Życie na kredycie - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-23, 10:27   #1051
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie ma u nas żadnego wymogu na liczbę kredytów ze stałym oprocentowaniem - w okresie okołopandemicznym takie kredyty miało szalone 0.05% kredytobiorców, czyli praktycznie nikt
Czasem ktoś rzuci propozycją, że taki wymóg powinien się pojawić, bo z tego co czytałam za granicą mają swoiste "parytety", że przynajmniej X kredytów ma być na stałej stopie, ale to się będzie tyczyć pewnie tylko nowo udzielanych kredytów.

A furtką jest zwyczajnie marża - kiedy pogorsza się kondycja sektora, banki podnoszą marże nowym kredytom hipotecznym i wszystkim innym produktom, czyli np. utrzymanie konta i karty kosztuje więcej itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 15:33   #1052
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: Życie na kredycie

Dzięki dziewczyny za informacje. Faktycznie to jest wróżenie trochę co się może stać, nic pewnego, chociaż realnie szacuje, że spadki będą 4kw 2023 i to pewnie o 0,25 procenta...
Zdecydowałam się na krok przejścia do innego banku Millenium, od nowa procedura, mniejsza zdolność ale nadpłacę kredyt i wtedy zyskam oprocentowanie na 8,09%, jest to dużo lepsza opcja niż 9,63%. Dopiero działam w tej sprawie, więc nie jest to pewne, ale wnioski poszły.
Co do ing złożyłam wniosek o ten aneks ale trochę absurd co mi dali. Jeżeli podniosą o 1% to będę miała ratę taką samą jak przy stałym.
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 16:29   #1053
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:39
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 19:03   #1054
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Doprecyzuj proszę o co chodzi, niestety nie zrozumiałam.
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 22:54   #1055
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez kyana Pokaż wiadomość
Doprecyzuj proszę o co chodzi, niestety nie zrozumiałam.
Chodzi o to ze banki czesto uzależniają oprocentowanie od tego jaki jest stosunek wartości kredytu do wartości nieruchomości. Jak bierzesz kredyt na 90% wartości nieruchomości to maszwyzsze oprocentowanie niż jak bierzesz na 80%. Millennium ma chyba dodatkowo 3 próg 60%.
Napisałaś wczesniej ze przeniesiesz kredyt do innego banku, ale tam masz mniejsza zdolność i musisz nadpłacić część kredytu wiec generalnie będziesz mieć nizsza wartości kredytu w stosunku do wartości nieruchomości.
Pytanie czy gdybyś bez przenoszenia nadplacila kredyt taka sama kwota w ING to czy nie otrzymalabys propozycji niższej stałej stopy niż ta, która ci proponują obecnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 21:21   #1056
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Życie na kredycie

Właśnie przeżyłam mini zawał bo zauważyłam, że przeliczyli mi dziś kredyt.
Od kiedy wchodzą te wakacje kredytowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 21:24   #1057
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Życie na kredycie

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89273008]Właśnie przeżyłam mini zawał bo zauważyłam, że przeliczyli mi dziś kredyt.
Od kiedy wchodzą te wakacje kredytowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Mają wejść od sierpnia, ale nadal nie są w 100% potwierdzone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-29, 22:14   #1058
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:39
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 11:00   #1059
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie... Byłam przekonana, że mają od lipca wejść, ale z tego co googlam to jeszcze w Senacie procesują.

Zastanawiam się, jak banki do tego podejdą, bo może naiwnie, ale liczę na to, że będzie można złożyć wniosek online... Jeśli nie to trzeba się będzie tarabanić do banku, i to tak na ostatnią chwilę tak naprawdę :/ pewnie będą kolejki...

BTW - nie wiem czy też tak macie, ale ogólnie dostępność punktów obsługi kredytobiorców jest u mnie strasznie słaba... W całym mieście jest tylko 1 punkt czynny do 21.00 w galerii handlowej. Reszta działa do max 18.00 (edit: sprawdziłam - placówki są czynne w godzinach 10-17, i to nie przez cały tydzień, bo w środy krócej, a w weekendy w ogóle zamknięte xD), co dla mnie jest bardzo problematyczne, bo pracuję zazwyczaj do 18.00, ale nawet gdybym pracowała do 16 to wolę na spokojnie zjeść obiad i wtedy pojechać niż urywać się z pracy wcześniej, by zdążyć w korkach dojechać do punktu :/
Poza tym trzeba się umawiać z wyprzedzeniem i wchodząc z ulicy nic nie można załatwić "bo doradca kredytowy nie ma czasu" :/
PS. Żeby było śmieszniej to mieszkam w Warszawie, więc to nie tak że placówek banków jest mało xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2022-06-30 o 11:10
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 13:12   #1060
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Życie na kredycie

