Studentki EKONOMII :) - opinie o kierunku, perspektywy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-29, 14:57   #1
kociaczeq17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 186

Studentki EKONOMII :) - opinie o kierunku, perspektywy


Witajcie
Od tego roku zaczynam studiowac ekonomię, chcialabym poczytac conieco na temat waszych opinii o przedmiotach (jakie przedmioty są trudne, jakie łatwe itd ) , które miałyscie na studiach oraz jaką pracę dostałyście po skończeniu ekonomii.

Łączmy się
__________________
Serdecznie zapraszam do przeczytania moich rad i doświadczeń i proszę o ocenę mojego wątku o domowym farbowaniu włosów:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=469524
kociaczeq17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 15:27   #2
Ewa810
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

skończyłam ekonomię , ciężki kierunek mnóstwo nic nie przydatnych przedmiotów które nigdy mi się do niczego nie przydały , praca po tym akwizycja, fundusze inwestycyjne, naciąganie ludzi i prowizje , nigdy z tego nie skorzystałam oczywiście , nigdy nie pracowałam w niczym z tym, związanym, teraz prowadzę własną firmę , ogólnie pięć lat jak dla mnie stracone, nawet na księgową po tym się nie nadaje iść , jakieś statystyki, matematyki, prognozowanie, nic co później się do czegoś może przydać
Ewa810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 16:34   #3
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje między pólnocą a południem
Wiadomości: 350
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez Ewa810 Pokaż wiadomość
skończyłam ekonomię , ciężki kierunek mnóstwo nic nie przydatnych przedmiotów które nigdy mi się do niczego nie przydały , praca po tym akwizycja, fundusze inwestycyjne, naciąganie ludzi i prowizje , nigdy z tego nie skorzystałam oczywiście , nigdy nie pracowałam w niczym z tym, związanym, teraz prowadzę własną firmę , ogólnie pięć lat jak dla mnie stracone, nawet na księgową po tym się nie nadaje iść , jakieś statystyki, matematyki, prognozowanie, nic co później się do czegoś może przydać
Prawdę mówiąc, tak właśnie wyobrażam sobie ekonomię, dlaczego te przedmioty mają być nieprzydatne A "prognozowanie" się nie przyda do pisania jakichś biznesplanów? I co to za ekonomista, który nie umie matmy?
Na razie nie mogę się podzielić żadnymi doświadczeniami, ale być moze kiedyś zasilę grono studentek ekonomii
justmine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 17:23   #4
Ewa810
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez justmine2 Pokaż wiadomość
Prawdę mówiąc, tak właśnie wyobrażam sobie ekonomię, dlaczego te przedmioty mają być nieprzydatne A "prognozowanie" się nie przyda do pisania jakichś biznesplanów? I co to za ekonomista, który nie umie matmy?
Na razie nie mogę się podzielić żadnymi doświadczeniami, ale być moze kiedyś zasilę grono studentek ekonomii
zależy co chcesz robić , ale po pierwsze ekonomistów pełno po drugie trzeba mieć dobre plecy żeby się gdzieś dostać , gdybym dzisiaj miała wybierać na pewno nie skończyła bym ekonomii , prognozowanie tak liczysz ręcznie to co exel policzy w minutę, po co to komu i do czego
Ewa810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:06   #5
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Nie trzeba jakoś świetnie umieć matmy żeby skończyć ekonomie Jestem na to sama sobie przykładem - a jakoś jednak daje rade
Ja kończę za rok ten kierunek, i wydaje mi się że z pracą może być krucho.. Zresztą jak praktycznie po każdych teraz studiach magisterskich

Ewa810 - obecnie na ekonometrii, czy na prognozowaniu już się nie liczy ręcznie Zajęcia są (przynajmniej u mnie) prowadzone na komputerkach, w exelu właśnie... i całe szczęscie
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:15   #6
kociaczeq17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 186
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

dziękuję za odpowiedzi
__________________
Serdecznie zapraszam do przeczytania moich rad i doświadczeń i proszę o ocenę mojego wątku o domowym farbowaniu włosów:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=469524
kociaczeq17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 01:23   #7
Ewa810
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Nie trzeba jakoś świetnie umieć matmy żeby skończyć ekonomie Jestem na to sama sobie przykładem - a jakoś jednak daje rade
Ja kończę za rok ten kierunek, i wydaje mi się że z pracą może być krucho.. Zresztą jak praktycznie po każdych teraz studiach magisterskich

