ten sam strój dwa razy pod rząd - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-22, 14:48   #31
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
sama zakładam te same rzeczy dwa, nawet trzy dni (o zgrozo) pod rząd tylko w pracy i tak zaraz je zdejmuję więc teoretycznie mam je na sobie w drodze do i z pracy. W domu też się od razu przebieram.
Nie uważam by było to coś strasznego, a tym bardziej świadczącego o niechlujstwie
Zgadzam się i postępuję tak samo.
I do cholery, co mają powiedzieć ludzie, którzy zakładają tzw. robocze ubranie: fartuchy, mundury, wdzianka na budowę, cukiernicy, piekarze itp.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 15:05   #32
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Czasem noszę jakieś ubrania dwa dni pod rząd. Rano nie mam weny do tego, żeby obmyślać ciagle nowe zestawy, więc sięgam po to co mam pod reką. Pozatym wolę nosić coś kilka razy i odkładać na fotel, niż raz założone, a więc już niezupełnie świeże rzeczy okładać do szafki czy szafy i mieszać z czystymi ubraniami. Codziennie zmieniam też letnie bluzki, bo są jedyną warstwą ubrań w tym czasie jednocześnie bielizną i garderobą wierzchnią, do tego latem łatwiej się spocić i wieczorem ubrania są już nieświeże.
Niechlujne moim zdaniem jest noszenie dwa dni tej samej bielizny czy brudnych skarpetek, a nie tych samych spodni czy bluzek. A co z marynarkami, których nie pierze się po jednokrotnym założeniu?
Jeszcze jedną kwestią jest to, że po powrocie do domu na ogół zmieniam ubranie na wygodne spodnie i bluzkę. Jak juz ktoś napisał nie wyobrażam sobie położyć się na łóżku w pościeli w spodniach, w których siadałam w brudnym autobusie. Zresztą w domu muszę czuć sie swobodnie, a np. spodnie w kant nie sprzyjają leżeniu na kanapie, szczególnie pod polarowym kocem (byłyby wygniecione i obeszłyby kłaczkami z włochatego koca), a biała bluzka utrudnia eksperymenty w kuchni w obawie przed jakąś plamą.
A tak wogóle zgadzam sie, ze ludzie to mają problemy. Jakby mieli ciekawsze i pasjonujące życie cudze ubranie byłoby ostatnią sprawa godną szczegółowej analizy.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2009-03-22 o 15:06 Powód: dopisek
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 15:32   #33
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Nie widzę nic złego w noszeniu 2 dni, a nawet 3, pod rząd tych samych ciuchów(bielizny się to nie tyczy oczywiście). Ważne, by wyglądać schludnie i ładnie pachnieć, póki tak jest nie widzę przeszkód. Co innego, gdy widzę kogoś w 1 bluzie cały rok, a widziałam i taki przypadek Może prał w weekend, nie wnikam, ale za ładnie od tej osoby nie pachniało No i faktycznie, troszkę nudno cały czas w tym samym. Po to mamy wybór ubrań, by dowolnie je dobierać i się nimi bawić. Jednak zmiana codzienna dla mnie byłaby trochę kłopotliwa, bo po 1 dniu wrzucić do prania bluzę, to dla mnie trochę już przesada, no chyba, że jest przepocona. Ale załóżmy rozpocznę 4 bluzy, a później wypadnie jakieś spotkanie i nie ma niczego świeżego do założenia i pasującego
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 15:35   #34
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Zgadzam się i postępuję tak samo.
I do cholery, co mają powiedzieć ludzie, którzy zakładają tzw. robocze ubranie: fartuchy, mundury, wdzianka na budowę, cukiernicy, piekarze itp.
Ale co innego gdy pokonujesz trase do pracy i do domu w jednej bluzce a w biurze masz inna a co innego jak wychodzisz z domu o 7-8 wracasz przykladowo o 17 i masz ta bluzke na sobie caly dzien i pozniej na nastepny dzien znowu ja ubierasz.Nie wierze ze po tylu godzinach jest nadal swieza i pachnaca choc pewnie zalezy to od rodzaju pracy.
Co do ubrania roboczego to jest troche inna sytuacja.
Ja na codzien mam zajecia w fartuchu i tez jest jasne ze nie piore go codziennie bo poprostu nie zdazyl by wyschnaca .Ubranie robocze/ochronne nakladasz na swoje ubranie,i normalne jest to ze sie ubrudzi bo po to przeciez jest.Kurtek zimowych czy plaszczy przeciez tez codziennie nie zmieniamy.
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 15:56   #35
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Ja nigdy nie zakładam tego samego zestawu np. 2 dni pod rząd. A dlaczego? Ponieważ nie lubię, wydaje mi się, że to wygląda nieestetycznie, ale to tylko moje skromne zdanie. Natomiast nigdy nie śmieję się z osób, które chodzą 2 razy w tym samym, no chyba, że ktoś zakłada to samo przez tydzień! Chociaż hmm..., czasami chce mi się śmiać z dziewczyn tzw.modniś, ag i oh, które śmieją się z innych pod względem ubiorowym, wizualnym, a same noszą te same zestawy 2 czy ileś tam dni pod rząd! Nie lubię czegoś takiego.
Hmm, chociaż jeansy czasami zakładam te same 2 razy (staram się tego nie robić), ale bluzek nigdy.
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:11   #36
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez stargazer Pokaż wiadomość

