Dziewczyny z Irlandii, cz 3 - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-30, 20:01   #1861
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

ja nie doradzę bo nie lubię szkockiego akcentu (jakby irlandzki czasami był lepszy haha), poza tym jak już pisałam wolę IE
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 22:04   #1862
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a dlaczego wybrałyście Irlandie, a nie Anglie albo Szkocje?
Moi rodzice tutaj mieli pracę. Dostali propozycję z Irlandii, to na Irlandię trafiliśmy.

Ale mnie bardzo ciągnie do Szkocji. Magisterkę zrobiłam w Irlandii, mam tutaj bardzo dobrą pracę, narzeczony jest Irlandczykiem, a tak mnie wyrywa do tej Szkocji.
Zakochałam się w Edynburgu i chcę tam zamieszkać. Przepiękne miasto, ludzie świetni. Cała Szkocja jest przepiękna.

Jego za to ciągnie do Londynu, a ja nie lubię tego miasta.
TŻ leci do Londynu na rok, jak przedłużą mu tam kontrakt, to pewnie będzie chciał tam zamieszkać.
On dobrze zna moje zdanie na temat Londynu i dobrze wie, że ja tam nigdy w życiu nie zamieszkam. Już mu kiedyś powiedziałam, że prędzej wrócę do Porto Alegre niż zamieszkam w Londynie.

Jeszcze go do Francuzów ciągnęło (albo Francja albo Belgia), ale dla mnie język francuski jest nie do przejścia. A podatki mają w FR za wysokie, to siedzimy w Irlandii póki co.

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
ja nie doradzę bo nie lubię szkockiego akcentu (jakby irlandzki czasami był lepszy haha), poza tym jak już pisałam wolę IE
Zawsze poznaję cię po tym awatarze z tygrysem ;D. Ty mi chyba doradzałaś na wątku z Tajlandii .

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

_________________________ _________________________ _________________________ _________________________ ______


Glupie pytanie, dziewczyny, ale zauważyłyście ostatnio, jakby to nazwać... "Zwiększoną populację pająków"?
TŻ jest pedantem, jakich mało, mieszkanie całe lśni, ale pełno ostatnio pająków u mnie w mieszkaniu.
I to nie takich małych, ale ogromnych (mają takie długie, grube nogi, fuu).

Moi znajomi też się ostatnio skarżą, że pełno pająków mają w mieszkaniu.
Skąd one się w ogóle biorą? Ja mieszkam wysoko, w apartamentowcu.

Ostatnio wszędzie widzę pająki, u znajomych w domach także.
Nawet gazety irlandzkie zaczęły się pająkami zajmować.
http://www.joe.ie/dumb-it-down/spide...ut-of-control/

http://www.dailyedge.ie/spider-invas...87485-Sep2014/

http://www.irishmirror.ie/news/weird...-after-4289796

Albo to mi już całkiem dzisiaj odpierdziela.
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 22:23   #1863
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Lillium - bardzo możliwe, że doradzałam bo bywam na tym wątku

ja mówiąc, że bardziej podoba mi się IE miałam na myśli całokształt, oczywiście Anglia, Szkocja itp to cudne miejsca- nie da się zaprzeczyć (choć w Szkocji niestety nie byłam jeszcze)

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

może to kątniki (takie większe pająki), a czy ich więcej? hmmm nie zauważyłam
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 22:34   #1864
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Lillium - bardzo możliwe, że doradzałam bo bywam na tym wątku

ja mówiąc, że bardziej podoba mi się IE miałam na myśli całokształt, oczywiście Anglia, Szkocja itp to cudne miejsca- nie da się zaprzeczyć (choć w Szkocji niestety nie byłam jeszcze)

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

może to kątniki (takie większe pająki), a czy ich więcej? hmmm nie zauważyłam
Małgoś, znalazłam w Googlu.
http://www.stalbertgazette.com/apps/...ewTbl=1&item=2 Chyba kątniki. Ostatnio wszędzie widzę je w domu.
Przyznaję się bez bicia, że cierpię na arachnofobię i zawsze je "zbieram" odkurzaczem. Mój TŻ się ze mnie nabija jak biegam z odkurzaczem po całym mieszkaniu i szukam pająków.
Nienawidzę pająków.
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 22:46   #1865
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Lillium - mój tż mi o nich powiedział, w ogóle tutaj są bardzo często występującym gatunkiem na twoje nieszczęście ...

