Dlaczego ludzie opuszczają Polskę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-15, 00:23   #1
Hurin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 65

Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?


Witajcie, do założenia tego wątku skłoniła mnie lektura stworzonego przez trolla posta, na temat odbierania obywatelstwa za seks z obcokrajowcem. Oczywiście nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania, choć często jest on przyczyną grzechu - przeważnie odbywa się to bez ślubu. Trudno, świata nie zbawię, do meritum.
Jestem dość młodą osobą, kilka lat temu skończyłem studia. Z racji zawodu obracam się w kręgu osób związanych z zawodami medycznymi, znajdujących się w dobrej lub bardzo dobrej sytuacji materialnej. Mimo wszystko wyjeżdżają na potęgę. Znajome, które poznają obcokrajowców, w 90% emigrują, bez większego żalu pozostawiając to, co mają tutaj. Co dość dziwne, z kolegami jest podobnie.

Co takiego złego jest według Was w Polsce, że nie chcecie tutaj żyć? Z tego co zaobserwowałem, większość kobiet przebywających na tym forum wyznaje poglądy skierowane w lewą stronę i, delikatnie mówiąc, nie przepada za własną Ojczyzną. Dla mnie, zacofanego Polaczka jest to całkowicie niezrozumiałe.

Często poruszacie kwestie wyglądu rodzimych mężczyzn. Przyznam Wam, że dopóki byłem sam, nie przyglądałem do tej kwestii większej uwagi. Miało być czysto, schludnie. Materiałowe spodnie, skórzane buty, uprasowana koszula, na jakieś wyjścia zegarek. Miałem się za gościa który ubiera się dobrze, dopiero obecna narzeczona uświadomiła mi, że w kwestii ubioru mam fatalny gust. Teraz ona się tym zajmuje, a ja powoli zaczynam ogarniać, o co w tym chodzi - czasem wystarczy po prostu odpowiednio nakierować, to nie boli.

Mam nadzieję, ze zajrzy tutaj użytkownicza @Tyene (jeśli tak się stanie, wybacz proszę, że zwracam się tak bezpośredni, wymieniając Twój nick). Jak wspomniała, przeprowadziła się w ślad za swoim mężczyzną do USA, gdzie planują mieszkać, mieć dzieci, po prostu żyć. Z czystej ciekawości, możesz napisać, dlaczego nie zdecydowaliście się na Polskę?

Jestem ciekaw, czy jest tu więcej osób w takiej sytuacji. @Tyene wspomniała, że będzie kultywować naszą kulturę, język i obyczaje, w czym zamierza wspierać ją partner - jak to wygląda u Was? Z autopsji znam przykłady, gdy partner jest zdecydowanie przeciwny takim działaniom.

Nawiążę jeszcze, do przewijającej się w tamtym wątku dyskusji o sytuacji w Polsce, głównie jeśli chodzi o nacjonalistów. Zostało tam wspomniane, jakoby nacjonalizm gryzł się z katolicyzmem. Muszę sprostowć, nacjonalizm sam w sobie niubłaganie wiąże się z religią. Niekoniecznie z katolicyzmem, choć u nas wygląda to właśnie w ten sposób. Niestety, obecnie ludzie nazywający siebie narodowcami, w zdecydowanej większości (nie wszyscy, podkreślam - znam kilku naprawdę oddanych tej ideii) działają na szkodę Polski i całego ruchu. Dlatego nie musicie się martwić, minie wiele lat, nim jakikolwiek ruch nacjonalistyczny stanie się w Polsce wystarczająco silny, by coś znaczyć w polityce. Osobiście nad tym ubolewam, stonowany i mądry nacjonalizm przynosi zdecydowanie więcej korzyści niż strat. Co do rosnącyh tendencji nacjonalistycznych, jako przykład został podany pobity profesor Kochanowski, rozmawiający w tramwaju po niemiecku. Zacznijcie rozróżniać nacjonolistów, od ludzi którzy chcą tylko, kolokwialnie mówiąc, ponaparzać się po twarzach. Zdewastowana Warszawa, pobity profesor, czy nawet bójki na dzisiejszym meczu Legii - to wszystko są incydenty, nad którymi mocno ubolewam. Co prawda w środowiskach nacjonalistycznych działałem w latach liceum, aktualnie nie ten etap, jednak szkoda mi ludzi, którzy latami pracują nad poprawieniem wizerunku tej grupy ludzi, a wszystko to zostaje rozniesione w pył przez idiotów, którzy idą bic Niemca.
PS. Nie, nie jestem wyborcą PISu, choć uważam, że są lepszą alternatywą od partii która rządziła do niedawna. Uprzedzam fakty.

