Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-23, 10:22   #661
Yennka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 296
GG do Yennka
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

faktem jest ze lekarz dobiera tabletki. ale sa lekarze, ktorzy proponuja tabletki firmy, od ktorej cos za to dostaja. sa plusy takiej sytuacji, bo np. mozna dostac pierwsze opakowanie gratis. ale czasem moga zostac dobrane nieodpowiednio do potrzeb(tycie, tradzik itd)
Yennka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 15:58   #662
kuleeeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 29
GG do kuleeeczka
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

wlasnie o to mi chodzi ze nie chce isc w slepo do lekarza i wiem ze te same tabletki moga inaczej dzilac na wiele kobiet ...chodzi mi poporstu o to jakie wy bierzecie jakie bralyscie i czy sobie je chwalicie ...rady zawsze sie przydadza i wiem ze ostateczne zdanie nalerzy do lekarza a nie do mojego "widzimisie" ...najbardziej boje sie tego ze przytyje po nich...a z tym tyciem to jak jest?tyje sie bo tabletki powoduja zwiekszenie apetytu? i nie hcodzi mi tu o zatrzymanie wody w organizmie...
__________________
"- Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść? (...)Chciałabym tylko dostać się dokądś - dodała Alicja w formie wyjaśnienia.
- Ach, na pewno tam się dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo."
kuleeeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 16:58   #663
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

ja nie miałam robionych żadnych badań, dostałam tabletki "w ciemno", ale na szczęście okazało się to strzałem w 10 a jeżeli chodzi o ten zwiększony apetyt.. to każdy reaguje inaczej... ja, jak już wspomniałam, schudłam, a jem tyle, ile mi trzeba (czyli bardzo mało heh)
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 00:08   #664
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

TAAK to prawda wiekszosc lekarzy dobiera tabletki na oko u mnie bylo tak samo jak na razie nie narzekam czy moglo by byc lepiej??tego nie wiem bo to 1 tabletki a wiecie bylam przygo towana na ta rozmowe prosze badania hormonalne ja bez nich nie chce itd. hahaha..........tak mnie zamotal ze za chwile wyszla z recepta......oczywiscie to byl moj lekarz zrobil zwyczajne badanie i usg duzo informacji wiedzial........ ale jak wiadomo organizm lubi platac rozne figle sama nie wiem co moze byc za miesiac tak wiec badzmy dobrej mysli
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 15:03   #665
rysa528
Raczkowanie
 
Avatar rysa528
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 43
GG do rysa528
Red face Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

hej dziewczyny jestem tu nowa i mam pytanie... za ok. 3 tygodnie mam zacząć brać Yasmin... podobno te tabletki są bardzo dobre... dostałam je w ciemno... tylko,że przyjżałam się tym strzałkom w tyłu blistra i troszke zgłupiałam... czy jezeli dostane okres np: w piatek to obojęnie która pigułkę wezmę spośród tych piatków które tam są ??
rysa528 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 15:06   #666
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez rysa528 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny jestem tu nowa i mam pytanie... za ok. 3 tygodnie mam zacząć brać Yasmin... podobno te tabletki są bardzo dobre... dostałam je w ciemno... tylko,że przyjżałam się tym strzałkom w tyłu blistra i troszke zgłupiałam... czy jezeli dostane okres np: w piatek to obojęnie która pigułkę wezmę spośród tych piatków które tam są ??
Tak, pigulki jednoskladnikowe maja to do siebie, ze mozesz zaczac je brac w ktorymkolwiek miejscu na listku chcesz.Ja najczesciej zaczynam jak najblizej ktoregos z rogow - taki punkt orientacyjny
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 15:07   #667
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

rysa528 obojętne
Ja dostałam tabletki ze zdaniem lekarza "zazwyczaj młodym dziewczyną przepisuje te poznieważ są tanie i nie zawierają duzo hormonów" i oczywiscie mnie zbadał, dostałam microgynon 21 i nie narzekam, nie przytyłam i nic sie złego zemna nie dzieje.
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 15:11   #668
ksiezniiczka
Przyczajenie
 