my kiedyś w mieszkaniu znaleźliśmy coś co wyglądało jak czarna wdowa - ohyda... chociaż jakoś szczególnie nie boję się chyba że skaczą
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 14:37   #1866
Letitaa
Przyczajenie
 
Avatar Letitaa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Kosmiczna ilość pająków o tej porze roku,to norma. Szukają ciepłego miejsca by składać jaja. Są to nasze mieszkanka.
A tak poza tym,jakaś wizażanka z Gorey lub okolic ?
Letitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 08:47   #1867
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

To ostatnio jak już sobie leżałam przed spaniem to cos wielkiego i włochatego przebiegło mi po poduszce jak wstałam i zobaczyłam tego pająka to mało co zawału nie dostałam a odkurzam co dwa dni


Wysłane z aplikacji , za błędy przepraszam
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 08:45   #1868
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

U mnie duże pająki lądują pod kubeczkiem i na ogród a te mniejsze z cienkimi nogami to za nogę i za okno, wczoraj przed snem takiego z łóżka eksmitowalam
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 14:41   #1869
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

[1=0b4ed7929d71ce1abf8e9bf 9d423b228cc5dc67a_6068f37 255cfe;47878307]Ale ja im się wcale nie dziwię, że zatrudniają swoich. W Polsce na to samo stanowisko prędzej zatrudniliby Polaka niż Rumuna. Taka prawda.

A jak wam się pracuje w sklepach w Irlandii (te, które pracowały w sklepach )? Zdarzało wam się, że straciłyście cierpliwość?

Ja jestem typowym office person, prawie zawsze siedziałam w biurze (zaczynałam od podawania kawy, witania klientów i drukowania ulotek ). I jedyne doświadczenie z pracą w sklepie to mam wakacyjne dorabianie w sklepie komputerowym i malutkiej księgarni.
Ale widzę czasem, że klienci nie mają szacunku dla pracowników w sklepie. I szlag mnie wtedy trafia.

Na serio was podziwiam dziewczyny, bo ja bym w sklepie chyba nie dała rady. Oczy trzeba mieć dookoła głowy, wiecznie głośno, ludzi pełno non stop.
A jeszcze te knajpki typu Subway, to już jest wyższa szkoła jazdy. Zajmować się tyloma osobami na raz, stać przy tym kanapkach... Mnie by się to wszystko myliło .
Naprawdę mam szacunek do takich ludzi, bo ja bym od zwykłego kelnerowania dostała nerwicy. I jeszcze mnie dziwi jak ktoś jest w stanie obsługiwać tyle stoików na raz . "Dalej, dalej, ręce Gadgeta!"

Nie mam w ogóle cierpliwości do ludzi i szlag mnie trafia jak tyle osób na raz coś ode mnie chce.
A niektórzy klienci są w fastfoodach tacy paskudni, że czasem się dziwię, że pracownicy nie rzucili im tych kanapek w twarz.
Na serio, szacun! Ja bym dostała wścieklizny i plułabym jadem po godzinie pracy w Subway albo restauracji.

Ale znam też osoby, które biur absolutnie nienawidzą . Córka koleżanki wolała dorabiać jako kelnerka niż asystent w biurze (taki od podaj, zrób, wydrukuj itd). Powiedziała, że biura są paskudne i nie chce jej się oglądać codziennie tych samych twarzy .[/QUOTE]

sorry ale to jest właśnie polska mentalność...moim zdaniem liczą się wiedza i kwalifikacje a nie narodowość...(No ale wiadomo kryzys poczynił swoje.)W Polsce ogólnie nienawidzi się wszystkich, którzy są choć trochę inni, różnią się od całej szarej masy...bardzo tego nie lubię w naszym kraju
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 19:40   #1870
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