Ewa810 - obecnie na ekonometrii, czy na prognozowaniu już się nie liczy ręcznie Zajęcia są (przynajmniej u mnie) prowadzone na komputerkach, w exelu właśnie... i całe szczęscie
a to fajnie bo za moich czasów liczyło się ręcznie , koszmar i bezsens
Ewa810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 02:44   #8
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje między pólnocą a południem
Wiadomości: 350
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez Ewa810 Pokaż wiadomość
zależy co chcesz robić , ale po pierwsze ekonomistów pełno po drugie trzeba mieć dobre plecy żeby się gdzieś dostać , gdybym dzisiaj miała wybierać na pewno nie skończyła bym ekonomii , prognozowanie tak liczysz ręcznie to co exel policzy w minutę, po co to komu i do czego
A tak z ciekawości - co byś wolała skończyć? Bo tak przypatrując się opiniom różnych ludzi to wychodzi na to, że absolwentka np. filologii japońskiej żałuje, że wybrała ten kierunek i wolałaby np. studiować filologię angielską, na którą jest większe zapotrzebowanie. Z kolei studentka anglistyki żałuje, że nie wybrała "konkretniejszego" kierunku, jak np. ekonomii. Student ekonomii pluje sobie w brodę, że nie wybrał kierunku zamawianego jak np. ochrona środowiska. Absolwentka ochrony środowiska żali się na forach internetowych, że nikt jej nie zatrudnił. I tak w kółko.

Studiów ekonomicznych absolutnie nie traktowałabym jako przepustkę do zdobycia pracy u kogoś. Zależy mi na wiedzy, którą mogłabym wykorzystać, zakładając własną firmę. Raczej poprzestałabym na licencjacie, o ile w ogóle studia przypadłyby mi do gustu.
justmine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 23:22   #9
Ewa810
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez justmine2 Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości - co byś wolała skończyć? Bo tak przypatrując się opiniom różnych ludzi to wychodzi na to, że absolwentka np. filologii japońskiej żałuje, że wybrała ten kierunek i wolałaby np. studiować filologię angielską, na którą jest większe zapotrzebowanie. Z kolei studentka anglistyki żałuje, że nie wybrała "konkretniejszego" kierunku, jak np. ekonomii. Student ekonomii pluje sobie w brodę, że nie wybrał kierunku zamawianego jak np. ochrona środowiska. Absolwentka ochrony środowiska żali się na forach internetowych, że nikt jej nie zatrudnił. I tak w kółko.

Studiów ekonomicznych absolutnie nie traktowałabym jako przepustkę do zdobycia pracy u kogoś. Zależy mi na wiedzy, którą mogłabym wykorzystać, zakładając własną firmę. Raczej poprzestałabym na licencjacie, o ile w ogóle studia przypadłyby mi do gustu.
do własnej firmy ta wiedza się nie przydaje, życie i tak weryfikuje, mam teraz własną firmę i uczę się wszystkiego od zera , jakie studia pewnie rusycystykę, bo jestem też tłumaczem, ale bez zaplecza ze studiów ciężko, logistykę albo prawo , na pewno nie nie przydatną ekonomię, słupki, liczenie, prognozowanie, nic co wykorzystałabym teraz i było by mi do czegokolwiek potrzebne
Ewa810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 17:30   #10
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

teraz będe na II roku, co mogę powiedzieć?
dla osoby której takie zagadnienia nie interesują, bedzie cięzko to przejść.
wiem po sobie.
przedmioty na pierwszym roku?
matematyka, statystyka, rachunkowość, mikro, makro, msg, historia gospodarcza, systemy informacyjne, i jeszcze pare ale nie pamiętam..

a że z pracą cieżko, i tez nie jest to branża która mnie interesuje, zaczynam nowy kierunek )
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 17:41   #11
agatka11223344
Raczkowanie
 