Też myślałam, że od lipca. Trzeba będzie się pilnować, żeby nie przegapić. Ciekawe czy wystarczy jeden wniosek czy na każdy kwartał nowy. 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 13:23   #1061
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, jak banki do tego podejdą, bo może naiwnie, ale liczę na to, że będzie można złożyć wniosek online... Jeśli nie to trzeba się będzie tarabanić do banku, i to tak na ostatnią chwilę tak naprawdę :/ pewnie będą kolejki...
Też jestem ciekawy. Banki mogą mieć na to wywalone bo przecież im to kompletnie nie na rękę, więc może nie wprowadzą wniosków elektronicznych. Z drugiej strony wiadomo, że się ludzie rzucą na te wnioski, więc kilometrowe kolejki do punktów obsługi to też chyba nic dobrego. Pożyjemy zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-30, 13:36   #1062
ridley92
Raczkowanie
 
Avatar ridley92
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 249
Dot.: Życie na kredycie

Prędzej czy później będzie trzeba to spłacić więc nawet wniosku nie chce mi się wypełniać.
ridley92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 13:43   #1063
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:39
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 14:10   #1064
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez ridley92 Pokaż wiadomość
Prędzej czy później będzie trzeba to spłacić więc nawet wniosku nie chce mi się wypełniać.
Nie opłaca się nie brać wakacji kredytowych niezależnie od tego czy ktoś ma problemy ze spłatą czy nie.

Ja mam 1000 zł/msc raty i stałe oprocentowanie, a i tak biorę, wpłacę na kredyt tyle co zawsze i całkiem za darmo spłacę więcej kapitału niż zwykle, dzięki czemu za wszystkie kolejne miesiące odsetki będą niższe... Nie widzę żadnego powodu by nie brać tych wakacji.

A im wyższa rata, tym większy zysk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawy. Banki mogą mieć na to wywalone bo przecież im to kompletnie nie na rękę, więc może nie wprowadzą wniosków elektronicznych. Z drugiej strony wiadomo, że się ludzie rzucą na te wnioski, więc kilometrowe kolejki do punktów obsługi to też chyba nic dobrego. Pożyjemy zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2022-06-30 o 14:06
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 14:37   #1065
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Nie opłaca się nie brać wakacji kredytowych niezależnie od tego czy ktoś ma problemy ze spłatą czy nie.

Ja mam 1000 zł/msc raty i stałe oprocentowanie, a i tak biorę, wpłacę na kredyt tyle co zawsze i całkiem za darmo spłacę więcej kapitału niż zwykle, dzięki czemu za wszystkie kolejne miesiące odsetki będą niższe... Nie widzę żadnego powodu by nie brać tych wakacji.

A im wyższa rata, tym większy zysk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam stałe, kredyt refinansowany w czerwcu, węc według obecnych kryterów się łapie. Jeśli będą mi się wakacj należały to też wezmę i spłacę sobie 8 rat czysto kapitałowych, zamiast odstekowych (bo kapitału to tam jak kot napłkał), skróce okres kredytowanie i będę miała przez to więcej kapitału w następnych ratach.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 15:44   #1066
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Życie na kredycie

Też na początku myślałam, że te wakacje to więcej zachodu niż to warte, ale teraz zacieram łapki. Za jedną normalną ratę jestem o pół roku do przodu że spłatą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 17:17   #1067
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Życie na kredycie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 17:23   #1068
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Życie na kredycie

Według mnie zwyczajnie nie opłaca się nie skorzystać z tych wakacji, więc ja rzecz jasna nie przepuszczę okazji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 18:25   #1069
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Życie na kredycie

No właśnie ciekawe jak im będzie szło rozpatrywanie wniosków zakładając, że banki muszą przygotować caly proces a kredyciarze muszą mieć jakiś czas na składanie wniosków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-30, 18:42   #1070
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Według mnie zwyczajnie nie opłaca się nie skorzystać z tych wakacji, więc ja rzecz jasna nie przepuszczę okazji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Same here, mimo, że kredyt i ratę mam małe. To jest czysty zysk.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 10:59   #1071
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Życie na kredycie

