Wakacje z nieznajomym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-09, 15:06   #1
suckerforpain
Przyczajenie
 
Avatar suckerforpain
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Question

Wakacje z nieznajomym


Witam Was wszystkie.
Piszę tutaj tego posta, bo bardzo potrzebuję porady, a nie chcę na razie podzielić się tym z nikim bliskim.
Moim hobby o wielu lat jest wymiana listów z ludźmi zza granicy, mam paru stałych "pen-pali", których znalazłam za pośrednictwem pewnej strony. Wśród nich jest jeden Amerykanin, z którym również poza listami utrzymuję kontakt przez telefon - piszemy, rozmawiamy. I tak właściwie to codziennie mamy kontakt, super się dogadujemy. Jakiś czas temu powiedział, że ma dla mnie niespodziankę, długo nie chciał powiedzieć, bo chyba obawiał się, że od razu odmówię. Co roku wyjeżdża na tydzień z pracy do swojego rodzinnego kraju (w którym wizyta jest moim marzeniem od zawsze, ale nie wiem kiedy mogłabym sobie na to pozwolić), praca na miejscu zajmuje mu 2 dni, więc resztę czasu ma na zwiedzanie. Jako że zawsze może wziąć ze sobą osobę towarzyszącą - zaprosił mnie. No i właśnie tutaj potrzebuję Waszej porady. Powiedział, że bilety, zakwaterowanie, jedzenie jest zapewnione, więc wszystko zależy tylko od moich chęci. Lubię ryzykować i zazwyczaj to robię, bo boję się, że potem mogłabym żałować, że czegoś nie zrobiłam.
Co byście zrobiły na moim miejscu? Chłopak jest super i nie wydaje mi się, żeby planował coś nikczemnego, ale wiadomo - NIE znam go. Tylko z drugiej strony boję się, że będę żałować, że nie zaryzykowałam. Pomocy
suckerforpain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 17:29   #2
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Hm, gdyby podróż była publicznym transportem (samoloty, pociągi), a zakwaterowanie w hotelu to rozważyłabym.
Natomiast na pewno nie podróż samochodem (typu lot w jedno miejsce, a potem ileś godzin autem tylko we dwójkę).
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 17:43   #3
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wakacje z nieznajomym

A można zapytać, co to za magiczny kraj?
Jak miałabyś się tam dostać?
Lecieć do Amerykanina i z nim do tego kraju?
Jego firma taka rozrzutna, że sponsoruje pobyt osobie towarzyszącej, czy on płaci?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:06   #4
suckerforpain
Przyczajenie
 
Avatar suckerforpain
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Transport samolotem, zakwaterowanie w hotelu. Kraj to Korea Południowa. Prawdopodobnie on przyleci do Polski przed całym tym wyjazdem.
Też mnie to zdziwiło, no ale najwyraźniej trochę inaczej tam mają. Wraz z nim jedzie drugi trener z żoną.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
suckerforpain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:18   #5
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez suckerforpain Pokaż wiadomość
Transport samolotem, zakwaterowanie w hotelu. Kraj to Korea Południowa. Prawdopodobnie on przyleci do Polski przed całym tym wyjazdem.
Też mnie to zdziwiło, no ale najwyraźniej trochę inaczej tam mają. Wraz z nim jedzie drugi trener z żoną.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyleci do Ciebie z Ameryki do Polski, by zabrać Cię do Azji przy okazji pracy. Takie loty to jest mordęga.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:21   #6
suckerforpain
Przyczajenie
 
Avatar suckerforpain
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Domyślam się, że jest. Ale on też bardzo chce zwiedzić Polskę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
suckerforpain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 21:17   #7
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Z tego co piszesz, nie widać tutaj nic niepokojącego czy podejrzanego. JA bym jechała! Oczywiście dowiedz się wcześniej wszystkich szczegółów typu jaki hotel na jakiej ulicy itp. i zostaw takie informacje przyjaciołom, żeby wiedzieli w razie wu


A w ogóle to napisz coś więcej jeśli możesz na temat swojego hobby. Pierwszy raz o czyms takim słysze, bardzo mnie to zaciekawiło. Skąd w ogóle taki pomysł i o czym się pisze w takich listach?
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 21:38   #8
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wakacje z nieznajomym

JA bym się bała Jednak obcy człowiek. To nie kwestia spotkania, a wyjazd bardzo daleko. Nie zdecydowałabym się na coś takiego.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 23:54   #9
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Jeżeli jesteś z nim w stałym kontakcie od dłuższego czasu i mu ufasz, to bym się zgodziła. Naprawdę, zboczeńcy czy inni wykolejeńcy nie angażują aż tak swojego czasu, żeby znaleźć ofiarę.
Miałam podobną sytuację - poznałam on-line kobietę, która po roku pisania przez internet zaprosiła mnie na prawie dwa miesiące do siebie, 10 tys km stąd. Poleciałam i to były najlepsze wakacje mojego życia. Oczywiście sprawdzając ją wcześniej - czy taki adres istnieje i czy ona i jej rodzina istnieje.