Zaczęłam badać temat i z pewnym zdziwieniem zorientowałam się, że sporo osób robi wszystko, by dwa dni pod rząd nie włożyć tego samego stroju. Jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, że ktoś pedantycznie dba o czystość i nie włoży dwa razy tego samego bez prania, bo wydaje mu się nieświeże. Ale odkryłam, że są osoby, które noszone rzeczy odkładają do szafy i potem parę razy wkładają znowu, ale starannie pilnują, by było kilka dni odstępu.
Ja tak robię
Nigdy nie mam 2 dni pod rząd tej samej bluzki czy swetra razem, jedynie spodnie codziennie mam te same bo niestety mam tylko jedne.
Mam bardzo mało ubrań dlatego tak kombinuję zeby nigdy nie mieć tej samej "góry" np. czerwona bluzka i szary sweter a na drugi dzień ten sam szary sweter ale już z zieloną bluzką. Mam wrazenie, ze robiąc tak nikt nie zauważa, że mam ledwie kilka ciuchów na krzyż
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:34   #37
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

A ja różnie. Zazwyczaj kiedy kupuję sobie coś nowego, chcę się tym nacieszyć więc noszę 2 dni pod rząd Oczywiście, jeśli upapram, nie zakładam

Jak jakiś ciuch szczególnie lubię nosić, też założę 2 razy z rzędu. Warunkiem ejst czystość, bielizna, skarpetki i tak dalej oczywiście nie. No i lato - spocona rzecz natychmiast do prania, to chyba oczywiste.

Dress code też mnie nie obowiązuje, powiedzmy, że nie założę paska zamiast spódnicy i stanika zamiast bluzki, poza tym mogę raczej wszystko nosić, a najczęściej to jeansy + góra (sweter, bluza, koszula sportowa/elegancka/, bluzka jakaś - tu już różnie). Muszę mieć wygodne ubranie do pracy.

Aha, teraz mam 2 pary jednakowych jeansów, więc dla postronnych osób może to wyglądać, jakbym tylko jedne spodnie miała
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 16:38   #38
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

2 dni pod rzad - tylko spodnie. choc i tak rzadko. sama nie wiem czemu. moze zeby nie było nudno?

