Ciąża u psa(suki) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 13:49   #961
paulina71100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
No i chwała Ci za to, że je przygarnęłaś, ale z logicznym myśleniem, wyciąganiem wniosków to już chyba gorzej u Ciebie. Skoro widzisz, jak ludzie traktują zwierzęta, co się dzieje wokół, to nie uważasz, że najrozsądniej byłoby nie rozmnażać swoich zwierząt ? Po co to komu ? Bo na pewno nie jest to potrzebne Twojej suczce do szczęścia ani zdrowia. Chyba, że Tobie to sprawia przyjemność, ale to by znaczyło, że coś z Tobą nie tak, wybacz. Ja też nie potrzebuję psa z rodowodem, dlatego przygarniam i nie rozmnażam. A wierz, mi, że o zdrowiu zwierząt mam jakieś tam pojęcie (studiuję zootechnikę i medycynę weterynaryjną). Rzadko się ostatnio udzielam, ale mi się nóż w kieszeni otwiera jak słyszę o "świadomym i szczęśliwym macierzyństwie suki".
Nie chcecie nie rozmnazajcie. Wasza sprawa. co mnie obchodz co ty studjujesz. coraz bardziej utwierdzam się w tym ze to forum jest dla ludzi..... Zastowie to dla siebie.
paulina71100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 15:45   #962
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez paulina71100 Pokaż wiadomość
Jak nie umiecie upilnować swoich psów to będziecie miały co pół roku. Mi jakoś nie przeszkadza duża ilość zwierząt tylko trzeba o nie dbać. a nie oddawać po schroniskach albo jeszcze gorzej. A wy jak chcecie to odbierajcie pieska szczęście zostania mamusiami.

Jak masz warunki na więcej zwierząt, to czemu nie przygarniesz tych, co już są na świecie i nikt ich nie chce?
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 16:13   #963
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez paulina71100 Pokaż wiadomość
Nie chcecie nie rozmnazajcie. Wasza sprawa. co mnie obchodz co ty studjujesz. coraz bardziej utwierdzam się w tym ze to forum jest dla ludzi..... Zastowie to dla siebie.
Masz rację, zostaw to dla siebie, bo odkąd wypowiadasz się na forum nie powiedziałaś nic mądrego. W sumie to najlepiej byłoby żebyś zamilkła na amen, chociaż w to nie wierzę, bo dzieci teraz ferie mają i się nudzą
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:54   #964
paulina71100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
Masz rację, zostaw to dla siebie, bo odkąd wypowiadasz się na forum nie powiedziałaś nic mądrego. W sumie to najlepiej byłoby żebyś zamilkła na amen, chociaż w to nie wierzę, bo dzieci teraz ferie mają i się nudzą
ty mi rozkazywać nie będziesz co mam robić. Jak będę chciała to przestane pisać ale to na pewno nie będzie zależeć to od Ciebie Dzieckiem to pewnie ty jesteś. No Ty tez nic mądrego na tym forum nie piszesz.
paulina71100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 12:44   #965
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez paulina71100 Pokaż wiadomość
ty mi rozkazywać nie będziesz co mam robić. Jak będę chciała to przestane pisać ale to na pewno nie będzie zależeć to od Ciebie Dzieckiem to pewnie ty jesteś. No Ty tez nic mądrego na tym forum nie piszesz.
Przykro mi, że nie trafiam w Twój malutki brodzik intelektualny. Chcesz robić z siebie idiotkę, to rób dalej. Powodzenia.
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 20:35   #966
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Dosyć. Proszę wrócić do kulturalnej dyskusji - a jeśli już musicie - pomyje wylewajcie przy pomocy PW. Wszelkie kolejne naruszenia regulaminu skończą się dodatkowymi punktami - a jeśli i to nie pomoże - zostaniecie tymczasowo zablokowane.

