spożywczą aluminiową lub trzymała dalej w kartoniku i przechowywała w lodówce; wyszłoby praktycznie na to samo co ten w ciemnej butelce.

Jak chodzi o zastosowanie diety - ja sobie wybrałam tylko poszczególne elementy, tak po prostu dla zdrowia. Mam broszurę LenVitolu (oleju lnianego "budwigowego") firmy Oleofarm w domu, w niej jest skrót z diety dr Budwig - jest tam napisane że na łuszczycę poleca się by olej lniany mieszać z olejem z wiesiołka (900ml lnianego na 100ml wiesiołka), że ponoć ta opcja jest w tym wypadku najskuteczniejsza.
__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!



Edytowane przez newelka
Czas edycji: 2012-02-09 o 16:29
newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:11   #36
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Olej lniany

hmmm no to teraz mam zagwozdkę dużej łuszczycy nie mam parę pojedynczych plamek na ciele no i głowa z 80% . Czytałam dzisiaj trochę o tej diecie, nic nie wyczytałam o tym wiesiołku. Muszę poszukać i poczytać trochę o tym i zastanowić się nad tym w sumie skoro i tak piję ten olej to nie zaszkodzi dolać drugiego jeżeli ma pomgać
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:26   #37
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Olej lniany

long_braid sam lniany też super, wiesiołek tylko po to by po prostu podnieść taką skuteczność. Znalazłam coś takiego na przykład: http://www.olej-budwigowy.info/dieta-dr-budwig/ (na dole strony o łuszczycy) czy tutaj: http://www.luszczyca.pl/read.php?1,76626


__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!


newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 18:05   #38
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Olej lniany

Cytat:
Napisane przez newelka Pokaż wiadomość
long_braid sam lniany też super, wiesiołek tylko po to by po prostu podnieść taką skuteczność. Znalazłam coś takiego na przykład: http://www.olej-budwigowy.info/dieta-dr-budwig/ (na dole strony o łuszczycy) czy tutaj: http://www.luszczyca.pl/read.php?1,76626

Dzięki, znalazłam od razu po moim komentarzy tą pierwsza stronę a tą drugą też czytałam ale nie zwróciłam na to uwagi bo wtedy interesował mnie tylko olej lniany i jakoś uszło to mojej uwadze Chyba jednak zamówię jeszcze ten z wiesiołka. A próbowałaś może jego i wiesz jak smakuję?
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 18:58   #39
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Olej lniany

Nie mam pojęcia, wiesiołka nie używałam. Wiem tylko że jest również w postaci kapsułek w aptece - ale ta opcja wychodzi drożej niż zamówienie oleju w butelce.
__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!


newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:39   #40
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Olej lniany

olej na chlebie...pyszna sprawa dzis rano zrobiłam sobie takie kanpki...az sie olej wylewał hehe pyyycha
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:54   #41
asiatt
Raczkowanie
 
Avatar asiatt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 395
Dot.: Olej lniany

A czy olej lniany w tabletkach ma takie same właściwości jak w zwykłej formie? Znalazłam taki na allegro.
asiatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 20:36   #42
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Olej lniany

Aniu, cieszę się!

asiatt - co do kapsułek z olejem lnianym dla mnie to absolutnie nieopłacalne - dawka przecież jest maciupka w porównaniu z tym, że olej lniany pije się łyżkami...
__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!


newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 07:59   #43
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Olej lniany

dokładnie olej z butli to nie kapsułka
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 08:11   #44
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Olej lniany

Odkryłam nowy dla mnie sposób jedzenia oleju lnianego

Zrobiłam sobie owsiankę (ja wieczorem zalewam wrzątkiem i przykrywam, tak sobie czeka do rana), dodałam kilka kropli soku z cytryny i trochę dżemu (u mnie agrestowy) i polałam to wszystko olejem lnianym (łyżeczka/łyżka). Wyszło pycha!
__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!



Edytowane przez newelka
Czas edycji: 2012-02-10 o 08:15
newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 08:16   #45
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Olej lniany

Cytat:
Napisane przez inch Pokaż wiadomość
Chciałam spytać o to, jaki ma smak?
I zapach

Czy też taki nieznośny jak np. oliwa z oliwek? Czy raczej bardziej neutralny?

