Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-12, 19:30   #631
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie, ok, zafoliowanie bym skrytykowała bo to znowu kolejne śmieci ale jakieś zabezpiecznie, pstyczek to już co innego.

Ja się nie spotkałam z kosmetykami zabezpieczonymi, a nie mam na myśli jakichś tanich hosteli. Widać mała jeszcze świadomość społeczna.



Jesli tak jest, obojętnie u kogo, to tragedia po prostu, bezmyślne produkowanie tirów wybitnie bezsensownych do tego wszystkiego śmieci.
To się ludziom już wymknęło spod wszelkiej kontroli. Ostatnio dostałam czekoladki, 24 sztuki (30 dkg) małych kulek zapakowanych w metalową puszkę w którą by się pomieściło tak na oko ze 2 kilo. Oczywiście plastikowe korytka, sreberka, wypełnienie.
Szkoda że ludzie muszą zniszczyć planetę żeby się jakoś ogarnąć. Przy czym planeta sobie poradzi; ewolucja.
Ziemia kiedyś po prostu nas wszystkich zabije i się odnowi. W cyklu życia Ziemi jesteśmy tylko mrugnięciem, więc da sobie radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-12, 19:34   #632
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
bo głównie używam ich do zmycia lakieru z paznokci co 2-3 dni, a takie waciki wielorazowe się do tego z pewnością nie nadają.
Uzywałabym papieru toaletowego.

Cytat:
na 5 wielorazowych wacików do demakijażu za 19.99zł.
Ale jak wacik 4 zł?

dla mnie te ceny są absurdalne. Przykładowo w drugą stronę. Jeśli podpaska wielorazowa kosztuje ok 10 zł, to na okres przydałoby się z 30 na jeden rzut żeby nie musieć non stop robić prania (z 5 na dzien i 2 na noc, robi sie 7 na dobę, i powiedzmy 4 dni to 28 szt). To jest wtedy jednorazowy wydatek 300 zł, jak dla mnie jakieś 50-60 paczek wielopaków z marketu (lubię Femina zBiedry 40 szt, one sa chyba aktualnie po jakieś 6 zł?). Minimum 5 lat (60 mscy) zużycia to niby kiedy i jak ma to się zwrócić. No oczywiście można kupić 2.
Nie chcę się czepiać bo nie twierdzę że ceny są czyjąs złą intencją ale kupy dupy mi się to nie trzyma i słabo to wygląda. To ja się nie dziwię że ktoś woli wydać kilka zł na paczkę podpasek miesięcznie i dalej produkować hurtem odpady.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-03-12 o 19:36
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-12, 19:49   #633
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Minimalizm w zyciu

Jak kiedyś liczyłam to na podpaski w ciągu roku wydaję 60-70 zł. Zużywam do 20 podpasek na jeden okres, więc byłoby to 200 zł za wielorazowe. U mnie jak najbardziej się kalkuluje jeśli chodzi o koszty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-12, 20:14   #634
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Dlatego mam zamiar przerzucić się na kubeczek jak już przyjdzie na to moja pora.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-12, 21:45   #635
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Jak kiedyś liczyłam to na podpaski w ciągu roku wydaję 60-70 zł. Zużywam do 20 podpasek na jeden okres, więc byłoby to 200 zł za wielorazowe. U mnie jak najbardziej się kalkuluje jeśli chodzi o koszty.
nie no ok, zwracają ci się po 3 latach tylko właśnie skąd dla odmiany pewność że po 3 latach to się będzie nadawało do dalszych użytkowań. Wystarczy że plastikowe zatrzaski się wyrobią i nie będą trzymać. Ciekawe na ile lat to starcza. Kurde nie chcę tego krytykować bo idea jest fajna, zacna, no i w koncu 10 zł za szmacianą podpaskę to przecież też nie wydaje się kosmiczną ceną (szczególnie że to gotowy produkt - tylko kurde hm? czy to się aż tak niemożliwie różni od np. ścierek z mikrofibry? Nie no dobra, jest guzik i jakaś wkładka, ale jednak nie jest to też nie wiadomo jaka konstrukcja) tylko jak się tak spojrzy na to globalnie to już się robi nieco dziwnie.

