Połączone święta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-21, 07:34   #1
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159

Połączone święta


Hej dziewczynki. Trochę swiruje i się martwię. Zaraz świata, jako że rodzinka się powiększy postanowiliśmy "połączyć" święta - rodzina mojego męża i rodzina moja. Wszystko fajnie cieszę się niby ale i się obawiam. U mnie święta przychodzą jeszcze trochę tradycyjnie, kolędy przy kolacji, lekko ozdobiony stół i pomieszczenia. U nich bardziej dzień jak co dzień, po prostu zwykła kolacja z rodziną. Jako że święta odbędą się u nas nie wiem jak się zachować :/ wolała bym uniknąć niezrecznych sytulacji dla wszystkich stron, żartów ze za bardzo odswietnie (nie wiem czy by wystąpiły ogolnie dopasujemy się dobrze, nie mogę narzekać). Doradzcie co mam zrobić. Święta jak zawsze typowe święta, czy jak u nich po prostu koacje? Męczy mnie to troszkę.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 08:21   #2
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Połączone święta

Cytat:
Napisane przez kikila123321 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki. Trochę swiruje i się martwię. Zaraz świata, jako że rodzinka się powiększy postanowiliśmy "połączyć" święta - rodzina mojego męża i rodzina moja. Wszystko fajnie cieszę się niby ale i się obawiam. U mnie święta przychodzą jeszcze trochę tradycyjnie, kolędy przy kolacji, lekko ozdobiony stół i pomieszczenia. U nich bardziej dzień jak co dzień, po prostu zwykła kolacja z rodziną. Jako że święta odbędą się u nas nie wiem jak się zachować :/ wolała bym uniknąć niezrecznych sytulacji dla wszystkich stron, żartów ze za bardzo odswietnie (nie wiem czy by wystąpiły ogolnie dopasujemy się dobrze, nie mogę narzekać). Doradzcie co mam zrobić. Święta jak zawsze typowe święta, czy jak u nich po prostu koacje? Męczy mnie to troszkę.
Róbcie typowe święta, a jak rodzinka TŻ-a będzie znudzona kolędami, to sobie wyjdzie i wróci do domu po kolacji (kolację odbębnią jak co roku i dla wszystkich będzie tak jak wcześniej) a kto wie... może im się spodoba i zostaną dłużej?
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 16:48   #3
bajkowa_krolowa
Raczkowanie
 
Avatar bajkowa_krolowa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Połączone święta

Skoro święta będą u Ciebie to zrób je po swojemu. Myślę, że rodzina TŻ-ta będzie zadowolona z możliwości zobaczenia jak obchodzicie święta w Twojej rodzinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bajkowa_krolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 16:52   #4
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Połączone święta

Wymyślcie z TŻem jak WY chcecie obchodzić święta. Tak jakby reszty rodziny na nich nie było. A potem ta właśnie zróbcie. Święta u was= święta po waszemu.
Proste.
Jak ktoś bedzie miał z tym problem, to nie będzie powtórki za rok i tyle.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 17:11   #5
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Połączone święta

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Wymyślcie z TŻem jak WY chcecie obchodzić święta. Tak jakby reszty rodziny na nich nie było. A potem ta właśnie zróbcie. Święta u was= święta po waszemu.
Proste.
Jak ktoś bedzie miał z tym problem, to nie będzie powtórki za rok i tyle.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się.
Nie musisz odwzorowywac kolacji ktora jest u Ciebie lub TZta w domu. Zrobcie ją po swojemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 17:40   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Połączone święta

Te koledy to Wy spiewacie czy ida z radia/telewizji?
Nie znam nikogo komu przeszkadzalo, ze idzie taka tematyczna muzyka w tle zwlaszcza na proszonej kolacji w terminie przedswiatecznym. Gorzej jak kazecie im spiewac czy calowac kazdego przy skladaniu zyczen.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 19:54   #7
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 127
Dot.: Połączone święta

