Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-06, 20:18   #1
12d4735ba0a00c0127020015b3e5e121df45b368_5fb46401d35b2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Unhappy

Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!


PROSZĘ PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ MIMO TO ŻE JEST DŁUGA ...


Od niedawna mam wrażenie , że stan mojej cery trochę się pogorszył .

Obecnie stosuję :

- Antytrądzikowy żel do mycia twarzy z mikrogranulkami Perfecta No problem - używam go na noc tylko czasami rano ...
- NIVEA Visage Young , control shine ( matujący krem - żel , zapobiega błyszczeniu się cery , nawilża i matuję skórę ) - też używam go na noc .

Kiedyś używałam tych dwóch kosmetyków rano i wieczorem ale mama mówiła że przed wyjściem rano nie dobrze stosować kremów itp. bo słońce, wiatr i inne czynniki mogą podrażnić naskórek itp. (np. zrobią się czerwone liszaje ) . Dlatego rano myję twarz tylko wodą aby zmyć chociasz poranne śpiochy z oczu ... ale mam wrażenie że to napina i wysusza mi skórę , więc jestem w kropce ..


Opis mojej cery :
Odcień : blado - brzoskwiniowy
Rodzaj : bardzo wrażliwa i bardzo delikatna szybko można ją uszkodzić .
Niedoskonałości : pryszcze najczęściej pojawiają mi się na czole , brodzie i skroniach . Raz na mojej skórze są tylko 2 pryszcze ,a nie raz pojawi się więcej - ale ogólnie nie stwarza mi to dużych problemów bo pryszcze jakoś znikają , pojawiają się i znowu znikają - taka mieszanka .
wiek : niecałe 14 lat .

Cała sprawa polega na tym , że chyba żle dobrałam kosmetyki i nie wiem jakie powinnam wybrać . Jedno wiem napewno jak ognia bende unikać żelów z granulkami co bardzo podrażnia mi cerę - potrzebóję coś delikatnego i odpowiedniego do radzaju mojej cery . Najgorsze jest to , że gdy zbyt bardzo nawilżam (natłuszczam ) moją cerę ona robi się tłusta a jak chcę ją ''odtłuścić'' np: myjąc ją wodą i żelem - to tylko ją podrażniam . Niewiem corobić

P.S: Moja mama ostatnio zauważyła ,że moja cera jest bardzo cieniutka i że kiedyś taka nie była . Podejrzewam ,że to wina tych kosmetyków .. one zabóżyły równowagę mojej cery .
Ale uwierzcie mi na słowo ,że niema takiej potrzeby żeby konsultować się z dermatologiem . Aha ! No i zapomniałam dodać , że w zupełności wystarczą mi 2-3 kosmetyki , moja skóra twarzy jest jeszcze młoda i niechce jej faszerować kosmetykami i zbyt dużą pielęgnacją ona też potrzebuje odpoczynku . Rozumiecie prawda ? No i na koniec jeszcze bardzo ważna uwaga : wogóle nie się niemaluję .

Proszę o korzystne rady

Zaznaczam tez ,że potrzebuję czegoś dobrego , odpowiedniego i sprawdzonego bo niechce wszystkiego testować na sobie to by tylko pogorszyło sprawe ....
Proszę o pomoc ..

Morze faktycznie liszaje się nie robią po tym jak się nasmaruje twarz kremem i wyjdzie na wiatr ale komuś kto ma grubą i wytrwałą skróre , a , że ja mam bardzo delikatny i nietypowy rodzaj cery mi się robią ....

Edytowane przez 12d4735ba0a00c0127020015b3e5e121df45b368_5fb46401d35b2
Czas edycji: 2010-03-07 o 13:45
12d4735ba0a00c0127020015b3e5e121df45b368_5fb46401d35b2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 20:35   #2
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Zalecam łagodny żel do mycia twarzy Babydream z Rossmana - jak dla mnie remedium na wszelkie zło zobacz opinie na KWC
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 21:06   #3
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Pamiętaj:
-oczyszczanie,
-tonizowanie,
-nawilżanie,
-odżywianie

