Dziewczyny z Irlandii, cz 3 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-23, 19:17   #241
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Kapukat - o ludzie!
moja znajoma z pracy ostatnio (jest w ciąży dodam i ma prawie 30 lat), opowiadała, że miała gorączkę i zadzwoniła do szpitala i pani pielęgniarka powiedziała jej, że dopiero jak przekroczy 100 stopni to wtedy można się niepokoić, a ja z głupią zapytałam czy to Fahrenheita, a ona, że nie, że Celsjusza (!!), nawet nie wiedziała, jaka jest prawidłowa temp ciała... nieźle nie? a jeszcze jej facet ma 4 letniego synka, który u nich mieszka i nawet termometru nie posiadają.

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Irenko - wybacz i nie gniewaj się, ale póki pisze się przez "ó" i już nie mogę na to patrzeć mam strasznego świra na punkcie ortografii
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 20:43   #242
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja sie wcale nie gniewam Malgos .
Przez cale zycie bylo dla mnie normalne, ze sie pisze przez ,,u" jakos mi sie utarlo
tez kiedys mialam fiola na punkcie ortografi ale juz niemam a juz napewno nie jesli chodzi o forum bo jednak czesto ludzie pisza z literowkami , bledami itd
co innego jakby to dotyczylo szkoly/dyktand itp czy pism urzedowych .
Niestety z pisanym jezykiem polskim mam tyle wspolnego przez ostatnie 6 albo i wiecej lat , ze mozna powiedziec ze prawie wcale . Zadne to wytlumaczenie - wiem.

Wybacz ale pewnie latwo sie nie odzwyczaje .
Do tego nie uzywam polskich znakow .


poprawilam blad moze juz mniej bedzie razil .
cos mi sie musialo pomieszac bo dopóki mi z ,,u" by nie pasowalo. Tak czy inaczej nawyk ciezko wytepic = pewnie mi troche zajmie .


Malgos- bardzo inteligentne z ta kolezanka i nieposiadaniem termometru . szkoda slow

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2013-03-23 o 20:51
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 23:06   #243
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Dzięki Irenko
Ja czytam dużo książek i z pewnością to mi pomaga, żeby nie robić błędów, bo dodatkowo jestem wzrokowcem.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 23:26   #244
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

niema za co
postaram sie jak najmniej tych błędow robic

dziewczyny nietypowe pytanie - gdzie znajde gumki recepturki? w takim zwyklym markecie jak tesco beda ?

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2013-03-23 o 23:30
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 09:48   #245
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Dzięki Irenko
Ja czytam dużo książek i z pewnością to mi pomaga, żeby nie robić błędów, bo dodatkowo jestem wzrokowcem.
Ja też, ja też
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 10:50   #246
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Irenka - patrzylas w tesco na stoisku ze stationery? Albo w easons? Ja do pracy zamawiam rubber bands z vikinga razem z innymi rzeczami do biura.

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 11:10   #247
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Spojrze w tesco Marty - dzieki. Nie bylam coprawda dawno w tesco bo kolo siebie male mam tylko i maja tylko jakies podstawy ale jak sie wybiore w okolice T. to zajrze dzieki.
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 17:26   #248
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Żyjecie?
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 22:31   #249
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

