Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-27, 16:35   #1
ola15264859
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1

Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem


Witam. Tak jak powyżej mój wpis dotyczy wyprowadzki do chłopaka i waszych opinii co do tego. Jestem z chłopakiem 4 lata. Ja mam 20 on 21 lat. Dopiero skończyłam technikum jednak zaczęłam myśleć o przeprowadzce i zamieszkaniu z moim P. Jak na dzień dzisiejszy nie ma o tym mowy, nie mam pracy i nie w głowie mi mieszkanie na czyjś koszt. Jednak kiedy znajdę pracę chciałabym się wyprowadzić. Dodam, że chłopak ma swoje mieszkanko (bardzo blisko moich rodziców, a więc nie wyprowadzę się daleko). Moi rodzice są bardziej staroświeccy. Ich zdaniem przed ślubem nie wypada mieszkać razem. Jednak my nie chcemy tak szybko brać ślubu. Uważamy, że powinniśmy zamieszkać razem, poznać się zupełnie i dopiero myśleć o"przyjęciu". Nie lubię przeciwstawiać się rodzicom. Kiedy mówili, że nie wypada chodzić tak spać do chłopaka słuchałam się. Ale mam 20 lat i chyba nie muszę się o takie rzeczy pytać. Zaczęłam teraz tylko informować rodziców że idę spać do mojego P. Jednak nie wiem co powiedzą na wyprowadzkę. Jak mam z nimi rozmawiać? Co wy uważacie na ten temat?
ola15264859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 17:14   #2
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Bedzie trudna rozmowa. Oni moga byc uparci. Mozesz powiedziec ze ich szanujesz i kochasz i sa wazni ale chcialabys podjac dorosle decyzje i chcesz zyc na swoim i uczyc sie na wlasnych bledach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 19:47   #3
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Rodzice nie będa meili nic do powiedzenia, jeśli będziesz się sama utrzymywała. Nie mogą przecież niezależnej od nich, dorosłej córce zabronić wyprowadzki z domu.
Czeka Cię pewnie trudna rozmowa z nimi. Moim zdaniem lepiej zmaieszkać razemprzed ślubem i zobaczyć, jak się żyje razem na codzień, niż rozwodizć po pół roku, bo on nie zmywa, a ona rozrzuca swoje ciuchy.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 20:21   #4
mala153
Raczkowanie
 
Avatar mala153
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: De
Wiadomości: 189
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Macie już po tyle lat ze musisz podejmować takie decyzje kierują się waszym szczęściem. Rodzice pomarzyć i przestana. 😁
__________________
Jedno ciało dwa oblicza- raz Aniolek raz Diablica

Razem kwiecień 2008 💏
Zaręczyny Wigilia 2010👪
Ślub 17 czerwca 2011👰
mala153 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:44   #5
_peachy
Raczkowanie
 
Avatar _peachy
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Ja zamieszkałam z narzeczonym na 2 lata przed ślubem i jeszcze bardziej utwierdziło mnie to w przekonaniu, że do siebie pasujemy, wiadomo, każdy musi się na początku dotrzeć, dogadujemy się, mamy określone obowiązki domowe, które sumiennie wykonujemy, razem się uczymy, odpoczywamy, akurat jesteśmy takimi osobami, które cały czas są razem i nas to nie męczy Do ślubu jeszcze kawałek, ale wiem, że po będzie jeszcze lepiej
__________________
24.06.2009 - tak
17.09.2013 - tak!
27.06.2015 -TAK!



kg: 53 - 52 - 51 -50,5 - 49 - 48
_peachy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 12:00   #6
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

ja mieszkam z tż od półtora roku mimo, że do ślubu mamy jeszcze rok. W dodatku u niego w domu z jego rodzicami i dla mnie nie ma problemu
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 14:10   #7
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