Ty tylko ją oczyszczasz i nawilżasz, więc nie dziwię się, że masz problemy z cerą . Musisz używać toniku, niekoniecznie jakiegoś agresywnego, tylko np. ogorkowego z Ziaji, działa bardzo delikatnie i przywraca naturalne ph skóry, co jest bardzo ważne
Skórę trzeba też od czasu do czasu złuszczać peelingiem, żeby usunąć obumarłe komórki.
Polecam też maseczki z glinki, fajnie oczyszczają.
Nie słuchaj w tej kwestii mamy - moja twierdzi, że nie powinnam używać tyle kosmetyków, bo to sama chemia i w ogóle. Ale gdybym ich nie używała, to miałabym twarz-masakrę Moja mama miała trądzik, ale się nie leczyła, a teraz jej twarzy wygląda...jak wygląda
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 21:27   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Cytat:
mama mówiła że przed wyjściem rano nie dobrze stosować kremów itp. bo słońce, wiatr i inne czynniki mogą podrażnić naskórek itp. (np. zrobią się czerwone liszaje )
największa bzdura świata.
Rano umyj buzię czymś delikatnym, potem tonik i koniecznie krem do twarzy!!!
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 21:53   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Nie no,krem to musi być Polecam również Dax Perfecta No Problem krem gruszkowy,a od czasu do czasu oczyszczanie twarzy z maseczkę z gruszką.

Fajna też Ziaja Tin Tin,żel i tonik. Tylko nie zapominaj o toniku, też mi się kiedyś wydawało,że to zbytek,ale teraz widzę różnicę na twarzy Zamiast toniku można stosować wodę przegotowaną czy mineralną.

A tych niespodzianek na czole nie radzę wyciskać, szybko znikną jak posmarujesz na noc pastą cynkową (do kupienia w apteceok 2 zł).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2010-03-06 o 21:54
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 09:55   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

do mycia twarzy - rano i wieczorem - zel Babydream
do nawilzania rowniez moge Cie polecic krem Babydream z rumiankiem, pantenolem, wit.e albo Humektan.

liszaje to sie robia jak masz bardzo przesuszona skore, a nie dlatego, ze jest posmarowana kremem, wiec wybacz, ale mama mowi glupoty.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 13:19   #7
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

[1=12d4735ba0a00c012702001 5b3e5e121df45b368_5fb4640 1d35b2;17682799]

- Antytrądzikowy żel do mycia twarzy z mikrogranulkami Perfecta No problem - używam go na noc tylko czasami rano ... Jak sama zauważyłaś, wszelkie granulki dzień w dzień będą Cię podrażniać, przy cerze wrażliwej peeling wystarczy zrobić raz, góra dwa razy w tygodniu. I to jakiś delikatny [najlepsze są podobno enzymatyczne, ale ja mimo wrazliwej skory wole najzwyklejsze mechaniczne]. Jeśli używasz zelu [nie wysusza cię woda?] to jednak zdecyduj się na coś bardzo delikatnego. Ja polecić ci mogę żel z Rossmana z ogórkiem i ginko, Rival de Loop, kosztuje ok 8zł a jest bardzo delikatny. Poza tym jeśli kranówka źle na twoją buzie działa zastanów się czy nie przerzucić się na płyny micelarne [ Ziaja ok. 8zł]. Po za tym, robiąc peeling dzień w dzięn rozdrapujesz tylko krosty, tworzą się nowe, to bez sensu.


- NIVEA Visage Young , control shine ( matujący krem - żel , zapobiega błyszczeniu się cery , nawilża i matuję skórę ) - też używam go na noc . Dobrze nawilża? Po co ci krem matujący na noc?

Kiedyś używałam tych dwóch kosmetyków rano i wieczorem ale mama mówiła że przed wyjściem rano nie dobrze stosować kremów itp. bo słońce, wiatr i inne czynniki mogą podrażnić naskórek itp. (np. zrobią się czerwone liszaje ) . Nie słuchaj mamy! Koniecznie nawilżaj twarz rano i wieczorem! Żadne liszaje ci się nie zrobią ... Nawilżona skóra to zdrowa skóra. Zapamiętaj.


Najgorsze jest to , że gdy zbyt bardzo nawilżam (natłuszczam ) moją cerę ona robi się tłusta a jak chcę ją ''odtłuścić'' np: myjąc ją wodą i żelem - to tylko ją podrażniam . Niewiem corobić Natłuszczanie i nawilzanie to nie to samo. Kremy natłuszczające zostawią ci tłustą warstwę na skórze, która przy cerze problemowej nie jest zbyt dobrym rozwiązeniem. Lekki krem nawilżający nie zapcha cię (jesli wybierzesz odpowiedni) .
Widzisz - woda z żelem Cię podraznia. Zrezygnuj! Użyj sobie tonik, który odświeży, lekko zmatuje i nawilży twoją skóre, a nie bedzie jej podrażniać.



