Czy któraś z Was brała Castagnus ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-22, 15:32   #1
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239

Czy któraś z Was brała Castagnus ??


Właśnie mam zamiar rozpocząć kurację ale mam problem, w ulotce piszą, że należy brać rano, w sieci wyczytałam, że od pierwszego dnia cyklu. Właśnie - a co jeśli okres dostanę popołudniu lub wieczorem?? Czy pierwszą tabletkę mam wziąść na następny dzień rano?! Zgłupiałam
__________________
i nowy wiatr powieje, i smutki me rozwieje ...
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 09:13   #2
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

no wlasnie..stosowal ktos moze te tabletki ??? widac jakies skutki ?? hmma ja czytalam ze trzeba je przymowac rano,ale o tym ze trzeba je przyjmowac 1 dnia cyklu to pierwsze slysze Dziewczyny,podzielcie sie swoimi doswiadczeniami z Castagnusem..Bylabym bardzo wdzieczna ..
karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 09:18   #3
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Dawniej brałam castagnus, niestety nie zauważyłam po nim zadnych efektów. Brałam go przede wszystkim dlatego, że bardzo bolą mnie piersi przed okresem i brzuch w trakcie okresu do tego cierpie na zmienne nastroje. Nie polecam.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 11:31   #4
agaonyx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 28
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Hej Madzia . Dlugo bralas castagnus? Ja biore juz 2 m-c Okres mi sie spoznia W pierwszym m-c nie zauwazylam zadnych efektow-bole brzucha ,PMS jak zwykle Teraz czekam na okres i czekam..Jem i jem ...Zawsze tak 1-1,5 tyg przed apetyt mialam, teraz-to juz trwa z 3 tyg bo okresu wciaz nie mam Przytylam z 3 kg Nie wiem czy tylko przez apetyt czy moze te tabletki maja wplyw Nigdy 3 kg nie przytylam, i to na brzuchu, tak szybko Nie wiem czy odstawic czy dotrwac do tych 90 dni jak sie brac powinno...Kolejne 3 kg za miesiac-wole nie....Castagnus byl moja nadzieja na bole brzucha i cala ta przedokresowa karuzele..Pozdrawiam
agaonyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 14:21   #5
Queen Of The Damned
Zadomowienie
 
Avatar Queen Of The Damned
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 888
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Ja biorę Castagnus, zaczęłam już drugie opakowanie i muszę przyznać, że na mnie działa. Okres spóżniał mi się kilka miesięcy, a teraz jest i to w miarę regularny, na początku tylko trochę brzuch mnie boli, ale nie aż tak, że muszę się faszerować nospą czy innymi tab. i trwa o wiele krócej tak 3-4 dni. Dodam, że biorę po dwie tabletki z rana.
__________________
Osiągnięcie szczęścia to kwestia motywacji

09.05.2003 - cukrzyca t.1
26.06.2012 - sarkoidoza
172cm- 53 kg
Queen Of The Damned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:48   #6
agaonyx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 28
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Wiec moze zacznie dzialac Jest nadzieja Jestem ciekawa czy po tych ok 90 dniach brania, efekty beda trwale czy moze trzeba zaczac brac znowu za jakis czas
agaonyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 19:12   #7
erato38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

polecam serdecznie ten lek..jestem pielęgniarką szukającą tylko metod leczenia ziołami..moja córka miała miesiączki co 2-3 tyg.Wiadomo lekarz zleciłby hormony..Jednak znalazłam castagnus i po 3cim opakowaniu zaczął działać..trądzik uporczywy zniknął i miesiączka ,jak w zegarku już ponad rok czasu..pozdrawiam
erato38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 18:12   #8
Anika88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 33
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez erato38 Pokaż wiadomość
polecam serdecznie ten lek..jestem pielęgniarką szukającą tylko metod leczenia ziołami..moja córka miała miesiączki co 2-3 tyg.Wiadomo lekarz zleciłby hormony..Jednak znalazłam castagnus i po 3cim opakowaniu zaczął działać..trądzik uporczywy zniknął i miesiączka ,jak w zegarku już ponad rok czasu..pozdrawiam
Czy te tabletki mozna brac bez konsultacji lekarskiej? Zakupilam w aptece opakowanie farmaceutka powiedziala ze najlepiej bedzie jesli skonsultuje to z lekarzem mam problemy z nieregularnym okresem i chcialabym je zaczac brac no ale teraz to juz nie wiem oczytalam sie w wielu miejscach o plusach i minusach :/
Anika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 10:35   #9
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