Cytat:
Napisane przez kikila123321 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki. Trochę swiruje i się martwię. Zaraz świata, jako że rodzinka się powiększy postanowiliśmy "połączyć" święta - rodzina mojego męża i rodzina moja. Wszystko fajnie cieszę się niby ale i się obawiam. U mnie święta przychodzą jeszcze trochę tradycyjnie, kolędy przy kolacji, lekko ozdobiony stół i pomieszczenia. U nich bardziej dzień jak co dzień, po prostu zwykła kolacja z rodziną. Jako że święta odbędą się u nas nie wiem jak się zachować :/ wolała bym uniknąć niezrecznych sytulacji dla wszystkich stron, żartów ze za bardzo odswietnie (nie wiem czy by wystąpiły ogolnie dopasujemy się dobrze, nie mogę narzekać). Doradzcie co mam zrobić. Święta jak zawsze typowe święta, czy jak u nich po prostu koacje? Męczy mnie to troszkę.

Jesteś gospodynią - ozdób i zaplanuj atrakcje/potrawy według siebie i swojego partnera. To wasza kolacja, a nie ich czy ich. Oczywiście zorganizujcie to tak, żeby nie było niezręcznych zabaw czy czegoś.


Nie rozumiem jak bardzo wigilia może się różnić w dwóch domach w tym samym kraju w obrębie tego samego kręgu kulturowego.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-21, 20:12   #8
marlen1366
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 845
Dot.: Połączone święta

Zrób tak żebyście Wy, jako gospodarze czuli się dobrze. Np. w moim rodzinnym domu nie czyta się modlitwy przed wigilią, w rodzinie męża tak. Do swojego domu ten zwyczaj zabrałam. W rodzinie męża nie ma zwyczaju dekorowania domu, w moim rodzinnym już tak i to jest też u nas. Fajnie że można od każdej ze stron wziąć coś dla siebie i robić po swojemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlen1366 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 21:31   #9
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Połączone święta

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jesteś gospodynią - ozdób i zaplanuj atrakcje/potrawy według siebie i swojego partnera. To wasza kolacja, a nie ich czy ich. Oczywiście zorganizujcie to tak, żeby nie było niezręcznych zabaw czy czegoś.


Nie rozumiem jak bardzo wigilia może się różnić w dwóch domach w tym samym kraju w obrębie tego samego kręgu kulturowego.
Może - oj wierz mi, że może
U jednych np wigilia to czas, aby zjeść śledzia jako zagrychę pod wódeczkę
U innych wigilia to odbębnienie kolacji przy tv.
A dla jeszcze innych wigilia to wspólne siedzenie, śpiewanie kolęd, modlitwa i wycieczka na pasterkę.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 00:41   #10
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Połączone święta

Tak jak pisała kopnieta wigilia może się różnić i to bardzo.
Np jak byłam mała i wigilia odbywała się z ojcem była bardzo bardzo odswietna kolacja, żywe drzewko, każdy elegancko ubrany, dzielenie się opłatkiem, modlitwa przed kolacją, kolędy do kolacji, później wspólne śpiewanie kolęd, na koniec albo pasterka albo jak byłam chora mogłam pooglądać tv z rodzicami....

Później jak rodzice się rozstali już było inaczej trochę : mniej odswietny stół, ubranie... dzielenie sie oplatkiem. do kolacji jakieś tam kolędy w tle z radia, przed modlitwa, po tv....

Jak już każdy jest dorosły znowu przyjęło to inna formę... przeze mnie i siostrę.... ubranie stół i ozdoby elegancko, opłatek, modlitwa, kolacja z kolędami w tle, chwilę spędzone po kolacji razem, tylko teraz już po dłuższym czasie każdy idzie do siebie, czy do "drugiej" rodziny....

U mojego męża z tego co opowiadał to zwykła kolacja, nic szczególnego, opłatek, telewizor w tle, ubierasz co chcesz nawet dresy. I tyle. Zjesz i koniec. Dzień jak co dzień.

Jak jego brat robił. Opłatek telewizja w tle, trochę odswietne ubrania, krótka chwila razem.

Tak więc sama wiem że wigilia może być obchodzona na tysiąc sposobów....



