Zbędny wydatek - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-28, 11:38   #421
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
No a jak grzejesz w garnku to mieszasz?
W mikrofali też trzeba zamieszać i jest równo pogrzana
Czasem mieszam, czasem nie.
Do pomieszania w garnku nie musze niczego wyłączać, otwierać drzwiczek, ewentualnie wyciągnąć na coś, jeśli naczynie większe, włożyć, zamknąć.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 09:12   #422
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A ja w ogóle nie rozumiem tych mitycznych problemów z mikrofalą, że nierówno podgrzane, albo talerz gorący...


Miskę z zupą układam na talerzyk, wtedy ten talerzyk wcale nie jest gorący i sobie mogę spokojnie wyjąć i zanieść gdzie chcę.


A połowa dania letnia połowa gorąca jeszcze mi się nie zdarzyła.
Ja też nie rozumiem i jak zupę podgrzewam to nigdy nie mieszam w mikrofali, a też wychodzi ok. To faktycznie są problemy z czterech liter
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-14, 18:17   #423
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zbędny wydatek

Z elektroniki to płatne aplikacje często są dla mnie zbędne.
Masażery do twarzy, elektryczne szczoteczki zarówno z silikonowymi wypustkami jak i z wymiennymi końcówkami, mam jeden i żałuję zakupu, nie wiem co on niby miałby robić. Jadeitowy roller to jeszcze coś daje, tu nie widzę rezultatów.
Elektryczne tarki do stóp. Tarka / pilnik ręczny robi dokładnie to samo za ułamek ceny. Można też używać pod prysznicem.
Wanna z hydromasażem, która jest trudna w utrzymaniu w czystości ( to wiem z doświadczenia użytkowników ).
Lampki solne, kamienie przynoszące szczęście, talizmany.
Wszelakie Netflixy itp. , które szybko mi się nudzą, bo ja wolę oglądać to co chcę, na co mam ochotę, a nie to na co jestem skazana, bo leci.
Nakładki masujące na siedzenia, ręczne elektroniczne masażery.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 13:43   #424
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Wszelakie Netflixy itp. , które szybko mi się nudzą, bo ja wolę oglądać to co chcę, na co mam ochotę, a nie to na co jestem skazana, bo leci.
No ale w netflixie chodzi o to,.że oglądasz to co chcesz, wtedy kiedy chcesz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 18:19   #425
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No ale w netflixie chodzi o to,.że oglądasz to co chcesz, wtedy kiedy chcesz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No raczej nie, bo nowości to oni nie mają. Najpierw filmy są w kinie, potem dvd, a potem dopiero telewizja czy te netflixy.
Jest się skazanym niejako na to co leci, tak samo jak w telewizji.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 18:32   #426
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
No raczej nie, bo nowości to oni nie mają. Najpierw filmy są w kinie, potem dvd, a potem dopiero telewizja czy te netflixy.

Jest się skazanym niejako na to co leci, tak samo jak w telewizji.
Ale nie ma jeszcze takiej legalnej platformy aby były najnowsze (wszystkie) filmy. Przecież w tych platformach chodzi o to, że oglądasz kiedy chcesz dostępny rzeczy a nie wszystko co chcesz. I jasne, że mają czasem nowości, poza tym nie wszystkie rzeczy trafiają do kin czy w ogóle na DVD.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 18:36   #427
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
No raczej nie, bo nowości to oni nie mają. Najpierw filmy są w kinie, potem dvd, a potem dopiero telewizja czy te netflixy.
Jest się skazanym niejako na to co leci, tak samo jak w telewizji.
Te platformy są raczej do ogladania seriali, dokumentow. Nie najnowszych filmow kinowych
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-15, 18:44   #428
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
No raczej nie, bo nowości to oni nie mają. Najpierw filmy są w kinie, potem dvd, a potem dopiero telewizja czy te netflixy.
Jest się skazanym niejako na to co leci, tak samo jak w telewizji.
Nieprawda, Netflix ma też nowe filmy, które pojawiają się w tym samym czasie albo z kilkoma dniami opóźnienia w stosunku do premiery kinowej np ostatnio Bielmo. Oraz nowe filmy które są tylko w jego ofercie np The Wonder, Historia małżeńska, Psie pazury, Glass Onion, Pinokio. To z tych lepszych tytułów, które podostawały różne nagrody. A filmów typowo rozrywkowych nie aspirujących do festiwali filmowych produkowanych przez Netflixa jest cała masa.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale nie ma jeszcze takiej legalnej platformy aby były najnowsze (wszystkie) filmy. Przecież w tych platformach chodzi o to, że oglądasz kiedy chcesz dostępny rzeczy a nie wszystko co chcesz. I jasne, że mają czasem nowości, poza tym nie wszystkie rzeczy trafiają do kin czy w ogóle na DVD.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
No niestety nie ma. Ja też bym chciała np przed oscarami czy ze dwa razy do roku usiąść i obejrzeć w domu głośniejsze i nominowane do nagród tytuły na jednej platformie, no ale niestety się nie da, a części to w ogóle się nie znajdzie na żadnym Netflixie/HBO/Disneyu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 18:46   #429
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Zbędny wydatek