Strasznie się rozpisałem i poruszyłem tutaj sporo wątków - jestem zmęczony po pracy i dawno miałem spać, jednak zaciekawił mnie tytuł tamtego wątku i przepadłem. Musiałem to wszystko jakoś z siebie wylać, dobrej nocy.
Hurin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 01:13   #2
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez Hurin Pokaż wiadomość
Witajcie, do założenia tego wątku skłoniła mnie lektura stworzonego przez trolla posta, na temat odbierania obywatelstwa za seks z obcokrajowcem. Oczywiście nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania, choć często jest on przyczyną grzechu - przeważnie odbywa się to bez ślubu. Trudno, świata nie zbawię, do meritum.
Jestem dość młodą osobą, kilka lat temu skończyłem studia. Z racji zawodu obracam się w kręgu osób związanych z zawodami medycznymi, znajdujących się w dobrej lub bardzo dobrej sytuacji materialnej. Mimo wszystko wyjeżdżają na potęgę. Znajome, które poznają obcokrajowców, w 90% emigrują, bez większego żalu pozostawiając to, co mają tutaj. Co dość dziwne, z kolegami jest podobnie.

Co takiego złego jest według Was w Polsce, że nie chcecie tutaj żyć? Z tego co zaobserwowałem, większość kobiet przebywających na tym forum wyznaje poglądy skierowane w lewą stronę i, delikatnie mówiąc, nie przepada za własną Ojczyzną. Dla mnie, zacofanego Polaczka jest to całkowicie niezrozumiałe.

Często poruszacie kwestie wyglądu rodzimych mężczyzn. Przyznam Wam, że dopóki byłem sam, nie przyglądałem do tej kwestii większej uwagi. Miało być czysto, schludnie. Materiałowe spodnie, skórzane buty, uprasowana koszula, na jakieś wyjścia zegarek. Miałem się za gościa który ubiera się dobrze, dopiero obecna narzeczona uświadomiła mi, że w kwestii ubioru mam fatalny gust. Teraz ona się tym zajmuje, a ja powoli zaczynam ogarniać, o co w tym chodzi - czasem wystarczy po prostu odpowiednio nakierować, to nie boli.

Mam nadzieję, ze zajrzy tutaj użytkownicza @Tyene (jeśli tak się stanie, wybacz proszę, że zwracam się tak bezpośredni, wymieniając Twój nick). Jak wspomniała, przeprowadziła się w ślad za swoim mężczyzną do USA, gdzie planują mieszkać, mieć dzieci, po prostu żyć. Z czystej ciekawości, możesz napisać, dlaczego nie zdecydowaliście się na Polskę?

Jestem ciekaw, czy jest tu więcej osób w takiej sytuacji. @Tyene wspomniała, że będzie kultywować naszą kulturę, język i obyczaje, w czym zamierza wspierać ją partner - jak to wygląda u Was? Z autopsji znam przykłady, gdy partner jest zdecydowanie przeciwny takim działaniom.

Nawiążę jeszcze, do przewijającej się w tamtym wątku dyskusji o sytuacji w Polsce, głównie jeśli chodzi o nacjonalistów. Zostało tam wspomniane, jakoby nacjonalizm gryzł się z katolicyzmem. Muszę sprostowć, nacjonalizm sam w sobie niubłaganie wiąże się z religią. Niekoniecznie z katolicyzmem, choć u nas wygląda to właśnie w ten sposób. Niestety, obecnie ludzie nazywający siebie narodowcami, w zdecydowanej większości (nie wszyscy, podkreślam - znam kilku naprawdę oddanych tej ideii) działają na szkodę Polski i całego ruchu. Dlatego nie musicie się martwić, minie wiele lat, nim jakikolwiek ruch nacjonalistyczny stanie się w Polsce wystarczająco silny, by coś znaczyć w polityce. Osobiście nad tym ubolewam, stonowany i mądry nacjonalizm przynosi zdecydowanie więcej korzyści niż strat. Co do rosnącyh tendencji nacjonalistycznych, jako przykład został podany pobity profesor Kochanowski, rozmawiający w tramwaju po niemiecku. Zacznijcie rozróżniać nacjonolistów, od ludzi którzy chcą tylko, kolokwialnie mówiąc, ponaparzać się po twarzach. Zdewastowana Warszawa, pobity profesor, czy nawet bójki na dzisiejszym meczu Legii - to wszystko są incydenty, nad którymi mocno ubolewam. Co prawda w środowiskach nacjonalistycznych działałem w latach liceum, aktualnie nie ten etap, jednak szkoda mi ludzi, którzy latami pracują nad poprawieniem wizerunku tej grupy ludzi, a wszystko to zostaje rozniesione w pył przez idiotów, którzy idą bic Niemca.
PS. Nie, nie jestem wyborcą PISu, choć uważam, że są lepszą alternatywą od partii która rządziła do niedawna. Uprzedzam fakty.

