Akt urodzenia mieszkając za granicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-08, 17:18   #1
neuna_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 3

Akt urodzenia mieszkając za granicą


Bardzo potrzebuje informacji jak moge uzyskac odpis aktu urodzenia mieszkajac na stale za granica Wiem, ze moge zlozyc wniosek przez internet w ePuap. Problem jednak polega na tym, ze mieszkam za granica juz od dawna, moja rodzina rowniez nie mieszka w Polsce. Musze poddac adres zameldowania w Polsce, ale ja nawet nie mam meldunku w Polsce Nie moge w ePuap rowniez zmienic Polski na inne panstwo i podac swoj rzeczywisty adres za granica. Ambasada tez nie moze pomoc, bo od niedawna moga jedynie pomoc w przekazaniu juz sporzadzonego aktu z polskiego urzredu. Nie moge przez nich zlozyc wniosku o odpis aktu urodzenia. Moze ktos byl w podobnej sytuacji i wie jak moge uzyskac akt urodzenia, zebym nie musialam jechac do Polski tylko po to, aby zlozyc wniosek. Od razu mowie, ze nawet nie mam kogo poprosic w Polsce o zlozenie wniosku. Mam nadzieje, ze dobrze trafilam z dzialem. Jezeli nie, to prosze o przeniesienie watku.
neuna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-09, 10:56   #2
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Akt urodzenia mieszkajac za granica

W razie czego wpisz w ePUAP swój ostatni adres zameldowania w Polsce przed wyjazdem za granicę, albo zwyczajnie wyślij wypełniony formularz listem do odpowiedniego USC i poproś o przesłanie aktu do ciebie na adres zagraniczny.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-09, 16:07   #3
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Akt urodzenia mieszkajac za granica

W Polsce człowiek wypełnia formularz tam, gdzie zamieszkuje, a USC wysyła akt pod podany adres.
Pytałaś w konkretnym urzędzie, tam gdzie w tej chwili mieszkasz, jak to załatwić?
A najprościej chyba faktycznie skontaktować się z konkretnym USC w Polsce, bo na pewno jest jakaś opłata i musi wpłynąć, zanim dokument wystawią.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-09, 20:35   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Akt urodzenia mieszkajac za granica

Kilka lat temu sama potrzebowałam europejski akt urodzenia, jak i ważny dokument z sądu.

Wpierw zadzwoniłam do obu instytucji, polecono mi napisać pismo z prośbą o wydanie danego dokumentu, podać adres do wysyłki dokumentów i uiścić opłatę na dane konto. Tak też zrobiłam, napisałam pisma, załączyłam dowód zapłaty administracyjnej i po kilku tygodniach bez problemu dostałam dokumenty.
Wszystko bezproblemowo i szybko, o dziwo

Zadzwoń do USC, zapytaj co i jak, nie powinno być z tym problemu
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 13:35   #5
neuna_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 3
Dot.: Akt urodzenia mieszkajac za granica

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Kilka lat temu sama potrzebowałam europejski akt urodzenia, jak i ważny dokument z sądu.

Wpierw zadzwoniłam do obu instytucji, polecono mi napisać pismo z prośbą o wydanie danego dokumentu, podać adres do wysyłki dokumentów i uiścić opłatę na dane konto. Tak też zrobiłam, napisałam pisma, załączyłam dowód zapłaty administracyjnej i po kilku tygodniach bez problemu dostałam dokumenty.
Wszystko bezproblemowo i szybko, o dziwo

Zadzwoń do USC, zapytaj co i jak, nie powinno być z tym problemu
Dzwonilam tam, gdzie jest oryginal aktu urodzenia i niestety nie wysylaja za granice. Natomiast bezproblemowo mozna dostac zaswiadczenie o niekaralnosci z sadu. Nie rozumiem czy jedni robia z tego problem, a inni nie

W kazdym razie dziekuje wszystkim za pomoc Okazalo sie, ze musze zalatwic jeszcze pare spraw urzedowych i niestety wszystko tylko osobiscie, a wiec bede musiala tak czy siak leciec do Polski.
neuna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 14:23   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Akt urodzenia mieszkajac za granica

