Mydło do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-23, 18:53   #1
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178

Mydło do twarzy


No właśnie. Chciałabym zacząć używać do mycia mydła do twarzy. Dobrze by było hypoalergiczne. Czytałam o siarkowym, ale podobno wysusza (mam skórę mieszaną z tendencją do suchej).
Chodzi mi również o mydło o "zbawiennym" działaniu. Biorę hormony i niestety, ale cera wariuje. Co myślicie i co proponujecie?
Pozdrawiam, Laik mydłowy
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 10:23   #2
martamak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Mydło do twarzy

Według mnie mydło nie jest najlepszym kosmetykiem do mycia twarzy mydło siarkowe jest idealne dla cery trądzikowej, bo wysusza skórę. Możesz spróbować myć buzię szarym mydłem, jest naturalne i krzywdy raczej nie zrobi
martamak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 13:43   #3
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mydło do twarzy

Cytat:
Napisane przez martamak Pokaż wiadomość
Według mnie mydło nie jest najlepszym kosmetykiem do mycia twarzy mydło siarkowe jest idealne dla cery trądzikowej, bo wysusza skórę. Możesz spróbować myć buzię szarym mydłem, jest naturalne i krzywdy raczej nie zrobi
a jeżeli nie mydło to co? Szukam porządnego oczyszczenia po demakijażu, bo wiadomo, że po płynie miceralnym wszystko nie zejdzie. Jakiś żel?
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 16:27   #4
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Mydło do twarzy

Clinique ma mydło w postaci żelu, używałam przy swojej cerze mieszanej i było ok, skóra oczyszczona, napięcia wielkiego nie było ale i tak musiałam nałożyć krem. Z żeli do mycia twarzy używam lawendy i jagody bądź granatu i acai z Oriflame, teraz mam aloes i arnika i ujdzie, tamte przy mieszanej dla mnie są super.
Bo z mydeł kostkowych to z Białego Jelenia, siarkowe wysuszy skórę (używam ostatnio jako zamiennik do żelu aloesowego i ujdzie, na długotrwałe stosowanie nie będę używać, bo przesuszę skórę i będę miała problem w drugą stronę, ale na wypryski działa szybko i skutecznie).
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:50   #5
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mydło do twarzy

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
Clinique ma mydło w postaci żelu, używałam przy swojej cerze mieszanej i było ok, skóra oczyszczona, napięcia wielkiego nie było ale i tak musiałam nałożyć krem. Z żeli do mycia twarzy używam lawendy i jagody bądź granatu i acai z Oriflame, teraz mam aloes i arnika i ujdzie, tamte przy mieszanej dla mnie są super.
Bo z mydeł kostkowych to z Białego Jelenia, siarkowe wysuszy skórę (używam ostatnio jako zamiennik do żelu aloesowego i ujdzie, na długotrwałe stosowanie nie będę używać, bo przesuszę skórę i będę miała problem w drugą stronę, ale na wypryski działa szybko i skutecznie).
Nie jestem fanką Clinique ani produktów Oriflame. A słyszałaś coś może o la roche posay ?
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 10:15   #6
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Mydło do twarzy

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
Nie jestem fanką Clinique ani produktów Oriflame. A słyszałaś coś może o la roche posay ?
Nie. Te co wymieniłam testowałam na sobie i używam. Ale każda skóra jest inna i niekoniecznie to samo będzie Tobie pasować.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 12:32   #7
suvetar
Raczkowanie
 
Avatar suvetar
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
Dot.: Mydło do twarzy

Z szarym mydłem ostrożnie. Dobrze oczyszcza, ale też wysusza i po jakimś czasie można uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego. Jeśli się jednak przy nim uprzesz, polecam Białego Jelenia z dodatkami (ja używałam przez jakiś czas wersji z bursztynem).