My dopiero po slubie zamieszkamy razem.Na razie nie widze sensu wynajmowania mieszkania po to by spedzac razem czas a bedac na garnuszku rodzicow mozna wiecej zaoszczedzic na wspolne zycie.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 21:44   #8
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Moim zdaniem wspólne mieszkanie przed ślubem to świetny pomysł. Mam bardzo konserwatywną mamę i jak wspominałam jej o tym wczesniej że tak właśnie chciałabym zrobić, to jej się włos jeżył na głowie. Ale po ponad 5 latach sama stwierdziła, że woli żebyśmy razem zamieszkali i żebym wiedziała na czym stoję, niż przez kolejne lata chodziła z Tż bez zaręczyn i ślubu.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 17:11   #9
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez ola15264859 Pokaż wiadomość
Witam. Tak jak powyżej mój wpis dotyczy wyprowadzki do chłopaka i waszych opinii co do tego. Jestem z chłopakiem 4 lata. Ja mam 20 on 21 lat. Dopiero skończyłam technikum jednak zaczęłam myśleć o przeprowadzce i zamieszkaniu z moim P. Jak na dzień dzisiejszy nie ma o tym mowy, nie mam pracy i nie w głowie mi mieszkanie na czyjś koszt. Jednak kiedy znajdę pracę chciałabym się wyprowadzić. Dodam, że chłopak ma swoje mieszkanko (bardzo blisko moich rodziców, a więc nie wyprowadzę się daleko). Moi rodzice są bardziej staroświeccy. Ich zdaniem przed ślubem nie wypada mieszkać razem. Jednak my nie chcemy tak szybko brać ślubu. Uważamy, że powinniśmy zamieszkać razem, poznać się zupełnie i dopiero myśleć o"przyjęciu". Nie lubię przeciwstawiać się rodzicom. Kiedy mówili, że nie wypada chodzić tak spać do chłopaka słuchałam się. Ale mam 20 lat i chyba nie muszę się o takie rzeczy pytać. Zaczęłam teraz tylko informować rodziców że idę spać do mojego P. Jednak nie wiem co powiedzą na wyprowadzkę. Jak mam z nimi rozmawiać? Co wy uważacie na ten temat?
Musisz rozmawiać z rodzicami aż do skutku.

Z perspektywy czasu nie zamieszkałabym z facetem bez ustalonej daty ślubu.
Byłam w związku gdzie oboje chcieliśmy ślubu, zamieszkaliśmy razem - było ok (przynajmniej tak mówił) a jak zaczęłam temat ślubu, że trzeba o tym pomyśleć to nagle zaczął wymyślać jaka to zła jestem.
Dlatego teraz zamieszkam z facetem jak będę już miała pierścionek na palcu i wyznaczoną datę. Wesele zazwyczaj planuje się z rocznym wyprzedzeniem, więc mielibyśmy rok na dogłębne poznanie się i ewentualne wycofanie się.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:49   #10
eager9
Raczkowanie
 
Avatar eager9
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 34
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Ja mam zupełnie inaczej, bo moi rodzice powiedzieli mi, że nie pozwolą mi wziąć ślubu dopóki nie będę mieszkała z chłopakiem przynajmniej 2 lata. Bo są zdania, że bez zamieszkania nie da się człowieka poznać. Myślę, że powinnaś spokojnie porozmawiać z rodzicami, zwłaszcza, że nie chcesz się wyprowadzić i żyć na ich utrzymaniu tylko się usamodzielnić.
No i nie stawiaj ich przed faktem dokonanym, bo to może pogorszyć sytuacje
__________________
Jak Ci się w życiu wszystko zepsuło ciesz się, że nie może więcej.
eager9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 18:14   #11
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Przepraszam, ale w jaki sposób rodzice mogą zabronić wziąć ślub dorosłej osobie? Do kaloryfera kajdanami i całodobowo pilnować będą, żeby się do USC nie wymknęła?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 22:30   #12
B l a i r
Raczkowanie
 
Avatar B l a i r
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 275
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Jesteś już dorosła i uważam, że czas przestać słuchać rodziców i zacząć myśleć samodzielnie Nie czekaj na akceptację rodziców tylko rób to co sama uważasz za rozsądne. Jeśli rodzice są staroświeccy to nie ma na co liczyć. Ja uważam, że właśnie rozsądniej jest zamieszkać ze sobą przed ślubem i lepiej poznać smak wspólnego życia niż wstrzymać się "bo nie wypada" a później rozstać, bo jednak nie pasujecie do siebie. Tak na prawdę wspólne mieszkanie i wspólne problemy sprecyzują czy wasz związek ma sens i czy rzeczywiście chcecie ze sobą być.
__________________
14.02.2011
04.10.2014
2017


09.09.2013 - Pajdka
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.

Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
B l a i r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 21:16   #13
Gubasia93
Rozeznanie
 
Avatar Gubasia93
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 580
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

My jeszcze przed zaręczynami ze sobą zamieszkaliśmy. Rodzice co prawda nie mieli za dużo do gadania, bo już wtedy z nimi nie mieszkałam, ale jako osoba pełnoletnia i tak bym podjęła decyzję sama, nawet gdyby mieli jakieś obiekcje

Osobiście nie wyobrażam sobie tego, by miałoby to u nas wyglądać inaczej.

