Studia zaoczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-12, 15:55   #1
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Angry

Studia zaoczne


Własnie dowiedzialam sie ze niestety nie dostalam sie na studia dzienne. Jestem zla nie na siebie ale na caly ten uniwersytet, bo ze swoich wyników maturalnych moge byc dumna a swiadectwo ukonczenia liceum tez jest niczego sobie:P Moja kolezanka ktora miala srednią 5,4!! nie dostala sie równiez na ten sam uniwersytet. Zrozumialabym gdyby byl to uniwerek warszawski lub jagiellonski. Ten niestety nie moze poszczycic sie bogatą historą, a tym bardziej jakims wysokim poziomem. Brrrr chetnie bym im wygarnęła....No cóż musialam sie komus wyzalić, mam nadzieje ze nie macie mi tego za zle Spróbuje jeszcze złożyć odwołanie, choc wątpie czy cos dobrego z tego wyniknie, ale tak dla czystego sumienia i spokojnych myśli W piątek jade zawiesc papiery na studia zaoczne, tylko jest pewien problem. na stronce tejże uczelni nie ma informacji na temat wpłaty ( chodzi mi o całą sume za pierwszy rok studiów zaocznych a nie o opłate rekrutacyjną). Jeżeli wiedzialabym ile wynosi ta sumka, odłozyłabym pieniążki przez wakacje, bo trafiła mi sie taka dorywcza praca. Niestety dla moich rodziców to zbyt duży wydatek. Czy wy Drogie Wizażanki norientujecie sie ile wynosi wpłata na studia zaoczne?? Błagam napiszcie jezeli sie orientujecie. Z góry dzieki za odpowiedzi
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 16:04   #2
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Studia zaoczne

Witaj!! Nie przejmuj się tym Ktoś kiedys powiedział, ze co nas nie zabije to nas wzmocni. Może to dobrze że idziesz na studia zaoczne. Znajdziesz sobie pracę, szybciej staniesz sie samodzielna. Spróbuj znaleźć tutaj dobre strony tego Wszystko się ułoży. A po roku możesz spróbować przenieść sie na dzienne. Ja w przyszłym roku również chcę zdawać na studia zaoczne.Co prawda studiuję dziennie, ale sznas ena pracę po moim kierunku są marne. Więc chcę skończyć jeszcze cos bardziej przyszłościowego A z tego co się orientuję to opłaty za studia bedą wynosiły ok 3000 za rok, ale ta suma jest zależna od tego co chcesz studiować i gdzie. Najlepiej zadzwoń do dziekanatu i tam Ci wszystko powiedzą Trzymaj się!! Powodzenia!!
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 16:13   #3
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Studia zaoczne

O wpłatę to się musisz dowiedzieć bezpośrednio na uczelni, jej wysokość może być bardzo różna w zależności od uczelni i kierunku.

A tak z ciekawości... co to za uniwerek??? Szok
Nie martw się za bardzo, może jeszcze się okaże, że zaoczne Ci bardziej odpowiadają... a jak nie to zawsze możesz próbować się przenieść będzie dobrze
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 16:16   #4
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Dot.: Studia zaoczne

Wolalabym nie pisac co to za uniwersytet dla bezpieczeństwa. Ale powiem ze jest w Olsztynie
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 16:18   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez ma75
O wpłatę to się musisz dowiedzieć bezpośrednio na uczelni, jej wysokość może być bardzo różna w zależności od uczelni i kierunku.

A tak z ciekawości... co to za uniwerek??? Szok
Nie martw się za bardzo, może jeszcze się okaże, że zaoczne Ci bardziej odpowiadają... a jak nie to zawsze możesz próbować się przenieść będzie dobrze
Ja też jestem ciekawa i się boję,bo jeszczcze nic nie wiem o swoich studiach,tj.czy się dostałam,bo dopiero będę mieć rozmowy kwalifikacyjne
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 16:19   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez Dorotk@
Wolalabym nie pisac co to za uniwersytet dla bezpieczeństwa. Ale powiem ze jest w Olsztynie
No to fajnie mają
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 16:22   #7
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Dot.: Studia zaoczne

aaaaaa.... jeszcze jedno pytanko. Ciezko sie dostac na studia zaoczne?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 16:27   #8
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez Dorotk@
aaaaaa.... jeszcze jedno pytanko. Ciezko sie dostac na studia zaoczne?
To też zależy od uczelni i kierunku. Są kierunki, gdzie przyjmują wszystkich jak leci, no bo w końcu każdy student płaci, a są takie, gdzie więcej wymagają Najlepiej spróbuj się zorientować na miejscu, pogadać z ludźmi, którzy tam studiują...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 16:37   #9
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Studia zaoczne