Avatar agatka11223344
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 108
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

ouuGlamour a jeśli można wiedzieć na jaki kierunek się wybierasz?
agatka11223344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 20:46   #12
Onka85
Raczkowanie
 
Avatar Onka85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 56
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cześć, to może ja się wypowiem. Jestem tegoroczną absolwentką ekonomii, licencjata zrobiłam z rachunkowosci i finansów oraz dodatkowo z bankowości, z kolei uzupełniające magisterskie z ekonomii menedżerskiej. Hmm z pracą to prawda ciężko, ale jakieś oferty są. Wiadomo że nie jest kolorowo, ale powiedzcie mi jakie studia sie kończy i od razu wszyscy chcą cię przyjąć do pracy... nie znam takich. Mam znajomych po automatyce i robotyce i tez mieli problemy ze znalezieniem pracy. A jeśli chodzi o przedmioty to wiadomo są prostsze i trudniejsze, ale do przeżycia. Pierwszy rok to właśnie jak już wcześniej było wspomniane: matematyka, mikroekonomia, makroekonomia, podstawy prawa, statystyka, socjologia, psychologia, w późniejszych latach filozofia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, historia gospodarcza, ekonometria, prawo gospodarcze, finanse przedsiębiorstw, finanse samorządu terytorialnego, finanse międzynarodowe, geografia ekonomiczna i wiele innych. Nie masz się czego bać proponuję przyłożyć się dość dobrze do mikroekonomii i makroekonomii. Jak narobisz sobie zaległości to później ciężko to ogarnąć Pozdrawiam i życzę powodzenia !!
P.S. w razie jakichkolwiek pytań pisz
A jeśli chodzi o prace to obecnie jej szukam, w czasie studiów już pracowałam w zawodzie, ale jak narazie to moje doświadczenie na nic mi się nie przydaje ale jestem dobrej myśli

Edytowane przez Onka85
Czas edycji: 2010-08-31 o 20:47
Onka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:36   #13
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez agatka11223344 Pokaż wiadomość
ouuGlamour a jeśli można wiedzieć na jaki kierunek się wybierasz?
mozna, wybieram się na gospodarkę przestrzenna.
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 13:50   #14
angel_in_the_snow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam gdzie wrony zawracają :P
Wiadomości: 171
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

od października zaczynam ekonomię na KULu i chętnie się czegoś dowiem
może ktoś się tam wybiera?
angel_in_the_snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 14:04   #15
naftalia1990
Rozeznanie
 
Avatar naftalia1990
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 967
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Hej
Ja właśnie niedługo zaczynam drugi rok ekonomii. Powiem na wstępie, że trafiłam na nią przez przypadek - złożyłam a nuż się dostanę. Kompletnie mnie nie interesowała, ale sądziłam, że to opłacalny kierunek. I ... muszę przyznać, że po roku wkręciłam się ostro. Przedmioty na pierwszym roku do ogarnięcia - historia gospodarcza, geografia ekonomiczna, matematyka, TI, nauka o polityce, statystyka opisowa, analiza ekonomiczna, mikroekonomia, podstawy zarządzania, demografia . Najtrudniejsza była dla mnie statystyka i aż się boję ekonometrii, która mnie czeka, ale damy radę. Najbardziej lubiłam uczyć się mikroekonomii i jest to jeden z najważniejszych przedmiotów - warto do niego przysiadać!
A po studiach chciałabym rozkręcić własny interes. Wzięłam się dodatkowo za fotografię, może coś w mediami zawojuję- jestem dobrej myśli. Kombinować trzeba, można skończyć najbardziej opłacalny kierunek i czasami nie zawojować. To zależy od człowieka, rynku a także odrobiny szczęścia..
__________________
"Nie należy się powtarzać? Psst! |
Niech tego nie usłyszy szczęście!"