Avatar ksiezniiczka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 10
GG do ksiezniiczka
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

ja zaczelam brac tabletki jak mialam 16lat, lekaz zrobil mi tylko cytologie i to tyle, zadnych badan krwi itp, na poczatku bralam novynette, z ktorych bylam bardzoi zadowolona, lecz byly drogi ok 40zl, ponziej bralam jeanin ktore tez kosztowaly ok 40zl, ale mialy podnosic pozniom libido (jakos nie zauwazylam ) a teraz od ponad roku biore yasminum, z ktorych tez jestem zadowolon,a a ich cena wacha sie od 30-40zl,
mysle ze lekarz Topbie przepisze odpowiednie tabletki, choc nie radzilabym brac tych najtanszych, na zdrowiu nie powinnas opszczedzac moje kolezanki braly microgynon za 15zl opakowanie, i strasznie po nim przytyly
ksiezniiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 15:33   #669
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez ksiezniiczka Pokaż wiadomość
ja zaczelam brac tabletki jak mialam 16lat, lekaz zrobil mi tylko cytologie i to tyle, zadnych badan krwi itp, na poczatku bralam novynette, z ktorych bylam bardzoi zadowolona, lecz byly drogi ok 40zl, ponziej bralam jeanin ktore tez kosztowaly ok 40zl, ale mialy podnosic pozniom libido (jakos nie zauwazylam ) a teraz od ponad roku biore yasminum, z ktorych tez jestem zadowolon,a a ich cena wacha sie od 30-40zl,
mysle ze lekarz Topbie przepisze odpowiednie tabletki, choc nie radzilabym brac tych najtanszych, na zdrowiu nie powinnas opszczedzac moje kolezanki braly microgynon za 15zl opakowanie, i strasznie po nim przytyly
Ale to nie jest zasada. Ja na microgynonie czuje się świetnie... Na yasminie 'konałam'...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 15:39   #670
rysa528
Raczkowanie
 
Avatar rysa528
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 43
GG do rysa528
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

dziękuję a czy któraś z was brała Yasmin?? jak sie po nim czułyście?? jakie były skutki uboczne?? Te tabletki przepisał mi dermatolog na mój lekki trądzik... czy on mogą mi na to cos pomóc?? dodam,że to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Ale to nie jest zasada. Ja na microgynonie czuje się świetnie... Na yasminie 'konałam'...
matko konałaś??????????
rysa528 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 16:52   #671
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

Rysa, czulam sie fatalnie, bolaly mnie piersi, miesiaczki byly bolesne jak cholera, libido strasznie niskie, jeszcze ciagle czulam sie 'przytloczona'... po zmianie pigulek wszystko sie zmienilo.
Ale za to moje kolezanki biorace yasmin bardzo sobie go chwalą. Więc uwierz, nie ma co sie kierować opinią innych, bo ty akurat mozesz sie na nim dobrze czuć. Mi sluzy microgynon... Nie tyje na nim, piersi nie bola, miesiaczki w porzadku, libido nawet za duze...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 13:22   #672
rysa528
Raczkowanie
 
Avatar rysa528
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 43
GG do rysa528
Unhappy Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

wiece co... koleżanki mnie postraszyły,że mogę być bezpłodna jak zacznę brać hormony... mój organizm sie odzwyczai od wytwarzania hormonów... i mogę nie mieć dzieci... mam dopiero 17 lat... czy to nie za wcześnie na tabletki hormonalne?? dodam,że przepisał mi je dermatolog na lekkie problemy w trądzikiem...
rysa528 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 14:17   #673
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: tabletki antykoncepcyjne dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez rysa528 Pokaż wiadomość
wiece co... koleżanki mnie postraszyły,że mogę być bezpłodna jak zacznę brać hormony... mój organizm sie odzwyczai od wytwarzania hormonów... i mogę nie mieć dzieci... mam dopiero 17 lat... czy to nie za wcześnie na tabletki hormonalne?? dodam,że przepisał mi je dermatolog na lekkie problemy w trądzikiem...
o_O zmień te koleżanki....
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 22:49   #674
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

a ja mam dosc skomplikowne pytanie:
chodzi mi o interakcje miedzy Yasmine a antybiotykiem doxycyclinum.
w ulotce antybiotyku pisza ze mozliwe sa interakce z tabl anty
w ulotce Yasmine ze moga wystapic interakcje z antybiotykami,dokladniej wymieniona jest tetracyklina.Podkresle ze doxycyclinum jest antybiotykiem z grupy tetracyklin.
Jednakze lekarz przepisujacy antybiotyk(dermatolog) stwierdzil ze nei ma przeszkod nei ma interakcji itd,a link podany na 1 stronie tego watku z wykrywaniem interakcji wskazuje ze ich NIE MA!
I co wtej sytuacji z dodatkowym zabezpieczeniem?
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 04:26   #675
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

Skoro nie jesteś pewna, to po co ryzykować? Zabezpiecz się 7 dni dodatkowo i z głowy.Będziesz mieć pewność.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:18   #676
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

wiesz, jeżeli w obu ulotkach pisze ze wystepują interakcje to raczej występują.
mi już 2 razy lekarz powiedział że interakcji nie ma, a były. później na testy ciązowe wydałam więcej niż wydałabym na zastępczą antykoncepcję przez miesiąc.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 07:27   #677
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

To nie lekarzowi grozi ciąża, tylko Tobie
kieruje sięzawsze tą zasadą. Tak więc zabezpieczaj się dodatkowo, szczególnie jeśli ulotka pisze, że może dojść do interakcji
__________________
Ucho też człowiek!
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-14, 21:09   #678
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

__________________
Boje się, że pewnego dnia stracę to wszystko co nie dość kochałam. Pamiętaj i nie wahaj się kochać tego co kochać warto.