Dotorko mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale nie chcę zakładać nowego wątku na ten sam temat, więc wyżalę się tutaj. Ja też sie nie dostałam na dzienne. Dziwnym zbiegiem okolicznośći też w Osztynie Ale brat mójpowiedział, żeby się nie załamywać, bo bardzo dużo ludzi dostaję się z odwołań. Pomyśl sobie w ten sposób, że ludzie czasami wybierają kilka kierunków. I jak się dostaną na kilka, to wybierają jeden i z pozostałych rezugnują. Wtedy więcej miejsc zostaje na przyjęcia z odwołań. A z tego co mi wiadomo to z odwołań więcej ludzi przyjmują, niż z normalnego konkursu świadectw. Głowa do góry Może się uda
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 17:01   #10
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Studia zaoczne

To jakaś epidemia, bo ja tez się nie dostałam na dzienne, zabrakło mi 2,5 punkta może mi się uda z odwołania. Ale z drugiej strony to uważam, że to niesprawiedliwe, ja zdawałam starą maturę i z przedmiotów branych pod uwagę miałam 5,5, a przelicznik punktowy był tak niekorzystny, że się nie dostałam, większość przyjętych zdawała nową maturę. Na wszelki wypadek złożę jeszcze podanie na zaoczne, ale się wpieniłam
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 17:16   #11
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Studia zaoczne

Ja jeszcze nie wiem czy dostałam się na moje wymarzone studia, a wszystko też przez nowych maturzystów. To jest strasznie niesprawiedliwe, matura nawet na poziomie rozszerzonym ma się nijak do egzaminu wstępnego.
A studia zaoczne są przecież drogie, a wiadomo teraz kokosów raczej się nie zarobi bez wyższego wykształcenia.
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 17:28   #12
mag:)
Raczkowanie
 
Avatar mag:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 92
Dot.: Studia zaoczne

hmm ja mam tez problem z tej parafii, tzn studiuje kierunek po którym mam gwarantowane bezrobocie i chciałam od sierpnia-września znaleźć sobie jakaś prace, żeby mieć szanse na zacięgnięcie pożyczki na studia wieczorowe, po których miałąbym dużo dużo większe szanse na dobra pracke i taka o jakiej marze... co tu dużo gadać, pierwszy raz w życiu przeżywam takie ciśnienie, pensja musiałąby mi wystarczyć i na spłacanie pożyczki i na utrzymanie się we Wro... ciezko być dorosła...
__________________
codziennie:
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl
mag:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 17:32   #13
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Studia zaoczne

Co do opłat to ja płacę 300 zł miesięcznie ( w prywatnej). Z tego co się orientuję to nie powinno być więcej niż 450 zł za miesiąc, w miesiącach wakacyjnych opłaty wynoszą zazwyczaj o połowę mniej.
__________________
Z charakteru to ja Ruda jestem
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 17:34   #14
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Studia zaoczne

Dokaldnej odpowiedzi udzielaja w dziekanacie. Powodzenia
__________________
Z charakteru to ja Ruda jestem
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 17:40   #15
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Studia zaoczne

Ja w Poznaniu na UAMie płace 1950zl za semestr. Sporo jak na uczelnie panstwową ale poziom jest bardzo dobry Dziewczyny nie martwcie sie,studia zaoczne nie są złe!
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:05   #16
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez Evka
Ja w Poznaniu na UAMie płace 1950zl za semestr. Sporo jak na uczelnie panstwową ale poziom jest bardzo dobry Dziewczyny nie martwcie sie,studia zaoczne nie są złe!
Co studiujesz??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:08   #17
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Studia zaoczne

Turystyke i rekreacje
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:14   #18
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez Evka
Turystyke i rekreacje
Obstawiałam coś z nauk społecznych Coś mój instynk źle chodzi
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:23   #19
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Question Dot.: Studia zaoczne

Ja się nie dostałam na żadne studia a zdawałam na 3 kierunki Tylko,że na wszystkich przyjmowali po 10,15 osób,a te studia sa tylko na 3 uniweystetach w karju,więc ludzi była masa.I teraz mam dylemat:iśc na zaoczne czy prywatne??Niby panuje opinia,że na prywatnych jest niski poziom i trudno po nich o prace a poza tym ludzie podobno też tam sa nieciekawi..(może to tylko stereotyp,ale tak słyszałam,nie chce nikogo urazić )......ale z drugiej strony na zaocznych nie ma tych moich wymarzonych kietunków i musiałabym iśc na coś innego,a nic mi się za bardzo nie podoba I jak myślicie??Co zrobić??
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 18:24   #20
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez natii4
Obstawiałam coś z nauk społecznych Coś mój instynk źle chodzi
Hihi... Tam jest taki zakres przedmiotow -od filozofii,psycholigii,soc jologii przez nauki stricte geograficzne po zarzadzania i marketingi ze prawie trafilas
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:26   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez niv_
Ja się nie dostałam na żadne studia a zdawałam na 3 kierunki Tylko,że na wszystkich przyjmowali po 10,15 osób,a te studia sa tylko na 3 uniweystetach w karju,więc ludzi była masa.I teraz mam dylemat:iśc na zaoczne czy prywatne??Niby panuje opinia,że na prywatnych jest niski poziom i trudno po nich o prace a poza tym ludzie podobno też tam sa nieciekawi..(może to tylko stereotyp,ale tak słyszałam,nie chce nikogo urazić )......ale z drugiej strony na zaocznych nie ma tych moich wymarzonych kietunków i musiałabym iśc na coś innego,a nic mi się za bardzo nie podoba I jak myślicie??Co zrobić??
Pewnie jakaś orientalistyka??