kraj piękny tylko ludzie ch*je jak to mówią
Chociaż powiem Wam, że Irlandczycy rozumem nie grzeszą, codziennie ich obsługuję i coraz bardziej się w tym upewniam. No, ale wszyscy nie mozemy byc zbyt inteligentni
No i od lipca jestem tutaj.. mieszkamy sobie z G na przedmieściu, do pracy niestety cisnę busem. Zimę może jeszcze jakoś zniosę ale i tak chcę zainwestować w auto w przyszłym roku w Listopadzie na tydzien do Polski, pozałatwiać zaległości, odebrać dyplom z Uczelni, poodwiedzać familie i nazot do roboty
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 19:51   #1871
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
kraj piękny tylko ludzie ch*je jak to mówią
Chociaż powiem Wam, że Irlandczycy rozumem nie grzeszą, codziennie ich obsługuję i coraz bardziej się w tym upewniam. No, ale wszyscy nie mozemy byc zbyt inteligentni
No i od lipca jestem tutaj.. mieszkamy sobie z G na przedmieściu, do pracy niestety cisnę busem. Zimę może jeszcze jakoś zniosę ale i tak chcę zainwestować w auto w przyszłym roku w Listopadzie na tydzien do Polski, pozałatwiać zaległości, odebrać dyplom z Uczelni, poodwiedzać familie i nazot do roboty
W takim razie kiepskich ludzi spotykasz.
A jak z tztem? Wszystko dobrze?

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 20:41   #1872
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

wobec tego wychodzi, że połowa Cork przychodzą do naszej kawiarni jest 'kiepska' :P

wszystko do przodu.. jak jeszcze razem mieszkamy to nie jest źle ;D choć raz byłam bliska wystawienia mu walizki za drzwi to jakoś dajemy sobie radę. Oboje pracujemy więc nie ma czasu się dobrze pokłócić XD
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 21:45   #1873
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
wobec tego wychodzi, że połowa Cork przychodzą do naszej kawiarni jest 'kiepska' :P

wszystko do przodu.. jak jeszcze razem mieszkamy to nie jest źle ;D choć raz byłam bliska wystawienia mu walizki za drzwi to jakoś dajemy sobie radę. Oboje pracujemy więc nie ma czasu się dobrze pokłócić XD
No to chociaz tyle ;-)

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 07:58   #1874
pchela1980
Raczkowanie
 
Avatar pchela1980
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Galway, IRE
Wiadomości: 86
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

rany, "uwielbiam" wrecz polonusow na emigracji, ktorzy uwazaja sie za lepszych niz rdzenni mieszkancy. Po co sie meczyc wsrod tych nieinteligentnych Irlandczykow zamiast wrocic do genialnych Polakow? Gorzala mozesz mi wyjasnic ten fenomen?
__________________
www.pchela1980.flog.pl
pchela1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 14:01   #1875
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez pchela1980 Pokaż wiadomość
rany, "uwielbiam" wrecz polonusow na emigracji, ktorzy uwazaja sie za lepszych niz rdzenni mieszkancy. Po co sie meczyc wsrod tych nieinteligentnych Irlandczykow zamiast wrocic do genialnych Polakow? Gorzala mozesz mi wyjasnic ten fenomen?
Przecież nikt nie pisał o meczeniu się a po co zostać? Po to, że wśród tych mniej inteligentnych jest znacznie łatwiej się wybić na stanowisko? Za zupełnie inne pieniądze niż w Polsce
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 14:43   #1876
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez pchela1980 Pokaż wiadomość
rany, "uwielbiam" wrecz polonusow na emigracji, ktorzy uwazaja sie za lepszych niz rdzenni mieszkancy. Po co sie meczyc wsrod tych nieinteligentnych Irlandczykow zamiast wrocic do genialnych Polakow? Gorzala mozesz mi wyjasnic ten fenomen?
Dokładnie. To jakieś leczenie kompleksów? Ci mało inteligentni Irlandczycy z piszczacej biedy doszli do swojej zielonej wyspy w mniej niż 50 lat, a wcześniej stracili połowę populacji. Nie rozumiem tego dowartosciowywania się.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Wielu ludzi mówi że tu się fajnie pracuje, czemu? Bo Irlandczycy są rodzinni, cenią więzi społeczne i praca za wszelką cenę i po trupach jest im obca. Dlatego miło się tu pracuje i dlatego wielu Polakom zorientowanym na ciężką pracę łatwo tu się wybić z prostej pracy do trochę lepszej. Ale mówienie że są głupi to kompletny brak zrozumienia ich mentalności. Mój irlandzki szef jest jednym z najlepszych jakich miałam a przy tym to bardzo porządny człowiek z klasą. Mi się podoba to jacy oni są i nie mam z nimi żadnych złych doświadczeń, a wręcz przeciwnie.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 19:50   #1877
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

