Damroka - jak wam się podoba? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-24, 09:00   #31
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Piękne imię, znane na Kaszubach z legend o ksiezniczce Damroce.
Ale nie ma co liczyć, że wszyscy (szczególnie dzieci w przedszkolu lub szkole w pierwszych klasach) to piękno zauważą i docenią. Aczkolwiek wg mnie lepsze to imię niż Dżesika lub Dżasmina, albo jakieś inne cholera wie z jakiej bajki lub z jakiego serialu amerykańskiego wzięte.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:02   #32
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Piękne imię, znane na Kaszubach z legend o ksiezniczce Damroce.
fakt, ale dawanie tego imienia, w obecnych czasach, dziecku jest sileniem się na oryginalność. już pomijając to, że to dziecko się będzie męczyć z egoistyczną fanaberią rodzica. no po prostu nie.

edit: tak mi się przypomniało - w Gdańsku jest podobna ulica, co do tego imienia, i się będzie wszystkim z tym kojarzyć, niż z jakąś księżniczką (jeżeli chodzi o te rejony).

Edytowane przez szprotka_
Czas edycji: 2014-11-24 o 09:05
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:13   #33
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Nie chwyta mnie szczególnie za serce, ale nie jest też brzydkie - z pewnością lepsze, niż te wszystkie spolszczone wersje imion bohaterek telenowel z obu Ameryk. Sama mam dosyć oryginalne imię, ale wywodzi się z tradycji europejskiej i nikogo nie dziwi, budzi co najwyżej miłe zaskoczenie i jest mocno komplementogenne. Co prawda będąc małym dzieckiem musiałam się swoim rówieśnikom nieźle tłumaczyć i przeliterowywać, ale obecnie jestem z niego bardzo zadowolona, zwłaszcza, że nie ma w moim otoczeniu nikogo o takim imieniu, co ma swoje dobre i złe zalety . Generalnie uważam, że jeśli imię nie kojarzy się obiektywnie negatywnie, odwołuje się do jakichś ciekawych tradycji i podoba się rodzicom, to warto je dać dziecku, z bardziej fantazyjnym imieniem można łatwiej budować swoją tożsamość.

Jeszcze pod warunkiem, że pasuje do nazwiska! nie urażając nikogo o tym nazwisku, to Damroka Kowalska czy Nowak raczej średnio pasuje.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:19   #34
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Nie jest lepsze od spolsczonych imion, bo z Dżessiką niewiele zrobisz, z Damroką masz takie pole do popisu w przezwiskach, że klękajcie narody. Dam to tamto, roka, jazzu, tyłka itd.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:32   #35
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

brzmi paskudnie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:33   #36
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie jest lepsze od spolsczonych imion, bo z Dżessiką niewiele zrobisz, z Damroką masz takie pole do popisu w przezwiskach, że klękajcie narody. Dam to tamto, roka, jazzu, tyłka itd.
Jestem jakąś wyjątkowo miłą osobą, na pogrubione w życiu bym nie wpadła .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:43   #37
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

O nie,jestem na nie.Tak sobie pomyslałam,że też rodziny z Sz.P nie mają żadnego dziecka o imieniu Bożydar.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 09:43   #38
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Jestem jakąś wyjątkowo miłą osobą, na pogrubione w życiu bym nie wpadła .
Dzieci w szkole nie są miłe bedzie dawać codziennie coś innego
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:44   #39
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Według mnie imię jest fajne i sama pewnie jako osoba dorosła nie narzekałabym na nie. Jako dziecko – nie wiem. No i też kwestia tego, czy imię w ogóle pasuje do nazwiska.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie jest lepsze od spolsczonych imion, bo z Dżessiką niewiele zrobisz, z Damroką masz takie pole do popisu w przezwiskach, że klękajcie narody. Dam to tamto, roka, jazzu, tyłka itd.
Moja mama zna jedną (w 100% Polkę) Jessicę. W szkole zwana była Siką

