Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-24, 12:01   #1741
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
W ogóle to ja nie chcę być niemiła, ale jeśli to wirus skonstruowany, żeby wykończyć starych ludzi, to wyszło [złe słowo]. Chyba im wyciekł przed końcem prac, albo ktoś pomylił fiolki.
To samo pomyślałam że jeśli to spisek to bardzo nieudany

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:02   #1742
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dużo, ale to zależy, na jaki kraj spojrzysz. W Polsce jest ok. 800 ośrodków opieki, w Niemczech ok. 13.500.
Tu KLIK artykuł po angielsku o tym, że około połowa wszystkich śmierci na COVID we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Irlandii i Belgii to właśnie mieszkańcy ośrodków opieki.

Przyczyna jest prosta - nawet jeśli mieszkańcy nie wychodzą, to mają kontakt z personelem, który może nieświadomie przywlec wirusa z zewnątrz. Personel może i powinien nosić maski, ale to nie załatwi wszystkiego, bo maski nie chronią w 100% (także ffp), a kontakt podczas wielu czynności pielęgnacyjnych jest bliski. Nie da się też każdemu mieszkańcowi założyć maski, zwłaszcza w grupach demencyjnych wdrożenie środków ostrożności (maski, dezynfekowanie rąk, trzymanie odstępu) ma marne szanse powodzenia. Wystarczy że jeden mieszkaniec załapie coś od kogoś z personelu i zaraża dalej.
Nie da się również izolować personelu całego ośrodka od społeczeństwa, bo to choćby logistycznie jest niewykonalne. Zresztą przypuszczam, że nawet jakby było, to wiele osób, które mają rodziny, małe dzieci, wolałoby się zwolnić niż dać się odizolować w jakichś koszarach na długie miesiące.
W PL dużo jest przypadków ognisk w DPS, bo pielęgniarki tam pracujące często pracują w więcej niż jednej placówce i "przenoszą" wirusa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:07   #1743
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Khloe
Brat bez zmian?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:12   #1744
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie no co ty, ani widu ani slychu. Do sanepidu nie dzwonię bo oni i tak mi nie powiedzą kiedy przyjedzie, bo oni też tego nie wiedzą. Mam czekać.
Sanepid powidzial że oni mi będą w razie czego przedłużać kwarantannę jak bus nie dojedzie. Nic innego zrobić nie mogą. I z pretensjami do Szumowskiego, a nie do nich. 🤷

Wstaje coraz później, chodzę na długie drzemki po południu, tylko po to, by mi szybciej zlatywały dni. 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak Ci przedłużą na trzecią, to idź z tym do telewizji, bez kitu.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W PL dużo jest przypadków ognisk w DPS, bo pielęgniarki tam pracujące często pracują w więcej niż jednej placówce i "przenoszą" wirusa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Polsce pielęgniarka musi pracować w pięciu miejscach, żeby dociągnąć do pierwszego.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Podobno wielu z tych zatrudnionych przy rolniczych pracach sezonowych to byli Ukraińcy.
Bo Polacy nie chcą pracować w takich warunkach i za takie stawki. Jak wzrośnie bezrobocie, to zmienią zdanie i po problemie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:17   #1745
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dużo, ale to zależy, na jaki kraj spojrzysz. W Polsce jest ok. 800 ośrodków opieki, w Niemczech ok. 13.500.
Tu KLIK artykuł po angielsku o tym, że około połowa wszystkich śmierci na COVID we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Irlandii i Belgii to właśnie mieszkańcy ośrodków opieki.

Przyczyna jest prosta - nawet jeśli mieszkańcy nie wychodzą, to mają kontakt z personelem, który może nieświadomie przywlec wirusa z zewnątrz. Personel może i powinien nosić maski, ale to nie załatwi wszystkiego, bo maski nie chronią w 100% (także ffp), a kontakt podczas wielu czynności pielęgnacyjnych jest bliski. Nie da się też każdemu mieszkańcowi założyć maski, zwłaszcza w grupach demencyjnych wdrożenie środków ostrożności (maski, dezynfekowanie rąk, trzymanie odstępu) ma marne szanse powodzenia. Wystarczy że jeden mieszkaniec załapie coś od kogoś z personelu i zaraża dalej.
Nie da się również izolować personelu całego ośrodka od społeczeństwa, bo to choćby logistycznie jest niewykonalne. Zresztą przypuszczam, że nawet jakby było, to wiele osób, które mają rodziny, małe dzieci, wolałoby się zwolnić niż dać się odizolować w jakichś koszarach na długie miesiące.
Ja bym się nawet spodziewała u nas więcej niż połowy... Ale jestem ciekawa czy ktoś zrobi u nas taka statystykę.