To ja chyba mam wyjątkowo nie-irlandzkiego Irlandczyka za menadżera sklepu i wyjątkowo nie-irlandzkich właścicieli całej sieci skoro mówisz ,,praca za wszelką cenę i po trupach jest im obca" :p
Poza tym nie zaczęłam po nich jechać, że są tacy i owacy, niedołężni itp. skaczesz po mnie jakbym co najmniej pojechała z wyższej półki, a napisałam tylko, że rozumem nie grzeszą. Jak ktoś przychodzi po raz setny do tego samego sklepu i pyta za każdym razem o to samo, to dla mnie nie grzeszy rozumem, albo pamięcią. Jak mając przed sobą kosz na śmieci i mały kubełek na cukier wrzucają torebki po herbacie do kubełka na cukier - CODZIENNIE - dla mnie takie osoby nie grzeszą rozumem, albo są złośliwe, ale wtedy traktuję to jak jedno. I mnie 'polunusy' (?) na emigracji wkurzają z łapaniem za każde jedno słówko w trakcie konwersacji
To ma być luźna wymiana zdań i opinii, a nie przekomarzania i pojazd za każdym razem jak ktoś napisze coś, co Tobie akurat nie leży Tak tylko mówię.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

I czy ja wiem czy pracuje mi się tu inaczej niż w Polsce. Akurat stanowisko pracy mam podobne więc ciężko porównać z inną branżą, na pewno zarobek jest inny i jakiś bardziej 'łaskawy' ale jeśli mamy całe życie porównywać 'bo w Polsce byśmy mieli trzy razy mniej' to też bezsensu, bo żyjemy teraz tu, płacimy za tutejsze dobra, tutejsze rachunki i podatki. Wiadomo, standard życia ciągle lepszy.

Bardziej zależało mi na wyjeździe by udowodnić sobie i swojej rodzinie, że jestem niezależna, że potrafię sama zorganizować sobie życie, że nie potrzebne mi pożyczki czy mieszkanie u rodziców, żeby coś osiągnąć. A jak poczuję się z językiem już na tyle swobodnie, że sama to przyznam to kto wie, gdzie mnie nogi poniosą, ale na życie w Irlandii czy Polsce raczej nie obstawiam. Tak, jest lepiej, tak, ludzie są inni, weselsi, milsi, ale czy bardziej inteligentni? Na pewno bardziej otwarci i zabawowi niż Polacy, ale czy tacy LEPSI to nie wiem. My jako naród nie lubimy pokazywać, że jesteśmy inteligentni, boimy się zmian, dlatego nic w naszym kraju od dziesięcioleci się nie zmienia, ciągle te same świnki przy korycie, ta sama polityka pieniądza, ta sama papka w telewizji, ta sama propaganda i ludzie tylko narzekają, ale zmienić nic nie chcą. Chyba dlatego tak wiele z nas pakuje manatki i wyjeżdza, tu nawet już nie chodzi o te pieniądze co o zmęczenie byciem nieszczęśliwym
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:16   #1878
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja myślę, że Irlandczycy mają zupełnie inne podejście do życia, więcej w nim luzu, mniej w nim przejmowania się tym, czym nie należy się przejmować. Lubię to u nich i myślę, że moglibyśmy się od nich wiele nauczyć. Co nie zmienia faktu, że czasem ten zbyt daleko posunięty luz mnie, człowieka który lubi zorganizowanie i porządek, przeszkadza - na przykład wtedy, gdy deadline był na piątek, ale co za różnica, wyślemy to za tydzień albo i dwa. Albo gdy umawiamy się o 18 i nikt nie pojawia się przed 21. Albo w tym miesiącu, gdy przez luz pani z księgowości nie dostałam pensji. Ale mimo wszystko lubię myślec, że im dłużej tu jestem, tym bardziej korzystam z the best of both worlds. Ja uczę moich irlandzkich kolegów, że wpisanie czegoś w google calendar nie zabija i nie boli, a oni mnie że czasem dobrze niektóre sprawy przyjąć ze spokojem, odpuścić i (oczywiście) w zamian iść na Guinnessa.
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 01:16   #1879
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
kraj piękny tylko ludzie ch*je jak to mówią
Chociaż powiem Wam, że Irlandczycy rozumem nie grzeszą, codziennie ich obsługuję i coraz bardziej się w tym upewniam. No, ale wszyscy nie mozemy byc zbyt inteligentni
No i od lipca jestem tutaj.. mieszkamy sobie z G na przedmieściu, do pracy niestety cisnę busem. Zimę może jeszcze jakoś zniosę ale i tak chcę zainwestować w auto w przyszłym roku w Listopadzie na tydzien do Polski, pozałatwiać zaległości, odebrać dyplom z Uczelni, poodwiedzać familie i nazot do roboty
Przesadziłaś. I to grubo. Przestań zadawać się z klasą niższą i gówniarzerią, a wtedy znajdziesz wartościowych ludzi.