Zresztą, w języku polskim właściwie nie istnieje „si” czytane, jak w słowie „cosinus”. „Si” jest niemalże zawsze takie, jak w słowie „silnik”. A jeśli imię zostało częściowo spolszczone w pisowni, to duża część osób spokojnie może uznać, że jest spolszczone w całości i wtedy przeczytać z polskim „si”

To samo zresztą dotyczy imienia „Angelica”. Przy takim zapisie spodziewam się, że czytać należy „Andżelika”. Z kolei imię zapisane „Angelika” przeczytam już fonetycznie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:47   #40
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Ja znam stado Dżessik i Waness, ale i tak na głowe bije jej Nikola i Brajan. W kazdym razie, sa to imione juz znane i popularne dosc, a Damroka bedzie pewnie jedyna w miescie. Z czasem sie oswoi, ale po co to robic? Ja mam strasznie popularne imie typu Ania, ale wole to niz 'oryginalne'.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:49   #41
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Dzieci w szkole nie są miłe bedzie dawać codziennie coś innego
Otóż to, dziecięca fantazja pod tym względem nie zna granic.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 09:51   #42
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja znam stado Dżessik i Waness, ale i tak na głowe bije jej Nikola i Brajan. W kazdym razie, sa to imione juz znane i popularne dosc, a Damroka bedzie pewnie jedyna w miescie.
Ja znam tylko jedną Wanesę. I tak, jak Wanesa, Nikola czy Brajan mnie nie ruszają, tak Dżessica jest według mnie koszmarnym pomysłem, bo bez względu na to, jak zapisana, będzie budzić wątpliwości dotyczące zarówno tego, jak czytać imię, jak i tego, jak zapisać jego odmianę w piśmie.

Cytat:
Z czasem sie oswoi, ale po co to robic?
Ja znam parę osób z dość oryginalnymi imionami. Nigdy nie miały problemów z tym, jak się nazywają. Wręcz część z nich była bardzo zadowolona z tego.

Cytat:
Ja mam strasznie popularne imie typu Ania, ale wole to niz 'oryginalne'.
Co kto lubi. Popularne imiona mają ten problem, że często się powtarzają. Są osoby, którym to pasuje lub nie przeszkadza, a są takie, które jednak lubią, gdy w towarzystwie nie mają wielu imienników.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:51   #43
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja znam stado Dżessik i Waness, ale i tak na głowe bije jej Nikola i Brajan. W kazdym razie, sa to imione juz znane i popularne dosc, a Damroka bedzie pewnie jedyna w miescie. Z czasem sie oswoi, ale po co to robic? Ja mam strasznie popularne imie typu Ania, ale wole to niz 'oryginalne'.
Nikoli chyba znałam kilka, Brajan też się jakiś trafił, ale Wanessa to już kosmos...

Byłam kiedyś dzieckiem w szkole i też bym na to nie wpadła . Ale generalnie rozumiem, o co Ci chodzi.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:01   #44
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja znam parę osób z dość oryginalnymi imionami. Nigdy nie miały problemów z tym, jak się nazywają. Wręcz część z nich była bardzo zadowolona z tego.

Co kto lubi. Popularne imiona mają ten problem, że często się powtarzają. Są osoby, którym to pasuje lub nie przeszkadza, a są takie, które jednak lubią, gdy w towarzystwie nie mają wielu imienników.
Identyfikować mnie muszą po PESELU albo adresie, bo jest kilka osob o tym samym imieniu i nazwisku wszedzie.