Strasznie się rozpisałem i poruszyłem tutaj sporo wątków - jestem zmęczony po pracy i dawno miałem spać, jednak zaciekawił mnie tytuł tamtego wątku i przepadłem. Musiałem to wszystko jakoś z siebie wylać, dobrej nocy.
Jeżeli chodzi o lekarzy to emigrują z czystej chciwości. Tu mają kabzy nabite do granic możliwości i przyzwoitości, a tam będą mieli jeszcze trochę więcej.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 01:58   #3
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Mam wrażenie, że wszystkie te posty pisze w kółko ta sama trollo-osoba, ale odpowiem dlaczego mam zamiar opuścić w końcu ten kraj:

1. (W nawiązaniu do głównego postu): Nie mam ochoty "odróżniać" nacjonalistów od nikogo. Nie mam ochoty mieć z nimi do czynienia w ogóle, bo są dla mnie obrzydliwi jak ślimaki bez skorup. Chętnie udam się w miejsce o jak najniższym stężeniu nacjonalizmu i ksenofobii.

2. To samo dotyczy Kościoła katolickiego. Nie chcę mieszkać w państwie wyznaniowym, które ogranicza moją wolność i dostęp do opieki medycznej. Boję się mieszkać w Polsce, ponieważ nie mam tu kontroli nad własnym ciałem i nie mogę samodzielnie decydować o mojej opiece medycznej. Zawsze istnieje duża szansa, że będzie to sprzeczne z "sumieniem" osób trzecich. Autentycznie przewraca mi się żołądek na myśl, że mogłabym zajść w ciążę, a potem być zmuszona do rodzenia, nawet w przypadku bezmózgowia płodu.

3. Nie ma tu dla mnie perspektyw - zajmuję się naukowo rzeczami, którymi nikt się tu nie interesuje, a przynajmniej nie w pozytywnym sensie. Chciałabym zresztą badać rzeczy u ich źródła, a to źródło jest, cóż... nie tutaj.

...
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 02:26   #4
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Nie jestem Tyene, ale poza Polską żyje wiele lat, to może się wypowiem.
Nie da się chyba określić tych samych powodów dla kazdego. Jedni wyjeżdżają z powodu pieniedzy, inni bo za granicą podoba im się znacznie bardziej niż w Polsce.
Osobiście należę do tej drugiej kategorii, jako nastolatka wyniosłam się do Niemiec, skąd pochodzi cześć mojej rodziny i od tamtego czasu wiedziałam, że nie wrócę do Polski. Nie na stale.
Może dla kogoś o mieszanym pochodzeniu jest inaczej, nie wiem.
Byłam w wielu europejskich krajach i Polska wypadala dość blado przy Niemcach, UK, Holandii, Belgii itd. Przede wszystkim inna mentalność ludzi, inny system i styl zycia. Z mojej rodziny i znajomych prawie wszyscy są za granica, tęsknią za rodzina ale nikt nie chce wracać do tego kraju.
Dla mnie Polska to kraj zacofany, nie mogę zrozumieć tego jak zachowuje się rzad, ludzie, system to też bałagan. Życie jest trudniejsze. Tutaj czuje się bezpieczniej, w Polsce odstawiane jest tyle szopek. Teraz mieszkam w USA, gorzej niż w Niemczech ale lepiej niż w Polsce.
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 02:44   #5
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 109
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

1. W mojej profesji można się rozwijać lepiej za granicą.

2. Nie chcę mieszkać w kraju, w którym religia katolicka ma wpływ na prawo świeckie.

3. Nie lubię naszej kuchni.

4. Ekonomicznie zaraz upadniemy, 500+ zmniejsza ilość podatników (bo kobiety, które mają min. dwójkę dzieci rzucają pracę, jeśli robią na przykład na kasie za 1200, to ja się nawet nie dziwię), nikt nie będzie miał jaj, żeby to cofnąć, a ja nie mam ochoty żyć w nędzy i niestabilnym emocjonalnie kraju. Całą piramida finansowa, na której cudem obecnie trzymają się emerytury niedługo upadnie.