A co z BIK-iem? Nie obniży to punktacji?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 11:20   #1072
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A co z BIK-iem? Nie obniży to punktacji?
Z tego, co czytałam, to nie. Poza tym spłacony kredyt tak dobrze podbija scoring, a większość osób zresztą w jakiś sposób kredyt nadpłaca, że nie wierzę w to, że wakacje kredytowe obniżą zdolność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 11:22   #1073
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A co z BIK-iem? Nie obniży to punktacji?
Nie wiem jak konkretnie z BIK ale gdzieś czytałem, że banki straszą, że jak ktoś skorzysta z tych wakacji to potem będzie miał obniżoną zdolność przy następnym kredycie, większą marżę i inne takie. Pytanie czy chodzi tylko o zniechęcenie czy rzeczywiście przeniosą straty na klientów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 11:35   #1074
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Nie wiem jak konkretnie z BIK ale gdzieś czytałem, że banki straszą, że jak ktoś skorzysta z tych wakacji to potem będzie miał obniżoną zdolność przy następnym kredycie, większą marżę i inne takie. Pytanie czy chodzi tylko o zniechęcenie czy rzeczywiście przeniosą straty na klientów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też słyszałam tą samą wersję od pracownika banku. Podobno ma być utrudniony dostęp do kolejnego kredytu w tym lub następnym roku. Nie jest to potwierdzone bo czekają na ustawę i wytyczne które z nią wejdą.
Jak wejdzie to w formie : brak wpływu na bik to tylko brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 11:59   #1075
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
Też słyszałam tą samą wersję od pracownika banku. Podobno ma być utrudniony dostęp do kolejnego kredytu w tym lub następnym roku. Nie jest to potwierdzone bo czekają na ustawę i wytyczne które z nią wejdą.
Jak wejdzie to w formie : brak wpływu na bik to tylko brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak w tym lub następnym roku to w sumie i tak nie jestem zainteresowana braniem kolejnego kredytu, ale jak w dłuższej perspektywie to już gorzej.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 12:24   #1076
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
Też słyszałam tą samą wersję od pracownika banku. Podobno ma być utrudniony dostęp do kolejnego kredytu w tym lub następnym roku. Nie jest to potwierdzone bo czekają na ustawę i wytyczne które z nią wejdą.
Jak wejdzie to w formie : brak wpływu na bik to tylko brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy ubieganiu sie o kredyt hipoteczny BIK nie jest tak istotny. Istotne jest regularne splacanie rat. Podobnie jak w przypadku wakacji kredytowych oferowanych przez banki nie wplywaly one na punktacje bik, ale banki sprawdzaly historie kredytowa, ktora pokazywala problem w splacie.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 12:33   #1077
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A co z BIK-iem? Nie obniży to punktacji?
BIK już się wypowiedział, że jego punktacji to nie obniży.

Banki straszą dwojako:

1) że do kńca 2023, czyli do końca wakacji kredytowych, nie będą udzielać kolejnych kredytów osobom które z wakacji korzystają;

2) że w ogóle będzie dużo trudniej w przyszłości uzyskac kredyt, jeśli ktoś z wakacji skorzysta i tu ten blondynek z ministerstwa finansów z licem gimnazjalisty (którego nazwiska nigdy nie pamiętam) deklaruje, że urząd ochrony praw konsumenta i zdaje się jakieś tam jeszcze jakieś inne instytucje mają monitorować takie zachowania banków i interweniować, no ale to nasz rząd więc nie wiedomo czy i jak

Inną sprawą jest, że ja w ten ban na kredyty nie wierzę ani trochę. Skorzystam z wakacji, mam znakomitą zdolność kredytową i historię kredytową, chce np przenieść kredyt z banku Z do banku Y. Już widzę, jak bank Y mówi, że nie chce moich ciężkich odsetek, bo skorzystałam z wakacji, z których na bank skorzysta większość uprawnionych. Moim zdaniem im więcej osób wystraszą, tym mniej stracą, a za 2-3 lata już nikt nie będzie o tym pamiętał.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 19:40   #1078
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
BIK już się wypowiedział, że jego punktacji to nie obniży.

Banki straszą dwojako:

1) że do kńca 2023, czyli do końca wakacji kredytowych, nie będą udzielać kolejnych kredytów osobom które z wakacji korzystają;

2) że w ogóle będzie dużo trudniej w przyszłości uzyskac kredyt, jeśli ktoś z wakacji skorzysta i tu ten blondynek z ministerstwa finansów z licem gimnazjalisty (którego nazwiska nigdy nie pamiętam) deklaruje, że urząd ochrony praw konsumenta i zdaje się jakieś tam jeszcze jakieś inne instytucje mają monitorować takie zachowania banków i interweniować, no ale to nasz rząd więc nie wiedomo czy i jak