Randkowanie a mieszkanie ze sobą, to dwie różne rzeczy.

Dopiero po zamieszkaniu razem można się bardzo dobrze poznać, moim zdaniem.

Wtedy wychodzą różne przyzwyczajenia i zachowania, które nie zawsze się widzi gdy się jest "tylko" parą, która się co jakiś czas widuje.
Gubasia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 17:11   #14
seiko1992
Raczkowanie
 
Avatar seiko1992
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 200
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Dopiero jak się razem zamieszka można się "dotrzeć"
Poznajemy swoje wady, zalety, dzielimy obowiazki, uczymy sie żyć razem
Poznajemy się na nowo
__________________
24/12/2021
10/01/2024
21/08/2026
seiko1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 22:00   #15
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

To ja jestem dziwna,chce dotrzec sie po slubie.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 22:48   #16
B l a i r
Raczkowanie
 
Avatar B l a i r
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 275
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
To ja jestem dziwna,chce dotrzec sie po slubie.
A tam od razu dziwna... "Co kraj, to obyczaj"
__________________
14.02.2011
04.10.2014
2017


09.09.2013 - Pajdka
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.

Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
B l a i r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 08:13   #17
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
To ja jestem dziwna,chce dotrzec sie po slubie.
Nie jesteś dziwna


Ja np. nie rozumiem logiki osób, które sypiają ze sobą, ale nie chcą zamieszkać z facetem przed ślubem
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 13:59   #18
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Nie jesteś dziwna


Ja np. nie rozumiem logiki osób, które sypiają ze sobą, ale nie chcą zamieszkać z facetem przed ślubem
Ja chcialabym zamieszkac razem tylko jest jedno ale,to ale to niestety finase.musielibysmy wynajac mieszkanie,kupic sprzet do naszego mieszkania.Mieszkanie po slubie musielibysmy opuscic bo po slubie wyjezdzamy .Babcia Tzta oddaje nam polowe swojego domu ale dopiero po slubie,a ja przed slubem nie chce inwestowac w cos co nie nalezy do mnie.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 22:44   #19
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Z moim mężem jesteśmy 15 lat razem, ale tylko 4 lata po ślubie. Przed ślubem 2 lata mieszkalismy u tesciów i 3 lata w Anglii na własny koszt, nie sądzę ze to był błąd twierdzę żę sie poznalismy do końca i jak to się mówi dotarliśmy się. A po ślubie jak ktoś sie pytał nie było ani lepiej ani gorzej było tak samo, było dobrze. Także uważam że mieszkanie z chłopakiem przed ślubem to najlepsza rzecz przed ślubem.
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-18, 14:05   #20
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

moje dwa związki rozpadły się przez niedopasowanie we wspólnym mieszkaniu, więc jak najbardziej jestem za mieszkaniem razem przed ślubem
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 14:46   #21
Majka182
Raczkowanie
 
Avatar Majka182
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 367
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Ja uważam, że koniecznie trzeba zamieszkać razem przed ślubem. Ja z moim Tż zamieszkaliśmy bardzo szybko razem, ale tylko dlatego, że poznaliśmy się za granicą i mieszkaliśmy w jednym Hotelu. Ja jako nowa,a On już z jakimś stażem za granicą, bardzo mi pomógł w zagospodarowaniu się na obczyźnie. Dziś patrząc z perspektywy czasu, wiem, że po olbrzymich kryzysach które wdarły się do naszego związku, które przetrwaliśmy razem możemy liczyć na siebie w każdej sytuacji. Warto, na prawdę warto razem zamieszkać i poznać się w każdym calu.
Majka182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 17:49   #22
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
moje dwa związki rozpadły się przez niedopasowanie we wspólnym mieszkaniu, więc jak najbardziej jestem za mieszkaniem razem przed ślubem
Grin, chciałabyś rzucić kilkoma konkretami, które tak bardzo mogą podzielić związek podczas wspólnego mieszkania razem? Domyślam się, że to raczej drobnostki życia codziennego, więc mam nadzieję że to pytanie nie jest zanadto osobiste.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:15   #23
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Nie jesteś dziwna