5. Położenie geopolityczne. Nie mówię, że mam rację, ale jeśli komuś w Europie (ekhem, Putin) odbije, to jesteśmy pierwsi w kolejce do odstrzału.

6. Płacę składki na NFZ, a jak przychodzi co do czego, to do wszystkich lekarzy chodzę prywatnie, bo na NFZ albo kolejka albo kiepska jakość usług. A leczę się bardzo dużo, ze względu na choroby przewlekłe.

7. Z podatków opłacam rzeczy, których nie mam ochoty utrzymywać - Kościół, cudze dzieci, edukacji debili, bo magister taki modny teraz i studia fajne. Taniej by mnie wyszło, jakbym koszty własnej edukacji pokrywała sama.

8. Nigdy nie sądziłam, żeby randomowe miejsce, w którym się urodziłam, przypisywane do jakiegoś tam kraju, coś zmieniało w moim życiu. Nie czuję potrzeby wspólnoty czy dumy bo "nasi grają", czy "polscy nobliści". Nawet jak wygrają, to jaka w tym moja zasługa, żebym miała być dumna? Mówię tu o wszystkich sportach, czy życiu.

9. Bardzo drogie gry, elektronika w stosunku do pensji ludzi zarabiających w euro czy dolarach. A to mój główny wydatek jest, więc...

10. Nie lubię języka polskiego. Może inaczej, nic do niego nie mam, ale jest wiele języków, w których bardziej chciałabym porozumiewać się na co dzień, bo maja moim zdaniem ładniejsze brzmienie i ciekawszą gramatykę.

To tak dziesięć powodów na szybko. Nie są jakoś uszeregowane według ważności itd., ale pierwsze przyszły mi do głowy.

---------- Dopisano o 03:44 ---------- Poprzedni post napisano o 03:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
2. To samo dotyczy Kościoła katolickiego. Nie chcę mieszkać w państwie wyznaniowym, które ogranicza moją wolność i dostęp do opieki medycznej. Boję się mieszkać w Polsce, ponieważ nie mam tu kontroli nad własnym ciałem i nie mogę samodzielnie decydować o mojej opiece medycznej. Zawsze istnieje duża szansa, że będzie to sprzeczne z "sumieniem" osób trzecich. Autentycznie przewraca mi się żołądek na myśl, że mogłabym zajść w ciążę, a potem być zmuszona do rodzenia, nawet w przypadku bezmózgowia płodu.
O, tego zapomniałam, ale na klauzulę sumienia to mam ochotę też się czasem powołać, bo tak. "Nie, nie sprzedam Pani paracetamolu, moja religia uważa, że ból uszlachetnia".
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 08:28   #6
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Planuję wyjechać z Polski po licencjacie, ewentualnie po magisterce jeśli zdecydowałabym się robić.
1. Klimat mnie morduje, jest za gorąco, późna wiosna, lato i wczesna jesień to dla mnie koszmar; w zimę nie jest wiele lepiej bo jest coraz mniej śniegu, coraz cieplej.
2. Nie widzę tu dla siebie miejsca w którym chciałabym mieszkać (miasta czy wsi).
3. Nie podoba mi się nacjonalizm, homofobia, ksenofobia które zaczynają przejmować Polskę.
4. Nic mnie tu nie trzyma- nie mam znajomych, jedynie dwie przyjaciółki z którymi kontakt internetowy mi wystarcza, nie jestem rodzinna, chłopak chce póki co wyjechać ze mną.
5. Nie podoba mi się plucie na prawa kobiet.
6. Nie podoba mi się mieszanie się kościoła w politykę.
7. Nie podobają mi się Łaskawie nam Panujący.
8. Jeśli miałabym wyjść za obcokrajowca to myślę że uczyłabym dzieci języka polskiego, bo dwujęzyczność dobrze wpływa na rozwój. Co do dbania o polskie obyczaje- nie za bardzo wiem co to są polskie obyczaje?
10. Przeraża mnie jak jest traktowane środowisko w Polsce, lasy to śmietnisko, a to co wyprawia się teraz z Puszczą Białowieską to koszmar.


Kocham Polskę, czuję się z nią związana, jest to dla mnie bardzo ważne miejsce ale nie chcę tu mieszkać.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.