Pozdrawiam
Orzechowy posmak. Lepszy i miej ostry smak niż oliwy z oliwek. Ja zdecydowanie wolę go bardziej niż oliwę z oliwek.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 11:24   #46
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Olej lniany

Cytat:
Napisane przez newelka Pokaż wiadomość
"Budwigowy" to tylko nazwa - znaczy że producent (mogą być różni) deklaruje że olej jest zgodny z wymogami w diecie dr Budwig: zimnotłoczony, nierafinowany, o krótkim terminie ważności, przechowywany w szkle, w lodówce i w ciemnie. Taki najdłużej zachowuje kwasy omega-3.

long_braid - jak był przechowywany w tym kartoniku to bym brała. Ale zaraz po dostawie. Bym go sobie opakowała w folię spożywczą aluminiową lub trzymała dalej w kartoniku i przechowywała w lodówce; wyszłoby praktycznie na to samo co ten w ciemnej butelce.

Jak chodzi o zastosowanie diety - ja sobie wybrałam tylko poszczególne elementy, tak po prostu dla zdrowia. Mam broszurę LenVitolu (oleju lnianego "budwigowego") firmy Oleofarm w domu, w niej jest skrót z diety dr Budwig - jest tam napisane że na łuszczycę poleca się by olej lniany mieszać z olejem z wiesiołka (900ml lnianego na 100ml wiesiołka), że ponoć ta opcja jest w tym wypadku najskuteczniejsza.
Dziekuje za odpowiedz
Zastanawiam sie wlasnie czy brac ten z Oleofarmu czy zwykly z marketu (tez zimnotloczony i nierafinowany).
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:03   #47
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Olej lniany

A ja dzisiaj po wypiciu co prawda z małą ilością kefiru (ok 150 ml z 4 łyżkami oleju) jeszcze 1,5% tłuszczu bo nie zauważyłam czuję się jakoś dziwnie tak jakby trochę śpiąca, osłabiona.. czy macie coś podobnego? Dodam, że wypicie dla mnie tego było koszmarem i każdy łyk coraz gorszy i trochę obawiam się posmarować tym olejem chleb skoro nawet przy zwykłym kefirze nie mogłam tego połknąć i zostanę chyba przy kefirze truskawkowym (ok 380 ml na 4 łyzki oleju)
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 16:19   #48
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Olej lniany

Strasznie duże ilości przyjmujesz long_braid, rozrobione w takiej małej ilości kefiru to tak jakbyś sobie po prostu powiększyła wielkość niedobrego oleju który musisz połknąć... Ja bym tak nie robiła... To może i przeczyścić nawet. Osłabienie i senność może być z tego względu że za dużo i organizm nie przywykł, albo się zbliża tzw. "kryzys ozdrowieńczy" i przez pewien czas będzie gorzej. Ale to by wtedy był dobry objaw. Ważne żeby oleju nie odstawiać.
__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!


newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 16:49   #49
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Olej lniany

Czyli jak dobrze rozumiem to powinnam sobie porozkładać na cały dzień tą dawkę oleju i zmniejszyć dawkę? Czy może zwiększyć ilość kefiru ? Dodam, że w domu jestem rzadkim bywalcem przychodzę rano tylko się wykąpać i czasami nocuje i później cały dzień mnie nie ma więc ciężko mi trochę to rozłożyć na cały dzień bo nie za bardzo chcę mi się latać do domu żeby zjeść troszkę oleju, przenoszenie też odpada bo musi być przechowywane w lodówce. Co byś mi zaproponowała?
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 19:58   #50
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Olej lniany

Cytat:
Napisane przez newelka Pokaż wiadomość
Odkryłam nowy dla mnie sposób jedzenia oleju lnianego

Zrobiłam sobie owsiankę (ja wieczorem zalewam wrzątkiem i przykrywam, tak sobie czeka do rana), dodałam kilka kropli soku z cytryny i trochę dżemu (u mnie agrestowy) i polałam to wszystko olejem lnianym (łyżeczka/łyżka). Wyszło pycha!
przygotuje sobie takie płatki na jutro
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 14:05   #51
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Olej lniany