u innych raczej nie zwracam na to uwagi
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:41   #39
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Nie noszę 2 dni pod rząd tych samych rzeczy - po prostu nie lubię i źle się w tym czuję, codziennie staram się wykombinować inny zestaw
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:44   #40
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Moja psorka z historii miała w zwyczaju noszenie tego samego zestawu nawet do dwóch tygodni. A co najlepsze w ciągu trzech lat nauki w liceum bardzo rzadko zdarzało jej się powtórzyć dany zestaw.
Nie noszę tego samego zestawu przez dwa dni, wyłącznie element garderoby (spodnie albo sweter, koszulki zmieniam codziennie).
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:59   #41
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Jakby tak prac ciuchy po jednym dniu noszenia to by się bardzo szybko zniszczyły...
Poza tym jak po powrocie do domu zmianiam ubranie na tzw. "domowe", to wychodzi na to że tylko pół dnia mam na sobie dane "wyjściowe" ubranko.
Zawsze zwracam uwagę na to czy to co zakładam jest świeże i wygląda dobrze, a nie ile już razy w tym byłam... Ale oczywiście dla urozmaicenia robię "przebieranki" codziennie
Nie przeszkadza mi to że ktoś 2 razy - czy ileś tam - chodzi w tym samym.. A może ma 2 takie same koszule! Po co sie w detektywa bawic - ważne żeby było czyste..
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 17:24   #42
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez domininia Pokaż wiadomość
Ale co innego gdy pokonujesz trase do pracy i do domu w jednej bluzce a w biurze masz inna a co innego jak wychodzisz z domu o 7-8 wracasz przykladowo o 17 i masz ta bluzke na sobie caly dzien i pozniej na nastepny dzien znowu ja ubierasz.Nie wierze ze po tylu godzinach jest nadal swieza i pachnaca choc pewnie zalezy to od rodzaju pracy.
Co do ubrania roboczego to jest troche inna sytuacja.
Ja na codzien mam zajecia w fartuchu i tez jest jasne ze nie piore go codziennie bo poprostu nie zdazyl by wyschnaca .Ubranie robocze/ochronne nakladasz na swoje ubranie,i normalne jest to ze sie ubrudzi bo po to przeciez jest.Kurtek zimowych czy plaszczy przeciez tez codziennie nie zmieniamy.
Zgadzam się z tym, że wszystko zależy od tego jaką pracę wykonujesz. Ja nie mam nic przeciwko temu, jeśli ta osoba nie śmierdzi i jest czysta.
Ale weź pod uwagę to, że autorka wątku zaznaczyła, że są osoby, które, co prawda nie noszą np. bluzki dwa razy pod rząd, ale wkładają do szafy tą powiedzmy świeżą inaczej i za kilka dni zakładają ją znowu, niepraną. A mają pretensję do tych, które noszą taki okaz dwa razy pod rząd.
Do bluzek podchodzę z dużo większą nieufnością niż do spodni, czy żakietów. Zdarza mi się, że gdy wracam do domu wrzucam do pralki bluzkę [a w koszu na brudny zawsze znajdzie się jakiś dodatek ] i wstawiam pranie. Przy jakimś grzejniczku wyschnie do rana. Często mam tak, gdy jakąś bluzkę lubię bardziej niż powinnam. I robię to nie z powodu tego, że wydaje mi się nieświeża, ale dlatego, że lubię intensywny zapach płynu do płukania [to mój bzik ]

Fartuch, fartuchem, ale mundur masz na sobie przez cały dzień pracy i raczej nie zakładasz go na swoje ubranie. To dotyczy nie tylko policjantów, wojskowych, ale również stewardesy, personel hotelowy itd. , w teorii mogą zmieniać codziennie koszulę, ale często jest to tylko w teorii
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:35   #43
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

raczej nie zakładam dwa razy pod rząd tych samych ubrań (nawet torbę rzadko mam tą samą, ale to dlatego że mam ich dość dużo), rzadkim wyjątkiem są spodnie/spódnica. ewentualnie na jakieś wieczorne wyjście założę ten sam kardigan co poprzedniego dnia jeśli akurat pasuje do reszty.
u innych mi to nie przeszkadza, no chyba, że ktoś nosi tą samą górę stroju dłużej niż 3 dni.
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:47   #44
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym, że wszystko zależy od tego jaką pracę wykonujesz. Ja nie mam nic przeciwko temu, jeśli ta osoba nie śmierdzi i jest czysta.
Ale weź pod uwagę to, że autorka wątku zaznaczyła, że są osoby, które, co prawda nie noszą np. bluzki dwa razy pod rząd, ale wkładają do szafy tą powiedzmy świeżą inaczej i za kilka dni zakładają ją znowu, niepraną. A mają pretensję do tych, które noszą taki okaz dwa razy pod rząd.
I jeszcze pewnie wierza w to ze jak wyjma z szafy to sie zrobi mila i pchnacaO takich osobach nie bede sie rozpisywac bo to juz smieszne jest