I rowniez nie uzylabym okreslenia, ze jest tylko to "co leci", bo do wyboru są tysiące tytulow, o dowolnej porze.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 19:42   #430
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
I rowniez nie uzylabym okreslenia, ze jest tylko to "co leci", bo do wyboru są tysiące tytulow, o dowolnej porze.
Nie mam Netflixa, ale z tego, co opowiadają znajomi, no to na pewno nie jest poziom kanałów telewizyjnych, zdziwiło mnie to porównanie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 20:20   #431
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
No raczej nie, bo nowości to oni nie mają. Najpierw filmy są w kinie, potem dvd, a potem dopiero telewizja czy te netflixy.

Jest się skazanym niejako na to co leci, tak samo jak w telewizji.
Nie wiesz na czym polegają platformy streamingowe.
Wczoraj obejrzalam na zachodzie bez zmian, to z tegorocznych Oscarów.

A tak z ciekawosci nie oglądasz w ogóle tv? Żadnych seriali, filmów?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-02-15 o 20:22
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-15, 20:37   #432
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zbędny wydatek

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89502653]Nie wiesz na czym polegają platformy streamingowe.
Wczoraj obejrzalam na zachodzie bez zmian, to z tegorocznych Oscarów.

A tak z ciekawosci nie oglądasz w ogóle tv? Żadnych seriali, filmów?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

To co leci w tv to wcześniej już można obejrzeć w kinie czy na dvd. Odgrzewanie starych kotletów. Listy do M 5 były w kinie, a telewizja od pierwszej części w święta, która była już 12 lat temu. Downton Abbey sezon 1 niedawno leciał na platformie streamingowej . Ile to ma lat
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 20:49   #433
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To co leci w tv to wcześniej już można obejrzeć w kinie czy na dvd. Odgrzewanie starych kotletów. Listy do M 5 były w kinie, a telewizja od pierwszej części w święta, która była już 12 lat temu. Downton Abbey sezon 1 niedawno leciał na platformie streamingowej . Ile to ma lat
Na platformie streamingowej nic nie leci, tylko jest dostepne do obejrzenia. Mam wrazenie, ze oczekujesz od platform streamingowych czegos, czym nie są.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 21:01   #434
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To co leci w tv to wcześniej już można obejrzeć w kinie czy na dvd. Odgrzewanie starych kotletów. Listy do M 5 były w kinie, a telewizja od pierwszej części w święta, która była już 12 lat temu. Downton Abbey sezon 1 niedawno leciał na platformie streamingowej . Ile to ma lat
no to co, że ma dużo lat? ja mam 30 lat i dopiero niedawno oglądałam Downton Abbey po raz pierwszy. wcześniej miała inne gusta i mnie zupełnie filmy kostiumowe nie interesowały.

to jest właśnie plus platform streamingowych. nic Ci nie "leci" samo. oglądasz to co sama wybierzesz spośród bieżącej, szerokiej oferty.

