Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-01, 16:05   #2461
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Mi na pękające kąciki dermatolog poleciła clotrimazol, pare razy posmarowałam i juz nie mam tego problemu.
Mojej siostrze udało się znaleźć w łodzi dla mnie proszki aknenormin 20 mg 30 tabl za 60 zł! A do tej pory kupowałam za 90.
To ciekawe, wcześniej ktoś polecał pimafucort a przecież te maści są na grzybicę Chyba mam clotrimazol, smarnę się i zobaczymy, czy faktycznie pomaga. Alantan póki co nie daje poprawy.

Cytat:
Napisane przez Aneess Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim,
Cerę mam super- nie mam nawet czarnych wągrów ale mam niestety blizny I tutaj pytanie do tych, które są już po leczeniu. Co polecacie na te blizny? Kwasy? Pilingi-mikrodermabrazję? a może laser?
Będę wdzięczna za odpowiedź
Najlepiej zacząć od toniku migdałowego lub z kwasem mlekowym według przepisu z mazideł. Nie polecam kwasów z allegro, ponieważ nie wiadomo, co zawierają oprócz kwasu. Korzystając z półproduktów można łatwo dopasować sobie stężenie, które najlepiej odpowiada naszej skórze. Można zacząć od niskiego, np. 5% i później je sobie zwiększać. No i wychodzi to znacznie taniej. Kwasy u kosmetyczki to w ogóle omijałabym szerokim łukiem, chyba, że ktoś ma za dużo pięniędzy i zero talentu chemicznego.

Edytowane przez izusek
Czas edycji: 2013-10-01 o 16:07
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 09:16   #2462
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny mam pytanie, czy mogę zażyć Gripex, Fervex, czy inne lekarstwa tego typu? Niestety złapało mnie mocne przeziębienie i muszę coś zażyć, także wolę się upewnić
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 12:24   #2463
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, czy mogę zażyć Gripex, Fervex, czy inne lekarstwa tego typu? Niestety złapało mnie mocne przeziębienie i muszę coś zażyć, także wolę się upewnić
możesz
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 13:41   #2464
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
możesz
Dziękuję za odpowiedź
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 22:19   #2465
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
proszę

jak ten czas zapiernicza, nie wierzę w to... za około 2 tygodnie będę ROK po kuracji ponad rok bez trądziku ale za to z innymi problemami, taka wysoka cena za jego wyleczenie
cera super, przed okresem coś się pojawi tylko (małego).
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 07:49   #2466
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jestem juz w 4 miesiacu i nic sie nie zmienilo moze mam za mala dawke
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 08:07   #2467
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja za jakiś miesiąc kończę od czasu jak biorę dwie tabletki osobno jest dużo lepiej,mam trochę blizn ;/ nie takich blizn dziurek tylko raczej płaskich/minimalnie wypukłych-po prostu takie białe kreski/kropki,ale generalnie bardzo pozytywnie jest,dzisiaj np. chodzę bez makijażu i dobrze się czuję-tylko filtr i puder bambusowy
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 20:03   #2468
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Jestem juz w 4 miesiacu i nic sie nie zmienilo moze mam za mala dawke
Jaką masz dawkę i ile ważysz?
Pytałam swojej dermatolog, czy miała pacjenta, któremu retinoidy nie pomogły. Powiedziała, że nie, ale u jednej pacjentki nie było poprawy aż przez 5 miesięcy kuracji, ostatecznie jednak pomogło. U mnie minął miesiąc i póki co nic się nie poprawia.
W ogóle ta lekarka to cudowna kobieta, jeśli ktoś ma blisko do Gliwic to serdecznie polecam, dr. Kasińska.
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 21:46   #2469
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość
Jaką masz dawkę i ile ważysz?
Pytałam swojej dermatolog, czy miała pacjenta, któremu retinoidy nie pomogły. Powiedziała, że nie, ale u jednej pacjentki nie było poprawy aż przez 5 miesięcy kuracji, ostatecznie jednak pomogło. U mnie minął miesiąc i póki co nic się nie poprawia.
W ogóle ta lekarka to cudowna kobieta, jeśli ktoś ma blisko do Gliwic to serdecznie polecam, dr. Kasińska.
no proszę byłam u niej gdy moja derma miała urlop, faktycznie fajna
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 08:41   #2470
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

przez pierwsze2 miesiace mialam 30mg dziennie a od miesiaca biore 20mg dziennie..
waze 48kg.
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 12:24   #2471
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
proszę

jak ten czas zapiernicza, nie wierzę w to... za około 2 tygodnie będę ROK po kuracji ponad rok bez trądziku ale za to z innymi problemami, taka wysoka cena za jego wyleczenie
cera super, przed okresem coś się pojawi tylko (małego).
Ale Ci minęło Fajnie, że cera po zakończeniu kuracji nadal ładna.
A jakie te skutki masz?