Ale uwierzcie mi na słowo ,że niema takiej potrzeby żeby konsultować się z dermatologiem . Aha ! Jesteś tego pewna?

No i zapomniałam dodać , że w zupełności wystarczą mi 2-3 kosmetyki , moja skóra twarzy jest jeszcze młoda i niechce jej faszerować kosmetykami i zbyt dużą pielęgnacją ona też potrzebuje odpoczynku . Posiadając 5 czy 6 kosmetyków twoja skóra nie stanie się brzydsza, nie zestarzeje się itp. Dobrze dobrana pielęgnacja jet podstawą wyglądu buzi - także za pare lat.

Rozumiecie prawda ? No i na koniec jeszcze bardzo ważna uwaga : wogóle nie się niemaluję . To dobrze. Jesteś młoda.

Proszę o korzystne rady

Zaznaczam tez ,że potrzebuję czegoś dobrego , odpowiedniego i sprawdzonego bo niechce wszystkiego testować na sobie to by tylko pogorszyło sprawe ....
Proszę o pomoc ..

Morze faktycznie liszaje się nie robią po tym jak się nasmaruje twarz kremem i wyjdzie na wiatr ale komuś kto ma grubą i wytrwałą skróre , a , że ja mam bardzo delikatny i nietypowy rodzaj cery mi się robią .... Mam bardzo suchą i wrażliwą skóre, w zyciu liszai nie miałam Może poprostu używałaś w zimie kremu z dużą zawartoscią wody, który powodował 'zamarzanie' jej na skórze co prowadziło po podraznień [czerwonych plam?] [/QUOTE]



Według mnie pielęgnacje twarzy masz do d
Polacałabym dermatologa, jeśli masz 'liszaje', jesli bardzo nie chcesz [czemu?] to ja proponuje:
-płyn micelarny do oczyszczania wieczorem [np. Ziaja, Perfecta - do 10zł]
-delikatny tonik nawilzający rano i w ciągu dnia [np. ogórkowa Ziaja, 5zł]
-krem nawilżajacy [ja bardzo lubie Olay, ale to juz ok 15-25zł, ale nie wiem czy nadadza się dla tak młodej osoby]
-peeling + jakaś maseczka ok. raz w tygodniu.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 15:41   #8
saliimalii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Popieram przedmówczynie, ale zamiast kremu nawilżającego rano proponuję krem półtłusty, żeby nawilżył i natłuścił delikatnie skórę, skoro się nie malujesz to ochroni dodatkowo delikatną skórę twarzy przed chłodnym powietrzem.
__________________
Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W sieci obraz siebie kreuje się słowami. Własnymi słowami.
... zawsze można wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
J. L. Wiśniewski
saliimalii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 17:59   #9
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

mama doradziła Ci źle niestety.

Jeżeli myjesz skórę żelem oczyszczającym, mleczkiem potem musisz przywrócić jej kwaśne pH. Od tego właśnie są toniki - Ziaji ogórkowi faktycznie jest niezły i niedrogi.
Dodatkowo przy myciu usuwasz naturalną barierę skóry ( płaszcz lipidowy), dlatego konieczne jest późniejsze nawilżenie jej kremem! Kremy Dax są dość fajne, ja bardzo lubię też kremy Lirene. Stosuj je i wieczorem i rano - to nie prawda, że będziesz miała liszaj od tego ! Najlepszy będzie lekki krem nawilżający lub do cery mieszanej - skoro nie chcesz jej zbyt natłuścić.

Pozdrawiam
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 19:55   #10
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Ja robie tak:
1. Myje twarz żelem.
2. Tonizuje tonikiem (roznie albo ze sklepu albo swój rumiankowy(zaparzasz rumianke i juz)
3. Nawilżam kremem.