Inną sprawą jest, że ja w ten ban na kredyty nie wierzę ani trochę. Skorzystam z wakacji, mam znakomitą zdolność kredytową i historię kredytową, chce np przenieść kredyt z banku Z do banku Y. Już widzę, jak bank Y mówi, że nie chce moich ciężkich odsetek, bo skorzystałam z wakacji, z których na bank skorzysta większość uprawnionych. Moim zdaniem im więcej osób wystraszą, tym mniej stracą, a za 2-3 lata już nikt nie będzie o tym pamiętał.
Mam dokładnie takie samo zdanie w tej materii... Banki zarabiają najlepiej właśnie na udzielaniu kredytów, więc z ich punktu widzenia głupotą byłoby nie udzielać ludziom z dobrą zdolnością i terminowymi spłatami kolejnych kredytów, bo na czym innym będą zarabiać? Na 10 zł/msc za prowadzenie konta?

Na udzielaniu kredytów ludziom, którzy są w takiej depresji z powodu wysokich rat, że nie ogarnęli, że się opłaca wziąć te wakacje?

Zresztą teraz i tak wszystkim zdolność kredytowa zmniejszyła się znacząco, więc tym bardziej banki nie mogą sobie teraz pozwolić na wybrzydzanie w udzielaniu kredytów, jak chcą zarabiać.

A najważniejsze to to, że w interesie banków jest jak najwięcej klientów do wzięcia tych wakacji zniechęcić + nie będzie żadnych konsekwencji dla nich jak postraszą, że nie będą udzielać kredytów, a potem i tak będą ich udzielać, więc nie mają nic do stracenia tak grożąc (zwłaszcza jak użyją niezobowiązującego "możliwe że"), za to wiele do zyskania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-02, 16:52   #1079
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Życie na kredycie

Mnie bank Millennium wkurza już niemiłosiernie. Wniosek o aneks zmieniający oprocentowanie na stałe złożony w marcu. W końcu po wielkich bojach aneks podpisany 19 maja. Minęło półtora miesiąca a aneks nadal nie jest w systemie. W systemie dalej mam oprocentowanie zmienne, więc jak mi w czerwcu przeliczyli oprocentowanie, to w czerwcu ściągnęli mi 750 zł więcej niż powinni, gdyby aneks był już wprowadzony. Pytałam, powiedzieli, że aneks będzie wprowadzony w 25 dni roboczych od momentu jak dotarł do centrali. Minęło w czwartek. Pytałam - dzisiaj dostałam odpowiedź, że się nie wyrabiają i że obecnie wprowadzenie aneksu do systemu trwa ok. 35 dni roboczych, czyli kolejne 2 tygodnie. Jak się nie wyrobią przed 15 i znowu mi pobiorą zawyżoną ratę, to coś mnie trafi. Owszem, po wprowadzeniu aneksu oddadzą, no ale ta kasa by mi się przydała teraz, a nie nie wiadomo kiedy.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-02, 17:39   #1080
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Mnie bank Millennium wkurza już niemiłosiernie. Wniosek o aneks zmieniający oprocentowanie na stałe złożony w marcu. W końcu po wielkich bojach aneks podpisany 19 maja. Minęło półtora miesiąca a aneks nadal nie jest w systemie. W systemie dalej mam oprocentowanie zmienne, więc jak mi w czerwcu przeliczyli oprocentowanie, to w czerwcu ściągnęli mi 750 zł więcej niż powinni, gdyby aneks był już wprowadzony. Pytałam, powiedzieli, że aneks będzie wprowadzony w 25 dni roboczych od momentu jak dotarł do centrali. Minęło w czwartek. Pytałam - dzisiaj dostałam odpowiedź, że się nie wyrabiają i że obecnie wprowadzenie aneksu do systemu trwa ok. 35 dni roboczych, czyli kolejne 2 tygodnie. Jak się nie wyrobią przed 15 i znowu mi pobiorą zawyżoną ratę, to coś mnie trafi. Owszem, po wprowadzeniu aneksu oddadzą, no ale ta kasa by mi się przydała teraz, a nie nie wiadomo kiedy.
Jeśli chodzi o obsługę to ten bank to jest dramat. Już nawet przy brani kredytu mój doradca to powiedział. Mi ściągali kary za niedostarczenie dokumentów, które już od dawna mieli. A w placówce jak się poszłam o coś spytać to baba stwierdziła, że muszę jechać do innego miasta do placówki gdzie brałam kredyt bo inaczej nic nie załatwię. Na szczęście jak poszłam jeszcze raz to inna baba tam siedziała i ogarnęła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-29 17:14:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.