Ja np. nie rozumiem logiki osób, które sypiają ze sobą, ale nie chcą zamieszkać z facetem przed ślubem
Czemu? Może po prostu nie chcą z jakiś powodów, przecież nie muszą to być powody religijne Nie widzę co tu się kłóci, seks nie jest taką wielką sprawą aby uprawianie go od razu oznaczało, że trzeba ze sobą mieszkać. Wiem, że urasta on do rangi jakiegoś nie wiadomo czegoś, ale moim zdaniem zwyczajnie tak nie jest.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:29   #24
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Czemu? Może po prostu nie chcą z jakiś powodów, przecież nie muszą to być powody religijne Nie widzę co tu się kłóci, seks nie jest taką wielką sprawą aby uprawianie go od razu oznaczało, że trzeba ze sobą mieszkać. Wiem, że urasta on do rangi jakiegoś nie wiadomo czegoś, ale moim zdaniem zwyczajnie tak nie jest.
Chodziło mi raczej o to, że nie zamieszkają ze sobą, bo "co ludzie powiedzą, żyją ze sobą przed ślubem" A wszystkie inne kwestie finanse, studia jak najbardziej rozumiem i popieram, ale fałszywej pobożności
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:34   #25
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Chodziło mi raczej o to, że nie zamieszkają ze sobą, bo "co ludzie powiedzą, żyją ze sobą przed ślubem" A wszystkie inne kwestie finanse, studia jak najbardziej rozumiem i popieram, ale fałszywej pobożności
Nie no rozumiem Daisy, zresztą sama wiesz, że zwykle cię popieram i nie miałabym na celu negowania twojego zdania Jesteśmy wiżażowymi kumpelkami!
Po prostu ja rozumiem argument co ludzie powiedzą, skoro można się obyć bez mieszkania razem to po co dawać ciotkom powody do gadania i robienia przykrości rodzicom.. O ile dla kogoś to jest ważne, co ludzie powiedzą a szczerze mówiąc ja uważam to za dość istotny element życia, jednak ważne są dla mnie super kontakty z rodziną moją i tż. Co nie oznacza, że to jest głównym powodem, dla którego nie zamieszkam z tż przed ślubem, bo tak nie jest Natomiast ja jeszcze bym rozróżniała grzech jakim jest współżycie przed ślubem, a grzech jakim jest ''sianie zgorszenia'' mieszkaniem i życiem ze sobą przed ślubem, bo to jest takie jawne przyznanie się do pewnych rzeczy i na to księża patrzą jeszcze gorzej niż na sam fakt seksu.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:46   #26
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Nie no rozumiem Daisy, zresztą sama wiesz, że zwykle cię popieram i nie miałabym na celu negowania twojego zdania Jesteśmy wiżażowymi kumpelkami!
Po prostu ja rozumiem argument co ludzie powiedzą, skoro można się obyć bez mieszkania razem to po co dawać ciotkom powody do gadania i robienia przykrości rodzicom.. O ile dla kogoś to jest ważne, co ludzie powiedzą a szczerze mówiąc ja uważam to za dość istotny element życia, jednak ważne są dla mnie super kontakty z rodziną moją i tż. Co nie oznacza, że to jest głównym powodem, dla którego nie zamieszkam z tż przed ślubem, bo tak nie jest Natomiast ja jeszcze bym rozróżniała grzech jakim jest współżycie przed ślubem, a grzech jakim jest ''sianie zgorszenia'' mieszkaniem i życiem ze sobą przed ślubem, bo to jest takie jawne przyznanie się do pewnych rzeczy i na to księża patrzą jeszcze gorzej niż na sam fakt seksu.
Wiem, wiem słyszałam o tym zgorszeniu - znam go właśnie z wizażu Sama sieję takie zgorszenie przecież samym mieszkaniem ze sobą Przypuszczam, że jeśli moim rodzicom przeszkadzałoby to, że mieszkam ze swoim chłopakiem/narzeczonym to możliwe, że też nie chciałabym sobie psuć z nimi relacji. Na szczęście moi nie mają nic przeciwko, ja się z tego cieszę - bo oboje studiujemy w tym samym mieście, mieszkamy razem, dzięki temu spędzamy ze sobą dużo czasu + dla nas jest to oszczędność.

Najważniejsze to, żeby żyć zgodnie z tym co się czuję, nie wyprowadzać się na siłę z domu rodzinnego, jeśli nas na to nie stać, ale też nie uważam, że trzeba się dusić u rodziców, jeśli tego nie chcemy.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

A co do Autorki wątku to sama przyznała, że nie zamierza brać szybko ślubu, a rodzice nie chcą się zgodzić na wspólne mieszkanie. Ja bym w tym wypadku wytłumaczyła rodzicom, że nie zamierzam czekać do ślubu, na który w najbliższych latach się nie zanosi - a Autorka sama przyznaje, że woli mieszkać z chłopakiem niż z rodzicami, a dodatkowo mieszkają bardzo blisko siebie
__________________

Edytowane przez wildDaisy
Czas edycji: 2014-12-07 o 18:43
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:51   #27
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Osz ty diabełku, nie wiedziałam że mieszkacie razem! Nic tylko lać i słuchać, czy żyjesz!

