katowice -jak spędzic czas ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 20:17   #1
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514

katowice -jak spędzic czas ?


Mam wolny weekend i mogę pojechać do Katowic w których nie byłam od 15 lat. Nie licząc Ikei, Agaty, szpitala okulistycznego i przypadkowych przejazdów. Nowego dworca nie widziałam.

Pojadę, zobaczę dworzec i co dalej ?
Jakaś wystawa, koncert, kościół, jakaś knajpa kultowa ...

Mam 40 lat i stolicy regionu nie znam.
Nie rozpoznam na widokówkach ...
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 20:25   #2
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: katowice -jak spędzic czas ?

Poczytaj ten wątek lub tam zapytaj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=780321
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 21:53   #3
201606201201
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: katowice -jak spędzic czas ?

Możesz zwiedzić Nikiszowiec, zjeść tam śląski obiad w restauracji Sitg. Możesz iść do Skybaru na ostatnim piętrze Altusa i zobaczyć panoramę Katowic z 27 piętra (najlepiej po zmroku). Zwiedzić Muzeum Śląskie. Iść na jakiś koncert do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę

Edytowane przez 201606201201
Czas edycji: 2016-02-19 o 21:55
201606201201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 08:39   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: katowice -jak spędzic czas ?

Jak zapraszam kogoś do siebie i ta osoba wyraża chęć zobaczenia Katowic to zabieram do:
- Parku Śląskiego;
- dzielnicy Nikiszowiec (to było chyba pierwsze miejsce, które zobaczyłam w Katowicach )
- "centrum kultury" - Muzeum Śląskie (przy okazji można wpaść na lunch do restauracji moodro między 12 a 15 - dobra cena i fajne zestawy obiadowe), NOSPR - uwielbiam tam spacerować nocą, mieszkam przy al. Roździeńskiego, więc idę z buta z centrum i sobie patrzę; spodek oczywiście też jest ładnie oświetlony;
- mimo wszystko polecam zobaczyć osiedle Tysiąclecia przy okazji wizyty w Parku Śląskim - chociażby przejechać się autobusem, naprawdę jako osoba pochodząca z Mazowsza byłam bardzo podjarana tego typu osiedlem;
Co do dworca - dworzec jak dworzec, lubię jego układ (doceniam w porównaniu do takiego Poznania czy pobliskiego Krakowa) i neon Katowice, ale jest podobny do innych w Polsce i oczywiście połączony z galerią. Wyładniała za to ul. 3 maja i Rynek - jest naprawdę ładny, choć mnie szlag trafia reklama na Zenicie.
Z całego serca polecam też wizytę w Rialto - kino z niesamowitą atmosferą (jest naprawdę wyjątkowe, mimo że chodzę głównie do dwóch pozostałych studyjnych - Kosmosu i Światowida), to jednak to polecam - nie mamy czego wstydzić się w aspekcie repertuaru.
Jak byś przyjechała w sobotę to można wybrać się na biobazar - jedzenie bardziej slow i bardziej eko. Doczekać się już nie mogę śniadań na trawie w Parku Śląskim.
Jak będziesz w centrum to koniecznie wybierz się na obiad w Złotym Ośle (przy samej Mariackiej, 10 minut wolnym spacerem z dworca - w weekendy trzeba raczej nastawić się na kolejkę) i na kawę do Cafe Kattowitz (kocham już za samą nazwę i jak dla mnie mogli by tam podawać tylko wodę ), jakieś 3 minuty od dworca, przy samym Rynku.
@ollencja, skąd jesteś - pytam z ciekawości
Najbardziej w Katowicach lubię to, że zawsze jest co robić. Jak się człowiek nudzi to w max godzinę jest już nad jeziorem albo w innych górach, dużo zabytków industrialnych w okolicach, miasto spełnia wszystkie potrzeby kulturalne, czego chcieć więcej. Przybywaj, na pewno nie pożałujesz Wszyscy moi znajomi, którzy Katowice kojarzyli właśnie tylko ze smutnym i czarnym miastem byli w szoku
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-20 09:39:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.