Kierunek-ściema - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-06, 13:14   #61
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez licziliczi Pokaż wiadomość
Co do etnofilologii kaszubskiej - nie wydaje mi się, że to kierunek - ściema, raczej kierunek dla pasjonatów, można myśleć o łączeniu go z polonistyką, kulturoznawstem itp. i próbować szukać pracy w kulturze, mediach związanych z regionem, jako nauczyciel języka kaszubskiego (w niektórych szkołach podstawowych na Kaszubach jest taki przedmiot) itp. Wiadomo, kierunek wybitnie "nierynkowy", szanse na pracę zgodnie z wykształceniem są po tym kierunku znikome, ale IMO to studia dla pasjonatów, a nie kierunek-ściema.
Prawda, też nie porównuję etnofilologii kaszubskiej do tych kierunków z tyłka, bo jednak jakąś konkretną wiedzę się zdobywa. Tyle że średnio potrzebną.

Pochodzę z Kaszub i rzeczywiście kaszubski w szkołach jest, ale zwykle zbyt mało osób się decyduje i jeden nauczyciel na całą szkołę zdecydowanie wystarcza. Może rzeczywiście jako kierunek dodatkowy do czegoś można się na to pokusić.

UG nieźle się nagimnastykowało, żeby otworzyć ten kierunek. Dopiero w drugiej turze i chyba takiej, która trwała aż do końca września, udało się zdobyć odpowiednią ilość osób (nadal mniej niż wynosił limit), więc śmiem wątpić, że poszli na to sami pasjonaci. Ciekawa tylko jestem, ile osób rzeczywiście dotrwa do końca.
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 16:18   #62
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez licziliczi Pokaż wiadomość
Nazwa miażdży . Czego tu nie ma; - "European", "International', "Business', "EU" .
Na zagranicznych uczelniach to bardzo powszechny kierunek - European Law/International and European Law.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 16:30   #63
licziliczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 92
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Na zagranicznych uczelniach to bardzo powszechny kierunek - European Law/International and European Law.
Mimo wszystko, żeby studiować European Law/International and Euro pean Law, czy też European and International Business Law, warto najpierw skończyć zwykłe Law .

To trochę tak, jakby studiować Ginekologię albo Chirurgię naczyniową
licziliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 17:31   #64
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Jeśli gdzieś obowiązują inne regulacje i takie kierunki dają realne uprawnienia to kierunek nabiera sensu. U nas kierunek jest typowym łapaniem na ładne nazywy
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 17:53   #65
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Kierunek-ściema

Nie, nie dają uprawnień prawniczych i są to bachelor studies.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:49   #66
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez licziliczi Pokaż wiadomość

Co do etnofilologii kaszubskiej - nie wydaje mi się, że to kierunek - ściema, raczej kierunek dla pasjonatów, można myśleć o łączeniu go z polonistyką, kulturoznawstem itp. i próbować szukać pracy w kulturze, mediach związanych z regionem, jako nauczyciel języka kaszubskiego (w niektórych szkołach podstawowych na Kaszubach jest taki przedmiot) itp. Wiadomo, kierunek wybitnie "nierynkowy", szanse na pracę zgodnie z wykształceniem są po tym kierunku znikome, ale IMO to studia dla pasjonatów, a nie kierunek-ściema.[COLOR="Silver"]
Po zastanowieniu się doszłam do wniosku, że raczej nie podałam zbyt dobrego przykładu, ale tak jak pisze Jace, te studia uczą mało przydatnej wiedzy. Na ten kierunek patrzę przez pryzmat mojej koleżanki z LO, która właśnie poszła na tę etnofilologię. Studia rozwijają wiedzę i uczą języka, z tym, że z pracą po skończeniu tych studiów będzie bardzo ciężko... Mieszkam na pograniczu Kaszub i tak jak parę lat temu szybko pojawił się boom na kaszubski, tak szybko zniknął...
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 11:46   #67
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Kierunek-ściema

Geologia,geologia fizyczna? Dlaczego?
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-07, 14:35   #68
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: UWAGA! Kierunek-ściema