Twoja sytuacja różni się tym, że to facet, więc w grę wchodzi teoretycznie być może jakieś oczekiwanie po jego stronie, co do spotkania w cztery oczy, ale to już Ty musisz wyczuć, bo to Ty wiesz, w jakich jesteś stosunkach.

Poza tym, patrząc z jego perspektywy, on też się może zastanawiać czy nie jesteś jakąś socjopatką Ale widać Ci ufa.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 01:23   #10
suckerforpain
Przyczajenie
 
Avatar suckerforpain
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Lolita96, Skąd pomysł? Cieżko stwierdzić! Ale to chyba połączenie mojego zainteresowania podróżowaniem i inną kulturą z zamiłowaniem do sztuki Uwielbiam znajdywać ładne papeterie i koperty, niektóre nawet sama robię. A o czym piszę z tymi ludźmi? Właściwie o wszystkim, co robiliśmy w ostatni weekend, przemyślenia i refleksje, porównujemy nasze kraje. Naprawdę fajnych rzeczy można się dowiedzieć. No i oprócz tego wysyłamy sobie jakieś upominki w postaci lokalnych słodyczy, pocztówek, ostatnio dostałam koszulkę No i też wymieniamy się zdjęciami. Fajna sprawa, bo przez większość ludzi porozumiewa się już przez e-maile, Facebooka, itd. a tradycyjne listy poszły w zapomnienie. Jakaś garstka została

Veredise, zapewne żałowałabyś gdybyś się do niej nie wybrała. Wiadomo, że wszystko trzeba by było posprawdzać, to nie podlega dyskusji. Takie samo mam zdanie - jeśli miałby być jakimś psychopatą to chyba nie poświęcałby tyle czasu... Poza tym patrząc na to jak wszystko dzisiaj wyglada, to troche niemożliwe, dziele się z nimi codziennie filmikami jak wyglądają nasze miasta, co robimy, itd. Jedynie na co faktycznie musiałabym zwrócić uwage to to, czego on oczekuje. Ale tu tez wydaje mi sie, ze byłoby ok.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
suckerforpain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 05:45   #11
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Wakacje z nieznajomym

A jak znajdujesz "rozmówców"? Jakieś fora internetowe?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 06:42   #12
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Lecialabym. Zreszta sama tak robilam, ze jezdzilam/latalam do obcych facetow z ktorymi laczy mnie hobby, zeby razem to robic.(tak poznalam aktualnego TZ) I paru bylo tez u mnie.
Zadbalabym tylko o plan B - czyli karte kredytowa/pieniadze w ilosci wystarczajacej na pokrycie 1-2 nocy w budzetowym hotelu, dojazdu na lotnisko, biletu lotniczego do Polski.
Podalabym tez komus zaufanemu wszystkie namiary na siebie i faceta.
Sprawdz tez to "zakwaterowanie w hotelu" jako "osoba towarzyszaca" bo prawdopodobnie oznacza to jeden pokoj i czy nie przeszkadza Ci spanie z obca osoba w pokoju (mi by np nie przeszkadzalo pod warunkiem, ze nie chrapie )

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2016-08-10 o 06:45
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 07:14   #13
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Ja bym się nie odważyła. No ale ja ogólnie strachliwa jestem.
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 08:16   #14
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A można zapytać, co to za magiczny kraj?
Jak miałabyś się tam dostać?
Lecieć do Amerykanina i z nim do tego kraju?
Jego firma taka rozrzutna, że sponsoruje pobyt osobie towarzyszącej, czy on płaci?
To nie jest nic nadzwyczajnego.