Cytat:
Napisane przez neuna_k Pokaż wiadomość
Dzwonilam tam, gdzie jest oryginal aktu urodzenia i niestety nie wysylaja za granice. Natomiast bezproblemowo mozna dostac zaswiadczenie o niekaralnosci z sadu. Nie rozumiem czy jedni robia z tego problem, a inni nie

W kazdym razie dziekuje wszystkim za pomoc Okazalo sie, ze musze zalatwic jeszcze pare spraw urzedowych i niestety wszystko tylko osobiscie, a wiec bede musiala tak czy siak leciec do Polski.
A to dziwne, ale może być, że im się po prostu nie chce bawić w zagraniczną wysyłkę. Od podajże 2015 roku działa System Rejestrów Państwowych, więc składając wniosek w Warszawie akt/dowód możesz odebrać w Krakowie- więc z wysyłką powinno być tak samo- u mnie było.

No ale, najważniejsze, że problem się rozwiązał.
Zatem powodzenia z biurokracją w Polsce
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 12:19   #7
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Akt urodzenia mieszkajac za granica

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A to dziwne, ale może być, że im się po prostu nie chce bawić w zagraniczną wysyłkę. Od podajże 2015 roku działa System Rejestrów Państwowych, więc składając wniosek w Warszawie akt/dowód możesz odebrać w Krakowie- więc z wysyłką powinno być tak samo- u mnie było.
No ale, najważniejsze, że problem się rozwiązał.
Zatem powodzenia z biurokracją w Polsce
Prawdę mówiesz, chodzi tu o odmiejscowienie. Ale my mówimy o wysyłce, i sprawa wygląda tak że to zależy od urzędu i od załatwianej sprawy, jedni wysyłają inni nie chcą.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-30, 22:01   #8
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Akt urodzenia mieszkajac za granica

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Prawdę mówiesz, chodzi tu o odmiejscowienie. Ale my mówimy o wysyłce, i sprawa wygląda tak że to zależy od urzędu i od załatwianej sprawy, jedni wysyłają inni nie chcą.

Problem się już rozwiązał tydzień temu... ale i tak do tego doszłyśmy, że jedni wysyłają, inni nie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 22:23   #9
neuna_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 3
Dot.: Akt urodzenia mieszkając za granicą

No wlasnie, ze problem sie nie rozwiazal. Musze leciec do Polski, aktu urodzenia nie wysylaja za granice. Dzwonilam do roznych urzedow, wszedzie taka sama odpowiedz - nie wysylaja za granice i nigdy nie wysylali. Pytalam, czemu sady wysylaja orzeczenie o niekaralnosci, a oni nie moga, to powiedzieli, ze jezeli takie orzeczenie trafi w cudze rece, to w zasadzie nic nie mozna z nim zrobic, co mogloby mnie skrzwdzic, a z aktem urodzenia jest juz inaczej.
neuna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 20:56   #10
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Akt urodzenia mieszkając za granicą

Cytat:
Napisane przez neuna_k Pokaż wiadomość
No wlasnie, ze problem sie nie rozwiazal. Musze leciec do Polski, aktu urodzenia nie wysylaja za granice. Dzwonilam do roznych urzedow, wszedzie taka sama odpowiedz - nie wysylaja za granice i nigdy nie wysylali. Pytalam, czemu sady wysylaja orzeczenie o niekaralnosci, a oni nie moga, to powiedzieli, ze jezeli takie orzeczenie trafi w cudze rece, to w zasadzie nic nie mozna z nim zrobic, co mogloby mnie skrzwdzic, a z aktem urodzenia jest juz inaczej.
Odniosłam się do Twoich słów:
Cytat:
Okazalo sie, ze musze zalatwic jeszcze pare spraw urzedowych i niestety wszystko tylko osobiscie, a wiec bede musiala tak czy siak leciec do Polski.
więc uznałam, że problem się rozwiązał.

Wysyłać wysyłali, bo osobiście tak akt urodzenia dostałam.
A poza tym zapytaj w konsulacie u siebie, bo ponoć można tak też go uzyskać
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-07 21:56:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.