Prawo w biznesie. Ani prawo ani biznes.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 15:17   #69
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez Ephel Brandir Pokaż wiadomość
Geologia,geologia fizyczna? Dlaczego?
Jeśli pytasz o to:
-Geofizyka w geologii, Geologia, Geologia stosowana - na tej samej uczelni, to nie chodzi o geologię, tylko o tworzenie kierunków geologiopodbnych w sytuacji, w której na uczelni jest geologia. Geofizyka w geologii to dla mnie specjalność na geologii powinna być, a nie oddzielny kierunek.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 15:21   #70
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez Ephel Brandir Pokaż wiadomość
Geologia,geologia fizyczna? Dlaczego?
Nie wiem. Znajomi geolodzy na biedę nie narzekają (AGH), no chyba, że koleżanka z mojej alma mater.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 18:41   #71
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Kierunek-ściema

Co do etnofilologii kaszubskiej UG - mają tam bzika na punkcie Kaszub i kaszubskiego do tego stopnia, że nawet na niemcoznawstwie jest przedmiot literatura kaszubska....
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 21:02   #72
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Kierunek-ściema

U mnie jest 18 kierunków z pedagogiką w nazwie Jakby nie mogli z tego zrobić specjalizacji...

ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 22:06   #73
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Ale to "sp." znaczy chyba "specjalizacja"? Przy takim rozrzucie specjalizacji rekrutowanie na każdą oddzielnie zapobiega przynajmniej sytuacjom, w których ktoś chciał iść na jakąś "doradczo-zarządzająco-lekką-łatwą", a z braku miejsc czy innych dziwnych przyczyn wylądował na oligofreno.
Choć fakt, mam wrażenie, że z niektórych specjalności na siłę robiono 2 czy 3 "nowe".
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 05:57   #74
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Ale to "sp." znaczy chyba "specjalizacja"? Przy takim rozrzucie specjalizacji rekrutowanie na każdą oddzielnie zapobiega przynajmniej sytuacjom, w których ktoś chciał iść na jakąś "doradczo-zarządzająco-lekką-łatwą", a z braku miejsc czy innych dziwnych przyczyn wylądował na oligofreno.
Choć fakt, mam wrażenie, że z niektórych specjalności na siłę robiono 2 czy 3 "nowe".
Racja, zatem 7 "kierunków" to jest to samo tylko od razu rekrutujesz na konkretną specjalizację i to jest dobre - u mnie na te najbardziej pożądane musieliśmy się zapisywać, walcząc w kolejkach, co przypominało próbę uzyskania wpisu w indeksie z jakiegoś ogólnego przedmiotu, gdzie na auli jest 250 osób i każda chce mieć wpis.
A cała reszta pedagogik? Nawet nie rzuciłam okiem, bo też wydaje mi się to podejrzane. Znam kilka osób po tym kierunku i albo to pech, albo właśnie taki kierunek, że żadna nie pracuje w zawodzie.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 13:59   #75
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Część tych pedagogik jest tylko na jednym stopniu, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia, dlaczego ktoś wybiera Pedagogikę pracy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz doradztwa, po której pewnie kiepsko z pracą, zamiast zrobić opłacalny kurs BHP, albo dlaczego pedagogiki resocjalizacyjne są dwie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 14:57   #76
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Kierunek-ściema

Obawiam się , że casus beli ma tu całkowita rację, chociaż z drugiej strony jak wybrać kierunek, jeśli za 5 lat jak się go skończy i tak nie wiadomo jak będzie wyglądał rynek pracy i w ogóle możliwość zatrudnienia?
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 16:51   #77
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Akurat jak będzie z pedagogiką przedszkolną/wczesnoszkolną nie jest trudno przewidzieć, wystarczą dane demograficzne i szacunkowa ilość absolwentów z jednego roku. Do tego dochodzi karta nauczyciela, przez którą niektórzy są jak święte krowy i choćby nie wiem jak złymi nauczycielami byli to ciężko im coś zrobić i wiadomo, że perspektywy będą marne.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 17:40   #78
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
To akurat całkiem sensowne, szczególnie jeśli wybierze się spec. z fizyki medycznej czy optometrii.