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Do bluzek podchodzę z dużo większą nieufnością niż do spodni, czy żakietów. Zdarza mi się, że gdy wracam do domu wrzucam do pralki bluzkę [a w koszu na brudny zawsze znajdzie się jakiś dodatek ] i wstawiam pranie. Przy jakimś grzejniczku wyschnie do rana. Często mam tak, gdy jakąś bluzkę lubię bardziej niż powinnam. I robię to nie z powodu tego, że wydaje mi się nieświeża, ale dlatego, że lubię intensywny zapach płynu do płukania [to mój bzik ]
Tez mam bzika na tym punkcie,ja poprostu uwielbiam zapach swiezosci,dla mnie chodzenie w 1 bluzce przez 2 dni to tak jakbym chodzila z nieswiezymi wlosami,niby nie widac jeszcze ze sa brudne ale juz traca swoja objetosc,zapach i wywoluje to u mnie dyskomfort.

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Fartuch, fartuchem, ale mundur masz na sobie przez cały dzień pracy i raczej nie zakładasz go na swoje ubranie. To dotyczy nie tylko policjantów, wojskowych, ale również stewardesy, personel hotelowy itd. , w teorii mogą zmieniać codziennie koszulę, ale często jest to tylko w teorii
No tak masz racje,ale moze np policjanci maja 2 mundury?O wojskowych sie nie wypowiadam bo wiem ze u nich nawet ze zmiana bielizny czy skarpetek jest problem,nie tyle ze chlopaki sa brudasami co poprostu maja przydzielone np 1 ciepla pare skarpet,a w swoich chodzic nie moga...
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 18:36   #45
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez domininia Pokaż wiadomość
No tak masz racje,ale moze np policjanci maja 2 mundury?O wojskowych sie nie wypowiadam bo wiem ze u nich nawet ze zmiana bielizny czy skarpetek jest problem,nie tyle ze chlopaki sa brudasami co poprostu maja przydzielone np 1 ciepla pare skarpet,a w swoich chodzic nie moga...
Jakiś czas temu pracowałam jako organizator konferencji w hotelach [dodam, że 5gwiazkowych] i miałam okazję zaprzyjaźnić się z personelem. I różnie to bywało. Personel miał do dyspozycji np. żakiet, spódnice i dwie koszule. Nie można było wynosić ubrań do domu, a ubrania były zbierane do pralni raz na tydzień. Czyli chcesz, czy nie chcesz jedną koszulę musisz nosić co najmniej dwa dni, a resztę przez cały tydzień. Co zabawne obrusy były zdejmowane po zakończeniu konferencji i wymieniane na czyste Zawsze się zastanawiałam, co jest w hotelach z niższą rangą
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:56   #46
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Zakładanie tego samego ubrania 2 dni pod rząd to nic dziwnego. Nie rozumiem co komukolwiek daje prawo coś takiego krytykować
Sama osobiście staram się nie ubierać tych samych rzeczy zbyt często- wiele ciuchów zakładam tylko raz ewentualnie potem drugi raz za kilka tygodni ale znam ludzi którzy przez tydzień chodzą w tych samych zestawach i no cóż... Jeśli im się to podoba...Ja nie mam żadnych obiekcji
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 20:00   #47
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Nie przejmowałabym się opinią "koleżanek". Każdy ubiera się tak jak ma ochotę i jak mu szafa i portfel pozwala.
Znam osoby, które też chowają do szafy założony ciuch, brr, tylko po to, żeby zalożyć go ponownie za 2-3 dni. To jest dopiero hipokryzja - kto wie, możne one też tak robią?

To co usłyszałaś na pewno nie było miłe ale ludzie i tak będę nas oceniać za plecami nie dając nam nawet możliwości konfrontacji i jest to niestety częste zachowanie wśród współpracowników.
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 20:13   #48
mitaLpQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 299
GG do mitaLpQ
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Ja nie ubieram się nidgy dwa dni pod rząd w to samo. Co "gorsza" Ja nie chodze w takich samych ubraniach przez tydzien czasem nawet dłużej. Lubie kombinować i stwarzać zestawy. Mam fioła na punkcie ciuchów i zakupów, ciuchy przeważnie z Ciuchlandu wiec mam ich duzo.

