Błagam O Pomoc...mój Pies...:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-27, 13:59   #1
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Exclamation

Błagam O Pomoc...mój Pies...:(


moj maly pies odgryzl końcówke ogona dla mojego drugiego psa, który jest tak stary że nie potrafil już się obronić ciągle leciała krew, wiec przymylam mu to wodą zwykła, a następnie utlenioną i zawinęłam w banadaż bo boję się żeby zakażenie nie poszło, przecież jest psem podwókowym, a ogon miał cały w błocie :/, kłóce się z rodzicami bo uważają że on sie sam z tego wyliże i nie chcą dac mi pieniędzy zeby iść z nim do wterynarza ( a ja kasy nie mam...PROSZE JEŚLI MACIE KOGOŚ ZNAJMOEGO KTO JEST WTERYNARZEM, CO MOGĘ SAMA ZROBIĆ, MYSLALAM ŻEBY MU ROBIĆ OPATRUNKI Z MAŚCI ALANTANOWEJ ŻEBY SIE ZAGOIŁO...HMM???NIECH MI KTOŚ POMOŻĘ, NIE MOGE GO SKAZAĆ NA TAKIE CIERPIENIE, CHCIAŁAM ABY MIAL SPOKOJNĄ STAROŚĆ...NIE CHCE ŻEBY SIĘ MĘCZYŁ !!!!
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:05   #2
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

smutna sytuacja spróbuj jeszcze raz porozmawiać z rodzicami w koncu skoro pies był z Wami tyle lat od małego to rodzice powinni chyba mieć przynajmniej jakiś sentyment do psiaka nie można go przeciez zostawić cierpiącego tymbardziej że ja sama napisałaś jest to pies "podwórkowy" pogoda za oknem i zbliżająca sie zima napewno nie ułatwią mu rekonwalescencji na dworze.
Spróbuj przemywać mu rane riwanolem to środek odkażający.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:11   #3
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

a riwanol moge kupic w aptece, drogi jest?
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:17   #4
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

tak kupisz w aptece kosztuje pare złotych (ok 5 zł nie jestem pewna,prawidłowa nazwa to Rivanol)
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:23   #5
karo-la
Wtajemniczenie
 
Avatar karo-la
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

Kup koniecznie kilka porcji maści z antybiotykiem (Tribiotic, w saszetkach po 1,3 zł w aptece) i smaruj mu 3 razy dziennie. Nic dziwnego że bardzo krwawił-ogon to mocno ukrwione i unerwione miejsce. Jeśli rana nie jest zbyt rozległa to on się z tego za jakieś3-5 dni wyliże. Znasz powiedzenie goi się jak na psie?
Nie zamartwiaj się na zapas. Aha, i Rivanol nie chroni przed zakażeniem.Weź antybiotyk w maści, na pewno pomoże.
__________________








karo-la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:23   #6
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

Ja myślę,że będzie dobrze.Psy podwórkowe są "twardzielami".Gdyby taki wypadek zdarzył się wypieszczonemu pieskowi pokojowemu,to mógłby go odchorować.
Jeżeli ranę zdezynfekowałaś i opatrzyłaś,to nie ma powodu do paniki.Jeżeli już nie krwawi,to psisko na pewno się wykuruje
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 15:40   #7
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

naciskaj na nich! moi tez kiedys nie chcieli mi dac pieniedzy na weta jak stwierdzilam, ze kot ma kamien na zebach. naciskalam bardzo mocno, az w koncu dali kase i na pewno tego nie pozalowali, bo i tak drogie leczenie kosztowaloby jeszcze wiecej przy zwlekaniu. teraz juz wiedza ze zwierzaczki tez czasem potrzebuja dentysty i sami je zawoza do kliniki jak cos sie dzieje. nie czekaja az sie wyliza... bo po takim czekaniu juz moze byc na prawde bardzo drogo (szczegolnie jak twojemu pieskowi wda sie jakas gorsza infekcja w ten ogonek i np. bedzie trzeba amputowac).
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 15:52   #8
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Unhappy Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

to prawde on jest dość twardym psem, z zyciu przechodzil juz wiele powaznych chorob...zobacze jak jutro bedzie sie czul..najwyzej wracajac kupie ten alantan bo nie mam kasy na jakies antybiotki...ogon chyba juz troche przestał krwawic, pies sie czuje nawet dobrze...takze jestem dobrej mysli...okaże się jak bedzie z jutro z rana , wiem a możę dertomecyna???
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 15:59   #9
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

moje pieski nie raz się pogryzły tak że polała się krew a kilkakrotnie interweniował weterynarz ze szwami - niestety tak wygląda życie w stadzie - zawistne bestie są.



Posmaruj maścią z antybiotykiem ewentualnie i powinno być dobrze - psy są o wiele wytrzymalsze niż ludzie i byle kontuzja ich nie zabije.... nie martw się za pare dni będzie już wszystko w porządku ....
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 18:56   #10
sweetes_things
Rozeznanie
 
Avatar sweetes_things
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 860
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

Ja to bym chyba rodziców roztrzaskała..sory ze tak powiedziałam..ale na punkcie piesków mam fioła.Fakt pies jak to wiadomo sam potrafi sie wylziac..ale musisz mu w tym pomóc..ogonek napewno sie zregeneruje..a Ty musisz dbać,by w to miejsce nie wdarła sie infekcja,polecam robic okłady z rumianku,albo zapaż herbate z pokrzywy..wystudź i zrób kompresy..powinno pomóc..nie przejmuj sie..będzie dobrze
__________________
Nikt mnie nie poznał i nie zna mnie za dobrzE
Nie ważne co osiągnę,co stworzę,co zrobiĘ
Dla ślepych głupców pozostanę taka samA
Nigdy przed nikim głowy nie złożĘ
Nigdy przed nikim nie padnę na twarZ
Tutaj..czy w piekle..do końca z honoreM
Taka już jestem..i to właśnie jA
by Sweetes_things
sweetes_things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 19:12   #11
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Błagam O Pomoc...mój Pies...:(

Są pogotowia weterynaryjne gdzie psa moga przyjac 24h/dobe. Można zadzwonic i zapytac sie czy, i ile kosztowalaby wizyta.
Pies pewnie wyżyje (w końcu ogon to nei organ konieczny do życia ;-) ) ale rana może się paskudzić jeśli ogon został oderwany nie między kregami tylko w polowie. Wtedy do weta. Ogon należałoby przemyć letnia wodą , rivanolem i obwiazać suchym (jesli pies jest na dworzu) bandażem, jeśli będzie sciągał to założyć kołnierz.
No i nie dopuszczać do takich sytuacji. Aby zdobyc pieniadze na weta zawsze mozesz powiedziec rodzicom, ze to odpracujesz (sprzatajac podworko, koszac trawe, cokolwiek)
pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.