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
a ja za jakiś miesiąc kończę od czasu jak biorę dwie tabletki osobno jest dużo lepiej,mam trochę blizn ;/ nie takich blizn dziurek tylko raczej płaskich/minimalnie wypukłych-po prostu takie białe kreski/kropki,ale generalnie bardzo pozytywnie jest,dzisiaj np. chodzę bez makijażu i dobrze się czuję-tylko filtr i puder bambusowy
Też chciałabym być już przy końcu kuracji U mnie dopiero 20-ty dzień i jestem strasznie niecierpliwa, bo chcę mieć efekty już teraz, a wiem, że niestety nie tak to działa Póki co, mam suchą skórę twarzy i ust, ale nie tragicznie. Pomadki działają Martwią mnie tylko migreny, kiedyś myślałam że oszaleję, bo tak mnie bolała głowa. Ale potem zachorowałam, więc może te bóle głowy były objawem zbliżającej się choroby, a nie efekt retinoidów. Wkurza mnie tylko to, że cokolwiek mnie zaczyna boleć, to wmawiam sobie, że to pewnie wina Aknenorminu Aha, póki co nie mam wysypu. Jakiś jeden aktywny pryszcz, który mnie kusi żeby go wycisnąć, ale muszę się powstrzymać
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 13:35   #2472
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
przez pierwsze2 miesiace mialam 30mg dziennie a od miesiaca biore 20mg dziennie..
waze 48kg.
To faktycznie mała dawka, dlaczego taką bierzesz? Masz złe wyniki wątrobowe? Choć z drugiej strony jesteś bardzo drobna

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
Wkurza mnie tylko to, że cokolwiek mnie zaczyna boleć, to wmawiam sobie, że to pewnie wina Aknenorminu
O tak, mam to samo
Niepotrzebnie się naczytałam o Waszych skutkach ubocznych i teraz doszukuję się ich u siebie
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 14:41   #2473
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
Ale Ci minęło Fajnie, że cera po zakończeniu kuracji nadal ładna.
A jakie te skutki masz?


Też chciałabym być już przy końcu kuracji U mnie dopiero 20-ty dzień i jestem strasznie niecierpliwa, bo chcę mieć efekty już teraz, a wiem, że niestety nie tak to działa Póki co, mam suchą skórę twarzy i ust, ale nie tragicznie. Pomadki działają Martwią mnie tylko migreny, kiedyś myślałam że oszaleję, bo tak mnie bolała głowa. Ale potem zachorowałam, więc może te bóle głowy były objawem zbliżającej się choroby, a nie efekt retinoidów. Wkurza mnie tylko to, że cokolwiek mnie zaczyna boleć, to wmawiam sobie, że to pewnie wina Aknenorminu Aha, póki co nie mam wysypu. Jakiś jeden aktywny pryszcz, który mnie kusi żeby go wycisnąć, ale muszę się powstrzymać
straszne wypadanie włosów, bardzo się przerzedziły (oczywiście teraz dużo mniej wypadają niż na początku no ale jestem już prawie rok po a one nie przestają lecieć, przed kuracją nigdy nie wypadały), i rogowacenie mieszkowe (podejrzewam ze od hiperwitaminozy wit. A).

a bólem głowy się nie przejmuj bo na początku tak jest. Potem to przejdzie tak samo z bólem pleców.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 17:05   #2474
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

wyniki mam caly czas dobre w srode mam wizyte u dermy to z nia pogadam czy nie lepiej byloby zebym brala wieksza dawke...
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 10:50   #2475
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej u mnie 77 dzień