Rozjaśnię tym, które nie wiedzą - bo być może pomoc bezdomniakom znają tylko z lektury forum... - Pani Villas miała zapewnienia od gminy, że ta bierze na siebie sterylizację i kastrację psów. Niestety... obietnice pozostały obietnicami.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:21   #967
paulina71100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
Przykro mi, że nie trafiam w Twój malutki brodzik intelektualny. Chcesz robić z siebie idiotkę, to rób dalej. Powodzenia.

Dobra przestańmy.Lepiej mi pomóżcie ktoś podrzucił mi 5 małych szczeniąt. Moja suczka która się niedawno wyszczeniła nie chce ich karmić. Nie mam też dostepu do mleka koziego czy owczego. To czym je karmic?
paulina71100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 13:31   #968
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez paulina71100 Pokaż wiadomość
Dobra przestańmy.Lepiej mi pomóżcie ktoś podrzucił mi 5 małych szczeniąt. Moja suczka która się niedawno wyszczeniła nie chce ich karmić. Nie mam też dostepu do mleka koziego czy owczego. To czym je karmic?
Konieczna jest konsultacja u weterynarza.

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma..._classic/48062
http://www.krakvet.pl/josera-wellpen...g-p-14443.html
http://www.krakvet.pl/bosch-puppy-mi...ek-p-2149.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2012-02-03 o 13:32
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 15:34   #969
paulina71100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Dziekuje:P
paulina71100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 19:10   #970
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Hej dziewczyny... Czytam w internecie, jak poznać ciążę u psa. Moja suczka ostatnio zrobiła się gruba - ma brzuch jak beczka, nie wiemy czy przypadkiem się tak nie upasła po prostu - jest to pies podwórkowy, a ostatnio ciągle w domu siedzi przez te mrozy i ciągle by jadła.

Przytyła tylko na bokach właśnie, korpus jak beczka jej się zrobił... W dole brzucha wszystko bez zmian, sutki też chyba bez zmian. Z miesiąc temu miała cieczkę i niestety nie upilnowaliśmy jej - przez płot wdarł się jakiś "kawaler" :/ Do weterynarza się pewnie wybierzemy, ale to spora wyprawa, bo nasza psina wymiotuje zawsze w samochodzie.

Co do całej dyskusji na wątku, to ja jestem za sterylizacją psów, ale z tą naszą suczką jakoś przegapiliśmy ten moment. Zbieraliśmy się, ale najpierw weterynarz powiedział, że po 1. cieczce dopiero, a potem jakoś poszło:/ teraz suczka ma 3 lata.
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 21:36   #971
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

samo tycie to za mało, żeby suka była w ciąży, jakby sutki jej się powiększyły, to mogłaby być w ciąży (albo w urojonej), najlepszym badaniem jest usg, ale to tylko u weterynarza. Po miesiącu ciąży jeszcze by się jej bardzo brzuch nie powiększył.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 11:43   #972
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Ok, dzięki za odpowiedź
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 15:07   #973
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Mam takie pytanie:
Czy suczka może zajść w ciążę kiedy nie ma już cieczki?
Do tej pory myślałam, że suczka może zawsze zajść w ciążę (jak kobieta ), jednak ktoś mi dziś powiedział, że jak nie ma cieczki, to jest to niemożliwe i zgłupiałam.
Jak to w końcu jest?
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 09:15   #974
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Kobieta też nie może "zawsze" zajść w ciążę, tylko jak ma owulację.
Suczka tak samo
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 10:31   #975
Anja1221
Rozeznanie
 