U mnie to zależy, każda Sonia jest niezadowolona, Alan nie ma problemów, Ariel czy Albin już tak, Skarlet miała problem, Dobrawa i Dobroslawa mają problem, Stanisław miał problem, Igor i Borys też. Chyba tylko Wioletta jest zadowolona, ale to dosc przyjete imie, tylko milion pisowni.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:01   #45
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
fakt, ale dawanie tego imienia, w obecnych czasach, dziecku jest sileniem się na oryginalność. już pomijając to, że to dziecko się będzie męczyć z egoistyczną fanaberią rodzica. no po prostu nie.

edit: tak mi się przypomniało - w Gdańsku jest podobna ulica, co do tego imienia, i się będzie wszystkim z tym kojarzyć, niż z jakąś księżniczką (jeżeli chodzi o te rejony).
Znam jedną Damroke i nie ma problemów z imieniem, na Pomorzu dobrze się kojarzy, a nazwa ulicy właśnie od księżniczki pochodzi.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:02   #46
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Ja znam Vanessę, Angelikę, Nikolę...
Tylko ta ostatnia nie miała problemów w szkole z wyśmiewającymi się dzieciakami.
Ja też lubię tradycyjne imiona, ale te w typie Basi i Zosi, Damroka to za dużo jak dla mnie kojarzyłoby mi się najbardziej z ulicą Damrota w Katowicach...
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:07   #47
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Mi się zawsze Kinga tak źle kojarzyło, to w końcu king czy jednak dziewczyna? Powinna mieć siostę Kłinę,
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:08   #48
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Identyfikować mnie muszą po PESELU albo adresie, bo jest kilka osob o tym samym imieniu i nazwisku wszedzie.
Więc widać wiele zależy od podejścia konkretnej osoby. Ja bym wolała mieć bardzo nietypowe imię niż szalenie popularną kombinację imienia i nazwiska. Co kto lubi. Tylko trudno przewidzieć, co będzie wolało dziecko za kilka czy kilkanaście lat.

Cytat:
U mnie to zależy, każda Sonia jest niezadowolona, Alan nie ma problemów, Ariel czy Albin już tak, Skarlet miała problem, Dobrawa i Dobroslawa mają problem, Stanisław miał problem, Igor i Borys też. Chyba tylko Wioletta jest zadowolona, ale to dosc przyjete imie, tylko milion pisowni.
Wszystkie Sonie, które znam są bardzo zadowolone z imienia. Alan też jest zadowolony. Igor i Borys to według mnie normalne imiona. Znam kilku Igorów i kilku Borysów, nie mieli chyba nigdy problemów z imieniem. Stanisław to też według mnie normalne imię, znam kilku Staśków 25+. Nikt się nigdy nie dziwił, że noszą takie imię.
Z imion, które podałaś to według mnie prawdziwie problematycznym może być Skarlet.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:08   #49
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Identyfikować mnie muszą po PESELU albo adresie, bo jest kilka osob o tym samym imieniu i nazwisku wszedzie.

U mnie to zależy, każda Sonia jest niezadowolona, Alan nie ma problemów, Ariel czy Albin już tak, Skarlet miała problem, Dobrawa i Dobroslawa mają problem, Stanisław miał problem, Igor i Borys też. Chyba tylko Wioletta jest zadowolona, ale to dosc przyjete imie, tylko milion pisowni.
Sonia to akurat bardziej mi się kojarzy z Dostojewskim . Stanisław bardzo fajne imię, sama bym tak syna nazwała, Igor czy Borys już niekoniecznie - ale znałam i dziwne mi się nie wydawało. Alanów jak psów od paru lat, Ariela jednego znałam, co nie zmienia faktu, że w pracy mówiłyśmy z dziewczynami o nim per "nasza syrenka", na szczęście chłopak się nie obrażał .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 10:21   #50
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Sonie mają problem, bo to imię dla psa. A Igor to jak większość jednak wie garbaty pomocnik Draculi. To prawie jak Quasimodo, tylko że brzmi lokalnie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:29   #51
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Ale kto ustalil ze sonia to imie dla psa?