Kilka tygodni temu założyłam wątek o państwowych i niepaństwowych uczelniach.Zdania były podzielone
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:28   #22
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez Evka
Hihi... Tam jest taki zakres przedmiotow -od filozofii,psycholigii,soc jologii przez nauki stricte geograficzne po zarzadzania i marketingi ze prawie trafilas
Ja też zmierzam do Adasia po naukę-zobaczymy co to będzie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:34   #23
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja też zmierzam do Adasia po naukę-zobaczymy co to będzie
A jaki kierunek Natii?

Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:35   #24
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez Evka
A jaki kierunek Natii?

Historia oraz filozofia ze specjalnością komunikacja społeczna
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 19:24   #25
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez natii4
Historia oraz filozofia ze specjalnością komunikacja społeczna
Powodzenia Bede 3mac kciuki
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 19:27   #26
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez Evka
Powodzenia Bede 3mac kciuki
Nie dziękuję
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 19:54   #27
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez zalika
To jakaś epidemia, bo ja tez się nie dostałam na dzienne, zabrakło mi 2,5 punkta może mi się uda z odwołania. Ale z drugiej strony to uważam, że to niesprawiedliwe, ja zdawałam starą maturę i z przedmiotów branych pod uwagę miałam 5,5, a przelicznik punktowy był tak niekorzystny, że się nie dostałam, większość przyjętych zdawała nową maturę. Na wszelki wypadek złożę jeszcze podanie na zaoczne, ale się wpieniłam
dokładnie to samo jest u mnie! ludzie z nową maturą maja prawie 100% wiecej punktów po przeliczeniu niz ci ze stara maturą!
wku*** sie mozna
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 20:06   #28
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Wink Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez niv_
Ja się nie dostałam na żadne studia a zdawałam na 3 kierunki Tylko,że na wszystkich przyjmowali po 10,15 osób,a te studia sa tylko na 3 uniweystetach w karju,więc ludzi była masa.I teraz mam dylemat:iśc na zaoczne czy prywatne??Niby panuje opinia,że na prywatnych jest niski poziom i trudno po nich o prace a poza tym ludzie podobno też tam sa nieciekawi..(może to tylko stereotyp,ale tak słyszałam,nie chce nikogo urazić )......ale z drugiej strony na zaocznych nie ma tych moich wymarzonych kietunków i musiałabym iśc na coś innego,a nic mi się za bardzo nie podoba I jak myślicie??Co zrobić??
Nie sugeruj sie stereotypami- tu na wizazu byla juz cala dyskusja na temat wyboru uczelni panstwowej lub prywatnej ( http://www.wizaz.pl/forum/showthread...twowa+prywatna ) wiec mozesz sobie poczytac. Stereotypy dotyczace uczelni prywatnych nie zawsze sa prawdziwe. Poprzegladaj rankingi uczelni prywatnych i panstwowych, ale nie patrz wg miejsca uczelni w kraju, tylko wg kierunku, który Cie interesuje Pozdrawiam i zycze powodzenia
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 21:14   #29
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: Studia zaoczne

ja stane tu w obronie osób z nowa maturą. Jeśli stara komuś nie poszła to nic sie nie stało bo i tak sie nie liczyła i mozna było sie przyłożyc do wstepnych a z nowa nic sie nie da zrobić i ja wolałabym miec wstępne.

a co do niedostania się. dzisiej moja koleżanka z bardzo dobrymi wynikami nie dostała się na raczej średni uniwerek opolski . ja nie wiem ale może przez to że w wileu lepszych uczelniach przyjmuja odpisy i ludzie poskładali na te mniej prestiżowe dla zabezpieczenia. Później mogą porobić się jeszcze miejsca i zrobia drugi nabór (np. w opolu myśle że zrobi się luźniej po wynikach na wrocławskim które sa dopiero za tydzień). także może jest jeszcze nadzieja dla tych co się nie dostali za pierwszym razem...

ja tak pocieszam, ale mam nadzieje, że po wynikach mnie nikt nie bedzie musiał pocieszać...
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 21:24   #30
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez roksanka
ja stane tu w obronie osób z nowa maturą. Jeśli stara komuś nie poszła to nic sie nie stało bo i tak sie nie liczyła i mozna było sie przyłożyc do wstepnych a z nowa nic sie nie da zrobić i ja wolałabym miec wstępne.
...
wiesz nie wszedzie są wstepne dla osób ze starą maturą.
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.