mam wrażenie że Ty chciałabyś, żebyś na jednej platformie mogła oglądnąć wszystko co się gdziekolwiek pojawiło, od pierwszego dnia premiery. no to tak nie działa. chociazby dlatego że platform streamingowych masz kilka - netflix, amazon, hbo, disney+, apple tv itd i inne. i każda ma prawa do innych produkcji. nigdy nie będzie tak że WSZYSTKO będzie dostępne w jednym miejscu
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 21:05   #435
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To co leci w tv to wcześniej już można obejrzeć w kinie czy na dvd. Odgrzewanie starych kotletów. Listy do M 5 były w kinie, a telewizja od pierwszej części w święta, która była już 12 lat temu. Downton Abbey sezon 1 niedawno leciał na platformie streamingowej . Ile to ma lat
No właśnie o to pytam. W naziemnej telewizji kompletnie nic nie leci i można to wywalić do śmieci. Do kina się chodzi raz na jakiś czas. Dvd mało opłacalne, zresztą kto w dzisiejszych czasach ma odtwarzacz? Myślę że to powoli też zniknie. Platform streamingowych nie używasz, więc zupełnie nic nie oglądasz poza kinem?
Można i tak, ale to raczej wtedy ogólnie telewizor to zbędny wydatek, a nie tylko platformy.

Oglądanie TV w dzisiejszych czasach nie znaczy już oglądania programów telewizyjnych tylko właśnie w to też się wliczaja te wszystkie Netflixy i hbo.
Downtow jest od dawien dawna jest na chociażby HBO i amazonie, wszystkie sezony, więc nie wiem o czym piszesz. I nie wiem co to znaczy leciał, jak tam nic nie leci, tylko sama sobie włączasz kiedy chcesz i co chcesz.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-02-15 o 21:06
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 21:11   #436
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Zbędny wydatek

Przez to "leci" mam wrazenie, ze rozmawiamy o innych rzeczach w kazdym razie ja nie rozumiem tego sformulowania w odniesieniu do jakiejkolwiek platformy streamingowej.
Tv naziemnej nie mam od 12 lat, bo nie potrzebuje.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 21:28   #437
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Zbędny wydatek

A ja mam za to telewizje z canal + bardzo bogaty pakiet, płace za niego kupę kasy i tam to dopiero nic nie leci
Za to w moim przypadku na platformach właśnie zazwyczaj leci coś co mi pasuje, nawet jak mam włączyć w tle to wole jakiś serial na platformie niż jakiś tępy paradokument albo jakieś reality show albo odgrzewane kotlety








Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 22:50   #438
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zbędny wydatek

Downtown Abbey nie jest takie stare, w TVP leci Znachor
Bardzo sobie cenię klasyki seriali na platofrmach. Nadrabiałam np Big Bang Theory i Friends w ubiegłym roku. Cieszą mnie też dokumenty na Netflixie. Szczególnie kryminalistyczne. Zresztą tam zawsze jest naprawdę duuuży wybór. Ale szczerze mówiąc to płacę za nic, bo wolę poczytać, a na serial nie wystarcza doby Teraz skończę książkę za jakieś 2,5h dopiero, a nie chcę przerywac w połowie i sobie serwować filmu.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 00:57   #439
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
I rowniez nie uzylabym okreslenia, ze jest tylko to "co leci", bo do wyboru są tysiące tytulow, o dowolnej porze.

Jeszcze jest kwestia taka, że Netflix jest dość mocno spersonalizowany.


Mam konto z mamą, tatą i z byłym i to są 4 zupełnie różne strony.


To tak na pierwszy rzut oka wygląda, jakby mało tam było, ale jest tego wszystkiego od groma, po prostu mi Netflix nie pokazuje Dirty Dancing czy Anny Kareniny, bo i po co.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-16, 06:23   #440
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To co leci w tv to wcześniej już można obejrzeć w kinie czy na dvd. Odgrzewanie starych kotletów. Listy do M 5 były w kinie, a telewizja od pierwszej części w święta, która była już 12 lat temu. Downton Abbey sezon 1 niedawno leciał na platformie streamingowej . Ile to ma lat
To co, starszych filmów czy seriali ma w ogóle nie być na takich platformach? Dla mnie to plus, że są i nowsze produkcję i starsze bo bardzo lubię do nich wracać. Nie rozumiem Twojego zarzutu. I jak to leciał? No po prostu jest dodany i można go obejrzeć.

A na DVD to ja już dawno nic nie oglądałam - to już w naście lat.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 07:43   #441
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
A na DVD to ja już dawno nic nie oglądałam - to już w naście lat.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Mnie w sumie zdziwiło, ze ktoś jeszcze wspomina DVD. Współczesne sprzęty raczej nie maja już napędu na płyty.