Trądzik nie wraca, ale są inne rzeczy, które nieco martwią jak np katar - od 3 miesięcy już prawie leje mi sie woda z nosa za każdym razem jak tylko się pochylę. Skóra dalej jest bordowa i ten kolor przebija przez makijaz, tak samo jak mnóstwo przebarwień, które mam wrażenie przybywają samoistnie z każdym dniem. Ostatnio znowu też przybyło mi skupisk dziurek w twarzy. Frontalnie wyglądają jak przebarwienia,bokiem widać, że to dziurki. Tworzą się samoistnie na czystej skórze, bo trądziku nie mam od 2 miesięcy. Nie wiem co o tym myśleć, niby cieszę się , że nie mam trądziku, ale skóra nawet bez niego wygląda teraz równie okropnie co kiedyś z pryszczami...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:35   #2476
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no coś w tym jest ;/ nie wiem czy to wynika z tego ze za długo ten tradzik byl na twarzy czy od tego ze sie dłubalo przy nim a teraz ma nieodwracalne bliznowce itp... mam podobnie a na brodzie jakies twarde bliznowece biale ;/
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 18:23   #2477
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Nie wiem co o tym myśleć, niby cieszę się , że nie mam trądziku, ale skóra nawet bez niego wygląda teraz równie okropnie co kiedyś z pryszczami...
To chyba normalne, bo moja też wygląda kiepsko. Jednakże nie tak kiepsko jak z trądzikiem, więc jestem wdzięczna i za to.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 19:57   #2478
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ostatnio mierzyłam kurtkę w sklepie i moja twarz wyglądała naprawdę okropnie. Dosłownie cała była pokryta plamami w kolorze bordo-brązu, koszmar.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 20:32   #2479
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

eee to pewnie też sklepowe światło
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 09:24   #2480
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja też zauważyłam że ciągle mam katar, obok czegoś do smarowania ust muszę mieć obowiązkowo chusteczkę, bo ciągle się leje woda
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 19:49   #2481
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny! Nie poddawać się!
Ja do 6 chyba nawet miesiąca miałam jeszcze paskudną buzię, potem był burak, a teraz, miesiąc po zakończeniu kuracji jest na prawdę super!
Jest kilka przebarwień i kilka blizn, ale gdy przejeżdżam palcami po skórze, to nic nie czuć, nic nie odstaje
I nie ma też co przesadzać, nikt nie będzie się nam przyglądał z odległości 15cm, więc te blizenki nie są takim problemem
Postaram się zrobić jakieś zdjęcie polików, jak wyglądają teraz
(a na blizny i przebarwienia stosuję od tygodnia NoScar)
__________________
Nowy wszystkowątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=742840
package jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 20:07   #2482
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
eee to pewnie też sklepowe światło
dokładnie, nie ma się co przejmować to światło jest okropne. Ale jak się go już nie boję, spokojnie patrze w lustro w przymierzalni i cera wygląda suuuper
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 10:00   #2483
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

O rany, ale Ci tego zazdroszczę, ja o tym marzę żeby spojrzeć w przymierzalni w lustro i nie zepsuć sobie humoru na cały dzień. A u mnie ciągle coś nie tak, jak nie okropne przebarwienia, to dziurki. Nie mówiąc już o buraku, bo twarz mam od początku kuracji bordową.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 17:28   #2484
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
O rany, ale Ci tego zazdroszczę, ja o tym marzę żeby spojrzeć w przymierzalni w lustro i nie zepsuć sobie humoru na cały dzień. A u mnie ciągle coś nie tak, jak nie okropne przebarwienia, to dziurki. Nie mówiąc już o buraku, bo twarz mam od początku kuracji bordową.
Ty jesteś w trakcie kuracji a ja już rok po zobaczysz, minie Ci tak szybko jak mnie i będziesz miała super cerę. Burak zniknie, skóra dojdzie do siebie i będzie pięknie. Ja nawet nie muszę robić żadnych zabiegów u kosmetyczki bo przebarwienia mi ładnie zeszły. Trochę powróciło przetłuszcanie się cery ale nie ma takiej masakry jak przed kuracją
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 23:56   #2485
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witajcie

Zrobiła mi się strasznie boląca gula pod okiem,jestem spuchnięta mam ograniczoną widoczność. Wyrzucały mi się w różnych dziwnych miejscach ale pod okiem!!! mój trądzik nie ma litości,bombarduje ją maścią i ichtiolem oby tylko nie urosła większa.

Ktoś pytał kiedy najlepiej robić usg (mam na myśli dopochwowe) ja miałam robione od razu po zakończonej miesiączce,też mam pęcherzyk na jajniku i mały mięśniak,ale lekarz nie kazał się tym przejmować jest malutki więc powinien sam pęknąć,kontrolować raz no pół roku usg.