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Aska a mnie właśnie bardziej interesują podpaski niż kubeczek bo aktualnie tampony stosuję głównie na basen. Poza tym trochę się zniechęciłam tym że trzeba sobie to dobrać żeby było idealnie.


Tak spojrzałam na te waciki, i mnie to przypomina gąbeczki/szmateczki do puderniczki z Rossmana, używam takich do białego pudru w kamieniu i co kilka dni sobie przepieram, też mi to wygląda jak takie włochate krązki, i kurczaki w Ross chyba płaciłam ze 3 zł za sztukę.

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

https://www.biofemina.pl/avril/bawel...yABEgISQPD_BwE
o takie, np. tu 2,70 za sztukę i bez promocji.
No ale pojęcia nie mam czym to się różni.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-03-12 o 21:43
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-12, 21:50   #636
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Minimalizm w zyciu

No do mnie średnio przemawiają te podpaski, ale jeśli chodzi o koszty to by się zwróciło. I o zatrzaski bym się nie martwiła, już w wielu rzeczach miałam takie i nie straciły funkcji po setkach zapięć i kilkudziesięciu praniach. Ale tak czy siak to póki co moja granica komfortu w ograniczaniu śmiecenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 12:43   #637
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;86592674]Tez mam waciki wielorazowe od ponad 3 lat i bardzo sobie chwale. Teraz jedynie na pewno bym nie kupila białych, wolałabym kolorowe ale następne jak będę potrzebowała wymienić to sobie już sama [/QUOTE]

Wiem, co masz na mysli, bo waciki nie wygladaja po kilku praniach. ALE ja czyszcze je co wieczor mydlem z Aleppo i dopieraja sie rewelacyjnie.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Uzywałabym papieru toaletowego.

Ale jak wacik 4 zł?

dla mnie te ceny są absurdalne. Przykładowo w drugą stronę. Jeśli podpaska wielorazowa kosztuje ok 10 zł, to na okres przydałoby się z 30 na jeden rzut żeby nie musieć non stop robić prania (z 5 na dzien i 2 na noc, robi sie 7 na dobę, i powiedzmy 4 dni to 28 szt). To jest wtedy jednorazowy wydatek 300 zł, jak dla mnie jakieś 50-60 paczek wielopaków z marketu (lubię Femina zBiedry 40 szt, one sa chyba aktualnie po jakieś 6 zł?). Minimum 5 lat (60 mscy) zużycia to niby kiedy i jak ma to się zwrócić. No oczywiście można kupić 2.
Nie chcę się czepiać bo nie twierdzę że ceny są czyjąs złą intencją ale kupy dupy mi się to nie trzyma i słabo to wygląda. To ja się nie dziwię że ktoś woli wydać kilka zł na paczkę podpasek miesięcznie i dalej produkować hurtem odpady.
Nikt nigdy nie powiedzial, ze bycie eko jest tanie/tansze. Czesto jest wrecz przeciwnie, bo naturalne materialy sa drozsze od syntetycznych. Cos za cos. Ja wole zaplacic wiecej, ale nie zasmiecac swiata.
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-13, 13:11   #638
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Fajny wątek


Ostatnio zaczęłam się mocniej interesować minimalizmem, początkowo ze względu na brak finansów, a potem mnie to zainteresowało.


Oglądam taką jedną dziewczynę na YT, nie pamiętam nicku Taka z kręconymi włosami, chyba 22 lata ma.