Od dobrych kilku lat Netflix produkuje oskarowe filmy, które są w kinach tylko dlatego, ze nagrody filmowe wymagają, żeby film był pokazywany w kinach. Inaczej nie dostanie nominacji. Fakt, żeby moc obejrzec wszystkie „hot” seriale i filmy trzeba kilka platform streamingowych, ale to i tak nic w porównaniu ze sportem, gdzie na każdy turniej jest inna platforma.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 07:47   #442
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Mnie w sumie zdziwiło, ze ktoś jeszcze wspomina DVD. Współczesne sprzęty raczej nie maja już napędu na płyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, to DVD w ogóle jeszcze istnieje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 08:51   #443
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Mnie w sumie zdziwiło, ze ktoś jeszcze wspomina DVD. Współczesne sprzęty raczej nie maja już napędu na płyty.

Od dobrych kilku lat Netflix produkuje oskarowe filmy, które są w kinach tylko dlatego, ze nagrody filmowe wymagają, żeby film był pokazywany w kinach. Inaczej nie dostanie nominacji. Fakt, żeby moc obejrzec wszystkie „hot” seriale i filmy trzeba kilka platform streamingowych, ale to i tak nic w porównaniu ze sportem, gdzie na każdy turniej jest inna platforma.
Jak dla mnie większość produkcji Netflixa jest bardzo miałka i po jakimś czasie ciężko się ogląda kolejne. Ładne wizualnie wydmuszki w zdecydowanej większości.
+ na siłę wszędzie trzeba upchnąć kogoś homo, albo niebinarnego i oczywiście kogoś innego koloru skóry, najlepiej czarnego.
A w dokumentach często niestety brakuje "mięsa".

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-02-16 o 08:53
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 09:06   #444
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie większość produkcji Netflixa jest bardzo miałka i po jakimś czasie ciężko się ogląda kolejne. Ładne wizualnie wydmuszki w zdecydowanej większości.
+ na siłę wszędzie trzeba upchnąć kogoś homo, albo niebinarnego i oczywiście kogoś innego koloru skóry, najlepiej czarnego.
A w dokumentach często niestety brakuje "mięsa".
a jak w życiu spotykasz w pracy "kogoś homo, albo niebinarnego i oczywiście kogoś innego koloru skóry, najlepiej czarnego" to też upakowany na siłę i po co on mi tu chodzi koło mnie?

tak to bywa, w życiu też masz odmienne osoby wokół siebie, chociaż nie są konieczne do 'fabuły'
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 09:09   #445
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
A w dokumentach często niestety brakuje "mięsa".
Oj tak, dobrze powiedziane.
Jednak porównywanie platform streamingowych do tv czy - o zgrozo - odtwarzaczy DVD, to dla mnie trochę nieporozumienie

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 09:34   #446
domab91
Raczkowanie
 
Avatar domab91
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 77
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To co leci w tv to wcześniej już można obejrzeć w kinie czy na dvd. Odgrzewanie starych kotletów. Listy do M 5 były w kinie, a telewizja od pierwszej części w święta, która była już 12 lat temu. Downton Abbey sezon 1 niedawno leciał na platformie streamingowej . Ile to ma lat
No chyba właśnie po to tvn puscił stare filmy żeby zachęcić ludzi do pójścia na 5tkę do kina A i tak jest już do obejrzenia na playerze.

Chirurgów też można obejrzeć na platformie streamingowej. Albo Lost. Co z tego, że stare ? Chyba dobrze, że są dostępne jakby ktoś chciał obejrzeć jeszcze raz. Skoro starocie nie powinny "lecieć" ani w tv ani na platformach streamingowych to dvd też nie powinny istnieć
domab91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 09:35   #447
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
a jak w życiu spotykasz w pracy "kogoś homo, albo niebinarnego i oczywiście kogoś innego koloru skóry, najlepiej czarnego" to też upakowany na siłę i po co on mi tu chodzi koło mnie?

tak to bywa, w życiu też masz odmienne osoby wokół siebie, chociaż nie są konieczne do 'fabuły'
Moja praca to nie serial xD