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Jak mając przed sobą kosz na śmieci i mały kubełek na cukier wrzucają torebki po herbacie do kubełka na cukier - CODZIENNIE - dla mnie takie osoby nie grzeszą rozumem, albo są złośliwe, ale wtedy traktuję to jak jedno.
To powieś na ścianie informację (może być śmieszny rysunek), żeby wrzucali torebki do kosza.
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 22:30   #1880
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

[1=0b4ed7929d71ce1abf8e9bf 9d423b228cc5dc67a_6068f37 255cfe;48636896]Przesadziłaś. I to grubo. Przestań zadawać się z klasą niższą i gówniarzerią, a wtedy znajdziesz wartościowych ludzi.

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------



To powieś na ścianie informację (może być śmieszny rysunek), żeby wrzucali torebki do kosza.[/QUOTE]

Myślę, że nie każdy tak jak Ty ma styczność tylko z " wyższa klasa ". Przynajmniej w pracy. Sama pracuje w sklepie w gorszej części Clondalkin i niestety wiem do czego Ci ludzie są zdolni. Owszem jestem tam dla nich ale z taką " klientela " nigdy nie miałam do czynienia. Przykładów pewnie moglabym mnożyć ale nie o to chodzi. Nikt tutaj nie generalizowal. Moim managerem jest mega inteligentny irlandczyk od którego dużo się uczę. Pracuje tez z ludźmi którzy nie potrafią przeliterowac słowa ziemniak, miód czy marynowane. Nie chce tutaj nikogo obrażać. Chodzi mi jedynie o to, że w obecnych czasach każdy z nich posiada iPhone, laptop a nikt nie garnie się do nauki języka. Byłoby mi wstyd gdybym w swoim kraju pytała się obcokrajowca jak coś napisać.
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 13:33   #1881
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

@ Nutek
Zgadzam się z Tobą w 100 %. Pamiętam, że na początku mojego pobytu na wyspie też wiele rzeczy mnie dziwiło, a wręcz szokowało, ale po jakimś czasie człowiek przywykł. Myślę, że Polacy też mają swoje dziwactwa, z których na co dzień nawet nie zdają sobie sprawy....Poza tym powinniśmy się od Irlandczyków nauczyć ich luzu...bardzo mi tego w Polsce brakuje....
Mam wielu znajomych, porozsiewanych po całej kuli ziemskiej i często jak z nimi rozmawiam to mówią, że gdziekolwiek nie spotka się Polaka na emigracji to uważa się za najmądrzejszego i w ogóle....
Btw wszystko wskazuje na to, że po 3 latach wracam na wyspę i nawet się z tego faktu cieszę
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502


