Co zrobić, aby sie trzymało ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-08, 10:06   #1
Mariiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Unhappy

Co zrobić, aby sie trzymało ?


Witam. mam pytanie. Co zrobić, by farba na włosach trzymała się dłużej, czy muszę używać jakiejś specjalnej farby czy jak ?
Mój naturalny kolor włosów to ciemny brąz. Farbuję na czarny.
Zawsze kupuję farby w drogerii, nie zwracam uwagi na firme. Na początku nie dość, że musze trzymać 2 - 3 godz., no ale kolor wyjdzie czarny, ok. tyle , że po tygodniu kolor bleknie Na dodatek nie myję włosów codziennie, żeby farba się zmywała...moje włosy się nie przetłuszczają tak szybko więc myję 1-2 razy tydzień. A co dopiero po 2 tygodniach - to juz wtedy nie czarny mam na głowei.. tylko taki jakby ciemny brąz z czarnym, przeplatanym małymi pasemkami...
Co mam zrobic, żeby farba trzymała się troche dłużej, żeby to był czarny chociaż przez miesiąc.. ?
Są na to jkieś sposoby albo jakaś specjalna farba..?
Czekam na odp..
Mariiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 10:39   #2
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Co zrobić, aby sie trzymało ?

To nie to forum. Powinnas pytac na forum "fryzjerka". Ja nie pomoge bo nie farbuje wlosow, ale wydaje mi sie, ze po pierwsze powinnas zmienic farbe na lepsza (jakiej firmy uzywasz?), po 2 nie mozna trzymac farby na wlosach zbyt dlugo bo je spalisz, zniszczysz itp. Po 3 powinnas uzywac specjalnych szamponow i masek do wlosow farbowanych-np elseve czerwony. Napewno cos robisz zle.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 12:57   #3
Cytrynka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 264
Dot.: Co zrobić, aby sie trzymało ?

Zle farbujesz, nierownomiernie skoro pojawiaja sie pasemka.
Potrzebna mocna farba a nie byle jakiej firmy...
Od jakosci farby zalezy i efekt i to jak dlugo sie trzyma.
Moze stosujesz jej za malo.. nie piszesz jak dlugie masz wlosy.

A poza tym, zadnej farby nie trzyma sie tak dlugo!!!!!!!!!! Chyba ze chcesz byc lysa.
Na farbie tez masz opis ze np dobrze jest dzien wczesniej umyc wlosy.
__________________

Cytrynka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 17:30   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Co zrobić, aby sie trzymało ?

Cytat:
Napisane przez Mariiiii Pokaż wiadomość
Witam. mam pytanie. Co zrobić, by farba na włosach trzymała się dłużej, czy muszę używać jakiejś specjalnej farby czy jak ?
Mój naturalny kolor włosów to ciemny brąz. Farbuję na czarny.
Zawsze kupuję farby w drogerii, nie zwracam uwagi na firme. Na początku nie dość, że musze trzymać 2 - 3 godz., no ale kolor wyjdzie czarny, ok. tyle , że po tygodniu kolor bleknie Na dodatek nie myję włosów codziennie, żeby farba się zmywała...moje włosy się nie przetłuszczają tak szybko więc myję 1-2 razy tydzień. A co dopiero po 2 tygodniach - to juz wtedy nie czarny mam na głowei.. tylko taki jakby ciemny brąz z czarnym, przeplatanym małymi pasemkami...
Co mam zrobic, żeby farba trzymała się troche dłużej, żeby to był czarny chociaż przez miesiąc.. ?
Są na to jkieś sposoby albo jakaś specjalna farba..?
Czekam na odp..
nie wolno trzymac farby tak dlugo na wlosach!!

zaraz mnie tu pewnie duzo osob okrzyczy, ale ja polecam farbe Palette. lapie niesamowicie mocno i dlugo sie nie zmywa. jak ta Ci nie bedzie trzymac, to juz nie wiem.
a dlaczego inni moga mnie za ta rade okrzyczec? bo wielu osobom farba ta niszczy wlosy. zaznaczam - wielu - ale nie wszystkim, mi nie.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:10   #5
lwipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar lwipyszczek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Co zrobić, aby sie trzymało ?

2-3 godziny farba na włosach? ;o
Jeżeli jeszcze nie jesteś łysa, to albo masz bardzo mocne włosy, albo używasz bardzo słabej farby (co jednak nie znaczy, że ta farba nie niszczy włosów). A po tym co piszesz, bardziej skłaniam się ku drugiej opcji.
Moim zdaniem powinnaś zacząć od zmiany farby. Może zainwestuj też w kosmetyki przedłużające trwałość koloru?
Fryzjerka, u której ostatnio ścinałam włosy, jako mocną farbę polecała mi właśnie Palette (tylko, że moja sytuacja jest trochę inna - moje włosy były kiedyś farbowane na ciemny brąz i ostatnio chciałam jakąś niedrogą farbą dziabnąć je na rudo - no i złapało mi tylko naturalne brązowe odrosty a ta kiedyś farbowana część pozostała brązowa :p). Może nakładasz farby za mało lub nierównomiernie i stąd te pasemka?
__________________
"Wszelkie wspomnienia są złudne,
bo teraźniejszość nadaje im inne barwy."

(A. Einstein)

Edytowane przez lwipyszczek
Czas edycji: 2009-09-08 o 19:12
lwipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:33   #6
Gosia36
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: Co zrobić, aby sie trzymało ?

Karolynka ma rację – najmocniej łapie Palette, ale w żadnym wypadku nie trzymaj farby tak długo. Koniecznie specjalne kosmetyki do włosów farbowanych. Jak kiedyś chciałam się pozbyć koloru, to fryzjerka poleciła mi myć włosy szamponem przeciwłupieżowym, bo najbardziej wypłukuje farbę.
Gosia36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:26   #7
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomości: 120
Cool Dot.: Co zrobić, aby sie trzymało ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
nie wolno trzymac farby tak dlugo na wlosach!!

zaraz mnie tu pewnie duzo osob okrzyczy, ale ja polecam farbe Palette. lapie niesamowicie mocno i dlugo sie nie zmywa. jak ta Ci nie bedzie trzymac, to juz nie wiem.
a dlaczego inni moga mnie za ta rade okrzyczec? bo wielu osobom farba ta niszczy wlosy. zaznaczam - wielu - ale nie wszystkim, mi nie.
Laska - haha to fakt, że farby tyle godzin to się nie trzyma! Ale to i tak masz farta bo ja mam rozjaśniane włosy i nic co jest ciemniejsze od białego nie trzyma się na nich i na drugi dzień zmywa! A PALETTE to faktycznie jak chwyci to już nie puści..haha także zapodaj se ją głowę a będziesz szczęśliwa )))

Edytowane przez Blond Wenus
Czas edycji: 2011-03-09 o 12:38
Blond Wenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 16:38   #8
mimi0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 81
Dot.: Co zrobić, aby sie trzymało ?

również polecam szamponetkę firmy palette( z tej firmy najbardziej niszczą włosy, ale są również najtrwalsze), jeśli chcesz bardziej trwały efekt. Moja koleżanka testowała na włosach w kolarze ciemnego blondu w wakacje. Do tej pory ma czerń, której nie może się pozbyć:P
mimi0 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.