Prostowanie keratynowe + henna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 23:31   #1
sylwia1502
Przyczajenie
 
Avatar sylwia1502
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław/Białystok
Wiadomości: 18
Arrow

Prostowanie keratynowe + henna


Cześć! Drogie wizażanki nurtuje mnie ostatnio kilka pytań. Po kolei

- po pierwsze, planuję przeprowadzić na swoich włosach zabieg keratynowego prostowania, ale zastanawiam się, czy będę mogła po tym zafarbować włosy henną? Chodzi mi o to, czy nie wyjdzie mi przez to jakaś opalizująca zieleń na włosach, albo jakiś inny równie oryginalny kolor ;P Wiem, że keratynowe prostowanie to naturalna metoda i dlatego wydaje mi się, że nie powinno być z tą henną problemów, ale chcę się was poradzić. Na pewno są wśród was ekspertki od henny

- po drugie, chciałabym poradzić się was w kwestii odcienia henny. Mam dosyć ciemną karnację z tym, że na buzi widoczne są u mnie drobne naczynka i ogólnie mam skłonność do zaczerwienień, rumieńców itp, więc nie mam pojęcia czy odcień henny powinien być ciepły czy raczej przeciwnie - chłodny. Co myślicie? Dodam, że naturalnie włosy mam ciemnobrązowe, ale myślę o przyciemnieniu ich odrobinę.

- no i po trzecie chciałabym gorąco was prosić o zdjęcia swoich włosków po zetknięciu z henną i o informację jakiego specyfiku używałyście

Mam nadzieję, że mi pomożecie rozwiać wątpliwości
sylwia1502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 05:08   #2
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Prostowanie keratynowe + henna

1. Nie mam pojecia czy mozna. Zawsze po prostowaniu mozesz zrobic probe na pasemku, zeby sie przekonac. Na zagranicznych forach twierdza ze do wlosow hennowanych nie mozna uzywac prostownicy - bo sciemnieja, no chyba ze masz bardzo ciemne wlosy, badz chcesz kolor typu burgund.

2. Henna farbuje wylacznie na czerwono i kolor jaki otrzymasz zalezy od twojego koloru wyjsciowego, sposobu przygotowania, dlugosci czasu jaka bedziesz trzymac papke na glowie. W przypadku ciemnego brazu najprawdopobniej wyjdzie poglebiony braz z czerwonym polyskiem albo kolor winny. Teoretycznie do cery naczynkowej lepiej miec wlosy w chlodnym, popielatym odcieniu. Teoretycznie czerwone wlosy pokreslaja czerwonosc twarzy. Ja tez mam problemy naczynkowe i hennowane wlosy ale jakos bardzo zle to nie wyglada i tak musze sie malowac zeby dobrze wygladac, niezaleznie od koloru wlosow. Jest jeszcze opcja henna + indygo wychodza brazy i czernie, raczej cieple, indygo wyplukuje sie szybciej wiec wraz wyplukiwaniem sie koloru wlosy beda rudziec.

3. Jest caly watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604
Moje po "glossie" - nie wielkiej ilosci henny z odzywka do ogladania u mnie w albumie. Uzywalam czystej henny, kondycja super, ale nie wiem czy bede kontynuowac hennowanie bo kolor mi sie poprostu znudzil i chyba to nie jest najlepszy wybor kolorystyczny w moim wypadku.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 12:24   #3
sylwia1502
Przyczajenie
 
Avatar sylwia1502
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław/Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Prostowanie keratynowe + henna

Baaardzo Ci dziękuję za odpowiedź, uca
sylwia1502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-25, 01:54   #4
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Prostowanie keratynowe + henna

Poszukalam na zagranicznych forach i wg. nich jezeli henna jest czysta (np. Khadi dostepna przez internet) to nie powinno sie nic zlego z wlosami stac. Aczkolwiek lepiej zawsze zrobic test na pasemku bo henna jest bardzo trwala.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.