Edytowane przez thirky
Czas edycji: 2016-09-15 o 08:36
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 08:30   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Kazdy ma swoje powody, dlaczego wyjezdza zyc za granica. Czasem to pieniadze, czasem sprawy prywatne - jedna z moich kolezanek wyjechala na kilka miesiecy, by odciac sie od zwiazku, zaczac nowe zycie itp. Itd. Wiec powody moga byc bardzo rozne.

Co do Stanow... Jesli ktos raz poleci do Stanow, to doskonale zrozumie, dlaczego Ci ludzie wybrali Ameryke a nie Polske.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 08:49   #8
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Wychowalam sie w Polsce, potem studiowalam w kraju B, teraz mieszkam w kraju C.

Wyjechalam na studia z prostych powodow: lepsze, bardziej prestizowe wyksztalcenie, chcec odmiany, oraz zwyczajnie lubilam (i lubie) kraj B. Zanim zaczelam studia bywalam tam kilka razy do roku, wiec nie byl to wyjazd w nieznane. W tamtym czasie, w porownaniu Polska wydawala mi sie taka strasznie szara, smutna i przasna.

Teraz mieszkam w miejscu, ktorym w mojej branzy najwiecej sie dzieje w Europie, wiec mam najlepsze mozliwosci zawodowe i co za tym idzie finansowe.

Rozwazam powrot do kraju, w ktorym studiowalam, bo bardzo to miejsce lubie, bardzo dobrze sie tam czuje, do Polski zdecydowanie nie planuje wracac.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 09:22   #9
Loisto
Rozeznanie
 
Avatar Loisto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 847
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Ja po studiach planuję wyjechać do Norwegii. Niestety, ani moi ani TŻ-owi rodzice nie kupią nam mieszkania, a nie uśmiecha nam się brać kredytu na pół życia.
Tak, emigruje zarobkowo. Nic więcej mną nie kieruje i chętnie zostalabym w Polsce, ale brak pieniędzy po prostu zmusza mnie do wyjazdu. Dodam, że nie jestem osobą z serii "zrobiłam beznadziejne studia, muszę wyjechać".
I TZ jedzie ze mną, żeby nie było

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wanna see father raping her stepdaughter? Visit: https://www.pis.wtf/s/pr06 (Tor Browser only)
Loisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 09:55   #10
gamblenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 584
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Ja bym chciała chyba tutaj zostać. W każdym razie na pewno wracać i na pewno mówić ciągle po polsku. Żal mi, że ludzie wyjeżdżają ze względu nie tyle na wyjeżdżanie, co na język. Lubię język polski.
gamblenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 09:56   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Większość, podejrzewam, wyjeżdża dla szeroko pojętego komfortu życia. Czy to związanego z pieniędzmi, czy z kulturą, czy z klimatem.

Sama nigdy nie chciałam wyjechać, choć wiele rzeczy w Polsce mi się nie podoba. Mimo wszystko czuję się tu "u siebie" Szkoda, że ostatnio mam wrażenie, że coraz gorzej się tu dzieje, bo już nawet mi błysnęła myśl, że może gdzieś indziej byłoby nam lepiej.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:04   #12
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Nie wiem czy kiedykolwiek rzeczywiście wyprowadzę się z Polski, natomiast coraz częściej o tym myślę. Dlaczego?

1. Biurokracja, rządzący i ich "genialne" pomysły na np.ograniczanie praw obywateli do rozporządzania własnym majątkiem (patrz ustawa o ziemi rolnej czy o lasach). Nie da się zrobić ani kroku bez obstawienia się milionem papierów.

2. Głaskanie po główkach wszelkiej maści nacjonalistów, faszystów i ksenofobów. Ogólna tolerancja dla wzrastającej agresji społeczeństwa, która do niczego dobrego nie doprowadzi. Zaczynam się dusić (i obawiać) w tym klaustrofobicznym klimacie.

3. Coraz gorsza kondycja finansowa kraju. Godnej emerytury nie wypracuje tu nikt z nas, choćby stanął na rzęsach. Rządzący zagarną wszystko.

4. Coraz większy wpływ kościoła na życie wszystkich obywateli, a nie tylko jego wyznawców. Klauzula sumienia czy histeria wokół aborcji to jakaś żałosna kpina.