ja tak
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 14:17   #250
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Nie wiem czy niektóre dziewczyny pamiętają mnie z wątku o Cork, kiedy leciałam tam pierwszy raz Więc witam ponownie.. w skrócie.. tak jak większość emigrantów postanawia wracać na ziemie ojczyste ja zdecydowałam się na dłuższy wymarsz właśnie do Cork.. nie wiem jeszcze czy znajdę tam jakąś prace i póki co mogę pozwolić sobie na 4-miesięczne wyjazdy, ale w czerwcu przyszłego roku zdaję pracę licencjacką i będę mogła ze spokojną głową myśleć o magisterskich i o próbie życia w Irlandii :P Tydzień temu wróciłam z odwiedzinek u znajomych i trochę odżyłam, bo zaczynam chodzić przybita i wkurzona jak połowa ludzi w moim mieście :P
Wnioskuję, że niektóre z Was wróciły do naszej pięknej ojczyzny Chciałabym wiedzieć (oprócz tęsknoty) dlaczego zdecydowaliście wrócić? Nie układało Wam się, pogoda dobijała? Jak to jest? Ja wciąż szukam swego miejsca na świecie i duże nadzieje pokrywam w Irlandii. Oczywiście wiem, że nie jest to kraina mlekiem i miodem płynąca, ale strasznie przywiązałam się tam do ludzi i otoczenia.
Ja wróciłam do Polski przeszło 2 lata temu, po 6 latach w Galway. Tylko i wyłącznie ze względów sentymentalnych, a teraz w sumie żałuję
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 14:47   #251
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Atomufka - a zapowiadalo sie dobrze jak wrociliscie. Co tak w ogole u Ciebie slychac?
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 14:59   #252
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Atomufka - a zapowiadalo sie dobrze jak wrociliscie. Co tak w ogole u Ciebie slychac?
I było dobrze przez pierwszy rok, a potem wszystko zaczęło się walić i jakoś nas ta zła passa nie chce opuścić ja nawet już zaczęłam myśleć o ponownym wyjeździe. Mój kolega strasznie nas namawia na Dublin, wrócił po kilku latach w Polsce, wcześniej mieszkał w Galway no i mówi, że Dublin to zupełnie inna Irlandia wiem, że z pracą jest ciężko, ale to co tu się wyprawia w tej Polsce to już brak słów.
A Ty z tego co doczytałam znów w Galway?
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 16:26   #253
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja znowu w Galway Po roku jezdzenia co tydzien do Dublina, a wlasciwie na polnoc od Dublina bo nie pracowalam w miescie tylko w miasteczku na polnoc od D.
Ale w D jest sporo ofert pracy i nawet jak patrze dla mnie w ksiagowosci to D ma mase ofert pracy a w Galway prawie nic. Ale nic to. Na razie trzymam sie swojej pracy i pomysle o zmianie w okolicach czerwca. A o UK nie mysleliscie? A czy Twój chcialby znoiwu wyjechac?
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:01   #254
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Ja znowu w Galway Po roku jezdzenia co tydzien do Dublina, a wlasciwie na polnoc od Dublina bo nie pracowalam w miescie tylko w miasteczku na polnoc od D.
Ale w D jest sporo ofert pracy i nawet jak patrze dla mnie w ksiagowosci to D ma mase ofert pracy a w Galway prawie nic. Ale nic to. Na razie trzymam sie swojej pracy i pomysle o zmianie w okolicach czerwca. A o UK nie mysleliscie? A czy Twój chcialby znoiwu wyjechac?
A to pewnie jesteś przeszczęśliwa że znów Galway
Jeśli już wyjechać to prędzej Irlandia, bo jednak to jak drugi dom,a uk nie znam, nigdy nawet nie byłam, znowu zaczynanie wszystkiego od zera. W Irlandii mamy sporo znajomych. Mój tż z jednej strony by chciał z drugiej nie. Mam wrażenie, że jak już się raz wyjechało z kraju to już nigdy nie będzie tak samo, bo cały czas chcąc nie chcąc człowiek porównuje życie tu i tam...a tam jednak łatwiej
Sporo moich znajomych mniej więcej po roku, dwóch w Polsce z powrotem wyjechało, więc to jest raczej dołujące...
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 21:20   #255
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Atomufka - hej! Myślę, że wiele osób ma tak jak ty... że jednak trochę żałują, ale znam również takich co nie chcą się przyznać, że powrót był błędem.
Dublin nie jest zły mieszkam tu od roku (tzn w mieście) i nie żałuję, bo jak dojeżdżałam to był koszmar ile czasu człowiek tracił.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:23   #256
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Hej dziewczyny
Jestem tutaj nowa i troszeczkę chyba nie ogarniam tematów które zdążyły się juz tutaj przewinąć ;-) Założyłam konto aby nawiązać nowe znajomości W Irl jestem 3 lata , mieszkam w Celbridge ;-)
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:31   #257
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Hej Planetka Witaj

Dziewczyny, w listopadzie Depesze grają w Dublinie ktoś się wybiera?
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 19:51   #258
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Marty z checia bym poszla ale jak juz rozmawialysmy jesli zostanie biletow nie chce teraz kupowac moze zdecyduje w lato jakos lipiec / sierpien
jak nie bedzie juz biletow bo tlumy fanow pojda na ten koncert to trudno odpuszcze
No i zalezy jak z praca bedzie bo to jednak jest sobota a u mnie sob to masakra w pracy
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 21:28   #259
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Hej Planetka Witaj