zdecydowanie polecam castagnus ktory unormowal mi cykle [po 3 latach walki z 2tygodniowymi miesiaczkami] a jesli chodzi o mocne objawy pms jak bolesnosc piersi itd, to rowniez zdecydowanie go polecam, mnie piersi w ogole nie bolaly, spokojniejsza bylam przed okresem itd, naprawde jak dla mnie tabletki rewelka
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:38   #10
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

ja zaczęłam je brać w środku cyklu nawet,brałam ze względu na torbiela.pomogło,torbiela już nie mam.tylko jak brałam castagnus to mi się miesiączka spóźniała. Brałam 2 razy dziennie chociaż mało ważę,ale tak mi ginekolożka kazała
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:56   #11
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Witam.
Ja że się tak wyrażę jem drugie opakowanie castagnusa.
Nie wiem czy to akurat po nim ale pierwszy raz od wielu lat kiedy dostałam okres to nie bolało mnie tak strasznie jak zazwyczaj.
Wystarczył mi Ibum i nospa.
A do tej pory jechałam w te dni na ketonalu co trzy godziny i Aulinie który ma działać 12 godzin - a mnie puszczało po 3 i potem zwijałam się z bólu, zwracałam, mdlałam.
Bałam się wyjść z domu żeby nie zemdleć na ulicy.
A po CASTAGNUSIE dało się wytrzymać.
Teraz czekam na okres i zobaczę czy będzie tak samo.
Ja łykam castagnus wieczorem bo rano biorę inne leki i bałam się jakiejś interakcji.
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 21:24   #12
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Thumbs up Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
no wlasnie..stosowal ktos moze te tabletki ??? widac jakies skutki ?? hmma ja czytalam ze trzeba je przymowac rano,ale o tym ze trzeba je przyjmowac 1 dnia cyklu to pierwsze slysze Dziewczyny,podzielcie sie swoimi doswiadczeniami z Castagnusem..Bylabym bardzo wdzieczna ..

Właśnie stosuję Castagnus i jak na razie jestem zadowolona. Prawdopodobnie pobiorę go jeszcze przez 3 miesiące a potem zajrzę do lekarza na wizytę kontrolną Tabletki zażywam najczęściej po 12
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 17:04   #13
Dorape
Raczkowanie
 
Avatar Dorape
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Stg
Wiadomości: 36
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Przyjmowałam Castagnus dwa lata temu, po dwóch dniach stosowania dostałam okres. Pewnie bardzo uwierzyłam w jego działanie i dlatego dostałam :P
__________________
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą.
Dorape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 09:51   #14
Friszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Odświeżę trochę ten temat. Mam pewien problem - może ktoś bardziej doświadczony będzie w stanie mi doradzić Do tej pory łykałam bromergon, ok pół roku, ale czułam się po nim tak fatalnie, że mimo, że generalnie jestem wytrzymała - tym razem nie wytrzymałam i przerwałam kurację. Chciałabym "przerzucić" się na castagnus, ale nie wiem, czy też powoduje takie skutki uboczne jak bromergon - a przede wszystkim zaparcia. Bardzo proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam!
Friszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 18:29   #15
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Witaj Friszka.
Ja po castagnusie nie miałam żadnych problemów z zaparciami, ani też innych przykrych skutków ubocznych.
Ale każdy organizm jest inny, dlatego musisz spróbować i się przekonać.

Pozdrawiam i życzę zdrówka.