Nie chodzi o to, czy ktoś taki się pojawia czy nie, chodzi o to, jak to jest obudowane fabularnie.
Jakby to było s-f to niech sobie robią co chcą.
Ale jak miejscem akcji jest np. polska wieś albo małe miasteczko sprzed 30 lat i więcej, serial ma niby w miarę odwzorowywać czasy, nie jest to jakaś fantastyka, i nagle zakochują się w sobie dwie osoby homo, z których jakaś założyła sobie wcześniej rodzinę i ma dzieci, i tak stwierdzają, że będą razem, jedno rzuca rodzinę i tam yolo, całe otoczenie reaguje "ok, spoko, fajnie", i jest to dla nich takie oczywiste i nie ma żadnego problemu, to xD
+ w wielu produkcjach ze względu na tematykę totalnie nie ma znaczenia, jakiej orientacji są bohaterowie i lepiej by było dla produkcji olanie tematu kompletnie, nie wrzucanie ani wątku homo, ani romansu hetero, ani niczego innego w tym temacie.
No i jeśli produkcja ma w miarę odzworowywać rzeczywistość, to powinna to robić też pod katem orientacji. Jak jest grupa przypadkowych ludzi, to bardzo mało prawdopodobne jest, że 60% z nich będzie homo, gdy akcja nie dzieje się w typowo takim środowisku.

A co do czarnych - ja żyję w XXI wieku, a czas akcji filmów i seriali to niekoniecznie XXI wiek.
To, że teraz w Europie głową państwa, szefem jakiejś wielkiej firmy albo inną ważną personą może być czarny, to nie znaczy jeszcze, że zawsze tak było.

Do tego były i nadal są miejsca na świecie, gdzie osób o innym kolorze skóry niż dominujący tam jest tak mało, że ze świecą szukać. I wrzucanie osoby o innym kolorze skóry do każdego tego typu miejsca akcji zakrawa o komedię.

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-02-16 o 09:42
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 09:37   #448
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie większość produkcji Netflixa jest bardzo miałka i po jakimś czasie ciężko się ogląda kolejne. Ładne wizualnie wydmuszki w zdecydowanej większości.
+ na siłę wszędzie trzeba upchnąć kogoś homo, albo niebinarnego i oczywiście kogoś innego koloru skóry, najlepiej czarnego.
A w dokumentach często niestety brakuje "mięsa".
Mam podobne zdanie. I ci niebiali i niebinarni bohaterowie w dużym natężeniu w polskich serialach na netflixie po prostu mnie złoszczą. Ej, bez jaj, to nie Ameryka.
Ja platformy streamingowe co jakiś czas zmieniam, bo nie ma co oglądać, ale zawsze którąś mam, bo telewizja to dramat, a nie zawsze mam nastrój na coś poważnego na Arte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 10:02   #449
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Zbędny wydatek

wszyscy wiemy, że wcale nie o odwzorowanie rzeczywistości chodzi...

ostatnio modny serial "last of us" i wątek gejowskiej pary? oburzenie w internetach jak stąd do księżyca. a serial ma odwzorowywać rzeczywistość gry, w której orientacja bohatera wcale określona nie była, więc równie dobrze może być gejem.

tak, że ten... no na pewno tylko o to wierne odwzorowanie rzeczywistości chodzi. jakoś nikt się nie burzy jak kostiumy są z innej epoki. a to przecież też rzeczywistość przekłamuje. jakie wozy drabiniaste były w danym rejonie w użyciu też nikogo nie obchodzi. no i język - odpowiedni do danej epoki?
ale jak chodzi o orientację czy kolor skóry to sami fanatycy historyczni



no ale to nie wątek od tego

Edytowane przez Sodalite
Czas edycji: 2023-02-16 o 10:03
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 10:08   #450
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
tak, że ten... no na pewno tylko o to wierne odwzorowanie rzeczywistości chodzi. jakoś nikt się nie burzy jak kostiumy są z innej epoki. a to przecież też rzeczywistość przekłamuje. jakie wozy drabiniaste były w danym rejonie w użyciu też nikogo nie obchodzi. no i język - odpowiedni do danej epoki?
ale jak chodzi o orientację czy kolor skóry to sami fanatycy historyczni
Burzą się, po prostu ty się nie obracasz w środowisku, które to robi.
Do tego ludzie powszechnie mają znacznie mniejszą świadomość strojów i uzbrojenia epoki, jeśli się tym sami z siebie nie interesują. A jak wygląda świat wokół nich, to jednak w zdecydowanej większości wiedzą.
Język to trochę inna kwestia, wiele osób nie zrozumiałoby filmu, w którym używa się języka odpowiedniego dla epoki. Zwłaszcza w filmach nie anglojęzycznych.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-13 22:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.