Co do drugiej części to się trochę orientuje, bo moi bliscy pracują w dpsie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:20   #1746
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jak Ci przedłużą na trzecią, to idź z tym do telewizji, bez kitu.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------





W Polsce pielęgniarka musi pracować w pięciu miejscach, żeby dociągnąć do pierwszego.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------





Bo Polacy nie chcą pracować w takich warunkach i za takie stawki. Jak wzrośnie bezrobocie, to zmienią zdanie i po problemie.
Te czasy kiedy Ukraińcy pracowali za niskie stawki minęły (jak na razie bo teraz to ciężko powiedzieć co się stanie ). Teraz chcą wyższe czasem niż Polacy. Po prostu Polska jest dla nich korzystną do pracy sezonowej bo stosunkowo blisko i łatwo się dostać niż do innych krajów UE. Polacy woleli na sezonowe jechać gdzie indziej bo lepsza stawka i bez problemu mogli gdzie chcieli w ue

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:25   #1747
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ze się tak wyrażę, ujowo.
Żałuję ze skorzystaliśmy z tarczy, ale jednak człowiek się wbrew pozorom czuje odpowiedzialny za to ze ludzie u niego pracują i muszą miec za co zyć, zwłaszcza w takich czasach, wiec wybiera bardziej sumieniem niz rozumem.

Przy czym, ja na razie tylko powysylałam zgłoszenia o pomoce i zwolnienia, i jak na razie, nie mam żadnej odpowiedzi od urzędów, NIC, ani 1 złotówki na koncie z tego, a zaraz koniec miesiaca i pensje.
Zusów po prostu nie zapłaciłam, nie mam informacji czy mi uznali zwolnienie, czy naliczą odsetki i bede musiała jeszcze z odsetkami i karami to płacić.

Nie mam pojecia czy dostane jakąś pomoc czy jestem kompletnie w czarnej doopie.


Taka to realnie wielka mi tarcza -srarcza i pomoc.


+ czytając przepisy, na ogół natrafiam na info że ich jeszcze... nie ma wiec na jakich zasadach coś będzie uznawane , jeszcze nie wiadomo. Może tak a może srak. W państwie w którym ponoć prawo nie działa wstecz.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-24, 12:26   #1748
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:27   #1749
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Te czasy kiedy Ukraińcy pracowali za niskie stawki minęły (jak na razie bo teraz to ciężko powiedzieć co się stanie ). Teraz chcą wyższe czasem niż Polacy. Po prostu Polska jest dla nich korzystną do pracy sezonowej bo stosunkowo blisko i łatwo się dostać niż do innych krajów UE. Polacy woleli na sezonowe jechać gdzie indziej bo lepsza stawka i bez problemu mogli gdzie chcieli w ue

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Bo ja wiem... U mnie na wsi w sezonie dalej pełno Ukraińców się kręci i raczej to oni robią sezonowo na polach. Polaków nie widziałam (poza właścicielami z rodziną). Inna rzecz, że to też zależy od cen skupu. Jak w danym roku są dobre, to i Ukraińców się do pracy sprowadza, bo jest za co. Jak są słabsze, ludzie zbierają sami, na ile mogą. A jak są ujowe to wszystko po prostu gnije na polach, bo się nie opłaca zbierać.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:28   #1750
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:49   #1751
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Może nie będzie.

A może będzie.
Może jutro zacznie padać sensowny deszcz i będą rekordowe zbiory w Polsce.
A moze nie zacznie a nasz mądry rzad wyprzeda nasze zapasy pszenicy Arabi Saudyjskiej która ma tyle oleju w głowie zeby skupować zamiast wyprzedawać zapasy zboża w obecnej sytuacji hydro-meteologicznej.
A wyprzedaje? Tak mało oczekiwałam od naszego rządu, a i tak każdego dnia jest w stanie mnie zawieść.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak tego pajaca można traktować powaznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam pewien ubaw z takich komentarzy. Bo on jednak rządzi sporą częścią świata, a Ty tak jakby jesteś nic nieznaczącą jednostką, które może co najwyżej wylać żale na wizażu. Ale ok. Jakoś trzeba budować wizerunek własnej osoby w swojej głowie, rzeczywistość jest czasami zbyt bolesna.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

A porpos jeszcze tych śmierdzących chemią maseczek: może to jakieś z darów teraz sprzedają? Bo my mieliśmy w domu chińskie maseczki i one niemiłosiernie jechały chemią.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-24, 12:53   #1752
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A wyprzedaje? Tak mało oczekiwałam od naszego rządu, a i tak każdego dnia jest w stanie mnie zawieść.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------



Mam pewien ubaw z takich komentarzy. Bo on jednak rządzi sporą częścią świata, a Ty tak jakby jesteś nic nieznaczącą jednostką, które może co najwyżej wylać żale na wizażu. Ale ok. Jakoś trzeba budować wizerunek własnej osoby w swojej głowie, rzeczywistość jest czasami zbyt bolesna.