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:30   #52
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Sonie mają problem, bo to imię dla psa. A Igor to jak większość jednak wie garbaty pomocnik Draculi. To prawie jak Quasimodo, tylko że brzmi lokalnie.
Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś uznawał, że Sonia to imię dla psa Zresztą nie znam żadnego psa o tym imieniu. Sonia w moim otoczeniu luźno kojarzy się co najwyżej ze „Zbrodnią i karą”. No i parę osób zna etymologię tego imienia.
Igora z garbatym pomocnikiem Draculi tym bardziej nikt w moim otoczeniu nie kojarzy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:32   #53
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

normalne imiona też są niezłym polem do popisu dla "dzieci w szkole", ja mam normalne imię a kpin było co niemiara
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:35   #54
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ale kto ustalil ze sonia to imie dla psa?

Wyslane przez tapatalk 2
Serio? U mnie było zatrzęsienie psów o tym imieniu swojego czasu i tak zostało. Teraz jest Maksiu.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:41   #55
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

A u mnie nie xd znam za to kilka son ludzi i nikt nigdy nie uznawal tego imienia za dziwne itd

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:49   #56
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Więc widać wiele zależy od podejścia konkretnej osoby. Ja bym wolała mieć bardzo nietypowe imię niż szalenie popularną kombinację imienia i nazwiska. Co kto lubi. Tylko trudno przewidzieć, co będzie wolało dziecko za kilka czy kilkanaście lat.
Ja też, a niestety mam bardzo popularne w moim roczniku i "okolicach" imię. Mimo trzydziestki na karku nadal go nie lubię, właśnie ze względu na pospolitość.

Z osób o nietypowych imionach znałam Irminę oraz Innę (Inną?) - fajne, normalne osoby. Kojarzę też familię nowobogackich kmiotów, którzy swoich synalków nazwali kolejno: Oktawiusz, Amadeusz i Odyseusz - dzieciaki były koszmarne, ale raczej nie dzięki imionom, a wychowaniu (a przesrane wśród rówieśników miały dzięki zachowaniu).
O dziwo nie lubię imion typu Kazio, Stasio, Władzio, które parę lat temu (a może i nadal, nie wiem) były tak popularne w środowisku "ą, ę". Uważam, ze to taka sama oklepana moda jak Dżesiki i Nikole, tylko wśród innej warstwy społecznej; a za parę lat co druga osoba w klasie to będzie właśnie jakiś Stasio. Nie dla sztampy

Wracając do tytułu wątku: imię Damroka brzmi fajnie, tak "ostro" i zdecydowanie, podoba mi się
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 10:53   #57
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Ja znam duzo dziwnych imion tj. Osob ktore je maja, ale damroka jest po prostu oblesnym wyrazem

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 11:13   #58
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

są rzadko używane/nie spotykane/mega stare, które problematyczne nie są, np. Kajetan, Juliusz, bo da się od nich utworzyć sensowne zdrobnienie.

a teraz niech mi ktoś wymyśli od Damroki zdrobnienie. bo mi na myśl przychodzi tylko Dami, a to jakieś takie biedne. no chyba, że wszyscy mają się gimnastykować jak powiedzieć coś łagodniej lub wcale nie zdrabniać tego imienia. w każdym bądź razie, ja więcej widzę wad, niż zalet dla tego imienia.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 11:19   #59
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
a teraz niech mi ktoś wymyśli od Damroki zdrobnienie. bo mi na myśl przychodzi tylko Dami, a to jakieś takie biedne. no chyba, że wszyscy mają się gimnastykować jak powiedzieć coś łagodniej lub wcale nie zdrabniać tego imienia. w każdym bądź razie, ja więcej widzę wad, niż zalet dla tego imienia.
Myślę, że pod tym względem równie problematyczne mogą być takie imiona, jak Olga, Kamila czy Marta, a one raczej nie uchodzą za imiona dziwne, których lepiej dzieciom nie dawać
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 12:28   #60
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Damroka - jak wam się podoba?

Kajtek to przezwisko na dziecko a nie zdrobienie, nie lubię takich dwuznacznych imion, Wacek tak samo.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-30 17:44:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.