Od siebie dodam:
Socjologia w medycynie
Biochemia
Biofizyka
Edytorstwo
Język polski w komunikacji społecznej
Polonistyka-komparatystyka
Migracje miedzynarodowe
Ochrona dóbr kultury
Relacje międzykulturowe
Astrofizyka i kosmologia
A "biofizyka" i "zastosowania fizyki w biologii i medycynie" to nie jest w praktyce często to sam?


ode mnie:
- Dialog i doradztwo społeczne (UAM)
- Gospodarka wodna (UAM)
- Zarządzanie państwem (UAM)
- Bezpieczeństwo żywności (UP Wrocław)
- Waloryzacja i ochrona przyrody (UG, II stopień)
- Biznes i technologia ekologiczna (UG)
- Zarządzanie instytucjami artystycznymi (UG)
- Krajoznawstwo i turystyka historyczna (UG)
- Podatki i doradztwo podatkowe (UG)
- Publikowanie cyfrowe i sieciowe (UWR)
- Militarystyka historyczna (UJK)
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 11:15   #79
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
A "biofizyka" i "zastosowania fizyki w biologii i medycynie" to nie jest w praktyce często to sam?


ode mnie:
- Dialog i doradztwo społeczne (UAM)
- Gospodarka wodna (UAM)
- Zarządzanie państwem (UAM)
- Bezpieczeństwo żywności (UP Wrocław)
- Waloryzacja i ochrona przyrody (UG, II stopień)
- Biznes i technologia ekologiczna (UG)
- Zarządzanie instytucjami artystycznymi (UG)
- Krajoznawstwo i turystyka historyczna (UG)
- Podatki i doradztwo podatkowe (UG)
- Publikowanie cyfrowe i sieciowe (UWR)
- Militarystyka historyczna (UJK)
Zarządzanie panstwem wygralo
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-28, 11:23   #80
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Porównywanie gospodarki wodnej z zarządzaniem państwem jest trochę krzywdzące.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 11:41   #81
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Porównywanie gospodarki wodnej z zarządzaniem państwem jest trochę krzywdzące.
Też tak myślę
Dużo osób, szczególnie z IŚ bardzo się burzyło na gospodarkę wodną (lub tak jak u mnie na UP Wrocław inżynierię i gospodarkę wodną), ale moim zdaniem nie jest to taki kompletnie od czapy kierunek. Wiem, że wcześniej była to specjalność właśnie na IŚ, ale jest to dość szeroka dziedzina, może funkcjonować oddzielnie. Na moim wydziale jako pierwszy został otwarty kierunek o nazwie "melioracje", wydział ma fisia na punkcie wody, więc i wodny kierunek mają
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 11:50   #82
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Też tak myślę
Dużo osób, szczególnie z IŚ bardzo się burzyło na gospodarkę wodną (lub tak jak u mnie na UP Wrocław inżynierię i gospodarkę wodną), ale moim zdaniem nie jest to taki kompletnie od czapy kierunek. Wiem, że wcześniej była to specjalność właśnie na IŚ, ale jest to dość szeroka dziedzina, może funkcjonować oddzielnie. Na moim wydziale jako pierwszy został otwarty kierunek o nazwie "melioracje", wydział ma fisia na punkcie wody, więc i wodny kierunek mają
Zgadzam sie. Szczegolnie, ze czesto bywa tak ze na Iś kładziony jest nacisk głównie na sieci i instalacje, czy tez oczyszczalnie scieków, a wszelkie inne rzeczy traktuje sie po macoszemu, wiec i kiepsko ze specjalistami w tej dziedzinie.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 12:46   #83
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: UWAGA! Kierunek-ściema

Imperialista jest profesorem doktorem habiltowanym magistrem inzynierem honoris causa militarystyki historycznej
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 14:10   #84
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
A "biofizyka" i "zastosowania fizyki w biologii i medycynie" to nie jest w praktyce często to sam?