Stanisław Jerzy Lec


7.05.2011
5.04.2012 - prawko za pierwszym razem

zapuszczam odrosty - ostatni raz farbowane 14 września 2012
_________________

25.10.2011 [*] w moim sercu na zawsze

Edytowane przez naftalia1990
Czas edycji: 2010-09-01 o 14:05
naftalia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 17:22   #16
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

angel_in_the_snow ja także zaczynam ekonomie na kulu i nikogo nie znam z roku
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 19:33   #17
kociaczeq17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 186
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

w razie problemow z przedmiotami, czy mogę sie do was zwrocic o pomoc??
__________________
Serdecznie zapraszam do przeczytania moich rad i doświadczeń i proszę o ocenę mojego wątku o domowym farbowaniu włosów:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=469524
kociaczeq17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 19:44   #18
olkaa162
Raczkowanie
 
Avatar olkaa162
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 237
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez angel_in_the_snow Pokaż wiadomość
od października zaczynam ekonomię na KULu i chętnie się czegoś dowiem
może ktoś się tam wybiera?
ja się tam dostalam, ale zrezygnowalam bo dostalam sie na ekonomie na uniwersytet rzeszowski


jest tu ktos z ekonomi z urz?


jest jeszcze prawie miesiac do studiow i pomyslalam ze moglabym cos jeszcze powtorzyc przez ten czas ale kompletnie nie wiem co, moze doradzicie mi cos?
a moze dobrym pomyslem jest znalezc jakies typowo biznesowe slownictwo po angielsku i sie nauczyc? co o tym sadzicie?

Edytowane przez olkaa162
Czas edycji: 2010-09-01 o 20:48
olkaa162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 22:41   #19
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez olkaa162 Pokaż wiadomość
ja się tam dostalam, ale zrezygnowalam bo dostalam sie na ekonomie na uniwersytet rzeszowski


jest tu ktos z ekonomi z urz?


jest jeszcze prawie miesiac do studiow i pomyslalam ze moglabym cos jeszcze powtorzyc przez ten czas ale kompletnie nie wiem co, moze doradzicie mi cos?
a moze dobrym pomyslem jest znalezc jakies typowo biznesowe slownictwo po angielsku i sie nauczyc? co o tym sadzicie?

dziewczyno, proszę Cie masz jeszcze równo miesiąc wakacji, delektuj się tą chwilą, bo w roku akademickim wspomnisz o wolności i zbierze Ci sie na płacz o sesji nie wspomnę!
oczywiście straszę, ale od nauki jest 9 miesięcy a nie wakacje..

co do słownictwa z ang. / nawet nie wiesz jakie poziomy angielskiego będą prowadzone u Ciebie, na jaki poziom dostaniesz się Ty. jeszcze zdąrzysz się tego nauczyć, uwierz. nie minie Cie to

NADGORLIWOŚĆ GORSZA OD FASZYZMU.
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 12:21   #20
olkaa162
Raczkowanie
 
Avatar olkaa162
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 237
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
dziewczyno, proszę Cie masz jeszcze równo miesiąc wakacji, delektuj się tą chwilą, bo w roku akademickim wspomnisz o wolności i zbierze Ci sie na płacz o sesji nie wspomnę!
oczywiście straszę, ale od nauki jest 9 miesięcy a nie wakacje..

co do słownictwa z ang. / nawet nie wiesz jakie poziomy angielskiego będą prowadzone u Ciebie, na jaki poziom dostaniesz się Ty. jeszcze zdąrzysz się tego nauczyć, uwierz. nie minie Cie to

NADGORLIWOŚĆ GORSZA OD FASZYZMU.
oj wiem ze jeszcze miesiac wakacji, ale ja mam taka prace ze mam w niej sporo wolnego czasu i poczytalabym cos takiego, a po drugie to boje sie ze w pazdzierniku jak mi dadza tyle materialu do nauki to ze sie nie wyrobie i dlatego chcialabym cos zrobic teraz
olkaa162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 12:47   #21
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez olkaa162 Pokaż wiadomość
oj wiem ze jeszcze miesiac wakacji, ale ja mam taka prace ze mam w niej sporo wolnego czasu i poczytalabym cos takiego, a po drugie to boje sie ze w pazdzierniku jak mi dadza tyle materialu do nauki to ze sie nie wyrobie i dlatego chcialabym cos zrobic teraz
Nie martw się, też tak mam
Coś mi odbiło i poszłam do klasy humanistycznej,tam wiadomo były ważniejsze rzeczy niż matma... Ale na szczęście początek mam lekki na 8 przedmiotów tylko jeden jest ścisłe związany z matematyka
Do tego po 4 miesiącach wakacji dziwie się osobom które nie chciałyby "coś zrobić" może dlatego że sie wyprowadzam do całkiem innego miasta i juz nie moge sie doczekać
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 16:34   #22
olkaa162
Raczkowanie
 