Ale oczywiście to tylko Ja, nie obchodzi mnie jak inni chodzą i jakoś nie przywiązuje uwagi czy ktos to miał wczoraj czy nie chyba ze chodzi juz w jednej bluzce przez tydzień.
__________________
Madzia.a i jej walka z rakiem:


Znów ten stan,
że nie wiem co mam robić.
Niby wszystko gra
i niby o to chodzi.
Ale leżę sama, po ciemku
na podłodze i muzyka gra,
a Ja wstaję i wychodzę.
Mam ochote iść,
chociaż nie mam wcale CELU.

mitaLpQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 20:41   #49
Kosmopolitka
Raczkowanie
 
Avatar Kosmopolitka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 242
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

U mnie różnie się zdarza, czasami nosze ten sam zestaw dwa razy pod rząd. ;P
__________________
58 57 56 55,8 54 53 52 51 50
Kosmopolitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 21:03   #50
Shisha
Raczkowanie
 
Avatar Shisha
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 91
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez kitsh Pokaż wiadomość
Nigdy nie ubieram czegos dwa razy pod rzad, wydaje mi sie to nudne i niechlujne.
kitsch wybacz, nie chce naskakiwać, ale rozumiem, ze każdą rzecz pierzesz po założeniu? Każdą? Tak wnioskuje po Twojej wypowiedzi.
Czy może dla Ciebie niechlujne jest ubranie się w spodnie w poniedziałek i we wtorek, ale całkiem spoko założenie tych samych spodni w poniedziałek i środę? Wytłumacz mi.
__________________

Shisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 08:25   #51
Ruffian
Zadomowienie
 
Avatar Ruffian
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 160
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Ubrania można nosić pod rząd ile się chce, pod warunkiem, że będą czyste.
Osoby, które to krytykują to chyba jakieś plotkary z brakiem lepszych tematów Kojarzą mi się też z takimi ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć, jak można nie prasować skarpetek (!!! )
__________________
Odpisz proszę u mnie wtedy niczego nie przegapię!

Wymienię ubrania damskie i męskie, buty, różności:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=87205770
Ruffian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 09:25   #52
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pracowałam jako organizator konferencji w hotelach [dodam, że 5gwiazkowych] i miałam okazję zaprzyjaźnić się z personelem. I różnie to bywało. Personel miał do dyspozycji np. żakiet, spódnice i dwie koszule. Nie można było wynosić ubrań do domu, a ubrania były zbierane do pralni raz na tydzień. Czyli chcesz, czy nie chcesz jedną koszulę musisz nosić co najmniej dwa dni, a resztę przez cały tydzień. Co zabawne obrusy były zdejmowane po zakończeniu konferencji i wymieniane na czyste Zawsze się zastanawiałam, co jest w hotelach z niższą rangą
To sie nazywa dbanie o pracownika...Ciekawe czemu prac w domu nie moga ,skoro tak oszczedzaja na wodzie to powinni byc zadowoleni ze nie musza w hotelu tego robic

Cytat:
Napisane przez Ruffian Pokaż wiadomość
Ubrania można nosić pod rząd ile się chce, pod warunkiem, że będą czyste.
Osoby, które to krytykują to chyba jakieś plotkary z brakiem lepszych tematów Kojarzą mi się też z takimi ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć, jak można nie prasować skarpetek (!!! )
Serio z tymi skarpetkami?
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 09:27   #53
Ruffian
Zadomowienie
 
Avatar Ruffian
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 160
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez domininia Pokaż wiadomość
Serio z tymi skarpetkami?
Serio serio
__________________
Odpisz proszę u mnie wtedy niczego nie przegapię!