Słuchałam dziś wywiadu z byłym ministrem rolnictwa i on cos takiego chlapnął. na 100% Arabia Sudyjska skupuje na potęgę zboża skad się da, nie zrozumiałam tylko czy od nas tez już, czy tylko jest takie zagrozenie. Jedynie pszenic atrzyma wartośc i jest sens ją sprzedawać, wiec ... kto wie na czym nasz rzad postanowi znów zarobić.
Rolnicy z obiecanych miliarda dwustu milionów dopąt za poprzednie lata, dostali na razie jakies te dwieście milionów. reszta nie wqiadomo gdzie jest, jedyne co wiadomo ze niewypłacona. Wnioski o dotacje na odszkodowania z ten rok sa nie złożone w UE, choc już powinny byc.
Kwestia drenowania pół w celu nawodnienia, lezy i kwiczy od paru lat, choć rolnicy o to proszą.


Ale facet był w takiej zlosci a ja miałam z niego taki ubaw (choć gadała BRDZO z sensem, tyle ze jak mówć o kabarecie i nie rozsmieszyć? ) ze w końcu nie wiem.


Ale wyglada to ogólnie słabo, a jaka jest susza, każdy sam widzi.
Ze jedzenia na suchym polu nie urosnie, tez raczej nikt watpliwości miec chyba nie bedzie. :/

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Podobno wielu z tych zatrudnionych przy rolniczych pracach sezonowych to byli Ukraińcy.



A Ci jak wiadomo, zarabiać i jeść nie potrzebują, to co nas Polaków obchodzi ze nie będą mieli u nas Ukraińcy pracy.
Od której mieliśmy podatki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:01   #1753
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Co tam jeszcze ciekawego na tej konferencji było mówione?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:01   #1754
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A porpos jeszcze tych śmierdzących chemią maseczek: może to jakieś z darów teraz sprzedają? Bo my mieliśmy w domu chińskie maseczki i one niemiłosiernie jechały chemią.
Mi wszystkie maseczki z jakimi miałam do czynienia śmierdziały, jedne mniej, inne bardziej, ale każda miała jakiś zapach, który czuć przez pierwsze kilka minut.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:02   #1755
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Słuchałam dziś wywiadu z byłym ministrem rolnictwa i on cos takiego chlapnął. na 100% Arabia Sudyjska skupuje na potęgę zboża skad się da, nie zrozumiałam tylko czy od nas tez już, czy tylko jest takie zagrozenie. Jedynie pszenic atrzyma wartośc i jest sens ją sprzedawać, wiec ... kto wie na czym nasz rzad postanowi znów zarobić.
Rolnicy z obiecanych miliarda dwustu milionów dopąt za poprzednie lata, dostali na razie jakies te dwieście milionów. reszta nie wqiadomo gdzie jest, jedyne co wiadomo ze niewypłacona. Wnioski o dotacje na odszkodowania z ten rok sa nie złożone w UE, choc już powinny byc.
Kwestia drenowania pół w celu nawodnienia, lezy i kwiczy od paru lat, choć rolnicy o to proszą.


Ale facet był w takiej zlosci a ja miałam z niego taki ubaw (choć gadała BRDZO z sensem, tyle ze jak mówć o kabarecie i nie rozsmieszyć? ) ze w końcu nie wiem.


Ale wyglada to ogólnie słabo, a jaka jest susza, każdy sam widzi.
Ze jedzenia na suchym polu nie urosnie, tez raczej nikt watpliwości miec chyba nie bedzie. :/

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------






A Ci jak wiadomo, zarabiać i jeść nie potrzebują, to co nas Polaków obchodzi ze nie będą mieli u nas Ukraińcy pracy.
Od której mieliśmy podatki.

Teraz zapowiadali szumnie zwolnienie z KRUS-u, zapomnieli tylko dodać, że zwolnienie jest tylko ze składki emerytalnej, a te pozostałe (zdrowotne, wypadkowe) trzeba płacić jak zawsze.

