Jaki zawód wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-20, 13:37   #1
milena200023
mila690
 
Avatar milena200023
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 1

Jaki zawód wybrać?


Cześć!
Mam problem, z którym próbuję się uporać od jakiegoś czasu. . Otóż nie mam pomysłu na siebie. . Nie wiem w jakim zawodzie czułabym się dobrze i czego tak naprawdę chcę. Nie mam hobby, żadnych szczególnych pasji. Zawsze interesowały mnie służby mundurowe, ale teraz jakoś to zanikło. chciałabym raczej w przyszłośći wyjechać z Polski (Stany Zjednoczone), bo to co się tutaj dzieje jest straszne. jestem bardzo dobrą uczennicą zawsze mam pasek i stypendium. nauka nie sprawia mi problemów. Najlepiej czuję się w przedmiotach: polski, historia i angielski. Nie na widzę: fizyki, geografii i matematyki. Zawsze rodzina powtarza, że widzi mnie jako lekarkę albo prawnika, ale ja nwm czy to jest to. Lubię się uczyć , ale nie tyle ile jest na medycynie. Moja nauka polega głównie na kojarzeniu sobie czegoś. Rodzice niczego mi nie narzucają. Czasami mam wrażenie, że jestem zbyt dojrzała jak na swój wiek.Nie interesują mnie cotygodniowe imprezy (choć nie oznacza to, że nie lubię od czasu do czasu na jakąś pójść). Jestem spokojna. Lubie modę. Jestem wstydliwa. Przejmuję się zdaniem innym. Lubię rządzić, narzucać innym moje zdanie. uwielbiam sie malować. Chciałabym abyś pomógł/a wybrać mi zawód, który będzie przynosił mi satysfakcję, radość i pieniądzę. Po prostu chciałabym aby nigdy mi na nic nie zabrakło i mieć to co sobie wymarzę. Mam 14 lat
Proszę o pomoci proszę nie pisać, że jestem jeszcze młoda i mi się zmieni.
milena200023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 16:47   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Jaki zawód wybrać?

Cytat:
Napisane przez milena200023 Pokaż wiadomość
Cześć!
Mam problem, z którym próbuję się uporać od jakiegoś czasu. . Otóż nie mam pomysłu na siebie. . Nie wiem w jakim zawodzie czułabym się dobrze i czego tak naprawdę chcę. Nie mam hobby, żadnych szczególnych pasji. Zawsze interesowały mnie służby mundurowe, ale teraz jakoś to zanikło. chciałabym raczej w przyszłośći wyjechać z Polski (Stany Zjednoczone), bo to co się tutaj dzieje jest straszne. jestem bardzo dobrą uczennicą zawsze mam pasek i stypendium. nauka nie sprawia mi problemów. Najlepiej czuję się w przedmiotach: polski, historia i angielski. Nie na widzę: fizyki, geografii i matematyki. Zawsze rodzina powtarza, że widzi mnie jako lekarkę albo prawnika, ale ja nwm czy to jest to. Lubię się uczyć , ale nie tyle ile jest na medycynie. Moja nauka polega głównie na kojarzeniu sobie czegoś. Rodzice niczego mi nie narzucają. Czasami mam wrażenie, że jestem zbyt dojrzała jak na swój wiek.Nie interesują mnie cotygodniowe imprezy (choć nie oznacza to, że nie lubię od czasu do czasu na jakąś pójść). Jestem spokojna. Lubie modę. Jestem wstydliwa. Przejmuję się zdaniem innym. Lubię rządzić, narzucać innym moje zdanie. uwielbiam sie malować. Chciałabym abyś pomógł/a wybrać mi zawód, który będzie przynosił mi satysfakcję, radość i pieniądzę. Po prostu chciałabym aby nigdy mi na nic nie zabrakło i mieć to co sobie wymarzę. Mam 14 lat
Proszę o pomoci proszę nie pisać, że jestem jeszcze młoda i mi się zmieni.
rozwiń myśl.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 17:07   #3
gottsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 77
Dot.: Jaki zawód wybrać?

To jesteś humanistką...szukaj jakichś "humanistycznych" zawodów, jednak wychodzę z założenia że praca n-la Cię nie interere xD

Jeśli chcesz do tych Stanów wyjechać, jeszcze bardziej szlifuj język (oczywiste). Co byś chciała w USA robić?

Lubisz rządzić, narzucać innym swoje zdanie...jakaś szefowa, zawody w których masz podwładnych...
gottsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 07:13   #4
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Jaki zawód wybrać?

Masz 14 lat ... mi w tym wieku pomysły na siebie zmieniały się co chwilę

Teraz najlepiej by było jeśli zaczęła byś szukać i zgłębiać tematy związane z Twoimi pasjami, być może tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Poza tym skoro chcesz wyjechać to oczywiste jest szlifowanie angielskiego, jeśli masz możliwość wyjedź tam już po maturze i tam szukaj pracy/studiów.

Cytat:
Napisane przez gottsu Pokaż wiadomość
Lubisz rządzić, narzucać innym swoje zdanie...jakaś szefowa, zawody w których masz podwładnych...
To, że ktoś lubi rządzić wcale nie znaczy, że sprawdzi się w roli szefa... pomijając to, że do takiego stanowiska dochodzi się długo (no chyba, że jest się własnym szefem ).

Na razie Autorko masz sporo czasu więc szukaj, interesuj się wieloma rzeczami, sprawdzaj co Ci się podoba, co odpowiada, wtedy będziesz miała jaśniejszą sytuację.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 10:38   #5
AdencjaAgencja
Przyczajenie
 
Avatar AdencjaAgencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 21
Dot.: Jaki zawód wybrać?

"Mam 14 lat i nie mam pomysłu na siebie".
Wielu 30-, a nawet 40-latków mogłoby powiedzieć dokładnie to samo.

W tym wieku (moim zdaniem) nie powinno się wchodzić w jakieś specjalizacje, ponieważ to zawęża horyzonty. Warto raczej chłonąć wszystko dookoła (omijając patologie szerokim łukiem uczyć się języków (w tym wieku mózg jest naprawdę chłonny, wszystko wchodzi do głowy duuużo szybciej, niż w wieku 30 lat).

A za 5-10 mogą pojawić się takie zawody, których dziś nie ma, a które mogą być akurat w sam raz dla Ciebie.

Nawiasem mówiąc, jeszcze 10 lat nie było zawodów związanych np. z Facebookiem czy pozycjonowaniem stron internetowych.
AdencjaAgencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 06:50   #6
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Jaki zawód wybrać?

ja ci zazdroszcze
jesli lubisz jezyki polecam studia jezykowe - hungarystyka, slawistyka , litewski ,jelsi ukoncyzsz te studia znasz juz 3 jezyki i mozesz zostac stewradessa
- anglistyka zawsze mozna udzielac korepetycji , zostac nauczycielem ,tlumaczem ew. dostac sie gdzies do biura
- prawo odradzam, ekonomie odradzam znam osoby po sgh ,ktore byly bezrobotne
- najlpiej stduoiowac cos zwiazanego ze zdrowiem medycyna , fizjoterapia, studium masazu 2letnie , awf- trener,intsruktor fitnessu b. na czasie ale trzeba lubi sie ruszac
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-24 07:50:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.