Jeżeli jest coś nie tak z migdałkami to powinnam odczuwać jakies tego objawy? Co macie na myśli pisząc,że krem was zapycha,nie wiem czy dobrze to rozumiem?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 12:09   #2486
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czeeść, znowu ja!
Aż ciężko pomyśleć, że to już rok po kuracji, a jeszcze gorzej pomyśleć, że znowu stan mojej cery się pogarsza, mam nadzieję, że z dnia na dzień.. Lato się skończyło, opalenizna zeszła i mam wrażenie, że wyglądam tragicznie, ogólnie deprecha max! Byłam już u endokrynologa, hormony mam ok, więc zupełnie nie wiem c0 może być przyczyną tego pogorszenia... Ogólnie za tydzień mam wizytę u lekarza, chcę prosić o wymaz z chrosty, jako dziecko miałam gronkowca, więc może to jest przyczyną, gdzieś czytałam, że może jakaś alergia, nie mam pojęcia już co robić.. w ostateczności pójdę na drugą kurację, chociaż jestem trochę zniechęcona po tym nawrocie i boje się, że znowu historia się powtórzy...
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 15:15   #2487
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
Czeeść, znowu ja!
Aż ciężko pomyśleć, że to już rok po kuracji, a jeszcze gorzej pomyśleć, że znowu stan mojej cery się pogarsza, mam nadzieję, że z dnia na dzień.. Lato się skończyło, opalenizna zeszła i mam wrażenie, że wyglądam tragicznie, ogólnie deprecha max! Byłam już u endokrynologa, hormony mam ok, więc zupełnie nie wiem c0 może być przyczyną tego pogorszenia... Ogólnie za tydzień mam wizytę u lekarza, chcę prosić o wymaz z chrosty, jako dziecko miałam gronkowca, więc może to jest przyczyną, gdzieś czytałam, że może jakaś alergia, nie mam pojęcia już co robić.. w ostateczności pójdę na drugą kurację, chociaż jestem trochę zniechęcona po tym nawrocie i boje się, że znowu historia się powtórzy...
przykre to jest... leczymy się tak silnym lekiem żeby mieć spokój a tu niektórym wraca. I trzeba szukać przyczyny od nowa. U mnie na szczęście nic złego się nie dzieje i to mnie pociesza przy tych skutkach ubocznych.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 00:03   #2488
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Głowa do góry.
Trądzik może mieć wiele przyczyn ta dolegliwość która tak niszczy życie powinna być traktowana poważniej przez tych wszystkich medyków! Jeżeli ktoś leczy się dłuuuugo a to dziadostwo nawraca, powinien dostawać skierowanie do szpitala i tam byc dokładnie przebadany aby znaleźć przyczynę,pakują w nas coraz to nową chemie uważając,że w ten sposób nam pomagają. Sami musimy szukać, szperać i prosić lekarzy o skierowania jak tu się nie wkurrrrzyć!!!
Gdzieś czytałam. że alergia pokarmowa powoduje trądzik, robi się badanie kodu metabolicznego z krwi lub analize włosa,wyniki pokazują czego unikać w diecie.
Ja czekam na wizytę u endokrynologa, gin powiedział, że hormony są trochę podwyższone.Powinnam znaleźć ginekologa-endokrynologa tak byłoby najlepiej.
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 08:22   #2489
zxc000
Raczkowanie
 
Avatar zxc000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 143
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam dziewczęta,

jak widzę większość z Was już wygrała batalię z trądzikiem i teraz zmaga się ze skutkami leczenia retinoidami. Ja jestem na początku tej drogi.
Mnie, po 10 latach stosowania doraźnie maści, kremów, żeli, 2 razy antybiotyków, a nawet zmiany diety na bezpszeniczną (wszystko to zalecenia dermatologów), został przepisany Axotret. Dawka 30 mg, przewidywany czas leczenia - 8 miesięcy.

Lek biorę 6 dzień.
Życzę sobie powodzenia i czytam Wasze posty!
__________________
Moda jest formą brzydoty tak nieznośną, że musimy ją zmieniać co kilka miesięcy -->Oskar Wilde
zxc000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 21:18   #2490
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez zxc000 Pokaż wiadomość
Witam dziewczęta,

jak widzę większość z Was już wygrała batalię z trądzikiem i teraz zmaga się ze skutkami leczenia retinoidami. Ja jestem na początku tej drogi.
Mnie, po 10 latach stosowania doraźnie maści, kremów, żeli, 2 razy antybiotyków, a nawet zmiany diety na bezpszeniczną (wszystko to zalecenia dermatologów), został przepisany Axotret. Dawka 30 mg, przewidywany czas leczenia - 8 miesięcy.

Lek biorę 6 dzień.
Życzę sobie powodzenia i czytam Wasze posty!
Witaj Cieszę się, że będzie tu ktoś, kto też jest na "początku" drogi U mnie dziś minął 27-my dzień brania Aknenorminu
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.