A wypłacanie dotacji i dopłat to jest w ogóle cyrk na kółkach. ARMiR niby ma jakieś terminy i wypłaca kiedy mu się akurat uwidzi i często częściami. Także jak masz przyznane dopłaty na dany rok, to możesz dostać trochę w maju, a trochę w grudniu. Nigdy nie wiesz kiedy i ile. I oczywiście nie uznają czegoś takiego jak odsetki za opóźnienia.

W moich okolicach i tak ziemia jest piaszczysta, najgorszy gatunek, więc się sadzi takie gatunki roślin, które są tam w stanie przeżyć (i niestety też takie, za które mało płacą). Ale takiej suchej skorupy, jaka jest teraz, to już dawno ludzie nie widzieli. Wielu się teraz rzuciło na wiercenie własnych studni do podlewania, ale to też trochę jednak wyczerpywanie zapasów wody.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:02   #1756
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:04   #1757
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nazwijmy rzeczy po imieniu: reedukacja przez pracę jak za Mao.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:07   #1758
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Co tam jeszcze ciekawego na tej konferencji było mówione?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie tylko kwestie edukacji. To ze dalej zamkniete wszysyko do 24 maja. Ze matury od 8 czerwca ale tylko pisemne beda w tym roku. Egzaminy 8 klas od 15 czerwca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:08   #1759
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Generalnie tylko kwestie edukacji. To ze dalej zamkniete wszysyko do 24 maja. Ze matury od 8 czerwca ale tylko pisemne beda w tym roku. Egzaminy 8 klas od 15 czerwca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-24, 13:10   #1760
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość

Mam pewien ubaw z takich komentarzy. Bo on jednak rządzi sporą częścią świata, a Ty tak jakby jesteś nic nieznaczącą jednostką, które może co najwyżej wylać żale na wizażu. Ale ok. Jakoś trzeba budować wizerunek własnej osoby w swojej głowie, rzeczywistość jest czasami zbyt bolesna.
Z czego tu można mieć ubaw, z tego, że ktoś nie rozumie, jak można traktować Trumpa jako autorytet w kwestiach naukowych? No ja też tego nie rozumiem, a jedna wizażanka przytacza jego słowa odnośnie tematu związanego z medycyną. To że ktoś ma władzę, jeszcze nie znaczy, że powinien się wypowiadać w każdej kwestii.
Warto cytować naukowców, oni nie są jednomyślni i bardzo dobrze, na tym właśnie polegają polemiki. Ale cytowanie Trumpa, bo on wie, co jest skuteczne przeciw wirusowi, jest raczej żenujące.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:12   #1761
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:12   #1762
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ze się tak wyrażę, ujowo.
Żałuję ze skorzystaliśmy z tarczy, ale jednak człowiek się wbrew pozorom czuje odpowiedzialny za to ze ludzie u niego pracują i muszą miec za co zyć, zwłaszcza w takich czasach, wiec wybiera bardziej sumieniem niz rozumem.

Przy czym, ja na razie tylko powysylałam zgłoszenia o pomoce i zwolnienia, i jak na razie, nie mam żadnej odpowiedzi od urzędów, NIC, ani 1 złotówki na koncie z tego, a zaraz koniec miesiaca i pensje.
Zusów po prostu nie zapłaciłam, nie mam informacji czy mi uznali zwolnienie, czy naliczą odsetki i bede musiała jeszcze z odsetkami i karami to płacić.

Nie mam pojecia czy dostane jakąś pomoc czy jestem kompletnie w czarnej doopie.


Taka to realnie wielka mi tarcza -srarcza i pomoc.


+ czytając przepisy, na ogół natrafiam na info że ich jeszcze... nie ma wiec na jakich zasadach coś będzie uznawane , jeszcze nie wiadomo. Może tak a może srak. W państwie w którym ponoć prawo nie działa wstecz.
Do mnie normalnie przyszło pismo z KRUS i zapłaciłam sobie tylko ubezpieczenie chorobowe bla bla bla. A emerytalno-rentowe napisali, że zapłaci państwo. Był taki czerwony druczek z kwotą pomniejszoną o te składki emerytalno-rentowe.

Także no KRUS jakoś działa z tą tarczą. Ciekawe dlaczego ZUS ma taki znak zapytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:14   #1763
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Mam pewien ubaw z takich komentarzy. Bo on jednak rządzi sporą częścią świata, a Ty tak jakby jesteś nic nieznaczącą jednostką, które może co najwyżej wylać żale na wizażu. Ale ok. Jakoś trzeba budować wizerunek własnej osoby w swojej głowie, rzeczywistość jest czasami zbyt bolesna. [COLOR="Silver"]
.
UPS... Czyżbym trafiła w jakiś czuły punkt?