Dziewczyny, w listopadzie Depesze grają w Dublinie ktoś się wybiera?
oj przeszłabym się w o2 arena? Kto wie może do tego czasu znowu będę w Irlandii...
Na koncert w wawie tak szybko się sprzedały, że nie zdążyłam kupić
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 14:28   #260
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
A to pewnie jesteś przeszczęśliwa że znów Galway
Jeśli już wyjechać to prędzej Irlandia, bo jednak to jak drugi dom,a uk nie znam, nigdy nawet nie byłam, znowu zaczynanie wszystkiego od zera. W Irlandii mamy sporo znajomych. Mój tż z jednej strony by chciał z drugiej nie. Mam wrażenie, że jak już się raz wyjechało z kraju to już nigdy nie będzie tak samo, bo cały czas chcąc nie chcąc człowiek porównuje życie tu i tam...a tam jednak łatwiej
Sporo moich znajomych mniej więcej po roku, dwóch w Polsce z powrotem wyjechało, więc to jest raczej dołujące...
Jestem ciekawa, ile mój brat wytrzyma Choć nie bardzo ma tu na co narzekać, bo pracę ma bardzo dobrze płatną, bo w końcu wykształcony pan inżynier na zachodniej uczelni z 5letnim doświadczeniem w renomowanej firmie robi o wiele wieksze wrażenie zazdroszcze mu tego, tak mu się udało w życiu A wrócił tylko dlatego, że czuli się z dziewczyną samotni w Dub, bo znajomi wrócili do Polski i tak siedzieli sami dla siebie :P Mieli niby jakiś znajomych tam na miejscu, no ale nie ma to jak stare znajomości od dzieciństwa i wgl.. a mieszkanie mama trzymała dla marusia, bo wróci, więc można powiedzieć, że mieli w Polsce 'lajtowy' start :P Ale zobaczymy jak będzie po roku...
I zdecydowanie lepiej wrócić do kraju, który się już zna niż zaczynać od nowa.. życze powodzenia w każdym razie

Mi zostały 2 miesiące, na 20 czerwca bukuję bilet do Corku i kolejne wakacje już spędzę tam :P Ciekawe, czy znajdę pracę, czy będe musiała zostać jako au pairka
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 18:57   #261
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa, ile mój brat wytrzyma Choć nie bardzo ma tu na co narzekać, bo pracę ma bardzo dobrze płatną, bo w końcu wykształcony pan inżynier na zachodniej uczelni z 5letnim doświadczeniem w renomowanej firmie robi o wiele wieksze wrażenie zazdroszcze mu tego, tak mu się udało w życiu A wrócił tylko dlatego, że czuli się z dziewczyną samotni w Dub, bo znajomi wrócili do Polski i tak siedzieli sami dla siebie :P Mieli niby jakiś znajomych tam na miejscu, no ale nie ma to jak stare znajomości od dzieciństwa i wgl.. a mieszkanie mama trzymała dla marusia, bo wróci, więc można powiedzieć, że mieli w Polsce 'lajtowy' start :P Ale zobaczymy jak będzie po roku...
I zdecydowanie lepiej wrócić do kraju, który się już zna niż zaczynać od nowa.. życze powodzenia w każdym razie

Mi zostały 2 miesiące, na 20 czerwca bukuję bilet do Corku i kolejne wakacje już spędzę tam :P Ciekawe, czy znajdę pracę, czy będe musiała zostać jako au pairka
Dzięki
To Twój brat ma dużo szczęścia, bo niestety dzisiaj nawet dobre wykształcenie nie gwarantuje pracy Też jestem inżynierem i mam niemałe doświadczenie ale chyba brakuje mi właśnie szczęścia
A Ty tylko na wakacje jedziesz?
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 19:04   #262
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

na razie tak, bo jeszcze studiuje i męczę się w Polsce:P Drugi rok, jeszcze licencjat za rok w tym czasie i juz bede sie wyprowadzać
Co do dośw mojego brata to on ze znajomości autoCada dostał się do WindProspect i oni mu opłacili studia na DIT ... to się nazywa szczęście :P!
No, ale ktoś musi być tym pechowcem w rodzinie, by szczęściarzem mógł być ktoś :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 20:27   #263
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzala - ma porządny fach w ręku i takich ludzi szukają w każdym kraju... tutaj jeśli znasz się na robieniu sieci, pisaniu programów, to pensja często zaczyna się od 50 tys rocznie

