Soczewki na astygmatyzm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-25, 11:15   #1
spiku18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10

Soczewki na astygmatyzm


Hej
Jakieś 2 mies temu byłem u optyka, zrobili mi badanie i dostałem soczewki próbne

1.Pierwsze to były ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM (https://☠☠☠☠☠☠☠/3dNeYXe)
Są okej, tylko przy ruchu głową czuje je na oczach w kącikach najbardziej.

2. Druga para to były Biotrue® ONEday for Astigmatism (https://☠☠☠☠☠☠☠/3gE39oi)
No te powiem że najgorsze, nie wygodne na oczach, czuje je na całym oku mimo, że widzę o wiele lepiej, no i ostatnie

3.Dailies® AquaComfort Plus® (https://☠☠☠☠☠☠☠/3sJUi6M)
Te są najlepsze. Powiedziałbym, że idealne gdyby nie to, że też je lekko czuje w kąciakch i przy ruchach głową.

Raz zamówiłem AquaView Toric (https://☠☠☠☠☠☠☠/3gxhAue) ale no tak samo nie wygodne jak te drugie mimo.

No i tutaj mam problem. Wszędzie czytam, że nie powinno się ich czuć w ogóle na oczach i nawet nie myśleć ze są. Poleci ktoś jakieś soczewki mając podobny problem? W dodatku nie wiem czy np krzywizna im większa oku tym faktycznie na oku je mniej czuć na moim oku. Też jedno oko ma oś 10 a drugie 170. Czy mogę zamawiać soczewki inne niż toryczne ?
spiku18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 12:52   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Ja używam ACUVUEÂŽ OASYS for ASTIGMATISM.
Są miękkie, nie wyczuwam ich na co dzień. Zaczynają mnie drażnić, gdy mam suche oczy - czyli np po dłuższym siedzeniu przy komputerze albo nad książką, pod koniec dnia lub gdy po prostu jestem zmęczona i niewyspana.
Skoro wyczuwasz każde soczewki to może właśnie masz problem z suchymi oczami. Spróbuj zastosować sztuczne łzy i poobserwuj czy wtedy jest lepiej.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 18:07   #3
spiku18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Jak dam sztuczne łzy to będą w takim razie działać do momentu aż nie wyschną, w takim razie to nie ma jakby sensu :/
spiku18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-29, 16:50   #4
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Cytat:
Napisane przez spiku18 Pokaż wiadomość
Czy mogę zamawiać soczewki inne niż toryczne ?
A jaką masz wartość astygmatyzmu? Jeżeli niewielką, to teoretycznie możesz spróbować z soczewkami tylko sferycznymi, ale to wymaga przeliczenia ekwiwalentu mocy. Ja tak noszę, bo jedyne soczewki, które moje oczy dobrze tolerują, to Dailies Total 1, które nie mają wersji cylindrycznej. Ale jakość widzenia w takim przypadku jest niższa niż przy korekcji z cylindrami.

Cytat:
Napisane przez spiku18 Pokaż wiadomość
Jak dam sztuczne łzy to będą w takim razie działać do momentu aż nie wyschną, w takim razie to nie ma jakby sensu :/
Równie dobrze możesz powiedzieć, że nie ma sensu jedzenie czy mycie się, bo trzeba je regularnie powtarzać.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 14:28   #5
spiku18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
A jaką masz wartość astygmatyzmu? Jeżeli niewielką, to teoretycznie możesz spróbować z soczewkami tylko sferycznymi, ale to wymaga przeliczenia ekwiwalentu mocy. Ja tak noszę, bo jedyne soczewki, które moje oczy dobrze tolerują, to Dailies Total 1, które nie mają wersji cylindrycznej. Ale jakość widzenia w takim przypadku jest niższa niż przy korekcji z cylindrami.