Tak serio to wiem, że ja i ty i tak się rozumiemy. Każdy wie co robi bądź czego nie robi ze swoim tż, każdy z nas ma jakieś swoje własne zasady moralne, grunt to być mądrym człowiekiem i żyć zgodnie ze swoimi zasadami I wszystko będzie dobrze.

Co do autorki to jasne, rozumiem.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 19:14   #28
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Czemu? Może po prostu nie chcą z jakiś powodów, przecież nie muszą to być powody religijne Nie widzę co tu się kłóci, seks nie jest taką wielką sprawą aby uprawianie go od razu oznaczało, że trzeba ze sobą mieszkać. Wiem, że urasta on do rangi jakiegoś nie wiadomo czegoś, ale moim zdaniem zwyczajnie tak nie jest.
Ja nie mieszkam z moim Tzetem i do slubu mieszkac nie bede.A seks uprawiamy i to czesto.Nie mieszkamy razem bo nam szkoda kasy by wywalac na czynsz i urzadzenie wynajetego mieszkania,ktore i tak po slubie musimy opuscic.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:13   #29
B l a i r
Raczkowanie
 
Avatar B l a i r
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 275
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Jeśli chodzi o względy finansowe to ja zupełnie to rozumiem. Sama w tej chwili nie mieszkam z narzeczonym bo nie chcemy wynajmować tylko te pieniądze przeznaczyć na wykończenie budującego się domu. Ale jeśli ktoś twierdzi, że nie zamieszka z chłopakiem przed ślubem ze względów etycznych/religijnych a uprawia przed ślubem seks to mnie to już śmieszy i uważam, że to straszna hipokryzja.
__________________
14.02.2011
04.10.2014
2017


09.09.2013 - Pajdka
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.

Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
B l a i r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 08:42   #30
Lady M
Raczkowanie
 
Avatar Lady M
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 288
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez ola15264859 Pokaż wiadomość
Witam. Tak jak powyżej mój wpis dotyczy wyprowadzki do chłopaka i waszych opinii co do tego. Jestem z chłopakiem 4 lata. Ja mam 20 on 21 lat. Dopiero skończyłam technikum jednak zaczęłam myśleć o przeprowadzce i zamieszkaniu z moim P. Jak na dzień dzisiejszy nie ma o tym mowy, nie mam pracy i nie w głowie mi mieszkanie na czyjś koszt. Jednak kiedy znajdę pracę chciałabym się wyprowadzić. Dodam, że chłopak ma swoje mieszkanko (bardzo blisko moich rodziców, a więc nie wyprowadzę się daleko). Moi rodzice są bardziej staroświeccy. Ich zdaniem przed ślubem nie wypada mieszkać razem. Jednak my nie chcemy tak szybko brać ślubu. Uważamy, że powinniśmy zamieszkać razem, poznać się zupełnie i dopiero myśleć o"przyjęciu". Nie lubię przeciwstawiać się rodzicom. Kiedy mówili, że nie wypada chodzić tak spać do chłopaka słuchałam się. Ale mam 20 lat i chyba nie muszę się o takie rzeczy pytać. Zaczęłam teraz tylko informować rodziców że idę spać do mojego P. Jednak nie wiem co powiedzą na wyprowadzkę. Jak mam z nimi rozmawiać? Co wy uważacie na ten temat?
Myślę, że powinnaś, postępować tak jak Ci serce i rozum podpowiadają. To jest Twoje życie i nikt nie może decydować za Ciebie. Ja uważam, że wspólne mieszkanie przed ślubem to świetny pomysł, pozwala na prawdę poznać tę drugą osobę. Jesteście młodzi i nie ma co się jeszcze śpieszyć do ślubu - tu też macie racje.
Myślę, że rodzice zaakceptują to, że razem zamieszkaliście, bo sama piszesz, że teraz ich tylko informujesz, że idziesz do niego na noc., więc to już akceptują.
Trzymam za Ciebie kciuki
__________________
To będzie MAJ!

01.05.2015
Lady M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-20 15:57:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.