Jeżeli nie niepokoi Cię nic dotychczas, to bym zaryzykowała. Jeśli wcześniej on ma przylecieć do Polski i razem będziecie zwiedzać, to będziesz miała okazję przekonać się na żywo czy na pewno nie ma złych zamiarów.
Oczywiście dokładnie sprawdź miejsce pobytu i zabezpiecz środki na ewentualny ekspresowy lot do domu.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 12:22   #15
lidkowska
Przyczajenie
 
Avatar lidkowska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Ja też bym chyba pojechała ) bez ryzyka nie ma odrobiny zabawy a możesz przeżyć podróż życia! Tylko musisz się dowiedzieć wszystkiego o adresach hotelów, numerach telefonów i innych takich a potem poinformować znajomych ) miłej wycieczki, zazdroszczę strasznie
lidkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 14:57   #16
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez suckerforpain Pokaż wiadomość
Domyślam się, że jest. Ale on też bardzo chce zwiedzić Polskę
Ja bym poleciała pod warunkiem, że przyjechałby kilka dni wcześniej, poznałabym go na żywo. Plus poprosiłabym go o dokument tożsamości, zostawiłabym jego dane komuś bliskiemu (imię, nazwisko, numer telefonu), tak samo dane miejsc gdzie mam mieszkać.
Umówiłabym się z bliskimi, że będę się kontaktować regularnie. No i transport musiałby być publiczny albo dzielony z kimś.

Ogólnie myślę, że jak masz z nim kontakt od dawna, to nie ma powodów do jakichś nadmiernych obaw. Ale podstawy ostrożności trzeba zachować.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:23   #17
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Leciałabym, nawet gdybym nie poznała go na żywo przed wycieczką. YOLO.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 20:52   #18
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość
Ja bym poleciała pod warunkiem, że przyjechałby kilka dni wcześniej, poznałabym go na żywo. Plus poprosiłabym go o dokument tożsamości, zostawiłabym jego dane komuś bliskiemu (imię, nazwisko, numer telefonu), tak samo dane miejsc gdzie mam mieszkać.
Umówiłabym się z bliskimi, że będę się kontaktować regularnie. No i transport musiałby być publiczny albo dzielony z kimś.

Ogólnie myślę, że jak masz z nim kontakt od dawna, to nie ma powodów do jakichś nadmiernych obaw. Ale podstawy ostrożności trzeba zachować.
no nie wiem czy ktoś (myślący) tak chętnie zostawi komuś ksero/zdjęcie/dane z dokumentu tożsamości. mimo wszystko jest to ważny dokument do którego osoby postronne, jakimi są autorka postu, i tym bardziej jej znajomi. tak, że odmowa ze strony faceta wcale nie byłaby dla mnie podejrzliwa.
co do nazwiska, telefonu, adresu firmy wysyłającej i miejsc pobytu to się zgadzam. koniecznie podać do informacji znajomym i rodzinie. i najlepiej jeszcze sprawdzić czy taka firma faktycznie istnieje (i czasem można też sprawdzić czy w/w pan w niej faktycznie pracuje).
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 21:43   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cóż, no on by chciał, by ona mu zaufała na tyle, by jechać z nim sama za granicę.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 22:59   #20
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość
no nie wiem czy ktoś (myślący) tak chętnie zostawi komuś ksero/zdjęcie/dane z dokumentu tożsamości. mimo wszystko jest to ważny dokument do którego osoby postronne, jakimi są autorka postu, i tym bardziej jej znajomi. tak, że odmowa ze strony faceta wcale nie byłaby dla mnie podejrzliwa.
co do nazwiska, telefonu, adresu firmy wysyłającej i miejsc pobytu to się zgadzam. koniecznie podać do informacji znajomym i rodzinie. i najlepiej jeszcze sprawdzić czy taka firma faktycznie istnieje (i czasem można też sprawdzić czy w/w pan w niej faktycznie pracuje).
Można przecież poprosić tylko o pokazanie dowodu, a imię, nazwisko etc. zostawić rodzinie na kartce. Nie trzeba od razu kserować.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 00:53   #21
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość
no nie wiem czy ktoś (myślący) tak chętnie zostawi komuś ksero/zdjęcie/dane z dokumentu tożsamości.
Amerykanie są bardziej ufni niż Polacy. Nie sądzę, żeby było to dla niego problemem. Pamiętam, jak kiedyś wyjaśniałem Amerykaninowi w Stanach, co znaczy słowo "kombinować". Za cholerę nie mógł tego zrozumieć.

Na plus zapisałbym to, że gość, jak rozumiem, jest z pochodzenia Azjatą. Zwykle są to bardzo solidni ludzie, porządni, kulturalni. Oczywiście może trafić się wyjątek, ale jest to jakiś drobny argument na plus.