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 07:23   #11
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Połączone święta

Pewnie, ze tak. Moze byc bardzo roznie w W.
U moich rodzicow i u rodzicow TZta akurat mega odswietnie: piękne stoly, ozdoby, swiatelka, choinka, oczywiscie fura tradycyjnego jedzenia, ciast, pierniki, odwietne ubrania, oplatek i uroczysty nastroj, koledy, zadnej TV. U moich rodzicow dodatkowo modlitwa, pasterka, pianino i wspolne spiewanie - to juz nie moja bajka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-22, 10:37   #12
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Połączone święta

Śpiewanie i nas raczej nigdy nie powróci było miło ale mimo to to nie dla mnie....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 15:40   #13
Ailuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 5
Dot.: Połączone święta

Nie martw się, wszystko będzie dobrze Zróbcie po swojemu, bez spiny.
Ailuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 16:51   #14
dominika_kras
Raczkowanie
 
Avatar dominika_kras
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 131
Dot.: Połączone święta

pewnie, że zrób swojemu! jeśli rodzinie męża się nie spodoba - trudno, to tylko jeden wieczór ale kto wie, może będą zachwyceni takim sposobem spędzania świąt.
dominika_kras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 19:23   #15
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Połączone święta

Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Na prawdę zaczynam swirowac na te święta trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 18:14   #16
Darli
Raczkowanie
 
Avatar Darli
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 168
Dot.: Połączone święta

Pewnie, że rób po swojemu!
U mnie mama z babcią zawsze organizowały również takie tradycyjne "świąteczne" święta, z myślą że to niezwykły dzień, dlatego było właśnie pięknie i był ten klimat.
Dlatego sama na pewno chciałabym to utrzymać i zrobić tak samo, a nie psuć swoją wizję i niezwykłość tych świąt bo komuś może się nie podobać
No co ty, koniecznie po swojemu
Darli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 07:19   #17
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Połączone święta

Rozmawiałam z moim i zapytałam go jak on to widzi i stwierdził ze robimy po swojemu nie powiem lepiej się czuję jak nie jestem z tym sama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 13:37   #18
janna88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 39
Dot.: Połączone święta

[QUOTE=la'Mbria;86151417]Wymyślcie z TŻem jak WY chcecie obchodzić święta. Tak jakby reszty rodziny na nich nie było. A potem ta właśnie zróbcie. Święta u was= święta po waszemu.

Dokładnie. Uslyszałam kiedyś takie zdanie: "Po ślubie nie ma być ani tak, jak było u ciebie w domu, ani tak, jak było u niego w domu. Ma być tak, jak będzie u was w domu". Zróbcie po swojemu. Porozmawiajcie o tym, jak sobie wyobrażacie idealne spędzanie świąt i postarajcie się osiągnąć kompromis

Nie doczytałam ostatniego posta. Widzę, że decyzja podjęta.

Edytowane przez janna88
Czas edycji: 2018-11-24 o 13:38 Powód: Pominięcia posta przy czytaniu wątku.
janna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 15:51   #19
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Połączone święta

Podjęta podjęta ale spokoknie i Twoja odpowiedź się przyda. Faktycznie musi być po ślubie jak chcą nowożeńcy a nie na wzór czyjegoś domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-24, 16:26   #20
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Połączone święta

A tak z ciekawości, na jaki dress code postawiłaś?

U mnie w domu jadło się kolację w zasadzie codziennych ciuchach, może nie w dresach ale też bez koszul i sukienek. A u siebie chciałabym elegancką wigilię.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 17:59   #21
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Połączone święta

Ja sama nie lubię sukienek... Ale ta koszula u mnie jest mile widziana. W tym roku ze swoim ubiorem będę miała problem bo brzuszek mi zabiera wszystkie ubrania Ale coś wymyślę.

W domu lubię jak troszkę dom jest wydtrojony, trochę nie lubię też przepychu. Ze swoim lubimy małe światełka, jakiś swiecznik/stroik.
Na stole obrus serwetki ładnie ułożone. Widelce w serwetkach itp. Średnie drzewko gdzieś w konciku. I muzyka świąteczna w tle, nie koniecznie same kolędy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Podejrzewam że bardziej będę chciała później pokazać dziecku całkowita magię świat malucha na pewno takie cuda ucieszą ale to za kilka lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-24 18:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.