Avatar Anja1221
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 737
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Dziewczyny proszę was bardzo o radę.
Moja 2 letnia suczka jest yorkiem i parę dni temu miała cieczkę. Plan był taki, że za miesiąc pojedziemy z nią do weta na sterylizację. Ale kurcze psina dostała głupawki jak nigdy podczas rui i znalazła dziurę w płocie. Nie było jej ze 2 godziny, znalazłam ją fakt faktem samą, ale okropnie brudną. Po powrocie do domu wykąpałam ją i zamknęłam na godzinę w jej 'karnym' pokoju. Następnego dnia była grzeczna, ale na 2 dni po tej ucieczce nastąpiła kolejna, już nawet nie wiem jakim sposobem, bo płot był dokładnie sprawdzony. Suczka wróciła po kilku godzinach oczywiście prze szczęśliwa z jakimś małym kundlem. Sytuacja powtórzyła się potem jeszcze raz. Prawdopodobieństwo, że zaszła w ciążę jest moim zdaniem bardzo duże. Nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji, myślicie, że aborcja sterylizacyjna to jest dobre rozwiązanie? Czy lepiej niech donosi te szczeniaki (nigdy wcześniej nie była mamą)?
Dziękuję wam ślicznie za pomoc.
__________________
Anja1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 11:45   #976
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

a co zrobisz z tymi ślicznymi yorczko- kundelkami? nie jest tak łatwo znaleźć dobry dom dla szczeniaczków sterylka po fakcie to dobry pomysł, w końcu i tak planowałaś wysterylizować sunię, a ciąża i poród to większe ryzyko
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 11:49   #977
myny
Raczkowanie
 
Avatar myny
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pokój
Wiadomości: 305
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez Anja1221 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę was bardzo o radę.
Moja 2 letnia suczka jest yorkiem i parę dni temu miała cieczkę. Plan był taki, że za miesiąc pojedziemy z nią do weta na sterylizację. Ale kurcze psina dostała głupawki jak nigdy podczas rui i znalazła dziurę w płocie. Nie było jej ze 2 godziny, znalazłam ją fakt faktem samą, ale okropnie brudną. Po powrocie do domu wykąpałam ją i zamknęłam na godzinę w jej 'karnym' pokoju. Następnego dnia była grzeczna, ale na 2 dni po tej ucieczce nastąpiła kolejna, już nawet nie wiem jakim sposobem, bo płot był dokładnie sprawdzony. Suczka wróciła po kilku godzinach oczywiście prze szczęśliwa z jakimś małym kundlem. Sytuacja powtórzyła się potem jeszcze raz. Prawdopodobieństwo, że zaszła w ciążę jest moim zdaniem bardzo duże. Nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji, myślicie, że aborcja sterylizacyjna to jest dobre rozwiązanie? Czy lepiej niech donosi te szczeniaki (nigdy wcześniej nie była mamą)?
Dziękuję wam ślicznie za pomoc.

jesli takie sytuacje maja miejsce zawsze mozna isc do weta i dac suczce zastrzyk zeby nie byla w ciazy.... niepamietam dokladnie ale chyba w 3 i 5 dniu po zaplodnieniu sie je podaje .... no ale mozna tez ja wysterylizowac i to chyba bylo by najlepsze rozwiazanie bo bys juz miala spokoj na zawsze
__________________
http://youtu.be/M5mZZtqqVqQ nasza kochana Amstaffka Lucyna na lodzie
myny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 08:48   #978
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Ja bym sterylizowała aborcyjnie, o dobre domy dla zwierzaków jest bardzo trudno.
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 16:44   #979
mmalagaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post
U mnie sprawa zmartwien jest juz za sobą moja suczka jest po USG i jest w prawie 40 dniu ciąży. Więc zostało mi raptem 20 dni.
Ciąża nie byla oczywiscie planowana pierwsze co mi przyszlo do glowy i równiez było propozycją weterynarza to sterylizacja aborcyjna termin zabiegu 4.02.2013 godzina 15 , wszystko ustalone umówione ale jednak nie dałam rady jak tak na nią popatrzałam , jak wyczytałam że suczka jest bardzo świadoma swojego stanu. Na USG było widac juz bijące serduszka i kształty szczeniaków ........... nie mam sumienia dziś od rana przerabiam temat szczeniakow. Spotkalam się z dziewczyna ktora odebrała kilka miotow od swojej suczki powiedziala mi co i jak no i teraz czekamy na maluszki weszlam na popularny portal ogloszeniowy skontaktowalam się z kilkoma osobami ktore mialy wystawione szczeniaczki za darmo zadzwonilam spytalam jak wygląda sprawa z zainteresowaniem i okazuje się ze jest tak spore ze większosc z tych osob może juz sama wybierac gdzie pieska chce oddac.... Suczka przy tradycyjnym porodzie radzi sobie praktycznie sama i szczeniaczkami się po nim też opiekuje. Obecnie jestem na etapie zamawiania roznego rodzaju mat , jednorazowych przescieradeł itp bedziemy powoli budowac jej kacik na najblizszy czas A w ciągu kilku godzin na trzy szczeniaczki znalazlam chętnych wśród znajomych.
Teraz tylko moim najwiekszym zmartwieniem jest ten poród
pelno mysli w glowie co jak mnie nie bedzie co jak będę spala....
Miał ktos taką sytuacje ze pierwszy raz w życiu suczka się oszczenila i moze powiedziec jak to wygląda jak jeszcze mogę się przygotowac co jest najwazniejsze i ogólnie każda informacja mi na pewno pomoże....
Pozdrawiam
mmalagaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 22:49   #980
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Proponuję wizytę i dopytanie u lekarza weterynarii.
Przy okazji jakby co będziesz mieć namiar na weterynarza, gdyby potrzebna była pomoc przy porodzie.