Edytowane przez Mientka
Czas edycji: 2009-06-08 o 18:31
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:08   #16
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Ja po Castagnus przytyłam i co dziwne wszystko mi sie rozregulowało
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 23:04   #17
Friszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Dzięki za odpowiedź! Jak na razie - i myślę, że tak już powinno zostać - czuję się znakomicie, zwłaszcza w porównaniu z bromergonem. Oczywiście mam wątpliwości typu: czy słusznie zrobiłam sama zmieniając sobie kurację (bromergon brałam na zbicie prolaktyny), czy po 90 dniach castagnusa mam przestać go brać, czy zr.obić przerwę i znów - ale jaka to ma być przerwa...... Nic to, jakoś się z tym uporam. A moje samopoczucie w tej chwili warte było radykalnych kroków, bo myslałam, że bromergon mnie wykończy.
Jeśli ktoś miałby coś jeszcze do dodania na ten temat - to chętnie poczytam!
Pozdrawiam!
Friszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 12:57   #18
olusss06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Witam
mam pytanie.. czy biorąc Castagnus.. zwieksza sie prawdopodobieństwa zajścia w ciąże ? Brałam na poczatku duphaston bo mialam problemy z miesiączką, pomagał, ale gdy odstawiłam go znowu nie występowała.. Pani ginekolog przepisala mi Castagnus na wywołanie ale czy to zwieksza prawdopodobieństwo zajscia w ciąze? bo nie chcialabym...
prosze o odpowiedz, pozdrawiam
olusss06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 14:25   #19
przewrotneananasy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomiędzy lubuskim a wielkopolską:)
Wiadomości: 102
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Nie słyszałam o tym, żeby castagnus zwiększał możliwość zajścia w ciązę
Odpowiadając na pytanie geminni: Brałam z powodu bolesnych miesiączek, efektów żadnych nie zauważyłam chociaż może jakbym nie brała byłoby jeszcze gorzej? Hmm jak powiedziałam ginekologowi o tym, że brałam castagnus to machnął ręką - nie była to jakaś znacząca informacja dla niego- i dopiero jak zapisał mi hormony to poczułam ulgę.... Castagnus to takie ziółka delikatne w tabletce, na pewno ci nie zaszkodzą a warto spróbować bo a nuż pomogą
przewrotneananasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 11:23   #20
mmysza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

cześć. jestem tu nowa, ale za to z bagażem doświadczeń. Castagnus brałam sobie przez 4 miesiące, bo obrzydły mi pigułki-którymi notabene leczyłam endometriozę. Otóż Castagnus wpłynął na mnie w ten sposób, że zmniejszył się ból miesiączkowy i nie byłam straszna choleryczką przed okresem. niestety jego przyjmowanie- przynajmniej u mnie - miało jeden cholernie istotny minus-TRĄDZIK. masakrycznie mnie zsypało, do tego bardzo przetłuszcza mi się skóra na twarzy. nigdy wcześniej tak nie było... i nie tak, żeby na kilka dni, nie, nie... cały miesiąc non stop. z nasileniem przed miesiączką. chwilowo Castagnus poszedł w odstawkę, ale chyba to nie był najlepszy pomysł, bo w związku ze zbliżającą się miesiączką mam ochotę zabić wszystkich wokół i zniszczyć wszystko, co podołam... Acha-i cykl mi się wydłużył-po pierwszym opakowaniu to nawet o 5 dni-miałam poważne obawy, że to ciąża... to chyba wszystko. jak coś jeszcze wydłubię z pamięci, to podpowiem...
mmysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 12:18   #21
SmallGreatPhilosopher
Raczkowanie
 
Avatar SmallGreatPhilosopher
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 42
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

brałam Castagnus przez dość długi czas... miałam okropne bóle przy okresie i straaaaszny PMS... niestety, zjadłam tego od cholery, a różnicy jak nie było tak nie ma... teraz dopiero jako tako pomogły mi antykoncepcyjne...
SmallGreatPhilosopher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:00   #22
krasnoludek125
Przyczajenie
 
Avatar krasnoludek125
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 15
GG do krasnoludek125
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

ja biore castagnus chyba juz 3 tydzien. po pierwszym tygodniu dostalam opozniona miesiaczke, a musze dodac ze zalecila mi go gimekolog na bolesne miesiaczki dodajac ze mlodym dziewczynom(mam 21lat) czasem pomaga i zebym wziela 3 opakowania jak na ulotce i nie martwila sie jak po pierwszym opalkowaniu nie pomoze no i musze przyznac ze juz pomogl miesiaczka zaczela sie prawie ze bez boleśnie i musze przyznac ze nie wariowalam jak to zwykle bywalo przed jej nadejsciem. z tego co sie naczytalam to dziewczyny stosuja go w przeroznych przypadkach ale napewno warto sprobowac.
krasnoludek125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 15:37   #23
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

