Mój pierwszy raz;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 16:14   #1
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892

Mój pierwszy raz;)


Witam, farbuję się od dawien dawna ale zazwyczaj zawsze w tym samym tonie lecz pierwszy raz chciałabym zafarbować sobie włosy na jaśniejszy kolor ale problem w tym, że mam dość ciemne i stąd moje pytanie..bo zapewne używając jaśniejszej farby na te moje ciemne włosy, nic z tego nie wyjdzie..czy są jakieś kosmetyki, które je rozjaśnią ale niezbyt mocno, po by nowy kolor choć trochę chwycił? Mam ciemny brąz a chcę po prostu mieć ok 3 tony jaśniejszy brąz. Jakiś "ściągacz farby" ?
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:23   #2
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Witaj Może kąpiel rozjaśniająca? Pomoże zejść z ciemnego brązu w jaśniejsze tony mniej drastycznie niż użycie samego rozjaśniacza czy dekoloryzatora...
Są całe wątki poświęcone kąpieli rozjaśniającej. Jeśli masz zdrowe, mocne włosy nie powinnaś się przejmować, że jakoś wyjątkowo ucierpią lub wypadną
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:33   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Hmm pierwsze słyszę o takiej kąpieli więc sobie o niej poczytam ale dobrze, że istnieje jakaś alternatywa dla domestosa czyli wody utlenionej he Włosy mam mocne i nie narzekam więc jeśli to jakiś sposób to spróbuję. Dziękuję serdecznie za pomocną dłoń
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:41   #4
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Mój pierwszy raz;)

coś do poczytania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243662
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:51   #5
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój pierwszy raz;)

O dziękuję, już się zaczytuję
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:02   #6
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Z ciemnego brązu/czerni bardzo trudno dojść do jaśniejszego odcienia, 3 tony to jednak troche dużo. Ja bym proponowała wizyte u fryzjera i jasne pasemka 2-3 wizyty takich pasemek potem polozenie jasniejszej farby lub tak jak koleżanka wyżej zaproponowała uzycie kapieli rozjaśniającej. Wiem jednak z doświadczenia że nie zbyt warto kombinowac samemu w domu gdyż mogą Ci wyjść rude lub jakieś miedziano brązowe a raczej pewnie takie wyjda po tej kąpieli ;] a z rudego też niełatwo dojść do chłodnego odcienia, wiem bo sama obecnie z niego schodze, no chyba że nie przeszkadza Ci jasny brąz z miedzianą poświatą
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:09   #7
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój pierwszy raz;)

He naczytałam się o tej kąpieli i chyba spasuje z domowego fryzjerskiego spa Póki co będę je szorować-nawet może wspomnianym w wątku szamponem przeciwłupieżowym a potem może wizyta u fryzjera i zobaczymy co będzie
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 17:45   #8
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Szampon przeciwłupieżowy na pewno pomoże, o wiele szybciej wypłucze farbę z włosów, wiem z doświadczenia
Nie raz kombinowałam ze swoimi włosami właśnie schodząc z bardzo ciemnych, czasem czarnych po jaśniejsze odcienie, jasne brązy, rudości, miedziane brązy i częściej samodzielnie w domu, niż u fryzjera. Wiele razy udało mi się samodzielnie bez większych szkód dla czupryny zejść z ciemnego brązu po jasny brąz z miedzianym odcieniem. Mi osobiście nigdy ten rudawy odcień nie przeszkadzał, wręcz przeciwnie. Dla niecierpliwych i odważnych polecam kombinowanie w domu. Oczywiście jeśli ktoś chce uzyskać odcień popielaty albo bardzo jasny może się rozczarować, ale jasny miedziany brąz powinien wyjść bez problemu
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 18:14   #9
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój pierwszy raz;)

A może pamiętasz którego konkretnie używałaś szamponu przeciwłupieżowego, bo jak przetestowany to najlepszy
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 18:37   #10
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Head & Shoulders, ten szampon zawsze zdecydowanie szybciej wypłukiwał mi farbę z włosów, oczywiście sam w sobie ich nie rozjaśniał, ale jak to zwykle bywało, gdy farba płowiała to kolor stawał się jaśniejszy, mniej intensywny. Czasem nawet znajomi pytali się czy znowu farbowałam, bo odcień się zmieniał...
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 18:47   #11
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Dzięki za pomocną korespondencję Zatem póki co szamponik pójdzie w ruch! Byle do wiosny Ciepłego wieczorku i serdecznie pozdrawiam!
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 19:05   #12
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Mój pierwszy raz;)