Szczerze, do obrażania w twoim wykonaniu się przyzwyczaiłam, nie rusza mnie to.
Nie ja jedna się zastanawiam jakim cudem człowiek na takim poziomie został prezydentem jednego z najpotężniejszych państw na świecie. Wszędzie się dzieją różne cyrki, ale żeby tam aż takie...
Plus nie wiem skąd wyciągasz wniosek że ja myśląc tak o Trumpie (czy kimkolwiek innym, jakkolwiek) buduje w głowie jakis obraz siebie. Co to ma niby że sobą wspolnego(pyt. retoryczne, uprzedzam).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:17   #1764
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z czego tu można mieć ubaw, z tego, że ktoś nie rozumie, jak można traktować Trumpa jako autorytet w kwestiach naukowych? No ja też tego nie rozumiem, a jedna wizażanka przytacza jego słowa odnośnie tematu związanego z medycyną. To że ktoś ma władzę, jeszcze nie znaczy, że powinien się wypowiadać w każdej kwestii.
Warto cytować naukowców, oni nie są jednomyślni i bardzo dobrze, na tym właśnie polegają polemiki. Ale cytowanie Trumpa, bo on wie, co jest skuteczne przeciw wirusowi, jest raczej żenujące.
A po czyjej myśli ostatecznie będzie? Trumpa czy naukowców? To on rządzi jednym z największych imperiów na tej planecie (nawet jeśli ostatnio nieco już podupadającym na rzecz Chin). A Wy się tu tak pieklicie, jakby hejt wizażanek miał zmienić losy planety.

Poza tym jeśli to Wy jesteście takie mądre, zaradne i wszystkowiedzące, to dlaczego to Wy nie kierujecie państwami?

To takie zachowanie stereotypowego Polaka, który siedzi przed tv, na wszystko pomstuje i na wszystkim się zna. Ale praktycznie to jeszcze nic w życiu nie zrobił. I mnie to bawi, nic nie poradzę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:19   #1765
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87785865]Do mnie normalnie przyszło pismo z KRUS i zapłaciłam sobie tylko ubezpieczenie chorobowe bla bla bla. A emerytalno-rentowe napisali, że zapłaci państwo. Był taki czerwony druczek z kwotą pomniejszoną o te składki emerytalno-rentowe.

Także no KRUS jakoś działa z tą tarczą. Ciekawe dlaczego ZUS ma taki znak zapytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]ZUS ma na wszystko czas, ma monopol jakby w tym zakresie. Oni mają w tyłku odpowiadanie na twoje maile itp., najwyżej z racji twojego niedopatrzenia, pomylki narzuca ci wielką karę i weź ją zapłać albo komornika naślemy...

Żyjesz, to płać 🤷
Tak z nimi jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:20   #1766
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chyba miały, ale diabli wiedzą w sumie, jak oni tam tymi maskami gospodarują. Po prostu się zastanawiam, skąd się te śmierdziuszki wzięły.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:26   #1767
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jezu serio?

Był kiedyś taki żart, jak rozwiązać głód i bezrobocie.

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:35   #1768
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Megamag ale przecież jeśli nie można psioczyć na Trumpa, to i nie powinno się psioczyć na naszych rodzimych przywódców, bo przecież kim my do nich jesteśmy i tylko marudzimy i marudzimy zamiast się wziąć i pokazać jak się rządzi nie rozumiem dlaczego akurat na Trumpa nie wolno?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jezu serio?

Był kiedyś taki żart, jak rozwiązać głód i bezrobocie.

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry żart na dzisiejsze czasy, w punkt.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:36   #1769
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nooo, ja im tak zazdroszczę, że tej ustnej z polskiego nie mają. Najtrudniejsza i najbardziej stresująca część matury. No chyba, że się coś zmieniło i pula pytań jest znana...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:41   #1770
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87785928]Megamag ale przecież jeśli nie można psioczyć na Trumpa, to i nie powinno się psioczyć na naszych rodzimych przywódców, bo przecież kim my do nich jesteśmy i tylko marudzimy i marudzimy zamiast się wziąć i pokazać jak się rządzi nie rozumiem dlaczego akurat na Trumpa nie wolno?
[/QUOTE]
Wychodzi na to że nie wolno na nikogo, kto ma więcej kasy od Ciebie, jest "wyzej" postawiony, ważniejszy, sławniejszy itp. Kto umie robić "interesy" i zapłacił komuś by mu zrobił dobry PR i tak to został prezydentem(U nas też tak się dzieje zresztą)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-11 16:55:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.