5. Coraz gorszy klimat. Przez pół roku jest szaro, ponuro, brak mi słońca.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:26   #13
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
5. Coraz gorszy klimat. Przez pół roku jest szaro, ponuro, brak mi słońca.
ja to mam wrażenie że tu cały rok nachrzania słońce na maxa a pochmurnych dni jak na lekarstwo.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:28   #14
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
ja to mam wrażenie że tu cały rok nachrzania słońce na maxa a pochmurnych dni jak na lekarstwo.
Pewnie zależy od regionu. U nas od kilku lat nie ma w zimie śniegu, a co za tym idzie, panuje wtedy szara, obrzydliwa chlapa.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:34   #15
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Ja bym dodała jeszcze jedną ważną rzecz: brak poszanowania zieleni i zwracania uwagi na wspólną przestrzeń w miastach. W moim mieście deweloperzy robią co chcą, budują betonową pustynię, ohydne nowe bloki stoją "okno w okno", masowo wycina się drzewa. Większość miejskich placów to parkingi i kiedy powstaje pomysł, żeby zrobić gdzieś park albo deptak podnosi się wielkie larum. W mieście jest gigantyczny smog, samochody parkują na chodnikach, nie ma jak przejść, ruch w centrum nie jest wyciszany, nie ma jak przejechać na rowerze...
Chciałabym mieszkać w mieście w otoczeniu zieleni i drzew z wyciszonym ruchem samochodowym w centrum, z chodnikiem po którym można przejść czy przejechać wózkiem. Gdzie można bezpiecznie wyjść z domu bez maski antysmogowej....
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:41   #16
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
1. Biurokracja, rządzący i ich "genialne" pomysły na np.ograniczanie praw obywateli do rozporządzania własnym majątkiem (patrz ustawa o ziemi rolnej czy o lasach). Nie da się zrobić ani kroku bez obstawienia się milionem papierów.
Przy np. francuskiej, to polska biurokracja jest niezwykle przyjazna

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
5. Coraz gorszy klimat. Przez pół roku jest szaro, ponuro, brak mi słońca.
http://www.weatheronline.pl/weather/...ANG=pl&MOD=tab z tej strony wynika raczej że nasłonecznienie rośnie w Polsce, a nie maleje.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8
Co do Stanow... Jesli ktos raz poleci do Stanow, to doskonale zrozumie, dlaczego Ci ludzie wybrali Ameryke a nie Polske.
No nie, byłem w stanach co najmniej z 15 razy w życiu i nadal nie rozumiem jak tam w ogóle można wytrzymać dłużej niż 2 tygodnie .
Cytat:
Napisane przez Limonka2378
Z podatków opłacam rzeczy, których nie mam ochoty utrzymywać - Kościół, cudze dzieci, edukacji debili, bo magister taki modny teraz i studia fajne. Taniej by mnie wyszło, jakbym koszty własnej edukacji pokrywała sama.
W prawie każdym kraju europejskim utrzymujesz cudze dzieci. W UK jest child benefit, w Niemczech Kindergeld, w Austrii Kinderbetreuungsgeld i tak można wymieniać... Nie wiem dlaczego ludzie rzucają się o to na Polskę
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:46   #17
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Mi sie Polska podoba i nie chce wyjezdzac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:51   #18
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Mi sie Polska podoba i nie chce wyjezdzac.
Mnie też .
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:53   #19
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Mnie też .
no a nam się nie podoba i chcemy wyjechać. diluj z tym, a nie masz jakiś problem ciągle.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:54   #20
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Przy np. francuskiej, to polska biurokracja jest niezwykle przyjazna


http://www.weatheronline.pl/weather/...ANG=pl&MOD=tab z tej strony wynika raczej że nasłonecznienie rośnie w Polsce, a nie maleje.


No nie, byłem w stanach co najmniej z 15 razy w życiu i nadal nie rozumiem jak tam w ogóle można wytrzymać dłużej niż 2 tygodnie .

W prawie każdym kraju europejskim utrzymujesz cudze dzieci. W UK jest child benefit, w Niemczech Kindergeld, w Austrii Kinderbetreuungsgeld i tak można wymieniać... Nie wiem dlaczego ludzie rzucają się o to na Polskę
Ty nie mozesz wytrzymac w stanach dluzej niz dwa tygodnie, ale jesli ruszysz glowa, to mozesz zauwazyc mnostwo powodow, dla ktorych inni chca tam zostac.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:57   #21
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
no a nam się nie podoba i chcemy wyjechać. diluj z tym, a nie masz jakiś problem ciągle.
No i do widzenia, choć uważam, że można byłoby wprowadzić zasadę, że emigracja oznacza konfiskatę majątku - wtedy każdy by sobie mógł wyjechać, ale zaczynałby od nowa.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ty nie mozesz wytrzymac w stanach dluzej niz dwa tygodnie, ale jesli ruszysz glowa, to mozesz zauwazyc mnostwo powodow, dla ktorych inni chca tam zostac.
Serio ciężko mi znaleźć powody. Czytałem dużo o fenomenie emigracji do USA i te powody są co najmniej wątpliwe
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:00   #22
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
ciekawszą gramatykę.