1. Przestałam zawzięcie biegać do sklepów, ciuchlandów. Od 3 miesięcy nie kupiłam żadnego ubrania i ... nawet tego nie odczułam Mam w czym chodzić.
2. Zamierzam kupić sobie butelkę/dzbanek filtrujący. Ja piję dużo wody. Jak się dowiedziałam, ile wyrzucam plastiku w ciągu roku to się za głowę złapałam. Na miesiąc kupowałam zgrzewkę wody 1,5l i tak od 2 lat... Szkoda mi środowiska.
3. Powoli się przekonuję do kubeczka menstruacyjnego. Jak wchodził na rynek, kosztował w granicach 100-120 zł. Teraz w Rosmannie jest po 40zł. No a za 40zł to można 3 paczki tamponów kupić, które wystarczą...na krótko nie oszukujmy się
4. Muszę przestać ciągle wkładać w woreczki plastikowe zakupów. Tu owoc, tu warzywo, tu bułka i strasznie dużo tego wyrzucam.
5. Wykorzystuję jedzenie do końca, kiedyś potrafiłam wyrzucać chleb, pozostały makaron etc.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 14:00   #639
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Hultaj czasem warto dołożyć kilka złotych dla własne zdrowia i środowiska. Niestety ale nie zawsze jest wygodnie, zdrowo i jeszcze tanio.
A mikrofibry od skóry się nie poleca. I dodatkowo warstwa nieprzepuszczalna. Więc tak - takie podpaski różnią się od ścierek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 14:04   #640
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie no ok, zwracają ci się po 3 latach tylko właśnie skąd dla odmiany pewność że po 3 latach to się będzie nadawało do dalszych użytkowań. Wystarczy że plastikowe zatrzaski się wyrobią i nie będą trzymać. Ciekawe na ile lat to starcza. Kurde nie chcę tego krytykować bo idea jest fajna, zacna, no i w koncu 10 zł za szmacianą podpaskę to przecież też nie wydaje się kosmiczną ceną (szczególnie że to gotowy produkt - tylko kurde hm? czy to się aż tak niemożliwie różni od np. ścierek z mikrofibry? Nie no dobra, jest guzik i jakaś wkładka, ale jednak nie jest to też nie wiadomo jaka konstrukcja) tylko jak się tak spojrzy na to globalnie to już się robi nieco dziwnie.

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Aska a mnie właśnie bardziej interesują podpaski niż kubeczek bo aktualnie tampony stosuję głównie na basen. Poza tym trochę się zniechęciłam tym że trzeba sobie to dobrać żeby było idealnie.


Tak spojrzałam na te waciki, i mnie to przypomina gąbeczki/szmateczki do puderniczki z Rossmana, używam takich do białego pudru w kamieniu i co kilka dni sobie przepieram, też mi to wygląda jak takie włochate krązki, i kurczaki w Ross chyba płaciłam ze 3 zł za sztukę.

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

https://www.biofemina.pl/avril/bawel...yABEgISQPD_BwE
o takie, np. tu 2,70 za sztukę i bez promocji.
No ale pojęcia nie mam czym to się różni.
Czy ktoś kiedyś tu napisał, że bycie eko jest tanie? Niestety nie jest i choćby dlatego producenci najchętniej wybierają plastik, bo jest najtańszy. Dopóki będziemy dbać tylko o to, żeby było jak najtaniej, to niestety nic się nie zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 14:22   #641
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Brawo Biedronka, mały tiptopek do przodu Załącznik 7667854
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-13, 14:30   #642
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Fajny wątek


Ostatnio zaczęłam się mocniej interesować minimalizmem, początkowo ze względu na brak finansów, a potem mnie to zainteresowało.


Oglądam taką jedną dziewczynę na YT, nie pamiętam nicku Taka z kręconymi włosami, chyba 22 lata ma.


1. Przestałam zawzięcie biegać do sklepów, ciuchlandów. Od 3 miesięcy nie kupiłam żadnego ubrania i ... nawet tego nie odczułam Mam w czym chodzić.
2. Zamierzam kupić sobie butelkę/dzbanek filtrujący. Ja piję dużo wody. Jak się dowiedziałam, ile wyrzucam plastiku w ciągu roku to się za głowę złapałam. Na miesiąc kupowałam zgrzewkę wody 1,5l i tak od 2 lat... Szkoda mi środowiska.
3. Powoli się przekonuję do kubeczka menstruacyjnego. Jak wchodził na rynek, kosztował w granicach 100-120 zł. Teraz w Rosmannie jest po 40zł. No a za 40zł to można 3 paczki tamponów kupić, które wystarczą...na krótko nie oszukujmy się
4. Muszę przestać ciągle wkładać w woreczki plastikowe zakupów. Tu owoc, tu warzywo, tu bułka i strasznie dużo tego wyrzucam.
5. Wykorzystuję jedzenie do końca, kiedyś potrafiłam wyrzucać chleb, pozostały makaron etc.
Pewnie masz na myśli kanał Ciut Więcej
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 15:32   #643
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Pewnie masz na myśli kanał Ciut Więcej
Ta co w filmiku o miesiącu bez zakupów najpierw pochwaliła się nowymi kolczykami i nową filiżanką? Chociaż całkiem sympatyczna dziewczyna.
Mnie też się udaje ograniczyć zakupy on-line. Wprowadziłam limit zamówień ilościowy i finansowy, na kosmetyki i ciuchy, bo to głównie zamawiałam najczęściej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 17:10   #644
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Minimalizm w zyciu