Generalnie bym się nie zastanawiał przy takim stażu znajomości. Nie wiem jak teraz, ale kilkanaście lat, temu, gdy jeździłem trochę na stopa po Europie, normą było np. zatrzymywanie się u przypadkowo poznanych osób na nocleg. Nikt nie robił z tego sensacji i nigdy nie słyszałem, żeby ktoś doznał jakiejś przykrości. Mam trochę znajomych, którzy jeżdżą po świecie, korzystając z tych aplikacji, gdzie nocuje się u przygodnych ludzi i też bardzo sobie chwalą.
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 17:39   #22
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
Można przecież poprosić tylko o pokazanie dowodu, a imię, nazwisko etc. zostawić rodzinie na kartce. Nie trzeba od razu kserować.
i co miałoby jej dac tylko zobaczenie dowodu?

Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz Pokaż wiadomość
Amerykanie są bardziej ufni niż Polacy. Nie sądzę, żeby było to dla niego problemem. Pamiętam, jak kiedyś wyjaśniałem Amerykaninowi w Stanach, co znaczy słowo "kombinować". Za cholerę nie mógł tego zrozumieć.

Na plus zapisałbym to, że gość, jak rozumiem, jest z pochodzenia Azjatą. Zwykle są to bardzo solidni ludzie, porządni, kulturalni. Oczywiście może trafić się wyjątek, ale jest to jakiś drobny argument na plus.

Generalnie bym się nie zastanawiał przy takim stażu znajomości. Nie wiem jak teraz, ale kilkanaście lat, temu, gdy jeździłem trochę na stopa po Europie, normą było np. zatrzymywanie się u przypadkowo poznanych osób na nocleg. Nikt nie robił z tego sensacji i nigdy nie słyszałem, żeby ktoś doznał jakiejś przykrości. Mam trochę znajomych, którzy jeżdżą po świecie, korzystając z tych aplikacji, gdzie nocuje się u przygodnych ludzi i też bardzo sobie chwalą.
zostawiłbyś komuś (poznanemu tak jak w przypadku autorki) kopię swojego dowodu osobistego?
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 18:52   #23
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość
zostawiłbyś komuś (poznanemu tak jak w przypadku autorki) kopię swojego dowodu osobistego?
Ja nie, ale ja jestem podejrzliwym Polakiem i zakładam, że wszyscy chcą mnie orżnąć, wykorzystać, zamordować i zgwałcić W wielu miejscach na świecie ludzie mają do siebie więcej zaufania.
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 19:15   #24
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz Pokaż wiadomość
Ja nie, ale ja jestem podejrzliwym Polakiem i zakładam, że wszyscy chcą mnie orżnąć, wykorzystać, zamordować i zgwałcić W wielu miejscach na świecie ludzie mają do siebie więcej zaufania.
mają więcej zaufania, to prawda. i ciekawa jestem czy dobrze na tym wychodzą. nie tylko Polacy oszukują i kradną

dla mnie taka sytuacja to już przekracza granice zaufania.
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 20:08   #25
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość
mają więcej zaufania, to prawda. i ciekawa jestem czy dobrze na tym wychodzą. nie tylko Polacy oszukują i kradną

dla mnie taka sytuacja to już przekracza granice zaufania.
Kopii dokumentow bym nie dala, ale imie, nazwisko, nr paszportu adres w takiej sytuacji bez problemu. Tym bardziej bedac cudzoziemcem.


A'propos danych: razem z bratem kilka razy wykorzystalismy dane mojego TZ zeby uniknac mandatu i punktow przy zdjeciu z fotoradaru. Wpisywalismy jego jako kierowce lub uzytkownika ze wszystkimi danymi. A ze jest obywatelem kraju spoza Unii to go nie scigali

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2016-08-12 o 20:12
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 20:44   #26
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Ja bym leciala. Okazja sie moze juz wiecej nie powtorzyc. Chcialabym tylko zobaczyc kopie biletow, zameldowanie w hotelu ( plus bym zadzwonila do tego hotelu).
No i na koniec sie dobrze bawila


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 10:09   #27
zzyta
Przyczajenie
 
Avatar zzyta
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 3
GG do zzyta
Dot.: Wakacje z nieznajomym

Dobrze by było, żeby rzeczywiście on przyjechał najpierw do Polski, mogłabyś go poznać bliżej, przekonać się, że rzeczywiście macie dobry kontakt

Sprawdź hotel, wszystkie połączenia, zabezpiecz się finansowo na taką podróż i jedź, bo jak sama mówisz, taka okazja może się nie powtórzyć.
zzyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-13 11:09:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.