Biegunka przy antybiotyku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-01, 22:23   #1
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44

Biegunka przy antybiotyku


Zaczne od poczatku, ponad 2 miesiece kaslalam, na poczatku bylo to tylko pokaslywanie, jak w koncu zaczelo byc gorzej to poszlam do lekarza. Osluchowo czysto, w rtg nic, dr pobrala wymaz z gardla. Czekajac na wymaz zaczely mi tez doskwierac zatoki. W wymazie wyszedl mi gronkowiec zlocisty wrazliwy na cefalosporyny, penicyliny i karbapenemy (czy jakos tak, sa to antybiotyki tzw. ostatniej szansy). Dostalam Zinnat, ktory nie pomogl, a w trakcie jego stosowania doszly stany podgoraczkowe. Lekarka zmienila na Augmentin, biore go od piatku (wieczor) i dzisiaj pojawila sie biegunka. 6 razy bylam w kibelku, lacidofil zwiekszylam do 3xdziennie juz w sobote, bo wtedy mnie juz krecilo w brzuchu. Dodalam jeszcze Enterol dzisiaj 2xdziennie. Oczywoscie pojde do lekarza, ale juz nie ma mi na co zmienic, a mam wrazenie, ze ten antybiotyk zaczyna mi pomagac. Ja mam pierwszy raz biegunke po antybiotyku, co najlepsze amoksycyline (duomox) bralam wiele razy i nic mi soe nie dzialo. Mysle, ze sie wyjalowilam, bo biore duze dawki. Co robilyscie jezeli wystapila u was biegunka przy antybiotyku? Bo z tego co czytalam w internecie penicyliny powoduja biegunke u 80% osob.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 12:02   #2
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Biegunka przy antybiotyku

No bo tak jest. W międzyczasie gdy bierzesz akurat te leki nawadniaj się, zacznij teś jeść gorzkie kakao i jedz dość delikatnie.
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 07:51   #3
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44
Dot.: Biegunka przy antybiotyku

Juz jest ok, zwiekszylam ilosc probiotyku i dodalam enterol jeszcze, jakos wytrwalam choc zaczal mnie bolec w pewnym momencie tez zoladek.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 18:31   #4
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Biegunka przy antybiotyku

Cytat:
Napisane przez Katga Pokaż wiadomość
Zaczne od poczatku, ponad 2 miesiece kaslalam, na poczatku bylo to tylko pokaslywanie, jak w koncu zaczelo byc gorzej to poszlam do lekarza. Osluchowo czysto, w rtg nic, dr pobrala wymaz z gardla. Czekajac na wymaz zaczely mi tez doskwierac zatoki. W wymazie wyszedl mi gronkowiec zlocisty wrazliwy na cefalosporyny, penicyliny i karbapenemy (czy jakos tak, sa to antybiotyki tzw. ostatniej szansy). Dostalam Zinnat, ktory nie pomogl, a w trakcie jego stosowania doszly stany podgoraczkowe. Lekarka zmienila na Augmentin, biore go od piatku (wieczor) i dzisiaj pojawila sie biegunka. 6 razy bylam w kibelku, lacidofil zwiekszylam do 3xdziennie juz w sobote, bo wtedy mnie juz krecilo w brzuchu. Dodalam jeszcze Enterol dzisiaj 2xdziennie. Oczywoscie pojde do lekarza, ale juz nie ma mi na co zmienic, a mam wrazenie, ze ten antybiotyk zaczyna mi pomagac. Ja mam pierwszy raz biegunke po antybiotyku, co najlepsze amoksycyline (duomox) bralam wiele razy i nic mi soe nie dzialo. Mysle, ze sie wyjalowilam, bo biore duze dawki. Co robilyscie jezeli wystapila u was biegunka przy antybiotyku? Bo z tego co czytalam w internecie penicyliny powoduja biegunke u 80% osob.
Lacidofil 3x2 kaps w poantybiotykowych biegunkach
Enrerol 3x1

Augmentin, amoksiklav.czy tam duomox rowniez naleza.do rodziny penicylowatych - tak jak zinnat. Tzw betalaktamy.
Niedlygo nie znajda na Ciebie antybiotyku. Odbuduj flore. Jedz cykorie - ma inuline, pozywke dla bakterii, szybciej dojdziesz do siebie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 09:54   #5
topolka01
Raczkowanie
 
Avatar topolka01
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 55
Dot.: Biegunka przy antybiotyku

ja zawsze właśnie osłonki a jak już mnie złapie to węgiel aktywny jest już w szafeczce i czeka. nie wiem czemu, ale przy każdym antybiotyku u mnie tak wygląda sytuacja ;/ troche nie rozumiem skąd to sie wzięło u mnie i czemu to tak wygląda od kilku lat. Za dzieciaka tak nie miałam, ale od liceum pamietam, że mnie tak męczy za każdym razem.
topolka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 06:17   #6
BMonikaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2
Dot.: Biegunka przy antybiotyku

Ja mam identycznie jaki antybiotyk bym nie brała rozwolnienie murowane. Już się z tym pogodziłam.
BMonikaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 19:04   #7
moussec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 11
Dot.: Biegunka przy antybiotyku

Dlatego ważne jest przy antybiotykoterapii przyjmowanie czegoś na wsparcie flory jelit. Ja mam zawsze w apteczce Multilac, bo dla mnie jest niezawodny. To jest synbiotyk, więc coś więcej niż probiotyk. Do tego nie musi być trzymany w lodówce.
moussec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-21, 15:06   #8
MonikaPK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 81
Dot.: Biegunka przy antybiotyku

Dla Multilac plus, że to 9 szczepów bakterii, a synbiotyk od probiotyku różni się tym, że ma w składzie dodatkowo pożywkę dla bakterii żeby się szybciej namnażały.
MonikaPK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-21 16:06:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.