tłuste powieki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-05, 09:38   #1
Onazyje
Rozeznanie
 
Avatar Onazyje
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 798

tłuste powieki


Cześć,
mam problem z tłustymi powiekami, żadne cienie się na nich nie trzymają, tzn.chyba nie umiem ich nakładać, bo jeśli pomaluje mnie profesjonalna makijażystka np. na wesele czy na jakąś inną imprezę to się trzymają
Kupiłam bazę na powieki urban decay - zbiera mi się nawet ona w załamaniach, cienie się nie trzymają ;/ tydzień temu byłam w douglasie i Pani poleciła mi bazę (nie pamiętam jakiej firmy, muszę sprawdzić w domu) , zapłaciłam za nią 150 zł, powiedziała Pani że ta baza będzie dobra, bo zastyga i do tłustych powiek będzie idealna. Odtłuściłam rano powieki płynem micelarnym, nałożyłam bazę, odczekałam 3 minuty a za 10 min, patrzę, znowu jest zebrana w powiekach ;/ i po raz kolejny ją rozstarłam,patrzę w pracy - znowu to samo, nawet sama baza się roluje, nie mówiąc nawet już o tym jak położyłabym na nią cienie. Co robię źle?
__________________
Po każdej burzy wychodzi słońce

Onazyje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:15   #2
Black_Isabell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: tłuste powieki

Cytat:
Napisane przez Onazyje Pokaż wiadomość
Cześć,
mam problem z tłustymi powiekami, żadne cienie się na nich nie trzymają, tzn.chyba nie umiem ich nakładać, bo jeśli pomaluje mnie profesjonalna makijażystka np. na wesele czy na jakąś inną imprezę to się trzymają
Kupiłam bazę na powieki urban decay - zbiera mi się nawet ona w załamaniach, cienie się nie trzymają ;/ tydzień temu byłam w douglasie i Pani poleciła mi bazę (nie pamiętam jakiej firmy, muszę sprawdzić w domu) , zapłaciłam za nią 150 zł, powiedziała Pani że ta baza będzie dobra, bo zastyga i do tłustych powiek będzie idealna. Odtłuściłam rano powieki płynem micelarnym, nałożyłam bazę, odczekałam 3 minuty a za 10 min, patrzę, znowu jest zebrana w powiekach ;/ i po raz kolejny ją rozstarłam,patrzę w pracy - znowu to samo, nawet sama baza się roluje, nie mówiąc nawet już o tym jak położyłabym na nią cienie. Co robię źle?
Czy pudrujesz powiekę?

Ja najpierw używam bazy do powiek: niedrogiej firmy AVON a następnie omiatam powiekę pędzlem z sypkim pudrem. Na to nakładam cienie. Makijaż wytrzymuje wiele godzin.
Black_Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:25   #3
Onazyje
Rozeznanie
 
Avatar Onazyje
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 798
Dot.: tłuste powieki

Cytat:
Napisane przez Black_Isabell Pokaż wiadomość
Czy pudrujesz powiekę?

Ja najpierw używam bazy do powiek: niedrogiej firmy AVON a następnie omiatam powiekę pędzlem z sypkim pudrem. Na to nakładam cienie. Makijaż wytrzymuje wiele godzin.
po nałożeniu bazy nie pudruje powiek, może w ten sposób spróbuje najbardziej mnie denerwuje zbieranie się bazy w zgieciu powieki ;/a bazy nie należą do najtańszych
__________________
Po każdej burzy wychodzi słońce

Onazyje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:38   #4
Black_Isabell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: tłuste powieki

Spróbuj przypudrować powiekę. Przetestuj też różne cienie do powiek: to naturalne, że niektóre są trwalsze, inne mniej. Jeżeli używasz kremu do twarzy przed nałożeniem makijażu, zwróć uwagę na to, czy wsiąkł. Nie używaj bazy na świeżo położony krem.
Black_Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 09:57   #5
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: tłuste powieki

może za dużo bazy na powiekę kładziesz? Wystarczy ultra cienka warstwa by zastygła ekspresowo. Kiedyś narzekałam jak Ty, ale okazało się że nakładałam za dużo bazy i też ona sama z siebie się rolowała. cienie w kremie natomiast nawet z bazą po ok. 5 h zaczynają się zbierać w załamaniach jeśli się ich nie zapudruje
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 11:35   #6
mamamia2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 39
Dot.: tłuste powieki

Ja tez używam tylko pudru na powieki i wszystko się ładnie trzyma
mamamia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 17:44   #7
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: tłuste powieki

Cytat:
Napisane przez Onazyje Pokaż wiadomość
po nałożeniu bazy nie pudruje powiek, może w ten sposób spróbuje najbardziej mnie denerwuje zbieranie się bazy w zgieciu powieki ;/a bazy nie należą do najtańszych
ojej, mam podobnie- myslałam, że to tylko mój taki "urok"
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 22:27   #8
Onazyje
Rozeznanie
 
Avatar Onazyje
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 798
tłuste powieki

Spróbowałam dzisiaj tak - odtluscilam powieki płynem miceralnym, pózniej bibułkami matującymi,następnie na suche powieki położyłam bazę- odrobinkę, pózniej puder, następnie odczekalam 10 minut i znowu patrzę - baza zebrana w załamaniu :/ juz nie mam siły...
__________________
Po każdej burzy wychodzi słońce


Edytowane przez Onazyje
Czas edycji: 2015-11-06 o 22:28
Onazyje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 09:53   #9
gosiakarnas
Gosia
 
Avatar gosiakarnas
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 31
GG do gosiakarnas
Dot.: tłuste powieki

mam identyczny problem, też nic nie pomaga, więc zrezygnowałam z cienii na rzecz kredek; mam z kilku firm wysuwane, bardzo miękkie; idealnie zastępują mi cienie i nie spływają
gosiakarnas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 10:35   #10
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: tłuste powieki

może za dużo nakładasz i/lub nierówno rozsmarowujesz?
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 11:05   #11
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: tłuste powieki

Może masz jakiś kiepski płyn micelarny, który pozostawia jakąś warstewkę, która potem łączy się z bazą i ją roluje. Ja myję twarz wodą z żelem do twarzy rano, przy czym powieki samą wodą opłukuje, bo poprzedniego dnia były myte płynem micelarnym i także opłukane wodą.

Na noc stosuje kremy nawilżające pod oczy i na powieki. Może baza jaką używasz mimo ceny jest dla Ciebie nie odpowiednia. Ja miałam Artdeco i Hean (wydatek do 30zł). Nie wiem po co czekasz 10 minut? Idea bazy jest taka, że ona zawsze będzie się rolować jeśli nie ma z czym się połączyć. U mnie baza też się roluje jeśli po chwili od nałożenia nie zrobię makijażu oka jakimikolwiek cieniami. A puder ewentualnie przez samymi cieniami.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-22 12:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.