nie mam na myśli żadnych konkretnych produktów ale produkcja to jedno, a nabijanie marży modą to 2.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 17:31   #645
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ta co w filmiku o miesiącu bez zakupów najpierw pochwaliła się nowymi kolczykami i nową filiżanką? Chociaż całkiem sympatyczna dziewczyna.

Mnie też się udaje ograniczyć zakupy on-line. Wprowadziłam limit zamówień ilościowy i finansowy, na kosmetyki i ciuchy, bo to głównie zamawiałam najczęściej.
Haha, tak, ta. Ale w całym styczniu kupiła sześć rzeczy, jak kupowała wcześniej dużo więcej, to jest to sukces.
Ja też staram się ograniczać śmieci. Używam kubeczka, wodę piję z kranu (chodzę z bidonem), wacików w tej chwili używam dwóch dziennie (będę próbowała całkiem zrezygnować) plus dwóch bezpyłowych co dwa tygodnie, do pracy noszę jedzenie w pojemnikach w wielorazowej torbie, torbę też noszę na zakupy. Jeszcze planuje kupić lub uszyć woreczki do produktów na wagę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 17:39   #646
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Czy ja jestem jedyna, której ten kanał się nie podoba? Dla mnie to totalna porażka No ale fajnie, jeśli chociaż kogoś zmotywowało do zmiany