Aniu09121983 i jak?

long_braid
zabij mnie nie wiem. Ja sobie co prawda rozkładam cały olej jaki spożywam na dzień na różne posiłki - dlatego może mnie od oleju nie odrzuca i jego stosowania nie odczuwam jako przykry przymus... Może chociaż się da jak przyjdziesz do domu rozłożyć chociaż na dwa posiłki - jeden przed myciem jeden po myciu, suszeniu i tak dalej, jak już po prostu wychodzisz z domu? Z przenoszeniem nie wiem jak szybko te kwasy omega-3 rozkładają się w cieple (bo udział światła możesz sobie przecież zminimalizować przez noszenie kanapek czy sałatek ze sobą po prostu opakowanych w coś co światła nie przepuszcza (plastikowy pojemnik czy folia aluminiowa, zresztą kanapki w torbie nawet normalnie przecież na światło nie są eksponowane).

Ktoś coś wie na temat tego jak szybko omega-3 sie rozkłada w cieple? Ja znalazłam tylko wiadomość że "szybko", bez konkretów czy to w dniach czy godzinach...
__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!


newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 14:01   #52
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Olej lniany

Podnoszę wątek bo mam pytanie

Czy zauważyłyście u siebie wzrost wagi po regularnym spożywaniu tego oleju? Bądź co bądź jedna łyżka oleju to ponad 100kcal. Ja na razie przyjmuję jedną łyżkę, ale chciałabym zwiększyć stopniowo do 3. I boję się właśnie, że przytyję, a jestem na diecie i staram się schudnąć.

Proszę opiszcie swoje doświadczenie w tym temacie.
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 11:52   #53
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Olej lniany

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość
Podnoszę wątek bo mam pytanie

Czy zauważyłyście u siebie wzrost wagi po regularnym spożywaniu tego oleju? Bądź co bądź jedna łyżka oleju to ponad 100kcal. Ja na razie przyjmuję jedną łyżkę, ale chciałabym zwiększyć stopniowo do 3. I boję się właśnie, że przytyję, a jestem na diecie i staram się schudnąć.

Proszę opiszcie swoje doświadczenie w tym temacie.
Ja nic takiego nie zauważyłam u siebie.
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 12:36   #54
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Olej lniany

a ja zapomniałam o moim oleju i juz po terminie go mam;/
trudno, będzie do włosów hmm
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 15:32   #55
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Olej lniany

Z tego co słyszałam to właśnie olej lniany wspomaga odchudzanie, bo kalorie tak naprawdę się nie liczą Ja go dodałam do mojej diety bez obaw, zobaczymy jakie będą efekty.
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:23   #56
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Olej lniany

Dzięki za odpowiedzi, uspokoiłyście mnie. Na razie jem dwie łyżki dziennie - jedną podczas śniadania, drugą podczas kolacji. Od przyszłego tygodnia zacznę brać trzy.
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 09:27   #57
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Olej lniany

A ja się trochę zaniedbałam ostatni miesiąc piłam codziennie a teraz przez chyba 1,5 tyg nie piłam bo byłam na wyjeździe i zapomniałam o nim. Wczoraj próbowałam wlać łyżkę oleju do buzi i zapić szybko ale skończyło się to wylaniem i prawie wymiotami hihi
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 10:22   #58
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Olej lniany

Ja go dodaje do sałatek, surówek i twarogu. Nie wyobrażam sobie wypić tak solo.
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 10:33   #59
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Olej lniany

w ogóle lepiej jeśli olej jest częścią posiłku
wtedy zarówno olej lepiej się wchłonie, jak i polepsza się przyswajalność pokarmu
zmiksowany z twarożkiem to w ogóle jedna z lepszych opcji, bo emulguje z białkiem i wtedy jego przyswajalność i wykorzystanie jest wyjątkowo duże
(tak się stosuje choćby w kuracji leczniczej)
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 10:50   #60
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Olej lniany

Ja lubię smak oleju lnianego, ale używam go rzadko, bo szybko się psuje. Bezsmakowy i trwały jest za to olej rzepakowy i, co ciekawe, najnowsze badania pokazują, że jest to najzdrowszy spośród wszystkich olejów roślinnych
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-31 11:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.