Kierowanie się kilkoma przypadkami, jakie mogą opisać Ci tu osoby, które miały kontakt z rodzącą suką z pewnością nie wyjaśni Ci wszystkiego i nadal nie będziesz wiedzieć, jakie symptomy mogą świadczyć o ewentualnym złym przebiegu porodu. A w sumie to jest chyba najważniejsze, nieprawdaż?
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 09:57   #981
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

też uważam, że powinnaś się przejść do lecznicy i tam się o wszystko dopytać, jak powinien przebiegać prawidłowy poród, jakie są objawy zbliżającego się porodu, co ile czasu powinien przychodzić na świat kolejny szczeniak, jakie są powody do niepokoju, bo ktoś może Ci opowiedzieć, jak było u jego suki, ale to nie musi się sprawdzić w każdym przypadku.
Cytat:
ale jednak nie dałam rady jak tak na nią popatrzałam , jak wyczytałam że suczka jest bardzo świadoma swojego stanu. Na USG było widac juz bijące serduszka i kształty szczeniaków ........... nie mam sumienia dziś od rana przerabiam temat szczeniakow.
suka nie wie, że jest w ciąży, skąd miałaby to wiedzieć? :/ jak suka ma ciążę urojoną, to też szykuje gniazdo i ma laktację, ale przecież nie spodziewa się dzieci.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 19:27   #982
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez mmalagaa Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post
U mnie sprawa zmartwien jest juz za sobą moja suczka jest po USG i jest w prawie 40 dniu ciąży. Więc zostało mi raptem 20 dni.
Sa suki, które rodzą same i takie, którym trzeba pomagać. Moja suka rodziła 24 h i to była droga przez mękę.
Odwiedź weta i kup sobie książkę Ściesińskiego Hodowla psów - wszystko jest tam super opisane, zresztą przyda Ci się na nudę podczas porodu ;-)

Na pewno dobrym pomysłem jest zakupienie wapnia w syropie - takiego dla dzieci, a w takcie porodu podawanie suce słodkiej (posłodzonej glukozą) bawarki - czyli herbaty z mlekiem.