Co do wacików wielorazowych, to ja kupiłam sobie już prawie rok temu i tak mi się z nich źle korzystało, że ostatecznie korzystam bardzo rzadko. Nauczyłam się przemywać twarz bez wacików. Na szczęście nie używam jakichś mocnych kosmetyków, które by trzeba zmywać nie wiadomo czym. Jak już naprawdę potrzebuję tego wacika, to skorzystam, ale nie polubiliśmy się. Plus taki, że nie kupuję już jednorazowych
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 17:47   #647
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Haha, tak, ta. Ale w całym styczniu kupiła sześć rzeczy, jak kupowała wcześniej dużo więcej, to jest to sukces.
Ja też staram się ograniczać śmieci. Używam kubeczka, wodę piję z kranu (chodzę z bidonem), wacików w tej chwili używam dwóch dziennie (będę próbowała całkiem zrezygnować) plus dwóch bezpyłowych co dwa tygodnie, do pracy noszę jedzenie w pojemnikach w wielorazowej torbie, torbę też noszę na zakupy. Jeszcze planuje kupić lub uszyć woreczki do produktów na wagę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
Też w tym stylu ograniczam zakupy. Wcześniej miałam i kilka zamówień ciuchowych na tydzień, obecnie ustaliłam 2 na miesiąc i do tego limit pieniężny, więc nie że zamówię 20 rzeczy w jednym zamówieniu i 20 w następnym, tylko muszę sobie dobrze przemyśleć, co chcę zamówić, a nie kompulsywnie wrzucać do koszyka.
Z jednej strony to ja zamawiam dużo w lumpeksach, a to akurat dobrze z ekologicznego punktu widzenia, ale z drugiej to jednak transport, do tego stało się to zwyczajnie męczące, bo czasem sobie układałam rano czy popołudnie pod paczkę, na którą czekałam, żeby potem nie łazić z awizem ani po sąsiadach. Mój facet też mi już marudził, że przesadzam, zresztą zdarzało się, że go dzwoniący do drzwi kurier wyrywał ze snu, więc najwyższy czas się ogarnąć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 17:49   #648
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie mam na myśli żadnych konkretnych produktów ale produkcja to jedno, a nabijanie marży modą to 2.
Dziwi mnie, że dbanie o planetę uważasz za modę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 17:54   #649
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie mam na myśli żadnych konkretnych produktów ale produkcja to jedno, a nabijanie marży modą to 2.
Co masz na myśli?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-13, 17:55   #650
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Czy ja jestem jedyna, której ten kanał się nie podoba? Dla mnie to totalna porażka No ale fajnie, jeśli chociaż kogoś zmotywowało do zmiany
Ja akurat trafiłam tylko na ten jeden jej filmik. Ogólnie aż tak mnie ta tematyka nie wciąga, żeby filmików o tym szukać, czasem obejrzę, jak YT sam mi coś podsunie. Ostatnio widziałam ten KLIK, gdzie kot ma więcej mebli niż jego właścicielka Ja bym z pewnością tak nie potrafiła, dla mnie to jest bieda po prostu (chociaż z wyboru). Zresztą sama musiałam się obywać bez bardzo wielu rzeczy, jak żyłam przez 2 lata na walizkach i no cóż, dla mnie to nie było jakoś specjalnie cenne doświadczenie, a jak potem osiadłam w jednym miejscu, to odreagowałam to w drugą stronę i zaczęłam namiętnie kupować w necie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-03-13 o 17:57
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 19:16   #651
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja akurat trafiłam tylko na ten jeden jej filmik. Ogólnie aż tak mnie ta tematyka nie wciąga, żeby filmików o tym szukać, czasem obejrzę, jak YT sam mi coś podsunie. Ostatnio widziałam ten KLIK, gdzie kot ma więcej mebli niż jego właścicielka Ja bym z pewnością tak nie potrafiła, dla mnie to jest bieda po prostu (chociaż z wyboru). Zresztą sama musiałam się obywać bez bardzo wielu rzeczy, jak żyłam przez 2 lata na walizkach i no cóż, dla mnie to nie było jakoś specjalnie cenne doświadczenie, a jak potem osiadłam w jednym miejscu, to odreagowałam to w drugą stronę i zaczęłam namiętnie kupować w necie.
Ja miałam kiedyś mnóstwo gratów, ciuchów i różnych pierdół w wynajmowanym mieszkaniu. Jak przenosiliśmy się z TŻ na swoje, to nie mieliśmy prawie żadnych mebli i rozgrzebane mieszkanie w środku remontu. W efekcie mnóstwo naszych rzeczy trafiło do moich rodziców i już kilka lat tak sobie leży w pawlaczach. Dopiero po jakimś czasie dotarło do mnie że nie potrzebowałam nawet połowy tego co miałam.
Teraz zanim coś kupię zastanawiam się 10 razy czy na pewno muszę to mieć. Czy coś co już mam nie będzie spełniać podobnej roli. Moja Mama uważa że brakuje nam pieniędzy, bo np. za rzadko kupuję sobie ubrania. A ja po prostu mam 5 par spodni, na co dzień noszę góra 3. To po co mam kupować następne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 19:19   #652
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Czy ja jestem jedyna, której ten kanał się nie podoba? Dla mnie to totalna porażka No ale fajnie, jeśli chociaż kogoś zmotywowało do zmiany
Dzisiaj akurat do niej trafiłam i trochę posłuchałam, ale ma mało filmów, może się jeszcze rozwinie dziewczyna.


Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 19:39   #653
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dzisiaj akurat do niej trafiłam i trochę posłuchałam, ale ma mało filmów, może się jeszcze rozwinie dziewczyna.
Ja obejrzałam dosłownie kilka filmików i jak dla mnie ona gada byle gadać, prawie żadnych konkretów
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 20:37   #654
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Jak macie jakieś fajne kanały do polecenia lub podcasty to chętnie pooglądam lub posłucham



Kupiłam tez dziś dezodorant/antyperspirant w kostce od Lusha ciekawa jestem jak się sprawdza. Załącznik 7667940

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2019-03-13 o 20:43
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 21:18   #655
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Teraz zanim coś kupię zastanawiam się 10 razy czy na pewno muszę to mieć. Czy coś co już mam nie będzie spełniać podobnej roli. Moja Mama uważa że brakuje nam pieniędzy, bo np. za rzadko kupuję sobie ubrania. A ja po prostu mam 5 par spodni, na co dzień noszę góra 3. To po co mam kupować następne?
Ze mnie się śmieją w rodzinie, że uprawiam zbieractwo, bo zanim coś kupię to najpierw pytam czy ktoś nie ma akurat na zbyciu (zdarzało się już nie raz, że np. przymierzam się do kupienia garnka do gotowania na parze i dowiaduję się przypadkiem, że moja mama ma dwa i jednego w ogóle nie używa). Ale się nie przejmuję takim gadaniem, nadal intensywnie uprawiam "zbieractwo"

