Nieruchomość męża, a żona - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-17, 22:11   #31
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

a
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No ale jakie udziały, jak to nie jest jej łnieruchomość? I jaki wkład, skoro dom już stoi, a ona ma się tylko wprowadzić? Zwłaszcza że to on tam więcej zarabia. Takie rozumowanie zalatuje gold diggerką

Zadałaś pytanie kto ma na tym stracić i dlaczego, więc Ci odpisałam, kto i dlaczego. Ponadto pisałam o majątku wspólnym, a nie nieruchomości i jak to wygląda już ogólnie od strony prawnej, a nie w kontekście tej sytuacji. A dla mnie Twój rok rozumowania zalatuje nieznajomością prawa, więc daruj sobie takie komentarze. Koniec tematu.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 22:51   #32
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

Ale wszyscy wiedzą jak to wygląda ze strony prawnej. I ani ze strony prawnej ani żadnej innej kobieta nie traci na tym, że dostanie tylko to, co jej się należy, czyli połowę majątku wspólnego. Zapędy na coś, co nigdy jej nie było i nigdy jej się nie należało, czyli majątek własny faceta sprzed czasów, zanim się spiknęli, zalatuje już gold diggingiem jak dla mnie. Równie dobrze on mógłby domagać się je spadku po rodzicach czy czegoś równie absurdalnego.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 23:47   #33
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale wszyscy wiedzą jak to wygląda ze strony prawnej. I ani ze strony prawnej ani żadnej innej kobieta nie traci na tym, że dostanie tylko to, co jej się należy, czyli połowę majątku wspólnego. Zapędy na coś, co nigdy jej nie było i nigdy jej się nie należało, czyli majątek własny faceta sprzed czasów, zanim się spiknęli, zalatuje już gold diggingiem jak dla mnie. Równie dobrze on mógłby domagać się je spadku po rodzicach czy czegoś równie absurdalnego.

Nie pisałam, że ktoś może się czegoś domagać tylko z tej racji, że zostaje mężem/żoną. Pisałam ogólnie jak to wygląda przy podziale majątku, kiedy komuś przysługuje tytuł prawny do danego składnika majątku, a kiedy nie.


W tym wątku był poruszany temat remontu, do którego miałaby się dokładać żona. Jeżeli jest posiadaczem w złej wierze (a jest), to nie odzyska całej sumy która włożyła w remont przy ewentualnych rozliczeniach. To już wynika z przepisów.

Ponadto remontując to piętro ,podnosi wartość nieruchomości na czym korzysta tylko i wyłącznie jej mąż jako jedyny właściciel w sytuacji gdyby zdecydował się sprzedać ten dom.

Więc dla mnie ta żona nie dostanie tego co jej się należy jeżeli będzie dokładać się do remontu, bo będzie stratna chociażby o to, że nie odzyska w całości poniesionych nakładów.



Jeżeli będzie tak, że będzie tam mieszkać, dokładać się do rachunków, jedzenia, ale nie będzie partycypowała w większych kosztach typu remonty czy spłacanie rat kredytu, to oczywiście niech sobie tam mieszka, a do ewentualnego podziału niech pójdzie to czego dorobiła się wspólnie z mężem i to dla mnie jest sprawiedliwe.



Ale jeżeli będzie miała dokładać się do rachunków, do tego spłacać polowe kredytu i jeszcze remontować ten dom, bez żadnego prawa do nieruchomości, no to dla mnie jest to bardzo ryzykowne i po prostu głupie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 00:41   #34
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

Dokładanie się do rachunków za media, które się samemu zużywa, wydaje się raczej normalne, a nie głupie. Gdyby mieszkała gdzie indziej, raczej też by jej to nie ominęło.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 07:10   #35
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

A z jakich to niby pieniędzy on będzie spłacał ten kredyt ? Ile lat przed ślubem kredyt zaciągnął ?

Jeśli ze wspólnej kasy ( bo mają wspólnotę, nawet jeśli są osobne konta bankowe ) i kredytu nie zaciągnął lata przed ślubem i większość okresu kredytowania przypada na lata wspólnego małżeństwa to uważam, że żona powinna mieć udział w tej nieruchomości.

Co z tego, że ona mniej zarabia, kobiety np. po urodzeniu dziecko przynajmniej częściowo nie pracują
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 08:52   #36
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
No dokładnie, jak para ma problem, żeby np pochodzić razem po sklepach, powybierac meble i się na nie złożyć to ja tu nie widzę sensu brać ślubu.

A jakby mi facet zapowiedział, że chce u mnie zamieszkać, tylko że ja mam sama wszystko odremontować, wyposażyć i umeblować, a on się nie dołoży tylko wprowadzi jak do hotelu, ale gratis, to bym mu kazała spadać na drzewo. W związku się powinno wspierać, a nie na kimś pasożytować.