Teraz stosuję żel do mycia twarzy Fitomedu z mydlnicą lekarską i jestem z niego bardzo zadowolona.
suvetar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 17:04   #8
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Mydło do twarzy

Cytat:
Napisane przez martamak Pokaż wiadomość
Według mnie mydło nie jest najlepszym kosmetykiem do mycia twarzy mydło siarkowe jest idealne dla cery trądzikowej, bo wysusza skórę. Możesz spróbować myć buzię szarym mydłem, jest naturalne i krzywdy raczej nie zrobi
co za bzdura tez tak iedyś myslałam - kazde mydło wysusza skóre. Masz trądzik to nie znaczy, ze masz katować skórę bo będzie jeszcze gorzej. Polecam Ci żel do twarzy lirene - w moim przypadku sprawdzil się z reszta te biedronkowe też są godne uwagi Tylko nie mydło!
__________________
Nasz dzień 21.06.2014
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 19:11   #9
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Mydło do twarzy

Cytat:
Napisane przez martamak Pokaż wiadomość
Według mnie mydło nie jest najlepszym kosmetykiem do mycia twarzy mydło siarkowe jest idealne dla cery trądzikowej, bo wysusza skórę. Możesz spróbować myć buzię szarym mydłem, jest naturalne i krzywdy raczej nie zrobi
Zgadzam się z przedmówczynią. Wysuszanie skóry trądzikowej to największa głupota jaką można zrobić... Może jeszcze pojedynczych ropnych zmian, ale absolutnie nie całej skóry, bo można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić i znacznie pogłębić problem z trądzikiem.

Ja czasem używam mydła Aleppo, ale też bez przesady - ono trochę mniej wysusza i można spróbować.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 09:17   #10
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Mydło do twarzy

Nie mam trądziku. Mam lekkie zmiany skórne, ale nie są jakieś mega poważne. Dzięki za opinię.
O fitomedzie słyszalam, ale niestety nie jest u mnie dostępny. Czy jakaś dziewczyna mieszka w UK i coś może zaproponować?
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 12:04   #11
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Mydło do twarzy

Ja polecam ci zmywanie makijażu olejami, makijaż się ładnie wtedy rozpuszcza i nic nie zostaje Potem zmywam oleje mydłami. Ja używałam przez pewien czas mydła z Białego Jelenia z otrębami pszenicy (hipoalergiczne) i byłam z niego bardzo zadowolona. Nie wysuszył mi skóry.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 22:44   #12
Justyna760304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Mydło do twarzy

Niedawno kupiłam sobie mydło Olsana, które zawiera m.in. olej arganowy i masło shea. Idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy. Jestem przekonana, że jak zużyję swoją kostkę, to zaraz kupię następną.
Justyna760304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:56   #13
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Mydło do twarzy

Mam wrażliwą skórę twarzy - ciut mocniej potrę twarz i chodzę długo jak buraczek, peelingi mnie podrażniają, drogie i tanie żele mnie podrazniały i przerzuciłam się na mydła.
Też mnie łatwo wysuszyć.
Nie polecam Szarego mydła, Protex (czy jakoś tak) i Siarkowego - wysuszają i zostawiają taką tępą warstwę na skórze.
Mydło Bambino jest w porządku - minimalnie podsusza, ale jest deliatne. Niestety też zostawia tępą skórę - ale minimalną, poprzednie mydła robiły dużo gorszą.
Moim hitem jest zwykłe mydełko Dove! Nie zostawia tępej warstwy, praktycznie nie wysusza ( w lato kremu nie używać nie musiałam).

Ogólnie uważam, że każda skóra jest inna i każdy musi sam próbować kosmetyków. Ja zauważyłam, że żele, pianki itp są nie dla mnie.

I do tego też miałam trądzik ( teraz mam praktycznie ślady, które powoli giną). Nistety nawet delikatne, apteczne żele tylko pogarszały sytuację. Po Bambino i po Dove (po nim lepiej) moja skóra się wreszcie wyciszyła
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-20 20:56:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.