STOP Żarłoczkom
Czyli sobie

POZDRAWIAM KOCHANE WIZAŻANKI
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-18, 05:38   #679
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

mam problem

w czwartek współżyłam od piątku mam wysoka gorączkę.
dostalam antybiotyk o którym wiem że obniża działanie antykoncepcyjne tabletek.
dziś rano mam 38 stopni, w nocy miałam 39,9.
czy jeżeli zacznę przyjmować anytybiotyk i oczywiście zabespieczac się dodatkowo to mogę zajść w ciąże (chodzi mi o ten stosunek czwartkowy).\
dzisiej o 21 bedę brała 5 tabletkę antykonceptów

wiem że nie mogę już dłużej zwlekać z tym antybiotykiem bo mój organizm tego nie wytrzyma ale dziecka nie chcę mieć jak cholera.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 06:29   #680
callinecka
Raczkowanie
 
Avatar callinecka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 122
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

Wydaje mi się , że spokojnie mozesz zacząć brać lekiOd czwartku mineło juz troche, poza tym jeśli miałoby dojść do owulacji z powodu antybiotyku to też musi do tego czasu minąć kilka dni.Gdzieś czytałam , że około 5 dni.A w czwartek jak współżyłaś to byłaś zabezpieczona.Ale niech sie jeszcze ktoś wypowie, bo kurcze zeby nie było potem drakiPozdrawiam
callinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 07:35   #681
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

zwlekałam do dziś.

czy ktoś jeszcze może odpowiedzieć mi na pytanie?

współżyłam w czwartek (była to 2 tabletka z nowego opakowania)
dzisiaj mamy wtorek (wieczorem bęrzie 7ma) i chciałabym zacząć brać ten pieruński antybiotyk. wiem, dodatkowe zabezpieczenie podczas stosowania i po.
ale ciąża z powodu tego co było w czwartek mi nie zagraża prawda?

a wiecie co jest śmieszne?
już 3cia lekarka powiedziała mi że duomox (i to z całą pewnością) nie powoduje obniżenia skuteczności tabletek anty.
A POWODUJE... czy im wolno tak wprowadzać ludzi w błąd?
jak nie wie to powinna powiedzieć że nie wie.

ach no i jeszcze powiedziała że choroba- gorączka i te sprawy może obniżyć skutecność antykonceptów (nie mówiła tu nic o stosowaniu leków, wymiotach czy biegunce). jest to prawda?
mi się wydaje że nie, przecież takiej rzeczy nie pomineliby w ulotce.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 20:02   #682
netty
Raczkowanie
 
Avatar netty
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 482
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

naanahanae, wydaje mi się, że jeśli odczekałaś aż tyle czasu to już nie masz się czym martwić Nawet jezeli ten antybiotyk wchodzi w interakcje z tabletkami to i tak prawdopodobieństwo ciąży w takim przypadku jest bardzo małe (czytałam gdzieś, że ok 5%) . Powiem Ci, że miałam właśnie identyczną sytuacje jak Ty, z tym, że pierwszą tabletkę antybiotyku przyjełam 2 dni po współżyciu i to spokojna (bo w ulotce nic nie napisali o zadnych interakcjach), a teraz przeczytałam w internecie, że jednak leki z tej grupy wchodzą w interakcje... no i troche sie zmartwiłam Ale Ty czekałaś tydzień, więc raczej nie powinnaś się przejmować
netty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 10:40   #683
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

ok. dzięki.
ja też byłam spokojne dapuki nie zorientowałam się że byłam u niedouczonej lekarki
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 11:43   #684
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

lekarze, każdy gada cos innego..jak mojego zapytałam czy jakis tam lek ma interakcję z jasminkami, to powiedziął "ze raczej nie"..po czym dodał smiejąc się że "jakby co to on będzie wujkiem i będzie bawił, i pampersy kupował" ...paszczak!!

a mam wazne pytanie..bo gardło mnie boli jak diabli, i dostałam w aptece syrop "herbapect", tam nic o dziurawcu nie ma, zapytalam farmaceutkę, ale ona jakaś nie kumata była.. wkurza mnie to ż ena tehj butelce nie ma nic po polsku tylko łacińskie nazwy!! jakas prymula(tinctura primulae), tymianek chyba(thymi fluidum), Sorbitum (70%) i jakies kalium guajacolosulfonicum (jak to wymówić ??) ..czy takei cos może mi zaszkodzic? musze brac bo kurcze ledwo mówię..ale antyybiotyków nie biore, tylko ten syrop :/