Avatar olkaa162
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 237
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Nie martw się, też tak mam
Coś mi odbiło i poszłam do klasy humanistycznej,tam wiadomo były ważniejsze rzeczy niż matma... Ale na szczęście początek mam lekki na 8 przedmiotów tylko jeden jest ścisłe związany z matematyka
Do tego po 4 miesiącach wakacji dziwie się osobom które nie chciałyby "coś zrobić" może dlatego że sie wyprowadzam do całkiem innego miasta i juz nie moge sie doczekać
tez sie wyprowadzam do innego miasta ktorego kompletnie nie znam, w calym moim zyciu bylam tam jakies 4 razy z jednej strony nie moge sie doczekac no bo wiadomo nowe miasto, nowi ludzie i w ogole ale z drugiej strony boje sie tego wszystkiego
olkaa162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 16:54   #23
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez olkaa162 Pokaż wiadomość
tez sie wyprowadzam do innego miasta ktorego kompletnie nie znam, w calym moim zyciu bylam tam jakies 4 razy z jednej strony nie moge sie doczekac no bo wiadomo nowe miasto, nowi ludzie i w ogole ale z drugiej strony boje sie tego wszystkiego
Moj Lublin mnie uspokaja, to nie to samo co zatłoczona Warszawa (duzo osób odemnie tam idze)
A bedziesz miała tam kogoś znajomego?
Ja znalazłam sobie mieszkanie studenckie, 5 osób ( II I V rok) i ja
zastanawiam sie jak sobie z tymi ludzmi poradze...
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 17:10   #24
olkaa162
Raczkowanie
 
Avatar olkaa162
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 237
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Moj Lublin mnie uspokaja, to nie to samo co zatłoczona Warszawa (duzo osób odemnie tam idze)
A bedziesz miała tam kogoś znajomego?
Ja znalazłam sobie mieszkanie studenckie, 5 osób ( II I V rok) i ja
zastanawiam sie jak sobie z tymi ludzmi poradze...
Rzeszow w sumie mniejszy od Lublina, ale go nie znam w rzeszowie będe miala kilku znajomych ale raczej nie będe utrzymywala z nimi kontaktu, moze od czasu do czasu ja mam pokoj jednoosobowy i w tym mieszkaniu ma byc jeszcze jakies 3 studentki ale nie znam ich
olkaa162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 17:30   #25
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez olkaa162 Pokaż wiadomość
Rzeszow w sumie mniejszy od Lublina, ale go nie znam w rzeszowie będe miala kilku znajomych ale raczej nie będe utrzymywala z nimi kontaktu, moze od czasu do czasu ja mam pokoj jednoosobowy i w tym mieszkaniu ma byc jeszcze jakies 3 studentki ale nie znam ich
Ciesz sie że nie studentów... Nadal sobnie tego nie wyobrażam mieszkać z dwoma chłopakami pod jednym dachem- oszaleje
A czemu wybrałaś Rzeszów a nie Lublin? URz jest lepszy? To nie moje okolice wiec nie wiem
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 18:40   #26
olkaa162
Raczkowanie
 
Avatar olkaa162
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 237
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Ciesz sie że nie studentów... Nadal sobnie tego nie wyobrażam mieszkać z dwoma chłopakami pod jednym dachem- oszaleje
A czemu wybrałaś Rzeszów a nie Lublin? URz jest lepszy? To nie moje okolice wiec nie wiem