A jak chodzi o ratę kredytu, to na pewno można przepisać na zone tylko określony procent nieruchomości, zależny od wysokości spłaconej raty, tonie musi być połowa. Ale jak para nie potrafi się dogadać nawet co do wspólnego remontu mieszkania w którym mieszkają oboje, to ślub jest raczej słabym pomysłem.
Zgadzam się. Dziwnie bym się czuła w takiej sytuacji. To jest jednak wspólna przestrzeń i fajnie tworzyć ją wspólnie z partnerem. Jeśli ktoś ma się kłócić o głupoty w stylu "nie postawimy tu tej kanapy, bo to mój dom i ja decyduję" to trochę słabo. Jakby jedna strona przez całe małżeństwo nie mogła mieć zdania na temat wyglądu i wyposażenia domu. Wspólne zakupy i wspólne decyzje są fajne, czasem trzeba iść na kompromisy, ale dla mnie to ok. Rozumiem obawy na wypadek rozwodu, ale też nie można przesadzać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 10:07   #37
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Dokładanie się do rachunków za media, które się samemu zużywa, wydaje się raczej normalne, a nie głupie. Gdyby mieszkała gdzie indziej, raczej też by jej to nie ominęło.
Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Mi nie chodzi o same rachunki, bo dla mnie jest oczywiste, że jeżeli z czegoś się korzysta, to powinno się ponosić koszty. Zresztą można to wywnioskować z mojego powyższego akapitu. Ale jeżeli już żona spłaca raty kredytu i jeszcze remontuje ten dom bez prawa własności do tej nieruchomości to jest to dla mnie głupotą, bo nie odzyska tych pieniędzy. Koniec kropka.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-18, 10:22   #38
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 296
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Mi nie chodzi o same rachunki, bo dla mnie jest oczywiste, że jeżeli z czegoś się korzysta, to powinno się ponosić koszty. Zresztą można to wywnioskować z mojego powyższego akapitu. Ale jeżeli już żona spłaca raty kredytu i jeszcze remontuje ten dom bez prawa własności do tej nieruchomości to jest to dla mnie głupotą, bo nie odzyska tych pieniędzy. Koniec kropka.
Remontuje się po to żeby z tego korzystać, wygodnie, ładnie mieszkać a nie po to żeby po latach odzyskać co do złotowki. Remonty tez nie są raz na 20 lat, wszystko się zużywa. Zanim dojdzie do rozwodu to dom moze znowu wymagać remontu bo m. in. autorka go zuzyje. Wiesz, ze ludzie remontują nawet mieszkania ktore wynajmuja? Ostatnio lokator malowal mi mieszkanie bez zwracania kasy przeze mnie. Po prostu chciał mieć ładnie, czysto.
Po drugie tu chyba nie jest tak, że ona włoży nie wiadomo ile kasy moze jeszcze przedslubnej w ten dom. Jak rozumiem po prostu żyją razem i z tego co zarobią razem część idzie na dom. Czyli pewnie i tak większość to męża kasa.
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 11:54   #39
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

[1=43c56b005e175578c737af6 68227e4cac658fbb4_65667f2 97924c;87597422]Remontuje się po to żeby z tego korzystać, wygodnie, ładnie mieszkać a nie po to żeby po latach odzyskać co do złotowki. Remonty tez nie są raz na 20 lat, wszystko się zużywa. Zanim dojdzie do rozwodu to dom moze znowu wymagać remontu bo m. in. autorka go zuzyje. Wiesz, ze ludzie remontują nawet mieszkania ktore wynajmuja? Ostatnio lokator malowal mi mieszkanie bez zwracania kasy przeze mnie. Po prostu chciał mieć ładnie, czysto.
Po drugie tu chyba nie jest tak, że ona włoży nie wiadomo ile kasy moze jeszcze przedslubnej w ten dom. Jak rozumiem po prostu żyją razem i z tego co zarobią razem część idzie na dom. Czyli pewnie i tak większość to męża kasa.[/QUOTE]

Dla mnie remont piętra, to nie jest malowanie ścian, które w tym przypadku są jedynnie drobnymi nakładami.

To jest kwestia dogadania się. Równie dobrze może być tak, że zona spłaca połowę raty kredytu za to , że korzysta z nieruchomości i dla mnie to też jest ok. Kwestia jak to rodzielą między sobą. Przypadków może być sporo i tak to pozostaje w sferze rozważań i wymiany poglądów w tej kwestii.

W każdym razie znam conajmniej kilka przypadków gdzie kobiety faktycznie zostają z niczym i to nie są żadne abstrakcyjne historie. Bo jak jest dobrze, to jest dobrze. Mąż odchodzi do innej kobiety, żona nie ma żadnych praw do nieruchomości, nie zbierała rachunków, że kupowała np. sprzęty czy meble, nie ma żadnych potwierdzeń, że dokładała się np. do połowy raty, żona oczywiście zarabia mniej.Po rozwodzie idzie na wynajmowane mieszkanie albo wraca do rodziców, często z dziećmi, musi zaczynać wszystko od nowa, bo nie ma np. wspólnych składników majątku, które mogłoby pójść do podziału. To, że kobieta zarabia mniej, nie oznacza, że w ogóle nie partcypowała w kosztach. Poza tym przy ustalaniu udziałów też są brane np. osobiste starania żony w prowadzeniu domu czy opieką nad dziećmi, to też jest jej jakiś wkład, nie muszą to być środki pieniężn i taka sama albo wyższa pensja itd. itp.

Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia alimentów, pogroszenia stopy życiowej małżonka po rozwodzie etc. Ale dla mnie to nie są takie oczywiste i proste sprawy. My możemy sobie tutaj teoretyzować, a życie jakie jest takie jest.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 17:38   #40
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nieruchomość męża, a żona

https://enerad.pl/aktualnosci/mieszk...arciu-zwiazku/
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-18 18:38:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.