Jeszcze mozesz raz na tydzień robic peeling albo maseczke co tez dobrze wpłynie na twoją cerę.
Jak sie boisz ze ci kremy zaszkodzą to moze wypróbuj kilka dla dzieci?
One zazwyczaj sa bardzo dobre, np.: krem bambino pomaga w zwalczaniu trądziku.
A mamy nie słuchaj. Moja tak samo gada jak robie sobie domowej roboty maseczki ( z jabłka, marchewki) ze se zaszkodze....jak moze jabłko zaszkodzic?
One sie wychowały w innych czasach, w których nie było takiego obszernego wyboru kosmetyków co dzis wiec mają inne zdanie.
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 17:02   #11
12d4735ba0a00c0127020015b3e5e121df45b368_5fb46401d35b2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

A gdzie można kupić kosmetyki z serri bebydream ?
12d4735ba0a00c0127020015b3e5e121df45b368_5fb46401d35b2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 17:04   #12
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

[1=12d4735ba0a00c012702001 5b3e5e121df45b368_5fb4640 1d35b2;18506212]A gdzie można kupić kosmetyki z serri bebydream ?[/QUOTE]

W Rossmannie.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:05   #13
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Przepraszam ze sie wtrące ale mam pytanie z całkiem innej baczki, które zadałam wczesniej ale gdzies znikło.
Mianowicie :
Czy moge uzywac do twarzy zele myjace z mikrogranulkami (nivea, perfecta) jesli mam cere naczynkową (naczynka wystepują u skrzydełek nosa i na policzkach)??
Czy te mikrogranulki nie zaszkodzą?
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 20:20   #14
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Przepraszam ze sie wtrące ale mam pytanie z całkiem innej baczki, które zadałam wczesniej ale gdzies znikło.
Mianowicie :
Czy moge uzywac do twarzy zele myjace z mikrogranulkami (nivea, perfecta) jesli mam cere naczynkową (naczynka wystepują u skrzydełek nosa i na policzkach)??
Czy te mikrogranulki nie zaszkodzą?
Mogą uszkodzić i prowadzić do zaczerwienia skóry, granulki przy cerze naczynkowej najlepiej nie na codzień, a jeszcze lepiej w ogóle
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 20:39   #15
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Ah dziękuje.
to kupie sobie ponownie żel bez SLS i mikrogranulek oraz peeling enzymatyczny
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 14:19   #16
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Talking Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Angelikka to co innym pomaga Tobie nie musi,pamiętaj o tym!
Ja nie moge uzywac ani toników ani kremów mimo zmian dermatologów,kosmetyczek, mam bardzo wrazliwą cere,na którą takie kosmetyki wpływaja bardzo źle,proponuje do twarzy physiogel ( jedyne co moge), na poj wypryski termentiol,nie wydawaj kasy na żadne pierdoły bo z wieloletniego doświadczenia wiem,że wszystkim pomogło,mi nie,ograniczyć się jedynie do tego,aby twarz oddychała i była świeża,zaczynam kurację przemywania buźki mlekiem,bo juz chyba wszystkiego próbowałam,może tez warto?
Wiem,ze kosmetyki dla dzieci sa bardzo dobre dla wrazliwej skóry,odradzam głęboko oczyszczające żele ! Im uzywasz kosmetyków mniej tym lepiej,tak myslę,a od 13 roku życia (więc to 12 lat) męczyłam się z trądzikiem,więc doświadczenie mam,buzia musi odpoczywac i regenerowac się!!!

Edytowane przez Depresja2010
Czas edycji: 2010-09-04 o 14:20
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 16:49   #17
Nati000222
Raczkowanie
 
Avatar Nati000222
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 141
Dot.: Jakich kosmetyków powinnam stosować do pielęgnacji mojej cery ?!

Witam Wszystkich! Ja mam takie pytanie. Bo sama nie moge sie polapac jaka mam cere... niby sucha, niby wrazliwa. Jestem naturalna blondynka takze cere mam bardzo jasna, raz na jakis czas mam takie plamki wygladaja identycznie jakby mnie komar uryzl ale nie swedza ani nic tylko sa suche. Male pryszcze przed okresem ale ostatbnio sa jakies inne. Wieksze, bola bardzo z woda w srodku, nie bialym syfem jak zawsze do niedawna... ;/
Prosze o pomoc bo chcialabym jakis kremik ale nie mam pojecia co wybrac i szczegolnie cos w rozsadnej cenie ;(
(no i dodam moze ze mam 21 lat )
Nati000222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.