hej,
kąpiel rozjasniająca jest B. fajnym sposobem na rozjaśnienie lub ew. mozesz smyć kolor Dekoloryzatorem..
Co do Szamponu przeciwłupieżowego działa ale dłużej się czeka na efekty
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:23   #13
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Mój pierwszy raz;)

tylko nie rób nic sama, idź do fryzjera, bo znam wiele osób, które miały jaśniejsze, zafarbowały na ciemno, potem chciały wrócić do jasnego i miały okropnie popalone włosy
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:33   #14
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
tylko nie rób nic sama, idź do fryzjera, bo znam wiele osób, które miały jaśniejsze, zafarbowały na ciemno, potem chciały wrócić do jasnego i miały okropnie popalone włosy
To już musiała być kwestia nieumiejętnego posługiwania się rozjaśniaczem/dekoloryzatorem
Jasna sprawa, jeśli ktoś ma zaufanego fryzjera i kasę, to zamiast bawić się samodzielnie w domu, lepiej zainwestować i pójść do salonu.
Jeśli jednak ktoś ma głowę na karku i poczyta trochę jak się do tego zabrać, to nie wyrządzi sobie krzywdy. (Nie mówię o przypadkach kiedy dziewczyna farbuje włosy na czarno, następnie załamana nakłada rozjaśniacz na całą głowę na pół godziny zostawiając cały proces rozjaśniania samemu sobie i liczy że uzyska piękny jasny blond ) Chyba rozumiecie co mam na myśli... Pozdrawiam autorkę wątku i życzę powodzenia w dochodzeniu do wymarzonego odcienia włosów!
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:29   #15
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Głowa na karku jest więc teraz zadbam by zostały i na niej włosyDziękujęęęęęęęęę
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 21:04   #16
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Cytat:
Napisane przez littlei Pokaż wiadomość
To już musiała być kwestia nieumiejętnego posługiwania się rozjaśniaczem/dekoloryzatorem
Jasna sprawa, jeśli ktoś ma zaufanego fryzjera i kasę, to zamiast bawić się samodzielnie w domu, lepiej zainwestować i pójść do salonu.
Jeśli jednak ktoś ma głowę na karku i poczyta trochę jak się do tego zabrać, to nie wyrządzi sobie krzywdy. (Nie mówię o przypadkach kiedy dziewczyna farbuje włosy na czarno, następnie załamana nakłada rozjaśniacz na całą głowę na pół godziny zostawiając cały proces rozjaśniania samemu sobie i liczy że uzyska piękny jasny blond ) Chyba rozumiecie co mam na myśli... Pozdrawiam autorkę wątku i życzę powodzenia w dochodzeniu do wymarzonego odcienia włosów!
Zgadzam Się.
Nie każdego stać na fryzjera ale i trzeba umieć farbować/rozjaśniać w domu
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:32   #17
Klocylda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 135
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
tylko nie rób nic sama, idź do fryzjera, bo znam wiele osób, które miały jaśniejsze, zafarbowały na ciemno, potem chciały wrócić do jasnego i miały okropnie popalone włosy
No to są właśnie osoby w stylu:"Do fryzjera nie pójdę, bo po co. Zrobię sama nie posiadając podstawowej wiedzy, pewnie wyjdzie na to samo"
Ja z kolei mając już jakąś wiedzę (O, dzięki ci boski Wizażu!), bałam sie zrobić dekoloryzację samemu i poszłam do fryzjerki. Poprosiłam o "delikatne pasemka" na ciemnym brązie, bo chciałam powoli i bez terapii szokowej dla włosów wrócić do naturalnego koloru. Z salonu wyszłam z blond pasmami szerokosci kilku cm. Wyglądałam strasznie, coś a la borsuk albo skunks. O zniszczeniu nawet mi się nie chce pisać. Podratowałam je przez 3 miesiące i uzbrojona w wizazową wiedzę i elgon sama się zdekoloryzowałam i tadam! Wyglądałam o niebo lepiej. Także to zależy na kogo się trafi w salonie. I czy ma się jakiekolwiek informacje w główce. A autorka wątku stara się dowiedzieć jak najwięcej, więc nie wróżę jej sromotnej klęski
Klocylda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 17:12   #18
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Mój pierwszy raz;)

Masz rację, bo z głową nawet czytam to co napisane Powiem szczerze także, że odkąd odkryłam wizaż to o niebo trudniej nabyć się takiej klęski, no ale wiadomo, że jednym nawet referatów mało Dziękuję jak zawsze za pomoc i chęć niesienia pomocy
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.