Kupiłam w końcu kubeczek. Nie mam co prawda problemu z wkładaniem i wyjmowaniem, ale nie udaje mi się go rozłożyć do końca. Czytałam, że nauka obsługi może trochę zająć, więc się nie zniechęcam i mam nadzieję że za 2-3 okresy max, będę mogła schować tampony głęboko na jakieś sytuacje awaryjne ^^
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 21:35   #656
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Minimalizm w zyciu

Uważam że zero waste powinno być ekonomiczne.
Sorry nasze babki używały wielorazowych opakowań, naród bogaty nie był. A nie sądzę że dewastacja środowiska wtedy była większa niż dziś jeśli chodzi o produkowanie odpadów.
Nie chcę się wypowiadać na temat konkretnych produktów bo ich nie znam ale butelki na wodę za kilkadziesiąt zł, waciki po 5 zł czy podpaska po 10 to wg mnie jakiś abstrakt i raczej wykorzystywanie faktu że ktoś zamiast sobie uszyć taką podpaskę samemu woli ją zakupić albo skusi się na lanserską buteleczkę. Te waciki notabene z tego co przejrzałam w sieci i jeśli właściwie zrozumiałam mają w zamyśle starczyć na 3 msce (jakoś tak powinno się je po takim czasie wyrzucić), aż takie super wielorazowe i niesmieciowe to one moim zdaniem nie są. Chyba rzeczywiście zwykłego papieru toaletowego nie przebiją nie tylko bawełniane płatki ale też nie szmaciane w takim razie.
Chociaż może waciki tez zwyczajnie powinno się wygotować co jakiś czas. No nie wiem. Dla mnie produkt na 3 miesiące jako eko szału też nie robi.

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

https://allegro.pl/oferta/szklana-bu...tka-6122663065

Proszę bardzo zwykła szklana butelka z zakrętką. Za jakieś 1,5 zł.
Nie jest taka designerska jak taka za 85 zł, z namalowanym liściem, czy jakimś kwiatkiem lub maziajem i silikonową osłonką. Różnica: 57razy.


Oczywiście to już każdego decyzją jest co kupuje ale trochę mnie nie przekonują wasze argumenty odnośnie nie nazywaj modą bycia eko.

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Poza tym właśnie przy ręczniku papierowym zwróciłyście uwagę na słuszną rzecz. Ręcznik kojarzy się z higieną och ach a przecież nie jest jakiś sterylny, normalnie, produkowany i do paczki. I takie białe waciki z drogerii to chyba też jakiegoś wyjałowienia nim trafią do o jakże niepróżniowego opakowania nie przechodzą. ? Czy/czemu z zasady to miałoby być czystsze niż taki szmaciany wacik użytkowany o wiele dłużej niż np. 3 msce za to co jakiś czas wygotowany? No nie wiem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-03-13 o 21:31
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 21:44   #657
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Zacznijmy od tego, że ja nie mam zamiaru stosować się do "zaleceń" producenta odnośnie 3 miesięcy użytkowania. Jeśli wacik nie ulegnie zniszczeniu to nie widzę powodu, by go wyrzucać. A producent, pomimo eko otoczki, musi jakoś na produkcie zarobić, więc wymyśla sztuczne granice przydatności do użycia. Jakby coś było wieczne, to by się nie opłacało.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Jeśli chodzi o butelkę - nie używam poza domem, ale np. przy łóżku, używam plastikowego bidonu, bo taki tż znalazł gdzieś w piwnicy schowany. Teraz mi się przydaje i nie wiem czemu zakładasz, że w imię zero waste koniecznie trzeba kupić coś nowego, szklanego i ładnego, zamiast używania po prostu tego co się ma.

Woreczki na sypkie produkty też chcę mieć, ale nie kupię ich, bo uszycie takich z kawałka zalegającej firany jest prostsze niż konstrukcja cepa, zrobię to przy chwili czasu i już.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 21:47   #658
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A nie sądzę że dewastacja środowiska wtedy była większa niż dziś jeśli chodzi o produkowanie odpadów
Ty sobie zartujesz?

