Co wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-17, 21:51   #1
mihaleen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1

Co wybrać?


Hejka!

Mam pytanie o studia bo to mnie już dręczy, z góry dziękuję☠za odpowiedzi☠

Więc.. checę iść na 2 kierunki ale wciąż zastanawiam się które wybrać. Odebrałam ich 3: psychologia, filologia norweska i branding-reklama-public relations. Czyli chcę zkombinować dwa iz tych trzech..

Zacznę od psychologii, już od dawna mi ludzie mówili że umiem słuchać,☠dawać dzielne rady. Na prawdę jestem empatą i jaram się psychologią ALE☠nie jestem zbyt pewna co do biologii (chociaż wiem że☠psychologia nie jest wyłącznie ścieżką medyczną?)

Drugim kierunkiem wybrałabym lub filologię norweską lub branding-reklama-public relations (na SWPS)

Filologia jest dla mnie ciekawa bo zawsze moją silną stroną były języki obce (zwłaszcza gramatyka). Plus do tego rozumiem że znania o kraju,kulturze☠są cenione.. ALE zawsze nie zbyt czytałam (tylko to co bardzo interesowało) i nie zbyt głęboko interesuje mnie literatura

i historia (chociaż kultura Norwegii jest piękna), no☠i nie wiem czy warto iść na studia czy iść na zwyczajny kurs językowy..

Branding. ten kierunek jest też ciekawy ale znowu.. zastanawiam się czy warto iść na te studia bo chyba można się po prostu tego nauczyć samemu czyli wybrać jakieś extra kursy?

Mam nadzieję że ktoś odpisze i da dzielną radę. No i z góry przepraszam za możliwe błedy, bo tylko się uczę pisać mniej więcej duże teksty po polsku
mihaleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 16:58   #2
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Co wybrać?

Moja rada zamiast myśleć co Ciebie interesowało w szkole, to patrz co możesz po takich studiach robić i jakie masz możliwości kariery. Znajdź oferty pracy po tych studiach na jakimś portalu typu pracuj.pl i znajdź absolwentów tych kierunków, podpytaj się jak widzą z perspektywy czasu swoje studia. Pomyśl o tym teraz i sprawdź teraz, nie za kilka lat, bo zderzenie z rzeczywistością może być brutalne i bolesne.

Z mojej wiedzy to filologia norweska jeśli znasz jeszcze angielski wystarczy, żeby się dostać do korpo na stanowiska typu help desk, wstawianie faktur czy coś podobnego. Ale czy to Ciebie interesuje?

Psychologów z tego co słyszałam jest mnóstwo i trudno się przebić, ale jeśli będziesz znać języki to pewnie działy HR w korporacjach będą dobrą opcją.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-18 17:58:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.