ode mnie:
- Dialog i doradztwo społeczne (UAM)
- Gospodarka wodna (UAM)
- Zarządzanie państwem (UAM)
- Bezpieczeństwo żywności (UP Wrocław)
- Waloryzacja i ochrona przyrody (UG, II stopień)
- Biznes i technologia ekologiczna (UG)
- Zarządzanie instytucjami artystycznymi (UG)
- Krajoznawstwo i turystyka historyczna (UG)
- Podatki i doradztwo podatkowe (UG)
- Publikowanie cyfrowe i sieciowe (UWR)
- Militarystyka historyczna (UJK)
Pytam z powodu swojej niewiedzy - dlaczego ten kierunek jest kierunkiem ściemą?
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 14:24   #85
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Też tak myślę
Dużo osób, szczególnie z IŚ bardzo się burzyło na gospodarkę wodną (lub tak jak u mnie na UP Wrocław inżynierię i gospodarkę wodną), ale moim zdaniem nie jest to taki kompletnie od czapy kierunek. Wiem, że wcześniej była to specjalność właśnie na IŚ, ale jest to dość szeroka dziedzina, może funkcjonować oddzielnie. Na moim wydziale jako pierwszy został otwarty kierunek o nazwie "melioracje", wydział ma fisia na punkcie wody, więc i wodny kierunek mają
Dla mnie gospodarka wodna brzmi jak sztuczne wydzielenie z inżynierii środowiska. Jestem tu laikiem, wiec może nie mam racji

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Pytam z powodu swojej niewiedzy - dlaczego ten kierunek jest kierunkiem ściemą?
Trochę to dla mnie podejrzane, że tyle lat obywano się bez takiego kierunku i speców od podatków jakoś nie brakowało... Niestety na UG nie znalazłam planu dla I stopnia. Jest za to program tego kierunku na UMK i zajęc jest malutko (http://www.law.uni.torun.pl/index.php?id=1060#1064), serio to wystarczająco na otwieranie osobnego kierunku, a nie raczej na jakąś speckę? Może i jest w tym jakiś sens, no nie wiem...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 14:59   #86
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Dla mnie gospodarka wodna brzmi jak sztuczne wydzielenie z inżynierii środowiska. Jestem tu laikiem, wiec może nie mam racji
Wydzielenie, ale dziedzina obszerna, będzie co wykładać w ciągu 5 lat Szczególnie jak dotychczasową ofertę specjalności na IŚ poszerzy się o więcej przedmiotów dotyczących przyrodniczych aspektów wykorzystywania, oszczędzania i zarządzania zasobami wodnymi, oprócz typowo projektowych przedmiotów.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 15:17   #87
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Wydaje mi się, ale to takie moje wrażenie, że na tego typu kierunkach lepiej mniej, a dokładniej niż wszystko po łebkach. Żeby potem nie była na zasadzie "jak pomyślę jaki ze mnie inżynier..."
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 15:38   #88
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Kierunek-ściema

Szczerze mówiąc mnie to bardzo dziwiło, że normalnie na inżynierii środowiska na pierwzych latach jest taki przekrój całkiem róznych zagadnień - i wentylacja, i ciepłownictwo, i gazownictwo, i śmieci, i ścieki, blabla. Ale studenci kierunku, z którym o tym gadałam przekonywali mnie, że to jak najbardziej ma sens, że trzeba mieć ogólne podstawy ze wszystkiego i potem się kierunkować.

A studiowanie "samych podatków" jest imho ryzykowne, bo co jak się po 1 roku okaże, że podatki nie kręca kogoś tak jak go kręciły po maturze?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 15:50   #89
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc mnie to bardzo dziwiło, że normalnie na inżynierii środowiska na pierwzych latach jest taki przekrój całkiem róznych zagadnień - i wentylacja, i ciepłownictwo, i gazownictwo, i śmieci, i ścieki, blabla. Ale studenci kierunku, z którym o tym gadałam przekonywali mnie, że to jak najbardziej ma sens, że trzeba mieć ogólne podstawy ze wszystkiego i potem się kierunkować.

A studiowanie "samych podatków" jest imho ryzykowne, bo co jak się po 1 roku okaże, że podatki nie kręca kogoś tak jak go kręciły po maturze?
to chyba ryzyko wszystkich kierunków
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 17:19   #90
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: Kierunek-ściema

A ja np. nie wiem po co otwierać "żywienie człowieka", gdy na uczelni funkcjonuje już "technologia żywności i żywienie człowieka"...
__________________
studentka


"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."

sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-05 10:54:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.