A jak szczeniak się rodzi to dajesz go suce do polizania i przykładasz do cycka - to wywołuje kolejne skurcze. Wcześniej oczywiście, zgnieć w palcach pępowinę to sama się zaklei, nie wiąż nitką, bo się może zapaskudzić. I pilnuj, żeby suka nie rozlizała dzieciakowi brzucha.
A tak ogólnie to się nie martw, suki podobno same rodzą
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 22:11   #983
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez denikaa Pokaż wiadomość
... suki podobno same rodzą
no właśnie - podobno.
Podczas porodu powinnaś mieć stały kontakt z weterynarzem, który w razie problemów przyjedzie i pomoże.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 10:01   #984
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
no właśnie - podobno.
Podczas porodu powinnaś mieć stały kontakt z weterynarzem, który w razie problemów przyjedzie i pomoże.
Nie ma co straszyć dziewczyny, większość suk naprawdę świetnie radzi sobie sama. Oczywiście, uprzedzić weta, że poród się rozpoczął i żeby był w pogotowiu, ale nie ma co panikować.

Kiedyś rozmawiałam z hodowcą airdeli, wieloletnim hodowcą, która mówiła, że ona sukę zostawia samą w bezpiecznym dla niej miejscu i zagląda co dwie - trzy godziny. Zwykle podczas drugiej wizyty jest już cały miot na świecie. Inna rzecz, że ta rasa bardzo łatwo rodzi, ale i tak trzeba mieć stalowe nerwy...

A tak w ogóle najlepszym rozwiązaniem to jest cesarskie cięcie ze sterylką od razu. I poród bez komplikacji i niechciana ciąża nie trafi się drugi raz,
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 20:28   #985
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez denikaa Pokaż wiadomość
Nie ma co straszyć dziewczyny, większość suk naprawdę świetnie radzi sobie sama. Oczywiście, uprzedzić weta, że poród się rozpoczął i żeby był w pogotowiu, ale nie ma co panikować.
Moim celem broń boże nie jest straszenie, tylko przygotowanie na wszystkie okoliczności.
Tez miałam w swojej hodowli kilka miotów i nie wszystkie przebiegały bezproblemowo. A problem może się zacząć, gdy nie wszystko będzie szło po naszej myśli, a poród będzie w nocy i weterynarza brak pod telefonem.

Cytat:
Napisane przez denikaa Pokaż wiadomość
A tak w ogóle najlepszym rozwiązaniem to jest cesarskie cięcie ze sterylką od razu. I poród bez komplikacji i niechciana ciąża nie trafi się drugi raz,
Zgadzam się

Edytowane przez aferka
Czas edycji: 2013-02-09 o 20:30
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 17:23   #986
magdus1158
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez Aneki1987 Pokaż wiadomość
Jestes nienormalna!!!Prosze Cie dziewczyno nie wypowiadaj sie jesli nie masz zielonego pojecia o tym co piszesz!!! "Wiesz ile sobie zarobi na jednym miocie Twojej suczki?".........Moja sunia ma 13 lat nazywa sie Puńcia....i teraz przegladam rozne strony ze zwierzatkami bo nie wiem gdzie juz pomocy szukac ciagle zostaje ostatnia reszta nadziei ze jeszcze wszystko sie ulozy jakos......od 6 dni nic je i nie pila od 2 dni zaczela pic codziennie jezdze z nia do weterynarza na zastrzyki wzmacniajace ,antybiotyk, witaminki....od wczoraj jest na kroplowce jest bardzo slaba ..nie rusza sie tylko skuczy jak nigdy z boluMa raka macicy i nigdy nie miala małych....ciagle koloniej chodze glaszcze przykrywam...mam a raczej mialam nadzieje ze jakos z tego wyjdzie ale dzis zaczela wymiotowac krwia...i wielkimi skrzepami krwi...;(((((naprawde nikomu tego nie zycze co innego jak piesiek umiera spokojnie niz jak czlowiek widzi jak ona cierpi i sie meczy....kazda sunia powinna miec mlode dla jej zdrowia.....jutro jade znow z maja do weterynarza ale chyba juz w innym celu..........((((((((( (juz nie wiem co robic nie chce by cierpiala tylko dlatego ze bardzo ja kocham i chce zeby byla z nami jak najdluzej....i nikomu nie zycze tego by ogladal swoja psinke w takim stanie....;:;;;;;;;;((((( ((((((((((((((((((((
Masz rację moja sunia zdechła właśnie na raka macicy dlatego że nigdy nie miała szczeniąt. ;'( i tak bardzo się męczyła że nie było wyjścia trzeba było ją uśpić ;( a sterylizacja trochę kosztuje.. i są nieprzyjemne skutki dla suczki dlatego jej wczesniej nie sterylizowaliśmy ;'((((((((((( więc przeżywałam to samo .. Niestety;((