---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
No i do widzenia, choć uważam, że można byłoby wprowadzić zasadę, że emigracja oznacza konfiskatę majątku - wtedy każdy by sobie mógł wyjechać, ale zaczynałby od nowa.



Serio ciężko mi znaleźć powody. Czytałem dużo o fenomenie emigracji do USA i te powody są co najmniej wątpliwe
co to za pierdoły... nie wiem, jesteś tak głupi czy trollujesz? z jakiej racji zabierać komuś coś na co SAM zapracował? bo jakiś zakompleksiony troll ma problem że ktoś chce wyjechać? tak, jakbyś nie miał kompleksów to byś z tym problemów też nie miał.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:00   #23
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Przy np. francuskiej, to polska biurokracja jest niezwykle przyjazna
Możliwe, z tym, że Francja, jako cel emigracji zupełnie mnie nie interesuje.

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
http://www.weatheronline.pl/weather/...ANG=pl&MOD=tab z tej strony wynika raczej że nasłonecznienie rośnie w Polsce, a nie maleje.
Ok. Latem rzeczywiście jest dużo słońca, ale jesień-zima to jakaś porażka.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:01   #24
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
No i do widzenia, choć uważam, że można byłoby wprowadzić zasadę, że emigracja oznacza konfiskatę majątku - wtedy każdy by sobie mógł wyjechać, ale zaczynałby od nowa.
LOL A dlaczegóż to?
To miałby zmusić polaków do bycia polakami? Taka kara niby?
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:02   #25
cheryl_
Przyczajenie
 
Avatar cheryl_
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 25
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Jest wiele powodów.

Za granicą jest wyższy standard życia, nawet jeśli byś pracował za najniższą krajową. Ludzie, którzy siedzą teraz w UK nie zarabiają jakichś kokosów (mam paru znajomych), ale nie mają problemu z utrzymaniem siebie i rodziny. Nie brakuje im na podstawowe potrzeby, co mimo wszystko w Polsce jeszcze się zdarza, dość często :/

W wielu branżach są wyższe zarobki, być może dlatego nawet ci ustawieni w Polsce wyjeżdżają - lekarze. Dla przykładu, pensja polskiego pracownika naukowego jest po prostu śmieszna w porównaniu do tej za granicą. A stypendium doktoranckie, za które w innym kraju można by utrzymać 2 osoby (ale bez przesadnych luksusów) w Polszy wynosi uwaga.. 1000 PLN No czasami trafią się jakieś granty, ktoś sobie dorobi korepetycjami i wyjdzie lekko ponad 2000 PLN. Niektórzy szczęśliwcy dostaną się na "międzynarodowe" projekty, lub jakieś staże, wtedy > 3000 PLN. Ale nie pracowałam tutaj, więc powtarzam co słyszałam

Ogólnie jest lepsza jakość edukacji, większe możliwości znalezienia pracy i rozwoju zawodowego. W zależności od kraju mniejsze podatki, bardziej ludzka biurokracja, większe poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Wymieniłam różne czynniki, odnoszące się do różnych krajów. Ludzie czasami za cenę bezpieczeństwa wolą więcej zgarnąć itp.