Równie dobrze możesz powiedzieć, że nie ma sensu jedzenie czy mycie się, bo trzeba je regularnie powtarzać.
-0,25 na obu oczach i różne osie. Jedna 10stopni a druga 170. Problem taki że czuje je ciągle na oczach.
spiku18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 16:42   #6
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Cytat:
Napisane przez spiku18 Pokaż wiadomość
-0,25 na obu oczach i różne osie. Jedna 10stopni a druga 170. Problem taki że czuje je ciągle na oczach.
W soczewkach kontaktowych nie występują cylindry -0,25. Minimalna wartość to -0,75 i dalej co pół dioptrii - we wszystkich znanych mi soczewkach, a już na pewno w tych wymienionych przez Ciebie w pierwszym poście.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 10:58   #7
Paula890
Przyczajenie
 
Avatar Paula890
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 18
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Ja używam Biofinity Toric i jestem bardzo zadowolona. W ogóle nie czuję ich na oczach. Noszę je non stop bez zdejmowania przez miesiąc. Nawilżenie też jest bardzo dobre. Kropli używam tylko po przebudzeniu. Noszę je od ok 5 lat i jestem regularnie badana przez okulistę, wszystko jest ok.
Paula890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-03, 10:13   #8
spiku18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Cytat:
Napisane przez Paula890 Pokaż wiadomość
Ja używam Biofinity Toric i jestem bardzo zadowolona. W ogóle nie czuję ich na oczach. Noszę je non stop bez zdejmowania przez miesiąc. Nawilżenie też jest bardzo dobre. Kropli używam tylko po przebudzeniu. Noszę je od ok 5 lat i jestem regularnie badana przez okulistę, wszystko jest ok.
Też je przeglądałem i wydawały się dobre, w dodatku oglądałem jeszcze jedne AquaView Toric i mimo, że wybrałem te same wady i osie to widziałem słabo + niekomfortowo na oczach i to pewnie dlatego że inna krzywizna i średnica nie dopasowana... i nie wiem jak będzie z Biofinity
spiku18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 07:40   #9
Paula890
Przyczajenie
 
Avatar Paula890
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 18
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak próbować i wtedy na pewno trafisz na te które się dobrze dopasują. Mi okulista na wizycie również dał soczewki próbne (już nie pamiętam jakie były te inne) i właśnie najlepiej mi leżały te Biofinity. Powodzenia w szukaniu
Paula890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 19:29   #10
HejkaHejka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 48
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Jak wyżej, nie ma soczewek z cylindrem 0,25. Teoretycznie moc cylindryczną na sferyczną przelicza się = moc sferyczna + 1/2 mocy cylindrycznej. A soczewek z cylindrem poniżej 0,75 się nie produkuje bo soczewka się układa na oku tak że optycznie to "wyrównuje".
Ja używam biofinity toric. Soczewki toryczne zazwyczaj mają większą średnicę, ale sama fakt że jest grubsza z powodu cylindra nie wydaje mi się że by wyczuło się to na oku. Wiec raczej kwestia samych soczewek. Koleżanka ostatnio mówiła mi o żelowych kroplach stosowanych przed założeniem soczewek, że robią o wiele lepszą robotę niż wiele razy zakraplane zwykłe krople.
HejkaHejka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 19:26   #11
spiku18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Cytat:
Napisane przez HejkaHejka87 Pokaż wiadomość
Jak wyżej, nie ma soczewek z cylindrem 0,25. Teoretycznie moc cylindryczną na sferyczną przelicza się = moc sferyczna + 1/2 mocy cylindrycznej. A soczewek z cylindrem poniżej 0,75 się nie produkuje bo soczewka się układa na oku tak że optycznie to "wyrównuje".
Ja używam biofinity toric. Soczewki toryczne zazwyczaj mają większą średnicę, ale sama fakt że jest grubsza z powodu cylindra nie wydaje mi się że by wyczuło się to na oku. Wiec raczej kwestia samych soczewek. Koleżanka ostatnio mówiła mi o żelowych kroplach stosowanych przed założeniem soczewek, że robią o wiele lepszą robotę niż wiele razy zakraplane zwykłe krople.
Chyba faktycznie spróbuję biofinity toric. Znacie może stronkę czy coś, która daje opcje zwrotu tych soczewek gdyby nie pasowały?
spiku18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-08, 11:56   #12
HejkaHejka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 48
Dot.: Soczewki na astygmatyzm

Nie sądzę, "oficjalni" raczej nie można handlować soczewkami na sztuki, możesz spróbować pozostałe sztuki wystawić gdzieś na olx, ale małe szanse ze trafi się ktoś z taką samą wadą z astygmatyzmem może nich Ci okulista dobierze, tak możesz dostać próbne na sztuki.
HejkaHejka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-08 12:56:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.