Własna herbaciarnio-kawiarnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-08, 10:26   #1
hathor84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7

Własna herbaciarnio-kawiarnia


Mam pomysł na biznes ale kompletnie nie wiem od czego zacząć. W sprawach urzędowych jestem kompletnie zielona. No więc miałaby to być mała herbaciarnio-kawiarnia. Sprzedaż kaw,herbat sprowadzanych z całego świata oczywiście poprzez pośredników. Z możliwością kupienia na wagę ale też wypicia na miejscu. Do tego koktajle owocowe i warzywne i jakieś dobre ciasto i gorącą czekoladę. Oprócz tego,że można by było coś wypić i zjeść byłaby tez możliwość przeczytania dobrej książki i pograć w gry planszowe. Lokal nie byłby duży max 50m2 . Obecnie staram się o dotacje unijna tzn będę się starać ale muszę czekać do poniedziałku aż mój były pracodawca prześle mi jedno zaświadczenie i wtedy mogę składać wniosek. I teraz pytanie czy ktoś już otwierał własną kawiarnie i jakie wymogi sanitarne trzeba spełnić. I strona papierkowa tzn dokumentacja, pozwolenia itd Za odpowiedzi byłabym wdzięczna i z góry dziękuję
hathor84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 12:13   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Własna herbaciarnio-kawiarnia

Cytat:
Napisane przez hathor84 Pokaż wiadomość
Mam pomysł na biznes ale kompletnie nie wiem od czego zacząć. W sprawach urzędowych jestem kompletnie zielona. No więc miałaby to być mała herbaciarnio-kawiarnia. Sprzedaż kaw,herbat sprowadzanych z całego świata oczywiście poprzez pośredników. Z możliwością kupienia na wagę ale też wypicia na miejscu. Do tego koktajle owocowe i warzywne i jakieś dobre ciasto i gorącą czekoladę. Oprócz tego,że można by było coś wypić i zjeść byłaby tez możliwość przeczytania dobrej książki i pograć w gry planszowe. Lokal nie byłby duży max 50m2 . Obecnie staram się o dotacje unijna tzn będę się starać ale muszę czekać do poniedziałku aż mój były pracodawca prześle mi jedno zaświadczenie i wtedy mogę składać wniosek. I teraz pytanie czy ktoś już otwierał własną kawiarnie i jakie wymogi sanitarne trzeba spełnić. I strona papierkowa tzn dokumentacja, pozwolenia itd Za odpowiedzi byłabym wdzięczna i z góry dziękuję
starając się o dotację unijną otrzymasz kompeksową pomoc, zarówno w zakresie księgowości jak i kroków rozpoczęcia działaności.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 20:12   #3
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Własna herbaciarnio-kawiarnia

Powodzenia Pomysł bardzo ciekawy
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:37   #4
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Własna herbaciarnio-kawiarnia

Wwszystko spoko, tylko nie rozumiem, czemu chcesz korzystać z pośredników. Ci skupują od producentów kawy/herbaty za głodowe stawki, aby potem sprzedać z kilkukrotnym zyskiem dla siebie. Na twoim miejscu sprowadzałabym kawey i herbaty z ruchu fairtrade.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 07:33   #5
RafalMychowski
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Własna herbaciarnio-kawiarnia

A może komuś z Was marzy stworzenie kawiarni? Jeśli tak, to ja polecam firmę /reklama/, robią świetny kurs kawiarniany i uczą na prawdę wszystkiego. Osoba, która kompletnie się nie zna, po tym kursie będzie specjalistą w tej dziedzinie. Wyślę Wam link do strony:
/reklama/
Dowiesz się, jak stworzyć kawiarnie

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-08-11 o 13:09 Powód: reklama
RafalMychowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-10 08:33:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.