Moge przerwac kuracje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-11, 12:20   #1
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj

Moge przerwac kuracje?


W polowie sierpnia bylam u dermatologa z pryszczami xd Przepisal mi antybiotyk Zineryt i Differin. Na ulotce Differinu pisało, że trzeba go używac ok. 3 miesiace. Już tyle minęło. w obu opakowaniach zarowno Zinerytu jak i Differinu zostalo jeszcze z jakies 40%. Wszystko bylo by ok, ale od kilku dni na czole zaczely pojawiac mi sie takie czerwone plamki , na ktore jak nakladalam Zineryt strasznie piekly. Dzisiaj to najbardziej. Wiec zmylam go z twarzy i nalozylam zwykly Nivea soft (wiem nie macie o nim dobrego zdania, ale on jedyny ladnie lagodzi mi podraznienia) no i zlagodzil, przestalo piec, ale plamki male jeszcze sa. Wydaje mi sie, ze to poprostu podraznienia od tych dwoch specyfikow, moz epo prostu za duzo nakladalam i bardzo wysuszylo? Ale czy moge przerwac stosowanie Differinu bądz obu na kilka dni? Raz, bo chce aby skora troszke sie zregenerowala a dwa chce zobaczyc czy wypryski zaczna powracac.
Wiem jednak, ze Antybiotyk powinnam wykonczyc, bo moze skisnac czy cos, ale na kilka dni chyba sie nic nie stanie? Jak myslicie? Prosze o porady
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 08:28   #2
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Moge przerwac kuracje?

A czasem dermatolog nie kazał przyjść do tzw kontroli? ;-) Zasuwaj do lekarza!
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 10:37   #3
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Moge przerwac kuracje?

i na pewno nie uzywaj Nivei bo cię zapcha
zainwestuj w apteczny krem
polecam Effaklar K z firmy La Roche Possay to jest krem dla cery z problemami odbudowujący płaszcz lipidowy, mi go kosmetyczka poleciła jak miałam wysuszona twarz kwasami tez po kuracji na wyskakujące niespodzianki.
do tego polecam wodę termalną tez z LRP, po psiknięciu na twarz trzeba natychmiastowo wytrzec czystą jednorazową chusteczką i na to krem
__________________
.

"Dziecko to dar od Pana, to cząstka Nieba na Ziemi".
córeczka



Proszę odpisuj u mnie
NOWY wątek z wymianą https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post24625256
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 14:56   #4
mmagdzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Moge przerwac kuracje?

Ja bym przerwala chociaz ten differin, na pewno nic gorszego Cie juz nie spotka, tym drugim to smaruj sie dalej ale moze chociaz tak co drugi dzien. Skora szybko sie przyzwyczja i pewnie dla tego juz tak nie dzielaja jak wczesniej. Tez czesto silne kosmetyki lub masci od dermatologa mnie wysuszaly i poprostu ograniczalam stosowanie. A co do lekkiego, nie drogiego, nawilzajacego kremu to polecam Happyderm Loreala. Nie zapycha a fajnie nawilza.
mmagdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 15:13   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Moge przerwac kuracje?

Cytat:
Napisane przez mmagdzia Pokaż wiadomość
J A co do lekkiego, nie drogiego, nawilzajacego kremu to polecam Happyderm Loreala. Nie zapycha a fajnie nawilza.
Trucizna.

A co do Differinu i Zinerytu, bo ja nie bardzo rozumiem ? Stosujesz dwa okrutnie wysuszające leki od 3 miesięcy i nie używasz żadnego nawilżacza ? Do jakiego Ty lekarza chodzisz ? Stosuj na dzień krem nawilżający, żaden Nivea Soft tylko coś z wodą teramlną - HOL Avene lub polski Iwostin nawilżający, najlepiej ten z filtrem SPF 20. Na noc, na zmianę Differin i Zineryt, i idź na kontrolę, ale do jakiegoś lepszego lekarza.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 16:47   #6
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Moge przerwac kuracje?

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
A czasem dermatolog nie kazał przyjść do tzw kontroli? ;-) Zasuwaj do lekarza!
nie, nie kazal ;p

Cytat:
Napisane przez lemontea Pokaż wiadomość
i na pewno nie uzywaj Nivei bo cię zapcha
zainwestuj w apteczny krem
polecam Effaklar K z firmy La Roche Possay to jest krem dla cery z problemami odbudowujący płaszcz lipidowy, mi go kosmetyczka poleciła jak miałam wysuszona twarz kwasami tez po kuracji na wyskakujące niespodzianki.
do tego polecam wodę termalną tez z LRP, po psiknięciu na twarz trzeba natychmiastowo wytrzec czystą jednorazową chusteczką i na to krem
hm.. wszyscy wlasnie mowia zle o tej nivei, ze zapycha o powiem szczerze to jedyny krem ktory lagodzi podraznienia na mojej twarzy; nie zapchal mnie jeszcze nigdy. Ale i tak planuje zaopatrzyc sie w Humektan. A co do Effaclaru to to kwas wiec z filtrami trzeba go stosowac, a ja nie umiem nawet ich sobie dobrac i troszke sie boje ;p
Czy kazda wode termalna trzeba od razu zetrzec chusteczka? Myslalam, ze ma wsiąknąć :P W te takze chce sie zaopatrzyc tlyko czekam na doplyw gotowki