Edytowane przez magdus1158
Czas edycji: 2013-04-11 o 17:26
magdus1158 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 19:18   #987
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ciąża u psa(suki)

SZLAG MNIE TRAFI psy bez uprawnień hodowlanych się sterylizuje i kastruje a nie bezmyślnie rozmnaża
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 06:48   #988
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez magdus1158 Pokaż wiadomość
Masz rację moja sunia zdechła właśnie na raka macicy dlatego że nigdy nie miała szczeniąt. ;'( i tak bardzo się męczyła że nie było wyjścia trzeba było ją uśpić ;( a sterylizacja trochę kosztuje.. i są nieprzyjemne skutki dla suczki dlatego jej wczesniej nie sterylizowaliśmy ;'((((((((((( więc przeżywałam to samo .. Niestety;((
Przecież w wątku założonym przez Ciebie, odpisała Ci dziewczyna, że Twoja suka miała raka macicy, właśnie dlatego, że miała macicę.

Podczas kastracji się ją usuwa, a powiedz sama: nie mając macicy, można dostać jej raka ?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 20:54   #989
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez magdus1158 Pokaż wiadomość
Masz rację moja sunia zdechła właśnie na raka macicy dlatego że nigdy nie miała szczeniąt. ;'( i tak bardzo się męczyła że nie było wyjścia trzeba było ją uśpić ;( a sterylizacja trochę kosztuje.. i są nieprzyjemne skutki dla suczki dlatego jej wczesniej nie sterylizowaliśmy ;'((((((((((( więc przeżywałam to samo .. Niestety;((
Ogarnij się, na litość boską.
Czy wiesz, że czasem warto przeczytać odpowiedzi internautów w danym temacie?
Mogę zrozumieć fakt, że nie wiedziałaś wcześniej, że to nie od braku potomstwa zeszła twoja suka, ale, przepraszam - wykazałaś się totalną głupotą znowu powielając błędną opinię, pomimo, że już ją tutaj zweryfikowano. Podejrzewam, że w szkole nie nauczono Cię interpretacji czytanego tekstu albo, co gorsza, nie nauczono Cię czytać.
I wiem, że mogę dostać za to, co napisałam, bana, ale jak widzę, nie tylko moja cierpliwość została tu wystawiona na potężną próbę. I pewnie mogłabym dac sobie spokoj z taką nieprzyjemną odpowiedzią, gdyby nie świadomość, że przez tak durne opinie, wciąż powielane, przez osoby takie jak Ty, potem mamy problemy z bezdomnością zwierząt czy cierpieniem suk z okazji raka (?) macicy, bo właściciele "myśleli, że to dlatego, że nie pokryli suki" zamiast ją wysterylizować.
Czyli nie chodzi o Twoją głupotę sensu stricto, ale o to, do jakich skutków może ona doprowadzić zwierzęta znajdujące się pod Twoją opieką.

Edytowane przez marcjannak
Czas edycji: 2013-04-16 o 20:04
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 21:04   #990
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez magdus1158 Pokaż wiadomość
Masz rację moja sunia zdechła właśnie na raka macicy dlatego że nigdy nie miała szczeniąt. ;'( i tak bardzo się męczyła że nie było wyjścia trzeba było ją uśpić ;( a sterylizacja trochę kosztuje.. i są nieprzyjemne skutki dla suczki dlatego jej wczesniej nie sterylizowaliśmy ;'((((((((((( więc przeżywałam to samo .. Niestety;((
Co za brednie! A podobno mamy XXI wiek...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-27 11:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.