EDIT :to znalazłam w necie :
Preparat zawiera po 8,0 cz. wyciągu płynnego z ziela tymianku, 5,6 cz. nalewki z korzenia pierwiosnka, 1,4 cz. gwajakosulfonianiu potasu, 85,0 cz. sorbitolu 70%. Preparat zawiera około 5% obj. etanolu.

przeciwwskazania:dzieci do lat 6; nadwrażliwośc na korzeń pierwiosnki
__________________
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Edytowane przez malutka 166
Czas edycji: 2007-03-21 o 12:06 Powód: dopisek
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 12:27   #685
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

hej! znalazłam ŚWIETNĄ STRONĘ! z lekami http://www.i-apteka.pl/go/_info/id=5...1712045b0c5bce..to co prawda ta strona to akurat strona z lekiem, ale tam jest czat [po prawej (masz pytania kliknij tutaj-tak pisze) na który weszłam, pan mi od razu odpisał! zapytałam o te interakcje..oto treść rozmowy

Aleksander Wojtala: Witaj, w czym mogę pomóc?
malutka: chciałabym zapytacv o interakcje pewnych leków
*malutka: chodzi mi o yasmin i syrop herbapect
*Aleksander Wojtala: witam
*Aleksander Wojtala: herbapect nie ma zadnych interakcji w stosunku do yasminu
*malutka: czy ziola zawarte w syriopie nie osłabia działania tych tabletek natykoncepcyjnych
*Aleksander Wojtala: to lek ziolowy
*Aleksander Wojtala: nie powinny
*malutka: wiem, ale zioła to różnie działaja na jasmin..dzirawiec to też zioło, a tego btać nie wolno jak wsię biezre z yasmin
*Aleksander Wojtala: producent nie podaje takich informacji
*Aleksander Wojtala: ale nie sadze by tak moglo byc
*Aleksander Wojtala: a z tego co wiem
*Aleksander Wojtala: to wlasnie dziurawiec oslabia
*Aleksander Wojtala: przynajmniej tak podaje producent
*malutka: własnie wiem..ale takie sa nazy na tym syropie
*Aleksander Wojtala: a my opieramy sie na tym co podaje producent, wlasnych doswiadczen nie przeprowadzamy
*Aleksander Wojtala: a w tym syroipie nie ma dziurawca
*malutka: ten tymianek czy pierwiosnek nie osłabi?
*Aleksander Wojtala: prosze sie nie przejmowac
*Aleksander Wojtala: wg producenta nie
*Aleksander Wojtala: sa przeciwskazania tylko do dziurawca
*malutka: dziękuję serdecznie
*Aleksander Wojtala: mysle ze producent badal to pod roznymi kontami
*Aleksander Wojtala: i zawarlby taka informacje


czyli luz
__________________
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Edytowane przez malutka 166
Czas edycji: 2007-03-21 o 12:28 Powód: dopisek malutki
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 16:58   #686
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

super

coś mi sie wydaje ze ten pan będzia miał teraz dużo więcej roboty :P

ps. ale go przemaglowałaś :p
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 17:08   #687
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

ale wiem wszystko moze komuś się ten link przyda..wiadomo że interacje z innymi lekami spędzają sen z oczu wizażankom
__________________
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 10:53   #688
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

Cytat:
Napisane przez malutka 166 Pokaż wiadomość
ale wiem wszystko moze komuś się ten link przyda..wiadomo że interacje z innymi lekami spędzają sen z oczu wizażankom
a mi sie ten link nie otwiera
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 11:04   #689
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

Juz sie tam dostalam ,ale chyba watpie w prawdomownosc tego Pana

Powiedzial , ze np leki oczyszczajace organizm w tym np leki oczyszczajace takze krew nie maja wplywu na tabletki antykoncepcyjne .....
Troche trudno mi w to uwierzyc , ze nie wyplukuja hormonow ...

Co Wy o tym myslicie?
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-03, 16:24   #690
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

co to jest według ciebie oczyszczanie krwi lekami? czyżby potoczne odtruwanie/usuwanie "toksyn"? jeśli tak, to tego typu środki nie mogą wpłynąć na pigułki, chyba, że będą działały też przeczyszczająco. (no chyba że masz na myśli dializę. ale to nie lek, lecz procedura medyczna/zabieg. nie jest łatwo cokolwiek usunąć z krwi. wyobrażasz sobie "wypłukiwanie" np. cholestrolu albo estrogenu z krwi jakąś pigułką?)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.