Edytowane przez atomufka
Czas edycji: 2014-10-28 o 13:37
atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 19:01   #1882
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
@ Nutek
Zgadzam się z Tobą w 100 %. Pamiętam, że na początku mojego pobytu na wyspie też wiele rzeczy mnie dziwiło, a wręcz szokowało, ale po jakimś czasie człowiek przywykł. Myślę, że Polacy też mają swoje dziwactwa, z których na co dzień nawet nie zdają sobie sprawy....Poza tym powinniśmy się od Irlandczyków nauczyć ich luzu...bardzo mi tego w Polsce brakuje....
Mam wielu znajomych, porozsiewanych po całej kuli ziemskiej i często jak z nimi rozmawiam to mówią, że gdziekolwiek nie spotka się Polaka na emigracji to uważa się za najmądrzejszego i w ogóle....
Btw wszystko wskazuje na to, że po 3 latach wracam na wyspę i nawet się z tego faktu cieszę
Czyli jednak wracasz do Irlandi? Do Dublina tym razem? Czy wracasz do Galway?

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 19:34   #1883
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Czyli jednak wracasz do Irlandi? Do Dublina tym razem? Czy wracasz do Galway?

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
Mój M jest już w Dublinie, dostał fajną pracę. W Galway raczej ciężko coś znaleźć...i jakoś mnie tam nie ciągnie ale chętnie odwiedzę przyjaciół w jakiś weekend. A Ty w Dub? czy galway?
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 19:50   #1884
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
Mój M jest już w Dublinie, dostał fajną pracę. W Galway raczej ciężko coś znaleźć...i jakoś mnie tam nie ciągnie ale chętnie odwiedzę przyjaciół w jakiś weekend. A Ty w Dub? czy galway?
Galway.
Super ze juz jedno z was ma prace. Bedzie latwiej. Kiedy planujesz przylot?

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 19:52   #1885
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Atomufka - jak długo tu wcześniej byłaś?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:50   #1886
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Atomufka - jak długo tu wcześniej byłaś?
oj kawał życia, 6 lat....
Marty jakoś w grudniu chyba....tż szuka mieszkania, ale jest masakra w tym Dublinie on ma pracę w centrum i teraz dojeżdża godzinę busem.Więc chce znaleźć coś bliżej.
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:55   #1887
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
oj kawał życia, 6 lat....
Marty jakoś w grudniu chyba....tż szuka mieszkania, ale jest masakra w tym Dublinie on ma pracę w centrum i teraz dojeżdża godzinę busem.Więc chce znaleźć coś bliżej.
Przy tych cenach moze sie bardzoj opacac mieszkanie na peryferiach. Nawet w takim Swords skad mozna spokojnie dojechac autobusem a tam mieszkania powinny byc tansze i w lepszym stanie.

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 21:01   #1888
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Atomufka - no to troszkę tu mieszkałaś

powiem wam, że kiedyś dojeżdżałam z Maynooth do Dublina, ale zdecydowanie wolę mieszkać w Dublinie bo dzięki temu miałam niesamowicie więcej czasu i aż inne życie

jak chcesz to zapytam koleżankę czy oni będą zwalniać swoje mieszkanie na D8. Niedaleko do luasa, a jeszcze bliżej do autobusu.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 06:29   #1889
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Dzieki dziewczyny. Z tego swoards też kawał drogi. Wiecie problem jest taki że w ogóle nie ma mieszkań, jak przeglądam internet to jest tak mało ogłoszeń że szok...a jakie strony oprócz daft.ie polecicie? Jakie polskie fora?? Na początek może być nawet pokój u kogoś byle się zaczepić
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 06:58   #1890
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Atomufka - no to troszkę tu mieszkałaś

powiem wam, że kiedyś dojeżdżałam z Maynooth do Dublina, ale zdecydowanie wolę mieszkać w Dublinie bo dzięki temu miałam niesamowicie więcej czasu i aż inne życie

jak chcesz to zapytam koleżankę czy oni będą zwalniać swoje mieszkanie na D8. Niedaleko do luasa, a jeszcze bliżej do autobusu.
Ja mieszkałam przez ponad 2 lata w Celbridge i najmniej wspominam tamten okres. Gdyby landlord nie zdecydował się wrócić do domu to pewnie po dzień dzisiejszy bym tam mieszkała dziewczyny czy Wam też podnieśli czynsz? Od znajomych słyszę i u nas tez za życzyli sobie 20%
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.