nie wiem dlaczego jakos tak wyszlo na urz trudniej chyba bylo sie dostac no ale kul-renoma. od poczatku jakos chcialam isc do Rzeszowa ale jak sie dostalam na kul(z rezerwowej) to nie wiedzialam co wybrac, no ale ze papiery juz mialam w rzeszowie a to byl ostatni dzien to chyba to na tym zawazylo no i wszyscy mowili : idz do Rz ale konkretnych powodow nikt nie umial podac, mowili tylko o tym ze miasto jest ladne zadbane rozwija sie itd, a lbn to syf
olkaa162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:35   #27
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez olkaa162 Pokaż wiadomość
nie wiem dlaczego jakos tak wyszlo na urz trudniej chyba bylo sie dostac no ale kul-renoma. od poczatku jakos chcialam isc do Rzeszowa ale jak sie dostalam na kul(z rezerwowej) to nie wiedzialam co wybrac, no ale ze papiery juz mialam w rzeszowie a to byl ostatni dzien to chyba to na tym zawazylo no i wszyscy mowili : idz do Rz ale konkretnych powodow nikt nie umial podac, mowili tylko o tym ze miasto jest ladne zadbane rozwija sie itd, a lbn to syf
Ja naszczeście dostałam sie odpoczatku na to co chciałam i nie miałam dramatycznych wyborów... no moze przed samym wyborem kierunku prawo czy ekonomia. Zrezygnowałam z prawa bo doszłam do wniosku że chce tym tylko uświadomić innych że coś umiem i do czegoś do szłam a to jednak mija sie z powołaniem.

Właśnie dlaczego wybraliście Ekonomie? Perspektywy zatrudnienia czy raczej zamiłowanie??
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 20:37   #28
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Hej, ja właśnie jestem po licencjacie (a właściwie bronię go w październiku). Wybieram się także na magisterkę z ekonomii a konkretnie na specjalizację rachunkowosc i podatki.

Po pierwszym roku dostałam pracę w księgowości, więc dzięki Bogu pracuję w zawodzie i robię to, z czym związane są moje zainteresowania.

Co do relacji studia-praca to niestety mam wrażenie, że wszystkiego nauczyłam się w pracy. Na studiach niestety jest mało zajęc typowo praktycznych, gdzie można się czegoś nauczyc. Większosc to siedzenie na nudnych wykładach i słuchanie o rzeczach, które mnie nie interesują (np. na rachunkowości miałam wykłady z przedmiotu "Rosja a integrująca się Europa" ).
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 10:00   #29
angel_in_the_snow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam gdzie wrony zawracają :P
Wiadomości: 171
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Ja naszczeście dostałam sie odpoczatku na to co chciałam i nie miałam dramatycznych wyborów... no moze przed samym wyborem kierunku prawo czy ekonomia. Zrezygnowałam z prawa bo doszłam do wniosku że chce tym tylko uświadomić innych że coś umiem i do czegoś do szłam a to jednak mija sie z powołaniem.

Właśnie dlaczego wybraliście Ekonomie? Perspektywy zatrudnienia czy raczej zamiłowanie??
zamiłowanie to chyba nie, raczej to pierwsze
angel_in_the_snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 22:48   #30
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: (: Studentki EKONOMII :)

Cytat:
Napisane przez olkaa162 Pokaż wiadomość
ja się tam dostalam, ale zrezygnowalam bo dostalam sie na ekonomie na uniwersytet rzeszowski


jest tu ktos z ekonomi z urz?


jest jeszcze prawie miesiac do studiow i pomyslalam ze moglabym cos jeszcze powtorzyc przez ten czas ale kompletnie nie wiem co, moze doradzicie mi cos?
a moze dobrym pomyslem jest znalezc jakies typowo biznesowe slownictwo po angielsku i sie nauczyc? co o tym sadzicie?

Ja studiuję na URz ekonomię

tzn obroniłam licencjata w czerwcu a od października zaczynam magisterkę skończyłam licencjata na Ekonomii przedsiębiorstwa.

Po pierwsze to spokojnie, jeśli masz jakieś pojęcie z matmy to nie ma problemu - dasz radę daruj sobie powtórki, ciesz się wakacjami. Z materiałem poradzisz, u nas w sumie to 3 semestr studiów jest najgorszy, najwięcej przedmiotów, chyba 13 na ten semestr, a tak poza tym to luz jak coś to pytaj

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

polecam Ci poczytać na naszym forum kopalnia wiedzy

http://forum.urz.pl/viewforum.php?f=...d2eace9c4eb535
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-25 13:04:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.