No i jest trochę inna mentalność. Ja w Polsce spotkałam się z czymś takim, że dom na kredyt i samochód to szczyt ludzkich ambicji. Ludzie uważają, że jak ktoś jest bogaty to się nakradł, uważają że pieniądze są złe itp. ale sami by chcieli mieć. Jest więcej zawiści niż gdziekolwiek indziej (a przynajmniej nigdzie, dokąd pojechałam nie widziałam tyle co tutaj). Społeczeństwa ogólnie sprawiają wrażenie szczęśliwszych i weselszych.
cheryl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:02   #26
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Ciekawy watek, wiec subskrybuje. Sama wyprowadzam sie za granice w przyszlym roku, wiec tym bardziej interesuja mnie wypowiedzi wizazanek.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:05   #27
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Cytat:
Napisane przez cheryl_ Pokaż wiadomość
A stypendium doktoranckie, za które w innym kraju można by utrzymać 2 osoby (ale bez przesadnych luksusów) w Polszy wynosi uwaga.. 1000 PLN No czasami trafią się jakieś granty, ktoś sobie dorobi korepetycjami i wyjdzie lekko ponad 2000 PLN. Niektórzy szczęśliwcy dostaną się na "międzynarodowe" projekty, lub jakieś staże, wtedy > 3000 PLN. Ale nie pracowałam tutaj, więc powtarzam co słyszałam
Zgadzam się, że doktoranci w Polsce mają fatalnie. Stypendia są śmiesznie niskie. Natomiast usłyszałaś źle - najniższe stypendium doktoranckie nie może być niższe niż 60% minimalnego wynagrodzenia zasadniczego asystenta. Obecnie nie może być zatem niższe niż 1470 PLN - zgodzę się, że to wciąż śmiesznie mało, ale to prawie 50% więcej niż 1000 PLN.

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2016-09-15 o 11:07
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:35   #28
cheryl_
Przyczajenie
 
Avatar cheryl_
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 25
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

A i jeszcze zapomniałam dodać. Ceny w Polsce są bardzo wysokie w porównaniu do zarobków, szczególnie towarów z importu, których jest sporo. Najlepiej widać to na przykładzie ubrań zachodnich marek Np. zarobisz 2000 GBP, kupisz bluzkę za 20 GBP. W Polsce zarobisz 2000 PLN, ta sama bluzka będzie kosztować 90-100 PLN.

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
No i do widzenia, choć uważam, że można byłoby wprowadzić zasadę, że emigracja oznacza konfiskatę majątku - wtedy każdy by sobie mógł wyjechać, ale zaczynałby od nowa.
I tak niemal każdy po wyjeździe za granicę zaczyna od nowa. W większości przypadków dyplomy z polskich uczelni nie są uznawane, na tutaj zdobyte doświadczenie zawodowe patrzy się przez palce. Jedyne co jest potrzebne to trochę pieniędzy na start, a tutaj zgromadzony majątek - z tego co kojarzę, spora część ludzi nie ma żadnych kokosów przed wyjazdem.

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że doktoranci w Polsce mają fatalnie. Stypendia są śmiesznie niskie. Natomiast usłyszałaś źle - najniższe stypendium doktoranckie nie może być niższe niż 60% minimalnego wynagrodzenia zasadniczego asystenta. Obecnie nie może być zatem niższe niż 1470 PLN - zgodzę się, że to wciąż śmiesznie mało, ale to prawie 50% więcej niż 1000 PLN.
I tak za 1400 PLN w większym mieście (bo jak dla mnie tutaj doktorat opłacałoby się robić jedynie w Warszawie lub Krakowie) wynajmiesz małe mieszkanie. Wynajmując tylko pokój, zostanie kilka stów na jedzenie. Mieszkając z rodzicami też trzeba by im coś odpalić na utrzymanie. Podczas gdy za granicą za kwotę stypendium wynajmiesz mieszkanie i się utrzymasz bezstresowo. W Polsce zamiast skupić się na studiach martwisz się pieniędzmi.
cheryl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:48   #29
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Ciekawe jest to, ze sa kraje w Europie, którym zle sie wiedzie (tak jak w Polsce, czesto nawet gorzej), ale nikt tak na potege nie wyjezdza jak my... U nas to naprawde przesyt ludzi siedzi zagranica w porównaniu do innych krajów.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 12:21   #30
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Dlaczego ludzie opuszczają Polskę?

Lubię polską kulturę, naturę, język, jednak coraz częściej myślę o wyjeździe. Trochę przez sytuację w kraju, trochę też ze względu na chłopaka, który znalazłby lepszą pracę w kilku innych krajach.

Dlaczego myślę o wyjeździe? Z powodów już wymienionych przez innych. Kościół-aborcja, Kościół-polityka, dawanie ludziom pieniędzy zamiast prostsze i bardziej logiczne nie zabieranie. Tolerancja dla braku tolerancji.

Ktoś pisał, że lekarze wyjeżdżają z pazerności. Niektórzy pewnie tak, ale to jednak nie jest takie proste. Ktoś, kto nie ma miękkiego startu (wsparcia finansowego rodziny, spadku) po studiach medycznych jest naprawdę w czarnej dupie.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-25 08:48:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.