Planetka - hej.. o to moje "stare" tereny, bo mieszkałam w Maynooth. A przy okazji nie orientujesz się, czy jest tam nadal hotel dla zwierzaków? muszę gdzieś kotka zostawić na tydzień i szukam dla niego miejsca....
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 21:08   #264
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

no ale wiesz, dali mu szanse po technikum elektronicznym w sumie bez wiekszego doswiadczenia.. poszedl z ogloszenia, ze umie obslugiwac autoCad, ale zadnych kursow na to nie mial wiec nie chcieli mu wierzyc, kazali mu na miejscu zrobic kilka projektow no to zrobił :P na nastepny dzien zadzwonili i wdrożyli go we wszystko tym samym otwierając mu furtkę do wielu możliwości teraz.. Także jak mi ktoś powie, że zupełnie nic nie zależy od szczęścia w życiu to zaśmieję mu się w twarz, bo oprócz wykształcenia i chęci trzeba jednak trochę tego szczęścia mieć
Mam nadzieję, że jest więcej takich happy endów w Irlandii, może i do mnie fart się uśmiechnie i będę mogła robić to co naprawdę lubię i nie przymierać głodem hehe

A tak z innej beczki, jak myślicie, czy dla mnie, osoby bez zadnego konkretnego doświadczenia (bo raczej wolontariat i au pair nie zaliczam do doświadczenia) miałby sens kurs z FAS-u podnoszący kwalifikacje? Myślałam, że może dałabym radę załapać się na 12tygodniowy full-time w trakcie wakacji oczywiscie jesli nie będę milionową osobą w kolejce, wiem, że za to też dostaje się jakiś grosz na życie w trakcie trwania kursu, a można by zdobyć jakiś papierek i też chyba inaczej wyglądałabym pryjeżdżając za rok już na stałe.. czy lepiej jednak szukać od razu pracy i chwytać się czegoś na te wakacje i mieć już jakieś tam doświadczenie w CV?
Może to irytujące o co pytam, ale jakość nie miałam okazji nigdy pracować na serio prócz pracy wolontariusza czy sprzątania w zastępstwie przez 2 miesiące..
Dopiero teraz będąc na studiach idę na praktyki więc zobaczę jak to jest siedzieć 8-9 godzin dziennie... dlatego pytam o radę, bo sama jestem niezdecydowana w tej kwestii Po prostu zarówno z kursem jak i pracą nie jestem pewna czy od razu dostanę jak przyjadę, ale nie wiem na co mam wieksze szanse sie zalapac..
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 23:18   #265
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja nie do końca się orientuję, ale nie wiem czy tak łatwo załapać się na taki kurs z FAS-u. Tym bardziej, że w pewnym stopniu będziesz osobą dopiero co przybyłą... Ja chyba na twoim miejscu zrobiłabym sobie jakieś doświadczenie, nawet w sklepie....
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 04:27   #266
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

no też tak myślałam nad tym, ale jeszcze trzeba się dostać do tego sklepu Wszystko już ready, facet ready do otrzymania mojego cv i łażenia z nim, jak nie, to najwyżej au pairką zostanę znowu hłe hłe : Chociaż wolałabym znaleźć już jakąś konkret prackę
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 11:07   #267
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzla - ze szkoleniem moze byc ciezko. Ludzie ktorzy tutaj mieszkaja maja problemy i lista oczekiwania jest czesto dluga.


A kto ma bilety na Depeszow w O2 w listopadzie? JAaaaaaaaa hahahaha

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 12:40   #268
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

no własnie tak myślałam z tą listą... zarejestrować i tak się tam zarejestruje, ale nie wiem czy jest sens w takim razie aplikować o kurs, jeśli nie zdążę go skończyć
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 13:28   #269
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Marty masz stojace czy siedzace?
ja poczekam moze na jesien . jak zostana i bedzie jak pojsc to kupie a jak nie to sobie zyl wyprowac nie bede
trudno
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 18:12   #270
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Re: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Irenka - siedzace.

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.