Cera mieszana, pomocy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-16, 18:12   #1
hooshi
Przyczajenie
 
Avatar hooshi
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1

Cera mieszana, pomocy :(


Z góry przepraszam jeśli umieściłam wątek nie w tej kategorii, ale musicie mi wybaczyć- jestem tutaj zupełnie nowa i jeszcze nie za bardzo wiem o co chodzi. Mam nadzieję, że ktoś przeczyta moje wypociny i mi pomoże. Chodzi o moją cerę... Co prawda nie mam trądziku, mam tylko sporo malutkich tzw. grudek na czole (dopiero niedawno dowiedziałam się, że są to zaskórniki zamknięte...) i od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś intruz, ale to zawsze w strefie T lub na brodzie i tak jest od klasy 6 a wybieram się już do szkoły średniej. Pomimo tego, że jestem świadoma, że niektóre kobiety mają o wiele trudniejszą sytuację i tak mam duże i to straszne kompleksy związane z moją cerą. A fakt, iż w swoim gronie mam koleżanki, których cera jest wprost idealna tylko mnie bardziej przytłacza. Nie jestem zwolenniczką chodzenia do dermatologa (zresztą mieszkam w małym mieście, gdzie trudno o jakiegoś przyzwoitego). Lekko maluje się dopiero od roku. Jakoś nigdy nie przejmowałam się pojedynczymi wypryskami, ale od 2 kl gimnazjum moje życie zamieniło sie w koszmar i musiałam zacząć się malować masakrowałam swoją cerę-wyciskałam wszystko co możliwe, niestety teraz widzę tego efekty skóra jest zaczerwieniona przez 5 min nawet po umyciu zwykłą wodą... Dopiero ostatnio zaczęłam czytać o tym jak dbać o cerę i jakoś bardziej się tym interesuję. Doszłam do kilku wniosków:

moja cera wygląda bardzo przyzwoicie w wakacje, czego nie rozumiem (?), ale wiem że coś w tym jest, mógłby mi ktoś napisać o co tu chodzi?

dalej: od ok. 3 tyg mam przerwę w treningach a trenuję koszykówkę, więc jestem bardzo aktywna fizycznie

staram się pić jak najwięcej wody i odżywiać się zdrowo, robię również od czasu do czasu napar z rumianku i nie wysmarowuję się przeróżnymi kremami, tonikami i w ogóle
i o dziwo: moja cera bardzo się poprawiła, więc dieta w moim przypadku jest jak najbardziej wskazana aczkolwiek nie jest wciąż tak jakbym chciała, nie chcę się za bardzo malować a zatuszować mankamenty muszę więc staram się wszystkiego aby jeszcze bardziej poprawić stan mojej skóry ale mam pytania dwa mianowicie: CZY NADMIERNE POCENIE SIĘ, WYSIŁEK FIZYCZNY ITP. MA JAKIEŚ POWIĄZANIE Z TRĄDZIKIEM? nie chciałabym zaprzestać treningów na dobre :/
JAKI POLECACIE MI DOBRY KREM, KTÓRY ŚWIETNIE NAWILŻYŁBY MOJĄ CERĘ? (MIESZANA W STREFIE T, NORMALNA NA POLICZKACH ITD.) FAJNIE ŻEBY TEN KREM REDUKOWAŁ TROSZKĘ JAKIEŚ ZACZERWIENIENIA NA MOJEJ TWARZY BO MAM Z TYM WCIĄŻ DUŻY KŁOPOT JAK PISAŁAM WCZEŚNIEJ-NAWET PO UMYCIU WODĄ MOJA TWARZ WYGLĄDA JAK BURAK. OGŁ MACIE JESZCZE DLA MNIE JAKIEŚ PRZYDATNE WSKAZÓWKI?
to wszystko, proszę nie potraktować mnie surowo :/ chciałabym aby już cera nie miała wpływu na moje samopoczucie, oceny itp... w końcu idę do szkoły średniej, dziękuję bardzo wszystkim!
hooshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 00:04   #2
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Cera mieszana, pomocy :(

Poprawa cery w wakacje związana jest z tym, że słońce przysusza zmiany trądzikowe, ale potem zazwyczaj się to mści i następuje wysyp.

Wysiłek fizyczny u mnie miał wpływ - jeśli miałam podkład na twarzy (a bez niego nie jestem w stanie wyjść z domu) i poszłam na intensywny trening typu trx to natychmiastowo pogarszała mi się cera. Podejrzewam, że kombo pot+zwiększenie produkcji sebum+podkład to morderca cery. Więc możesz zabierać ze sobą na trening żel do twarzy czy micel i bezpośrednio po treningu zmyć z buzi zanieczyszczenia (i nałożyć podkład od nowa na przykład, jeśli potrzebujesz).

Z zaczerwienieniami mam ten sam kłopot co Ty, w ogóle często się czerwienię, na przykład pod stresem... ogólnie kosmetykiem, który dotychczas na zaczerwienienia pomógł mi naj naj naj jest to serum - http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/Plan...ra-tlusta/1127 - od razu koi mi czerwonkę po myciu, do tego krem-fluid z tej samej serii albo Uriage Roseliane - z aptecznych specyfików najbardziej polecam właśnie Uriage, bo składowo te kosmetyki są super - w LRP, Vichy, Biodermie czy Avene jest głównie parafina w składach, a ta mi bardzo szkodzi. Niektórym na zaczerwienienie pomaga też woda termalna - Uriage, Avene lub La Roche Posay najczęściej. Ja tego nie wiem, bo jakoś brakuje mi cierpliwości do jej stosowania.

Pozdrawiam i powodzenia.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 10:17   #3
basia456
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 20
Dot.: Cera mieszana, pomocy :(

Stosuj różne kosmetyki do cery mieszanej z pewnością Ci pomogą.

Co do Twoich pytań to tak wysiłek ma pewien wpływ, ale bez przesady nic nie musisz kończyć.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-05-13 o 14:41 Powód: link
basia456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-10 11:17:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.