odkopuje wątek
Mam problem z PMS. Na tydzień przed okresem czuje się osłabiona, puchnę, mam trądzik, bolą mnie piersi i jestem wredna .
Pierwszy dzień okresu to ból i osłabienie. Według lekarki "taka moja uroda".
Wyczytałam w necie, że castaganus pomaga na PMS i pierwsze dni miesiączki.
Ale też zmniejsza poziom prolaktyny. Rozumiem, że jeśli mam go w normie, to nie powinnam przyjmować tego leku?
Niby to lek ziołowy, ale zmniejszanie prolaktyny troszkę mnie przeraziło, bo najwyraźniej nie można stosować tego leku "tak sobie".
Co o tym sądzicie? A jeśli nie castagnus to co?
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 19:34   #24
aniusiaczek92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 102
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Od ilu lat można brać castangus ? Ja mam 17 lat i nie mam okresu od 5 miesięcy...Postanowiłam kupić centrum z luteiną(choć nie wiem czy cośpomoże) i zastanawiam się na tym castangusem...Co radzicie ?
aniusiaczek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 21:32   #25
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Niestety, centrum z luteiną niewiele da.... to nie ta postać luteiny o której myślisz, ta w Centrum ma wzmacniać wzrok przede wszystkim.
luteiny pomagającej przy zaburzeniach miesiączkowania nie kupisz bez recepty.
A dlaczego nie masz? może schudłaś gwałtownie?
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 22:37   #26
nelizn
Raczkowanie
 
Avatar nelizn
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 69
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Ja biorę castagnus, już drugie opakowanie a zaczełam z dniem pierwszej @.
Zaczełam brać bo praktycznie co miesiąc od 14 dnia cyklu aż do @czułam się spuchnięta(szczegulnie brzuch się powiekszał), dokuczły mi wzdęcia i strasznie byłam rozdrażniona
Szczerze mogę polecić bo już w pierwszym cyklu była ogromna poprawa.
Prakktycznie żadne wcześniejsze dolegliwości mi nie dokuczały Jedynie co to to że w pierwsze dwa dni @ bolały mnie piersi co wcześniej nie miało miejsca.
__________________
nelizn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 15:59   #27
aniusiaczek92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 102
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

No właśnie schudłam ale nie wydaje mi się że to była zbyt gwałtowne...biore ten kastangus dopiero 11 dni wieć poczekamy zobaczymy
aniusiaczek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 13:30   #28
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez aniusiaczek92 Pokaż wiadomość
Od ilu lat można brać castangus ? Ja mam 17 lat i nie mam okresu od 5 miesięcy...Postanowiłam kupić centrum z luteiną(choć nie wiem czy cośpomoże) i zastanawiam się na tym castangusem...Co radzicie ?
Ja mam 15 i biorę
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 19:32   #29
aniusiaczek92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 102
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Dziś dostałam okres Jak ja się cieszę ... Polecam ten środek, co prawda zostało mi chyba z 8 tabletek do skończenia 3 opakowania ale podobno właśnie tyle kuracja ma trwać... Jestem mega szczęśliwa i mam nadzieję że w przyszłym miesiącu znów go dostanę
aniusiaczek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 12:52   #30
Atola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Chciałabym przestrzec Was przed pochopnym braniem Castagnusa. Zanim to zrobicie sprawdźcie sobie pozom estradiolu i progesteronu, bo tabletki te chociaż ziołowe, to działają bardzo silnie. Obniżają prolaktynę ale podnoszą poziom estrogenów i progesteronu. Ja brałam je na prolaktynę 2 miesiące. Potem zrobiłam badania i okazało się, że mam progesteron ponad normę (stąd pryszcze w trakcie brania), a estradiol w fazie lutealnej ponad 400 przy normie do 211 (skutek - guzek na piersi, bolesność piersi, złe samopoczucie, tycie). Tak więc jeżeli macie dość dużo estrogenów, albo progesteronu, to lepiej nie sięgajcie po ten środek. A nadmiar estrogenów, zwłaszcza tak duży jak u mnie, jest znacznie gorszy od lekkiego niedoboru, bo grozi powstaniem nowotworu.
Atola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 23:06:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.