Wymienię ubrania damskie i męskie, buty, różności:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=87205770
Ruffian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 10:54   #54
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Ja górę zazwyczaj staram się mieć inną każdego dnia, po prostu tak się czuję lepiej. Nie dotyczy to swetrów czy bluz, bo potrafię np. do jednej bluzy założyć dwa różne t-shirty. Natomiast jeansy mogę nosić 3-4 dni pod rząd, mimo że mam 5 par, to akurat tylko w dwóch chodzę, bo je lubię. Radziłabym nie przejmować się "koleżankami". Jeżeli ubranie, które zakładasz, jest czyste, nieprzepocone oraz nadaje się do wystawienia na widok publiczny, to czemu miałabyś nie założyć tego samego dwa razy. Znam osoby, które nie dbają o higienę, zakładają te same ubrania przez 5 dni i tylko mocno się perfumują...
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 12:18   #55
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Wszystko co na sobie miałam jednego dnia ląduje w koszu do prania więc nie mam możliwości ubrać się 2 razy pod rząd w to samo dzień po dniu Wszystko oprócz oczywiście kurtek i płaszczy, nawet szaliki bardzo często piorę. Mam obsesję na punkcie świeżości ubrań - zboczenie palacza, który ma dymowstręt Natomiast nie przeszkadzało by mi, że ktoś ubiera 2x dzień po dniu to samo, mój mąż tak robi (te same dzinsy, czasem sweterek ten sam). Mimo wszystko uważam, że ubieranie ciągle tego samego jest nudne, ja tego nie robię. Staram się mieć dużą rotację ubrań, bardzo rzadko powtarzają się moje zestawy.

Myślałam, że temat będzie dotyczył obchodzenia np. 10 wesel w tej samej sukience
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 12:42   #56
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez agnes_bdg Pokaż wiadomość
Znam osoby, które też chowają do szafy założony ciuch, brr, tylko po to, żeby zalożyć go ponownie za 2-3 dni. To jest dopiero hipokryzja - kto wie, możne one też tak robią?
Ja też czasem tak robię, że sweter który zakładam w poniedziałek odkładam do szafy i wyjmuje go za kilka dni. Ale ja się nie czepiam, że ktoś ten sam sweter nosi dwa dni z rzędu

Poza tym czytalam, że np. w przypadku garniturów takie odwieszanie po jednym dniu do szafy ma sens, ponieważ garnitur noszony codziennie szybciej się niszczy, np. wypychaja się kolana i łokcie. Odwieszenie garnituru do szafy na pare dni podobno nieco wydłuża jego "przydatność". Mam nadzieję, że dobrze to wyjasniłam. Jak jest w praktyce, tego nie wiem.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 12:43   #57
Hyysteria
Raczkowanie
 
Avatar Hyysteria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 347
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Ja też nie ubieram się w te same ciuchy dzień po dniu( z wyjątkiem spodni), ba jak wracam ze szkoły i gdzieś wychodzę zmieniam ciuchy, dla mnie są już nieświeże. Bluzki, nierozpinane bluzy, swetry, koszulki od razu wrzucam do prania. Spodnie piorę co 3 dni, rozpinane bluzy noszę max dwa razy.
Generalnie spodnie noszę często te same, mam ich pełno ale jedne są moje ulubione
Hyysteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:11   #58
Juś
Raczkowanie
 
Avatar Juś
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 480
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Nie widze nic złego w noszeniu 2razy pod rząd tych samych zestawów ciuchów.. osobiscie zmieniam codziennie zestaw, ale dlatego że tak poprostu lubie.. Albo zmieniam tylko koszule a reszta ta sama. Wyjatkiem sa jeansy. Cały tydzien nosze ta sama jedna pare. Ważne, że wszystko jest czyste

Śmieszy mnie za to znajoma która codziennie zmienia strój ok.3 razy od razy wrzuca do prania 3 zestawy, a wieczorem zmienia pościel (codziennie!!) Prawie jak detektyw Monk
Juś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:41   #59
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

Cytat:
Napisane przez Juś Pokaż wiadomość

Śmieszy mnie za to znajoma która codziennie zmienia strój ok.3 razy od razy wrzuca do prania 3 zestawy, a wieczorem zmienia pościel (codziennie!!) Prawie jak detektyw Monk
nie ma lekko...

może to znajoma takiego kolesia, co był u Drzyzgi ostatnio i co kilka minut musiał myć ręce
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:52   #60
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: ten sam strój dwa razy pod rząd

ja osobiście jakoś nie lubie nosić tego samego dwa razy z rzędu.. ale nie przeszkadza mi jeśli ktoś to robi. nawet chyba nie wzracam na to uwagi :P
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-11 19:29:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.