Co do reszty oceniasz zerowaste z punktu komercji. Mozesz metodą właśnie naszych babek kupic ten słoik w swojej miejscowości hurtowo farby u plastykow i samej machnac sobie wlasne arcydzieło, a nie zżymać się ze ktoś na tym zarabia. Ma pomysł to dlaczego zazdrościsz, przecież nie musisz tam kupować...
Zero waste to wybór, od dawna nie używam wacików, są dla mnie irracjnalne. Do zmycia makijazu olej i sciereczka do zmycia paznokci wlasnorecznie skrecony wacik z wielkiego opakowania waty. Zerowaste to wybór własnych rozwiazań, tu nie ma mody ani wyscigu do jedynego prawidlowegorozwiazania, tu jest konsekwentne eliminowanie odpadów we wlasnym tempie wlasnymi możliwościami.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 22:30   #659
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Teraz mi się przydaje i nie wiem czemu zakładasz, że w imię zero waste koniecznie trzeba kupić coś nowego, szklanego i ładnego, zamiast używania po prostu tego co się ma.
nie zakładam, uważam że każdy sam wybiera co wydaje mu się rozsądne w temacie. Odniosłam się raczej do komentarzy w stylu no musi kosztować. No sorry ale obiad w domu też gotujesz głównie dlatego żeby wyszło taniej niż latanie po restauracjach (przecież można sobie zatrudnić gospodynię która ugotuje ci super zdrowo tylko że to kosztuje).

Cytat:
Ty sobie zartujesz?
Nie wypowiadam się np. o pestycydach ale plastiku przecież nie produkowało się wtedy tyle co teraz, no rejczel. Miliardy foliówek, nasze babki mogły co najwyżej pomarzyć że co jabłuszko to siatka foliowa albo każda papryka czy brokułek w folii i pyk do śmieci.
Cytat:
Co do reszty oceniasz zerowaste z punktu komercji. Mozesz metodą właśnie naszych babek kupic ten słoik w swojej miejscowości hurtowo farby u plastykow i samej machnac sobie wlasne arcydzieło, a nie zżymać się ze ktoś na tym zarabia. Ma pomysł to dlaczego zazdrościsz, przecież nie musisz tam kupować...
ale po co ten jad. Może i ta butelka za kilka dych jest więcej warta bo i ładniejsza i np. z nietłukącego się szkła, poza tym marketing i rynek. I nikomu flaszki po wódce czy oranżadzie nie wciskam.
Tylko tak chwilami można się zastanowić czy dla niektórych to się nie robi nieco tak jakby luksusowe. Można jeździć autem za kilka tyś i można takim za kilkaset. Przeciętny Kowalski nie kupi sobie porszaka, butelkę za kilkadziesiąt zł o wiele prędzej.
Można natomiast dyskutować sobie czy torebka za 10 albo 100 tyś jest tego warta i to już twoja sprawa co uważasz.
Cytat:
Zerowaste to wybór własnych rozwiazań, tu nie ma mody ani wyscigu do jedynego prawidlowegorozwiazania,
zgadzam się ale to jest przecież tylko luźna dyskusja.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-03-13 o 22:32
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-13, 23:09   #660
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Minimalizm w zyciu

Hultaj
kluczysz i tyle,
1. Nie napisalas nic o plastyku, a teraz piszesz ze chodzilo Ci o plastyk. 2. Nie mam zielonego pojecia jakie są preferencje przeciętnego Kowalskiego Tobie tez ten przecietny Kowalski nagle wyskoczyl, wiec wtf?
3 Prawidła marketingu to nie jad, to co Ci zaproponowalam to rozsadne rozwiazania, jak dobrze pamietam to Ty sie zzymalas na przebitke cenowa przy pomalowanym szkle Zaproponowalam rozwiązanie, ktore moglas odrzucic a nie bić pianę, że drogo i przeliczac jak bardzo. Jeśli ktos to kupuje to znaczy ze jest popyt podaz i cena adekwatna-klasyka ekonomii, a nie powod do posta . Natomiast rozumiem ze slowo jad pasowalo Ci bardziej- zrobilas wycieczkę personalną, oceniając z subiektywnego zalozenia moje intencje bo koncza Ci sie merytoryczne argumenty...

P.S. latam po restauracjach, dla mnie to taniej
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.