Cytat:
Napisane przez mmagdzia Pokaż wiadomość
Ja bym przerwala chociaz ten differin, na pewno nic gorszego Cie juz nie spotka, tym drugim to smaruj sie dalej ale moze chociaz tak co drugi dzien. Skora szybko sie przyzwyczja i pewnie dla tego juz tak nie dzielaja jak wczesniej. Tez czesto silne kosmetyki lub masci od dermatologa mnie wysuszaly i poprostu ograniczalam stosowanie. A co do lekkiego, nie drogiego, nawilzajacego kremu to polecam Happyderm Loreala. Nie zapycha a fajnie nawilza.
Jednak z loreala nie skorzystam, nie lubie tej firmy, nie zadobrze mi sie kojarzy ;]

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Trucizna.

A co do Differinu i Zinerytu, bo ja nie bardzo rozumiem ? Stosujesz dwa okrutnie wysuszające leki od 3 miesięcy i nie używasz żadnego nawilżacza ? Do jakiego Ty lekarza chodzisz ? Stosuj na dzień krem nawilżający, żaden Nivea Soft tylko coś z wodą teramlną - HOL Avene lub polski Iwostin nawilżający, najlepiej ten z filtrem SPF 20. Na noc, na zmianę Differin i Zineryt, i idź na kontrolę, ale do jakiegoś lepszego lekarza.
Nie no to jest dobry lekarz. Stosuje oba, zineryt na dzien a differin na noc. Nawilzacze rowniez w miedzy czasie gdy widze, ze mam wysuszona cere jednak to pewnie za malo. Polecila mi rowniez ten effaclar w miedzy czasie, ale ja sie do tego nie podporzadkowalam;(



Ogolem mowiac Odstawilam wczoraj differin , dzis zineryt. Jeszcze poczekam kilka dni z ich stosowaniem. Boje sie, ze zineryt moze mi "skisnac" dlatego jego skoncze, a do differinu poroce jak wypryski beda powracac

Ps. Dziękuje za odpowiedzi
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 19:17   #7
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Moge przerwac kuracje?

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość



hm.. wszyscy wlasnie mowia zle o tej nivei, ze zapycha o powiem szczerze to jedyny krem ktory lagodzi podraznienia na mojej twarzy; nie zapchal mnie jeszcze nigdy. Ale i tak planuje zaopatrzyc sie w Humektan. A co do Effaclaru to to kwas wiec z filtrami trzeba go stosowac, a ja nie umiem nawet ich sobie dobrac i troszke sie boje ;p
Czy kazda wode termalna trzeba od razu zetrzec chusteczka? Myslalam, ze ma wsiąknąć :P W te takze chce sie zaopatrzyc tlyko czekam na doplyw gotowki

-Nivea ma duzo chemii
-na lagodzenie podraznien naprawde polecam ci Effaklar H i wode termalną
-z tego co wiem humektam na tlusta konsystencje a effaklar h taka jak nivea soft czy jak to sie tam nazywa
-effaklar K to kwas firma la Roche Possay ma całą game produktow do cery wlasnie z problemami skornymi o nazwie Effaklar i własnie w skład niej wchodza m. in. Effaktar K ktory jest kwasem, Effaklar H odbudowujacy płaszcz lipidowy skory, Effaklar M matujacy, Effaklar A.I. na zmiany zapalne skóry
- ja stosowalm kwasy i po nich mialas stan skory jak ty, plackowate wysuszenia, totalne podraznienia, kosmetyczka polecila mi na to effaklar H na dzien i Cutibasa na noc plus woda termalna jako tonik i wyleczyłam sie, choc nie szybko
- co do wód termalnych, początkowo jak ty myslalam, ze musza wsiąknąc ale wlasnie oja kosmetyczka wyprowadzila mnie z bledu, powiedziala ze woda psiknita na twarz i sama wyparowująca dodatkowo wysusza nam skorę.
trzeba psikna i od razu chusteczka higieniczką przylozyc do twarzy by zetrzec, nie da rady platkami kosmetycznymi bo zanim całą twarz oblecimy zacznie wyparowywach

uff

w razie czego pytaj
__________________
.

"Dziecko to dar od Pana, to cząstka Nieba na Ziemi".
córeczka



Proszę odpisuj u mnie
NOWY wątek z wymianą https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post24625256
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-12, 19:27   #8
zoomusic girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Moge przerwac kuracje?

Cytat:
Napisane przez lemontea Pokaż wiadomość
-na lagodzenie podraznien naprawde polecam ci Effaklar H i wode termalną
-z tego co wiem humektam na tlusta konsystencje a effaklar h taka jak nivea soft czy jak to sie tam nazywa
wręcz odwrotnie. humektan jest bardzo lekki i wydajny. świetnie się wchłania, dość dobrze nawilża i na 90% nie zapycha. a woda termalna górą
zoomusic girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 18:34   #9
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Moge przerwac kuracje?

Dzxiekuje wszystkim za porady
Namieszalyscie mi troszke z tymi kremami ;p W kazdym bądz razie kupie jakies napewno apteczny, bo ostatnio pod podkladem strasznie uwidaczniaja mi sie skorki wyglada to naprawde nieestetycznie;(
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.